#221 2012-07-02 16:33:16

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

>wstępna prezentacja funkcjonalności
>pokemony piszą o wyglądzie.
1tucz.png


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#222 2012-07-02 16:41:33

Zen
Użytkownik
Dołączył: 2011-10-19

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

Jak ktoś już pisał, 01/04 już był ;]. Nie wiem, czy sobie żarty robicie, ale Worpressa/Bloga i tym podobne to 75% z nas potrafi zrobić. Póki to, co jest to... podsumuje tak: Gówienko?
Niektóre pomysły dobre, a inne nadawałaby się do kosza.
Jeśli faktycznie przynajmniej w połowie tak wyglądać będzie ANSI, to ciekawe jestem na co poszła cała kasa ze zbiórki.
No i prawdę mówiąc zaczyna się zawsze od wyglądu stronę robić, a potem dopiero funkcje dopasowywać do niej, a nie na odwrót.

No i wydaje mi się, że przynajmniej 60% pochwał to ironia ; d.

Ostatnio edytowany przez Zen (2012-07-02 16:43:10)

Offline

#223 2012-07-02 16:50:18

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

^ BUHHAHAHHAHAHHAHAHAA! Pier*olisz. oczkod

Czego wyście się spodziewali? Wersji finalnej?

Ostatnio edytowany przez arystar (2012-07-02 17:00:13)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#224 2012-07-02 16:51:16

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

Po prostu rzućcie okiem dajcie znać, czy idzie to w dobrym waszym zdaniem kierunku.

Nie.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#225 2012-07-02 16:53:19

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

Zen napisał:

No i prawdę mówiąc zaczyna się zawsze od wyglądu stronę robić, a potem dopiero funkcje dopasowywać do niej, a nie na odwrót.

To była ironia? Jeżeli nie... Idź być ignorantem gdzieś indziej?

Naprawa skopanego wyglądu to kwestia zamknięcia się przy kompie na dzień-tydzień w zależności od wprawy. Owocem źle przeprowadzonej analizy potrzeb użytkownika i nieodpowiednio przygotowanego szkieletu jest spartolony serwis, którego utrzymywanie to mordęga.

Ale nie. Wpadają eksperci, dla których przez najmniejszą pierdołę (obrazki, kolorki, kształty) serwis wydaje się być źle zaprojektowany.
Osiągi silnika też oceniacie przez kształt tylnego reflektora?

Offline

#226 2012-07-02 17:00:24

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

Według mnie idzie w dobrym kierunku. Najważniejsze to dopiąć wszystkie funkcje na ostatni guzik, najwyżej potem wymyślicie jakieś szablony i dacie nam do zagłosowania na najfajniejsze. oczkod

Ciekawi mnie tylko, jak to będzie wyglądało w akcji przy tylu tytułach i napisach na serwerze, bo według mnie lista anime jest za duża (Na cholerę potrzebne obrazki na liście? Jak już, to w podglądzie. Klikasz w anime, a tam pojawiają się szczegóły i obrazek).

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2012-07-02 17:05:32)

Offline

#227 2012-07-02 17:11:49

Camizi
Użytkownik
Skąd: z co 5. Kinder niespodzianki.
Dołączył: 2012-02-01

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

Jedyne na co liczę to usprawnienie szukajki. Teraz to wygląda tak, że nie wyszukuje ona czasem napisów, które w bazie są i trzeba je wyszukiwać alfabetycznie. Jeśli rzeczywiście ma być to usprawnione, to jestem rad. ^^

Ostatnio edytowany przez Camizi (2012-07-02 17:21:42)

Offline

#228 2012-07-02 17:16:31

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

marek2fgc napisał:

Ciekawi mnie tylko, jak to będzie wyglądało w akcji przy tylu tytułach i napisach na serwerze, bo według mnie lista anime jest za duża (Na cholerę potrzebne obrazki na liście? Jak już, to w podglądzie. Klikasz w anime, a tam pojawiają się szczegóły i obrazek).

Wiesz, ja dałbym tam miniaturki, na które jeśli najechałoby się, to ajax wyciągałby opis i pełny obrazek. Ale tam, ze wcześnie na takie dywagacje.


