#461 2013-01-12 11:50:44

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Stokrotne dzięki Urizithar - już poprawiona dodane.

Offline

#462 2013-01-12 12:17:34

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:

Jak by dodawali nawet taką notkę samemu to by od razu odezwały się głosy niektórych ludzi  na temat tego, że nie dość, że biorą napisy bez zgody to jeszcze na dodatek je modyfikują. Ty byś zapewne chciał aby to było w każdym miejscu na stronie (najlepiej oplakatować odtwarzacz na około -> wszędzie gdzie się da kto jest autorem, a na środku jedynie odtwarzacz filmu).

Nie potrafię wyjść z podziwu.
Nie dość, że kradniecie, to jeszcze nie informujecie o tym, kto zrobił napisy?
Albo wrzucacie jakieś śmieszne wstawki w stylu "wyłącznie dla mojego chlewika"?
Przecież to już jest chyba szczyt hipokryzji!

Autor napisów jest najważniejszy i waszym zasranym obowiązkiem, nawet jako bandy chędoż*nych złodziei,
jest poinformować widza, kto poświęcił swój czas, żeby on/a mógł zrozumieć swoje ukochane chińskie bajki.
Moglibyście zachować przynajmniej minimum przyzwoitości.

[Rzuca klątwę]
Za uczynki swe niegodziwe, należy wam się kara.
Będziecie cierpieć w biedzie przez wieki!
Nie będzie was stać nawet na browara.

Będziecie pełzać po dworcach i do snu kłaść się w rynsztoku,
Wszystko przez aferę z ANSI, która dalej jest w toku.
Za tłumaczy dobrych dusz niedocenienie,
Czekać was będzie wieczne potępienie!

Palce połamią wam kibole, podwórkowe demony,
I nikt ci nie pomoże, kiedy będziesz przez nich goniony.
A kiedy będziesz leżeć glanami twardymi okładany,
Przypomnisz sobie występek swój animowany.

A dzieci wasze do siódmego pokolenia,
Będą odczuwać efekty tego smutnego pierd*lenia.
Rumunów i Cyganów okradać będziecie,
Nie będzie dla was miejsca na tym naszym świecie.

Życzę, żeby i wam owoc ciężkiej pracy ukradziono,
Mówiąc krótko - żeby i was kiedyś wychędożono.
Żeby za groszy kilka, bez żadnego zapytania,
ktoś was okradł i wyszedł na ostatniego chama.

Wtedy może wreszcie zrozumicie      (celowo)
że źle, kurw@ jego mać, robicie.
[/Rzuca klątwę]


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#463 2013-01-12 12:42:52

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sledziu_w napisał:

Nie potrafię wyjść z podziwu.
Nie dość, że kradniecie, to jeszcze nie informujecie o tym, kto zrobił napisy?
Albo wrzucacie jakieś śmieszne wstawki w stylu "wyłącznie dla mojego chlewika"?
Przecież to już jest chyba szczyt hipokryzji!

Autor napisów jest najważniejszy i waszym zasranym obowiązkiem, nawet jako bandy chędoż*nych złodziei,
jest poinformować widza, kto poświęcił swój czas, żeby on/a mógł zrozumieć swoje ukochane chińskie bajki.
Moglibyście zachować przynajmniej minimum przyzwoitości.

@Sledziu_w umiesz czytać w całości czy jedynie tak jak teraz wybiórczo co ci leży? Jeśli wszystko tak czytasz jak moje wypowiedzi to boję się jak wygląda twój przekład z angielskiego teksu w napisach. Było pisane prze mnie w poprzednim pości że info jest zawsze pod wszystkimi odcinkami serii. Jak widać tutaj jeśli się nie wskaże czegoś dokładnie i nie będzie podkreślać na każdym kroku, to co poniektóre osoby tutaj tego nie zauważą - chociaż i wskazanie nie gwarantuje dostrzeżenia tego, jedynie zwiększa szanse.

Edit. A i na wszelki wypadek wrzucę w którym to miejscu o tym konkretnie pisałem:

paskud napisał:

Bo z tego co ja widziałem to pod każdym odcinkiem masz wypisane nazwę grupy tłumaczącej, tłumacza, korektora (jeśli był), uploadera (w starszych seriach go nie ma) jak np. w tych miejscach:
http://www.anime-shinden.info/15558-ama … nline.html
http://www.anime-shinden.info/16308-ar- … nline.html
http://www.anime-shinden.info/877-canvas-2.html

A i czemu mówisz kierujesz to do mnie jak bym ja to robił? Tymi rękoma. Ja tam jestem zwykłym użytkownikiem przecież, a udzielam się tu bo nie mogę zdzierżyć jakie niektórzy rzeczy wypisują.

