#501 2013-01-12 23:16:17

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Yagami_Raito8920 napisał:
Quithe napisał:

L0NG3r, o ile bardzo ten pomysł mi się podoba, niestety go nie wprowadzimy. Za dużo samobójstw mogłoby to spowodować xD Za to nadal będziemy kląć na te mendy, co podkradają, i to nam musi wystarczyć.

Jak dobrze pamiętam, była taka inicjatywa na Ansi? Czy mi się śniło? Ale masz rację, anime maniacy mogliby dosłownie wieszać się lub udawać Supermena.

Proroczy sen. jezor


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#502 2013-01-12 23:19:39

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Quithe napisał:

L0NG3r, o ile bardzo ten pomysł mi się podoba, niestety go nie wprowadzimy. Za dużo samobójstw mogłoby to spowodować xD Za to nadal będziemy kląć na te mendy, co podkradają, i to nam musi wystarczyć.

Cykasz? Ty chcesz się pozbyć online, ja napisów do nowych serii,

Pokaż spoiler
bo online do większości już jest  evil.

Na rozprawie wpisz mnie jako czynnik zapalający, zmniejszą ci wyrok, chyba że o spokój sumienia chodzi, to znam lekarstwo  gwizdze.


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#503 2013-01-12 23:22:42

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Zamknięcie ANSI na 2 miechy=trolling over 9000 smile_lol

up On tego raczej sam nie może zrobić, przecież Kane tu rządzi, co nie?

Ostatnio edytowany przez Yagami_Raito8920 (2013-01-12 23:25:03)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#504 2013-01-12 23:22:58

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Nie tworze napisów, ale jako osoba niepowiązana z żądną ze społeczności (ANSI, shinden) nie rozumiem jak tutaj można siedzieć cicho i patrzeć jak okradają mi chamsko piekarza który daje mi za darmo bułki jakimi są napisy?

Ale możesz patrzeć np. na to, że okradają twórców, wydawców, stacje, które wykupiły prawa do emisji?
Już pominę sięgający chyba 99,9% poziom braku zgody zagranicznych tłumaczy. :p


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#505 2013-01-12 23:30:26

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis, sprawa zagranicznych suberów była już wyjaśniana, podawaliśmy nawet przykłądy, do kogo się zgłaszaliśmy. Wszyscy mieli to w dupie, bo podajemy ich wydania jako pasujące synchro.
A telewizja, walić telewizję i ich skopane emisje. Zresztą nie wszyscy mają do niej dostęp, czy to ogólnie, czy do danych kanałów.
Twórcy... Twórcy nie zarabiają na Polsce, bo rynek zdechł. Tak, to głównie wina suberów, bo mimo wszystko nawet przeciętne napisy były często o wiele lepsze niż te z wydań A-G czy AV/Kaze.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#506 2013-01-12 23:32:25

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Póki pamiętam, proszę o dodanie do regulaminu:
- nie można robić synchronizacji/tłumaczeń napisów pod Horrible Subs, bo kradną od CR
- nie można robić synchronizacji/tłumaczeń napisów pod Commie, bo często kradną HS, czyli od CR - chyba że jest pewność, że nie
- nie można robić hardsubów/softsubów bez zgody osoby, do której należy nagranie wideo (RAWY, itp.), wszystko wymagane na piśmie

Yagami_Raito8920 napisał:

up On tego raczej sam nie może zrobić, przecież Kane tu rządzi, co nie?

Ja tu się częściej spotykałem z tekstem: "bodzio i reszta tak chce", po ostatnich poczynaniach widać, że Besamir chce to zmienić na mocy kolejności alfabetycznej, by było "Besamir z bodziem tak chcą, a reszta nie protestuje".


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#507 2013-01-12 23:35:44

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis, gdyby nie napisy nie byłoby żadnych wstawek online, a walka z wszelkimi anime w necie na całym świecie jest dość nierealnym zadaniem.
Też nie wiem jak to się ma do legalności, gdzieś kiedyś widziałem że jak nie ma licencji w Polsce można śmiało pobierać, lecz ja tego pewny nie jestem, nie znam się.