BTW, dla fszyskich webmasteróff (gdzie byliście, jak admin szukał chętnych do pisania strony? jezor ):
http://bikeshed.com/


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#229 2012-07-02 17:40:33

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

Podsumowując:
Katalog anime: wywalić obrazki, zostawić samą listę, obrazek i opis po najechaniu/kliknięciu.
Logo: zostawić stare, bo lepiej wygląda (napis może zostać).
Dodawanie napisów: wszystko fajnie, ale przydałby się formularz: Autor (tłumacz), korektor itp. I ciekawi mnie co oznacza "Widoczne" przy dodawaniu napisów. Jak zaznaczę "Nie", to napisy będą  dla zarejestrowanych, czy tylko dla mnie?
Dodane napisy przesunąć na środek, a newsy skoro i tak są w wiadomościach nogą przychodzić na pw. Można by też podzielić na nowe i uaktualnione.
Do stron dodać temat "Co kto tłumaczy" do stron (lub obok poszukiwanych napisów).
FAQ i Regulamin wyciągnąć ze "Stron" i dodać obok Poszukiwanych napisów.

Ogólnie strona na +, w porównaniu z aktualną (przydałby się wybór wyglądu, ale z pewnością będzie).

Pokaż spoiler
Jeszcze tylko troli na forum nie wpuszczać.

Ostatnio edytowany przez Demonis Angel (2012-07-02 17:40:55)


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#230 2012-07-02 17:43:47

Zen
Użytkownik
Dołączył: 2011-10-19

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

Sir_Ace napisał:

To była ironia? Jeżeli nie... Idź być ignorantem gdzieś indziej?

Nie była, nigdzie sobie nie pójdę? Zresztą każdy ma swoje zdanie, a jak go nie potrafisz uszanować to masz problem.

Offline

#231 2012-07-02 17:46:35

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

Demonis Angel napisał:

Jeszcze tylko troli na forum nie wpuszczać.

To forum by umarło i spora część napisów zniknęła  wow


wladza1.png

Offline

#232 2012-07-02 18:11:06

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

Zen napisał:
Sir_Ace napisał:

To była ironia? Jeżeli nie... Idź być ignorantem gdzieś indziej?

Nie była, nigdzie sobie nie pójdę? Zresztą każdy ma swoje zdanie, a jak go nie potrafisz uszanować to masz problem.

Na razie mam lulz.

Ale zróbmy konfrontację.
Na poparcia własnego zdania mam dyplom z odpowiedniego kierunku. Czym, poza ignorancją i mocą konfiguracji szablonu Wordpressa, poprzesz swoje? Bo krytykujesz i wozisz się, jakbyś miał pojęcie, o czym piszesz.

Btw. krytyk i impotent z jednej są parafii - obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2012-07-02 18:14:56)

Offline

#233 2012-07-02 18:21:40

zoltan
Użytkownik
Dołączył: 2011-06-05

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

1. Żebyście tylko nie schrzanili lekkości aktualnej wersji, która jest bdb zoptymalizowana
2. Alfabet w liście anime powinien być domyślnie w nagłówku strony. Można pomyśleć o jego kafelkowej wersji tak jak jest np w windows phonie.
3. Obrazki w katalogu anime nie powinny być w ogóle wyświetlane. Będzie tylko zbędzie obciążać stronę a opłaty za transfer też wzrosną.
4. Więcej danych na głównej stronie, w kolumnie z napisami. Np. czyje to wydanie, format i link do bezpośredniego ściągnięcia.
5. Jeżeli macie jakiś system szablonów to byście zrobili możliwość ich tworzenia przez użytkowników. Wraz ze zmianą położenia elementów strony.
6. Co prawda mowa o funkcjonalności ale wyglądu się doczepię. Zbyt blogowato jak już inni napisali oraz zbyt jasno tam i nie które elementy się słabo wyróżniają.

Pewnie jeszcze coś mi się przypomni lub rzuci w oczy.
PS: Proponowałbym o wypisanie wszystkich sensownych pomysłów w pierwszym wątku póki temat nie zaśmiecony. Tak dla lepszej czytelności i brak powtarzających się pomysłów smile


baner_my_animelist.pngbaner_tapety_anime.png

Offline

#234 2012-07-02 18:25:51

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

Ech...