Edit w dół. @marek2fgc angielski był jako przykład ze względu na to, że większość tłumaczy korzysta z takowego przekładu anime. Równie dobrze może opierać się na niemieckim, ruskim, czy też oryginalnym japońskich - chodzi tutaj o sposób czytania i przetwarzania przez niego informacji.

Ostatnio edytowany przez paskud (2013-01-12 13:36:31)

Offline

#464 2013-01-12 13:18:30

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@paskud, ponieważ te wstawki "tylko dla..." brzmią, jakby wszystko związane z tą wstawką było robione tylko dla tej strony, a oczywiście tak nie jest.

A po drugie: Zanim zaczniesz coś zaczynać o tłumaczeniu, sam najpierw się przekonaj, czy twoje  cenzura oskarżenia mają podstawę. Nie tylko angielskim człowiek żyje.

Niedługo będzie znowu sytuacja podobna do zamknięcia ANFO, ciekawe co wtedy powiedzą. smile

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-01-12 13:35:45)

Offline

#465 2013-01-12 14:29:26

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

marek2fgc napisał:

Niedługo będzie znowu sytuacja podobna do zamknięcia ANFO, ciekawe co wtedy powiedzą. smile

A tam, zamkną ansi to powstanie inny serwis z napisami. Może by to fansuberskiemu światkowi nawet na zdrowie wyszło. Najbardziej i tak ucierpieliby oglądający, a nie serwisy online. Zresztą jakby ci co narzekają nie lubili tego robić, to już dawno by przestali tłumaczyć. Najrozsądniejsi się po prostu cieszą, że ich napisy są wykorzystywane. Wszystko jedno w jakiej formie.

Offline

#466 2013-01-12 14:38:40

Khel
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-16

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Urizithar napisał:
marek2fgc napisał:

Niedługo będzie znowu sytuacja podobna do zamknięcia ANFO, ciekawe co wtedy powiedzą. smile

A tam, zamkną ansi to powstanie inny serwis z napisami. Może by to fansuberskiemu światkowi nawet na zdrowie wyszło. Najbardziej i tak ucierpieliby oglądający, a nie serwisy online. Zresztą jakby ci co narzekają nie lubili tego robić, to już dawno by przestali tłumaczyć. Najrozsądniejsi się po prostu cieszą, że ich napisy są wykorzystywane. Wszystko jedno w jakiej formie.

Bullshit. Wykorzystywane online - spoko, ale jak ktoś mi w nich grzebie, to się wpieniam. Nie po to spędza się X godzin robiąc efekty, żeby jakiś cieć bez pytania o zgodę je podpieprzył i powywalał to wszystko...
A jak zamkną ANSI to znajdzie się inny sposób na rozprzestrzenianie tej zarazy. smile

Ostatnio edytowany przez Khel (2013-01-12 14:39:52)

Offline

#467 2013-01-12 14:48:24

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ogólnie tl;dr.
coellus, fajny obrazek, nie widziałem go. smile_lol
paskud, w twoich wielkich sarkazmach znalazła się odpowiedź na zdanie, które nie było do ciebie, ale lulz. Na większość nie odpisuje, bo za dużo tego naprodukowaliście. Ale co do tych siundenów - u nich jest podobnie jak z regulaminem - tam trzeba go przestrzegać, resztę mają w dupie, a jak się takiego złodziejem nazwie, że sobie napisy wziął (ja generalnie mam to gdzieś), to olaboga, co się dzieje i zaczyna się przepychanka. A jak oni mają te kretyńskie napisy - jeśli oglądasz to na innej stronie niż siunden, ktoś ukradł nam upload i jest zwykłym złodziejem (gdzie złodziej jest mocno podkreślony). No nie róbmy sobie jaj.

http://img401.imageshack.us/img401/7198/beztytuudzj.jpg

Ostatnio edytowany przez dulu (2013-01-12 16:22:51)

Offline

#468 2013-01-12 15:04:13

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Khel napisał:

Wykorzystywane online - spoko, ale jak ktoś mi w nich grzebie, to się wpieniam.

Sprecyzuję, bo zostałem źle zrozumiany. Wykorzystywanie bez edytowania samej ich treści (którą stanowi również typesetting czy odpowiednie czcionki).

edit - literówka

Ostatnio edytowany przez Urizithar (2013-01-12 18:19:52)

Offline

#469 2013-01-12 15:27:10

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Fajnie, temat żyje. Shinden miał fajną politykę 2 lata temu lub rok. Szczerze, to mi zwisa, głównie oglądam online przeciętniaki sezonowe, jeśli jakieś animu mi się spodoba, to wtedy zasysam na twardy dysk. Nie jestem wrogiem ani uploaderów z Shindena, ani tłumaczy z Ansi. Każdy odwala dobrą robotę na swój sposób. Shinden olał jednakże pytanie o suby autorów, nie wiem z jakiego powodu, ale to się odbiło na renomie tego serwisu. Wcześniej było git i nie pamiętam, żeby ktoś jeździł po Shindenie wtedy jak teraz. Nie powiem, jakoś uploadowanego materiału jest 3 razy lepsza niż na innych serwisach, a sądząc po komentarzach osób, większość tłumaczy dała by zielone światło, jakby uploderzy podchodzili do nich z pewnym szacunkiem i pytali się o zgodę na upload. Jednakże wiemy, jak jest teraz.