Offline

#508 2013-01-12 23:41:31

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Pokaż spoiler
sklap.jpg

Offline

#509 2013-01-12 23:42:02

Hyrule
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2008-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Póki pamiętam, proszę o dodanie do regulaminu:
- nie można robić synchronizacji/tłumaczeń napisów pod Horrible Subs, bo kradną od CR
- nie można robić synchronizacji/tłumaczeń napisów pod Commie, bo często kradną HS, czyli od CR - chyba że jest pewność, że nie
- nie można robić hardsubów/softsubów bez zgody osoby, do której należy nagranie wideo (RAWY, itp.), wszystko wymagane na piśmie

Nie zarabiamy na tym.

Ja bym nic nie miał do shindena, gdyby:
a)łaskawie zapytał, czy może korzystać z napisów z naszego serwisu (już mniejsza o ANSI)
b)podał, skąd pochodzi tłumaczenie i kto je zrobił (sprawdzałem, nie znalazłem). Może jestem ślepy. A w komentarzach widziałem, ze ludzie wyrażali swoją wdzięczność shindenowi za przetłumaczenie ich ulubionej serii
c)proszę nie wciskać mi do epa tekstów typu: "u nas szybciej niż na innych serwisach" bla bla bla itp. bo najpierw pojawia się u nas, potem wy kradniecie bez pytania, szpanujecie, że u was szybciej i zarabiacie na mojej pracy, bo dzięki tym tekstom i moim napisom m.in. zdobywacie popularność.

Wasza polityka zacznie się na was mścić.

edit: aha, wszystkie moje grzeczne komentarze i wpisy z grzecznymi uwagami i sprostowaniami były oczywiście natychmiast usuwane, a o kontakt do tej pory się nie doprosiłem.

Ostatnio edytowany przez Hyrule (2013-01-12 23:46:32)

Offline

#510 2013-01-12 23:49:48

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Zarathustra napisał:

You make my day.  okej


L0NG3r napisał:

Ja tu się częściej spotykałem z tekstem: "bodzio i reszta tak chce", po ostatnich poczynaniach widać, że Besamir chce to zmienić na mocy kolejności alfabetycznej, by było "Besamir z bodziem tak chcą, a reszta nie protestuje".

Jakie teorie spiskowe. Aż sam się boję, co za rewolucję chcę na tym ansi przeprowadzić.  evil

Ostatnio edytowany przez Besamir (2013-01-12 23:50:35)

Offline

#511 2013-01-12 23:57:35

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Hyrule napisał:

Póki pamiętam, proszę o dodanie do regulaminu:
- nie można robić synchronizacji/tłumaczeń napisów pod Horrible Subs, bo kradną od CR
- nie można robić synchronizacji/tłumaczeń napisów pod Commie, bo często kradną HS, czyli od CR - chyba że jest pewność, że nie
- nie można robić hardsubów/softsubów bez zgody osoby, do której należy nagranie wideo (RAWY, itp.), wszystko wymagane na piśmie

Nie zarabiamy na tym.

Przecież wiem. Ale Commie nieźle kasztany zbiera, reklamy ma, dotacje ma, gdzie jak osiągną limit, to dają odliczanie od nowa. Tak było, jak raz patrzyłem. Osiągnęli 200 dolców, no to restart. Dając synchro do nich, promujecie ich, dajecie możliwość, że ktoś wejdzie na ich stronę.

A do hardkow i sofcików - zgoda to zgoda, informacja też by się przydała, bo się z tym nie spotkałem, że wy na tym nie zarabiacie, to nie znaczy, że ktoś na to kasy nie wydał. RAW-y z BD kosztują, chyba należy im się to, by chociaż od nich ściągneli, a nie od pomazańca, który nawet informacji nie umieścił  szpan.

Besamir napisał:
L0NG3r napisał:

Ja tu się częściej spotykałem z tekstem: "bodzio i reszta tak chce", po ostatnich poczynaniach widać, że Besamir chce to zmienić na mocy kolejności alfabetycznej, by było "Besamir z bodziem tak chcą, a reszta nie protestuje".