Kane napisał:

Uwag na tą chwilę proszę nie zgłaszać - jesteśmy świadomi wielu błędów, niedoróbek, braków - ciągle nad tym pracujemy i mamy naprawdę długą listę ToDo deprecha

GAn6l.jpg


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#235 2012-07-02 18:30:39

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

Sir_Ace napisał:

Na poparcia własnego zdania mam dyplom z odpowiedniego kierunku.

Ty tak serio?  szalony  rotfl

Ludzie, ogarnijcie się, bo już nie wiem, kto trolluje, a kto mówi serio.

FUNKCJONALNOŚĆ - to się liczy xD

btw. po co komu dodatkowe dane w kolumnie z napisami? Żeby tłumacz jeszcze musiał bawić się w pierdółki i coś wypełniać?  papa

Tak może tylko wyrażę swoje obecne zdanie odnośnie ansi 2.0... to, co jest teraz, w zupełności mi wystarcza, bo tak to wyglądało, gdy się tu pojawiłem i boję się zmian  szalony

Ostatnio edytowany przez bodzio (2012-07-02 18:33:54)


wladza1.png

Offline

#236 2012-07-02 18:34:10

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

bodzio napisał:
Sir_Ace napisał:

Na poparcia własnego zdania mam dyplom z odpowiedniego kierunku.

Ty tak serio?  szalony  rotfl

Ludzie, ogarnijcie się, bo już nie wiem, kto trolluje, a kto mówi serio.

FUNKCJONALNOŚĆ - to się liczy xD

btw. po co komu dodatkowe dane w kolumnie z napisami? Żeby tłumacz jeszcze musiał bawić się w pierdółki i coś wypełniać?  papa

Ekipę robiącą napisy i tak się podaje, więc w formularzu byłoby prościej i wyodrębnione od reszty. Dodatkowe informacje? Wystarczy wyświetlenie autora po najechaniu na link, tak jak jest teraz.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#237 2012-07-02 18:35:08

zoltan
Użytkownik
Dołączył: 2011-06-05

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

Kane napisał:

Uwag na tą chwilę proszę nie zgłaszać - jesteśmy świadomi wielu błędów, niedoróbek, BRAKÓW - ciągle nad tym pracujemy i mamy naprawdę długą listę ToDo deprecha

Raczej wątpię aby byli jakimiś Bogami. Lepiej ich/was uświadomić o pewnych rzeczach wcześniej z późniejszym pozytywnym skutkiem niż później bez żadnego skutku. No ale może się mylę.

Ja nie wygłaszam swojej krytyki, tak samo i wiele innych osób. To jest zwykłe nakierowanie na właściwy tor. ja piszę co bym chetnie zobaczył w kolejnej wersji  oczkod

Jeszcze coś mi się przypomniało.
7. Przy dodawaniu/wyszukiwaniu napisów przydała by się opcja "paczka" i/lub"seria zakończona"


baner_my_animelist.pngbaner_tapety_anime.png

Offline

#238 2012-07-02 18:45:12

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

bodzio napisał:

Tak może tylko wyrażę swoje obecne zdanie odnośnie ansi 2.0... to, co jest teraz, w zupełności mi wystarcza, bo tak to wyglądało, gdy się tu pojawiłem i boję się zmian  szalony

+1.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#239 2012-09-16 15:41:26

sa1d
Użytkownik
Skąd: krakow
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

zrobię coś głupiego, napisze wam ANSI na podstawie tych funkcjonalności które posiada stare (tylko lepiej działające bez forum bo to jest ok). Pominę wygląd i grafikę. Kiedyś oferowałem zrobienie tego za darmo i to z całym zapleczem jeśli chodzi o serwery.
Było to około 18 miesięcy temu.
Za tyle czasu zdążyłem ożenić się, urodził mi się syn, zmieniłem samochód, mam działającą firmę i jestem o 18 miesięcy starszy.

Za pieniążki które udało wam się zebrać, strona powstała by w 6 tygodni.

od 1 października wklejam adres www pod którym będzie tworzona wersja animesub w standardzie KISS.

Offline

#240 2012-09-16 15:52:39

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Animesub.info potrzebuje wsparcia

sa1d, przez ten wolny czas lepiej baw się z synem, drzewo zasadź, czy coś.
Albo napisz maila do Kane'a, że oferujesz swoją pomoc.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024