Dlatego  nie dziwcie się, Panowie z Shindena, że jesteście  tak gnojeni na Ansi oczkod

PS:Ktoś wyłapie błędy? hehe


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#470 2013-01-12 16:59:35

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Pytać czasami jeszcze zapytają, ale mnie szlag trafia, gdy jakiś uploder wysyła mi tę pieprzoną formułkę. Ba, po burdzie, którą zrobiłem z jej powodu, nadal do mnie się czasami zgłaszali. Zgodę dostał każdy, który po prostu zapytał. Resztę opieprzałem z góry na dół. Co ciekawe, niektórzy nawet przepraszali, bo dostali przykaz używania tego syfu, a zależało im na upnięciu danego tytułu - wtedy pozwalałem.
Tak więc czynników na nasze fochy jest wiele, nie tylko to, że kradną i wali od nich hipokryzją.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#471 2013-01-12 19:06:50

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Wcisnę jeszcze swoje drobniaki, cholernie chcą wyjść z kieszeni. Paskud widzę że robisz za męczennika anime online, tak więc:

paskud napisał:

To po pierwsze, a po drugie było już wiele razy wałkowane, że wszystko z reklam idzie na utrzymanie serwisu.

Nie wiem teraz czy udajesz głupiego jak właściciel shindena czy twoją wiedzę mam wysunąć na podstawie wypowiedzi

paskud napisał:

Ja tam jestem zwykłym użytkownikiem

Czyli jesteś anime-obywatelem i wierzysz w bajki animowanego Tuska?

Nie chce mi się odpowiadać na każdy głupi argument. Umieszczanie nazwy autora, próba nie ingerowania w napisy, ale ni cholery nie podważy się faktu że nawet jak ktoś spyta autora napisów a on nie wyrazi zgody, to i tak napisy podwali, o czym tu dyskutować?

Nie tworze napisów, ale jako osoba niepowiązana z żądną ze społeczności (ANSI, shinden) nie rozumiem jak tutaj można siedzieć cicho i patrzeć jak okradają mi chamsko piekarza który daje mi za darmo bułki jakimi są napisy?
Dziwie się że jeszcze strony nie zrównano z ziemią, już nie mówię o atakach DDoS, lecz już sama wiadomość np na waszym forum o wysunięcie żądania usunięcia treści które są wykorzystywane bez zgody, i tak ciągle do skutku.
Może spam, lecz ja bym to nazwał domaganiem się swojego, jak ci w urzędzie nie odpisują to wysyłasz pismo ponownie i tak do skutku.

Offline

#472 2013-01-12 19:48:30

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Tusk, Tuskiem, też ma brud za paznokciami zapewne. Problem jest w tym, że ten temat jest porządnym synonimem do "Smoleńsk, kurwa!" Kaczora.

EDIT: Piekarz robi ze skradzionej mąki, to raz. Dwa, że piekarz wystawia chleb przed sklep i mówi - bierzcie, podziękujcie i dajcie opinię, jak udoskonalić przepis. Shinden zaś to taki samochód dostawczy, który rozwozi to pieczywo do domów, a piekarze płaczą, bo napis na samochodzie "z piekarni xyz" to dla nich za mało.

Ostatnio edytowany przez Urizithar (2013-01-12 19:54:30)

Offline

#473 2013-01-12 20:02:22

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Urizithar napisał:

Tusk, Tuskiem, też ma brud za paznokciami zapewne. Problem jest w tym, że ten temat jest porządnym synonimem do "Smoleńsk, kurwa!" Kaczora.

EDIT: Piekarz robi ze skradzionej mąki, to raz. Dwa, że piekarz wystawia chleb przed sklep i mówi - bierzcie, podziękujcie i dajcie opinię, jak udoskonalić przepis. Shinden zaś to taki samochód dostawczy, który rozwozi to pieczywo do domów, a piekarze płaczą, bo napis na samochodzie "z piekarni xyz" to dla nich za mało.