Jakie teorie spiskowe. Aż sam się boję, co za rewolucję chcę na tym ansi przeprowadzić.  evil

Chyba masz problemy z swoim przenośnym Nemezis evil.


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#512 2013-01-13 00:06:22

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#513 2013-01-13 00:10:00

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

L0NG3r napisał:
Besamir napisał:
L0NG3r napisał:

Ja tu się częściej spotykałem z tekstem: "bodzio i reszta tak chce", po ostatnich poczynaniach widać, że Besamir chce to zmienić na mocy kolejności alfabetycznej, by było "Besamir z bodziem tak chcą, a reszta nie protestuje".

Jakie teorie spiskowe. Aż sam się boję, co za rewolucję chcę na tym ansi przeprowadzić.  evil

Chyba masz problemy z swoim przenośnym Nemezis evil.

Chciałeś błysnąć, ale nie bardzo Ci wyszło. Moja Nemezis to akurat ponętna rori.  szpan

A, i takie ogólne podsumowanie Twoich ostatnich postów przez wesołą gromadkę z #bodzio:

Pokaż spoiler
Sądząc po jego nicku, ma kompleks krótkiego penisa

Offline

#514 2013-01-13 00:10:40

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Zarathustra, tym wrzutem wygrałeś możliwość zmiany podpisu "użytkownik" na dowolny swojego wyboru smile_big Poślij mi go na PW.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#515 2013-01-13 00:16:10

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

http://www.youtube.com/watch?v=9rJoB7y6Ncs
Lepsze to, bo magia wyobraźni działa...

książę Zygfryd - Widz
Odetta - Napisy
Odylia - Online
Rotbart - Uploader

rotfl

Witax, ja już raz próbowałem rozmawiać, olej to, bo online i tak będzie, a oni nic z tym nie zrobią. Lepiej się pośmiać.

Besamir napisał:
L0NG3r napisał:
Besamir napisał:

Jakie teorie spiskowe. Aż sam się boję, co za rewolucję chcę na tym ansi przeprowadzić.  evil

Chyba masz problemy z swoim przenośnym Nemezis evil.

Chciałeś błysnąć, ale nie bardzo Ci wyszło. Moja Nemezis to akurat ponętna rori.  szpan

A, i takie ogólne podsumowanie Twoich ostatnich postów przez wesołą gromadkę z #bodzio:

Pokaż spoiler
Sądząc po jego nicku, ma kompleks krótkiego penisa

Walkę na miecze chcesz, mocium panie szpan.


EDIT BY Q
Edytuj posty, to akurat rzecz, którą należy wydłużać.

Ostatnio edytowany przez Quithe (2013-01-13 00:24:23)


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#516 2013-01-13 00:32:08

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax, ja już raz próbowałem rozmawiać, olej to, bo online i tak będzie, a oni nic z tym nie zrobią. Lepiej się pośmiać.

Jestem neutralny, prawda jest pośrodku  ukryty chociaż mogę się pośmiać  rotfl np z straszenia Hyrule JPF'em  okej

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-01-13 00:33:54)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#517 2013-01-13 00:47:35

Hyrule
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2008-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Nie straszę, tylko napomknąłem. JPF to akurat nas straszył i to nie raz, dlatego cieszę się, że mam z nimi porozumienie na legalne robienie niektórych rzeczy. ;p Przeczuliłem się pod tym kątem. Zobaczymy czy będziesz się śmiał, jak gdzieś Twoja praca będzie zarabiała komuś kasę, a Tobie odbierała widzów/klientów/cokolwiek.

Hm... może rzeczywiście niepotrzebnie wyskoczyłem z tym JPFem, ale wtedy akurat wnerwiony byłem, jak zobaczyłem nazwę "shinden". Taki odruch. ;p

P.S. Hyrule się odmienia. ;p

Hm... a w zasadzie olać to. Nie wiem, w ogóle po co ja się w tym temacie zacząłem wypowiadać.