Umieszczając napisy na ansi nie zrzekasz się praw do nich. To może nastąpić w wypadku umowy prawnej. Regulamin stanowi: "Prawa do napisów udostępnionych w serwisie Animesub.info należą do ich autorów". Coś ala licencja freeware. Wykorzystanie nieodpłatnie bez możliwości czerpania korzyści finansowych.


wladza1.png

Offline

#474 2013-01-12 20:03:47

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Urizithar, zapomniałeś o tym że pieczywo ma odpowiednią klauzule, i piekarz może zabrać je z powrotem, lecz ta piekarnia ma to gdzieś i będzie dalej podbierać darmowe pieczywo i je sprzedawać smile

Offline

#475 2013-01-12 20:18:21

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ciekawe, kiedy grupy zaczną zamieszczać w napisach "Copyright ©2013 bla bla. Wszystkie prawa zastrzeżone" wow

Offline

#476 2013-01-12 20:37:01

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ale przy Blood-C dupa kogoś swędzi:
http://www.anime-shinden.info/12462-blood-c-online.html
Epka nie ma, ale dopisek bije dziecinadą: "Anime można obejrzeć na Vodeonie, niestety w żenującej jakości przypominającej nasze wrzutki sprzed 2 lat... no nic, niechaj dalej twierdzą, że to HD, lub HQ, może nawet kiedyś takie będzie."


wladza1.png

Offline

#477 2013-01-12 21:29:34

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Urizithar, zapomniałeś o tym że pieczywo ma odpowiednią klauzule, i piekarz może zabrać je z powrotem, lecz ta piekarnia ma to gdzieś i będzie dalej podbierać darmowe pieczywo i je sprzedawać smile

Tak, samochód dostawczy dalej jeździ, ale tak samo chleb leży w domach różnych ludzi i piekarz nie jest w stanie go całkowicie usunąć z rynku. Miał tę świadomość wystawiając koszyk z wypiekami na ogólny użytek. Chlebowe analogie powoli mnie chyba przerastają. Online jest swego rodzaju dyskiem, tylko ogólnie dostępnym. Przecież jak usunie z ansi to nie usunie z chomików, dysków wszystkich innych osób itd. Powinien się z tym liczyć dodając napisy publicznie. Płacz jest z nudy, dla rozgłosu, pewnie trochę też żeby sobie e-penisa (albo e-łechtaczkę, w końcu mamy równouprawnienie xd) powiększyć.

I żeby mi nikt nie wyskoczył, że popieram online, bo od jakiegoś roku, a już wcześniej też zmieniałem zdanie (tak byłem kiedyś uploaderem na shindenie), jestem za zachęcaniem ludzi do ściągania. Z wielu powodów, mniejsza teraz jakich. Po prostu nie ogarniam osób, które twierdzą, że robią coś za darmo dla innych, a potem im przeszkadza, że ktoś z tego korzysta. Co potem, będzie wrzeszczał na ludzi, którzy nagrają sobie na dvd i będą na telewizorze w grupie oglądać? Tam na pewno nie będzie info o autorze czy wgranych czcionek. Śmieszne.

bodzio napisał:

Umieszczając napisy na ansi nie zrzekasz się praw do nich. To może nastąpić w wypadku umowy prawnej. Regulamin stanowi: "Prawa do napisów udostępnionych w serwisie Animesub.info należą do ich autorów". Coś ala licencja freeware. Wykorzystanie nieodpłatnie bez możliwości czerpania korzyści finansowych.

Bodzio, nie znam innych stron, a shinden nie zarabia na napisach tylko na reklamach. Jak sobie czerwony krzyż wywali na samochodach dostawczych wielką reklamę, za którą zwrócą mu się np. koszty transportu, to też będziesz psioczył, że na darczyńcach zarabia? Zresztą pora cię oświecić, nie liczy się co pisze na ansi, liczy się szara rzeczywistość. Tak więc gówno masz, a nie prawa. Jak się ze mną nie zgadzasz, to udowodnij to w sądzie. Chętnie to zobaczę.

Ostatnio edytowany przez Urizithar (2013-01-12 21:39:33)

Offline

#478 2013-01-12 21:35:17

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Urizithar napisał:

Tak więc gówno masz, a nie prawa. Jak się ze mną nie zgadzasz, to udowodnij to w sądzie. Chętnie to zobaczę.

EPIC.  rotfl


wladza1.png

Offline

#479 2013-01-12 21:38:15

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Chyba EPIC TRUE.

Offline

#480 2013-01-12 21:41:57

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Urizithar napisał:

Bodzio, nie znam innych stron, a shinden nie zarabia na napisach tylko na reklamach.

Aha, czyli ludzie nie wchodzą na shit-dena oglądać anime, tylko popatrzeć na reklamy, z których serwis trzepie kokosy? Ciekawe rzeczy prawisz, poważnie.  kupa

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024