Ostatnio edytowany przez Hyrule (2013-01-13 00:53:23)

Offline

#518 2013-01-13 01:01:47

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Hyrule napisał:

Nie straszę, tylko napomknąłem. JPF to akurat nas straszył i to nie raz, dlatego cieszę się, że mam z nimi porozumienie na legalne robienie niektórych rzeczy. ;p Przeczuliłem się pod tym kątem. Zobaczymy czy będziesz się śmiał, jak gdzieś Twoja praca będzie zarabiała komuś kasę, a Tobie odbierała widzów/klientów/cokolwiek.

Hm... może rzeczywiście niepotrzebnie wyskoczyłem z tym JPFem, ale wtedy akurat wnerwiony byłem, jak zobaczyłem nazwę "shinden". Taki odruch. ;p

P.S. Hyrule się odmienia. ;p

Hm... a w zasadzie olać to. Nie wiem, w ogóle po co ja się w tym temacie zacząłem wypowiadać.

Po prostu nie mogłem powstrzymać się wybacz  smile generalnie obie strony kradną, tylko ze subber więcej musi się na pracować nad pirackim materiałem

PS. nie szukam wrogów

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-01-13 01:03:13)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#519 2013-01-13 01:03:02

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

L0NG3r napisał:

Póki pamiętam, proszę o dodanie do regulaminu:
- nie można robić synchronizacji/tłumaczeń napisów pod Horrible Subs, bo kradną od CR
- nie można robić synchronizacji/tłumaczeń napisów pod Commie, bo często kradną HS, czyli od CR - chyba że jest pewność, że nie
- nie można robić hardsubów/softsubów bez zgody osoby, do której należy nagranie wideo (RAWY, itp.), wszystko wymagane na piśmie

Jakby tylko Commie brało napisy z streamów... bzdura Teraz prawie wszystkie suby, to edycje z CR czy innego streama ej.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#520 2013-01-13 01:12:01

Hyrule
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2008-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

generalnie obie strony kradną, tylko ze subber więcej musi się na pracować nad pirackim materiałem

W zasadzie złote słowa. Robiąc online u siebie też korzystamy z RAWów HD. Kwestia jednak tego, że robimy to "od fanów dla fanów", a kasę zbieramy jedynie na utrzymanie serwera multimedialnego w tym przypadku i często sami sporo wykładamy. W zasadzie nawet jesteśmy w porządku, bo popularyzujemy i reklamujemy tytuł i wykładamy kasę w tym celu. Dlatego np. ten właśnie JPF pozwala nam formalnie na publikację 100 ostatnich chapterów naszego tłumaczenia atualnie wychodzącej mangi. To tak jakbyśmy dawali jakąś małą sumę na te instytucję ochrony własności intelektualnej i praw autorskich, jak YT i inne. Mi się np. podoba to, że w Anglii, jeśli chcesz korzystać z sieci P2P i ściągać pewne materiały, to po prostu do opłaty za internet dodajesz małą sumkę, która idzie na te cele.

Generalnie po prostu boli jak siedzisz setki godzin, a ktoś inny sobie to bierze ot tak. Ostatnio była awantura z wikią, bo brali nasze artykuły. Zreflektowali się jednak, przeprosili, dodali drobny wpis i wszyscy są zadowoleni.

Zajrzałem znowu na shindena i rzeczywiście widzę teraz, że podano źródło. No to jedno odhaczone. Jeszcze tylko niech ktoś się nas zapyta oraz usunie te wredne wstawki z video i będę zadowolony.

Swoją drogą, miałem jakiś czas temu bekę z jakiegoś innego serwisu (już nie pamiętam nazwy). Wszystkie tytułu wrzucali do translatora i podawali te dziwadła, które tam wyskakiwały. A wystarczyło tylko spojrzeć... wszędzie ten tytuł podawaliśmy normalnie przetłumaczony. smile_big

PS. nie szukam wrogów

Spoko, do tego akurat jestem ostatni. smile

Ostatnio edytowany przez Hyrule (2013-01-13 01:16:59)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024