#581 2013-01-13 21:03:08

Hyrule
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2008-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

obligatoryjne? Może miałaś na myśli, że opcjonalne? ;p No feeluje, feeluję... niektóre robiłem poza serwisem.

Offline

#582 2013-01-13 21:05:50

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:

pewien czas, kiedyś np. bodzio kasując część swoich napisów.

Nie część, tylko wszystkie, i nie przez online, a dla doramy.  hehe

A co jakiś czas usuwam, bo rzucę okiem, stwierdzę, że 'jak ja mogłem coś takiego popełnić' i wywalam.  Potem pojawiają się ludziki, które pytają o te napisy, czasem coś poprawię, i znów to ląduje na ansi.
Po co się wrzuca na ansi? Dunno. Z przyzwyczajenia? Bo ktoś myśli - a niech i inni skorzystają? Bo błędy mi ktoś wyłapie i sobie poprawię?
Ostatnio wrzucam np. napisy z hardków chociażby dlatego, że nie chce mi się ciągle seedować torrentów, a ludzie proszą o hardki, ewentualnie napisy.
Mam też tłumaczenia do serii, które nigdy nie pojawiły się na ansi, i nie pojawią. Bo denne/bo ktoś zrobił to lepiej/bo nie skończyłem serii i jest tylko kilka epków?
Ogólnie to już gdzieś to kiedyś przerabialiśmy.  wow


Skrypt? Było coś takiego? A, Ohana. Ale nikt nie mówił o narzucaniu czegokolwiek. Niektórzy to mają nawet z pamięcią kłopoty.  papa

Ostatnio edytowany przez bodzio (2013-01-13 21:09:50)


wladza1.png

Offline

#583 2013-01-13 21:08:28

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Hyrule napisał:

obligatoryjne? Może miałaś na myśli, że opcjonalne? ;p No feeluje, feeluję... niektóre robiłem poza serwisem.

A, pardon. Opcjonalne mi chodziło.

Ostatnio edytowany przez coellus (2013-01-13 21:09:01)


Ty dulowaty userze!

Offline

#584 2013-01-13 22:27:40

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Shinden off? Wróci za kilka dni? Ja tam nie popieram żadnych ataków na strony, lecz jak grupa osób się uweźmie to na dłuższy czas strona będzie miała co chwilę problemy. Heh, a jak agresorzy są stąd? Shinden zacznie atakować ANSI? Niestety nie ponieważ stąd podkrada się napisy. Tak więc będzie teraz jedynie dostawał po mordzie i oddać nie może.
Tak więc ziomki które zdjęły shindena, jest to złe, lecz niestety czasem trzeba łamać zasady dla idei smile
vendetta_07.jpg

Offline

#585 2013-01-13 22:35:57

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ANSI też kiedyś padło ofiarą takich ataków. Może to katole nas atakowali? smile_big
Hm, a może dlatego Besamir odkopał ten temat? oczkod


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#586 2013-01-13 22:38:19

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Shinden off? Wróci za kilka dni? Ja tam nie popieram żadnych ataków na strony, lecz jak grupa osób się uweźmie to na dłuższy czas strona będzie miała co chwilę problemy. Heh, a jak agresorzy są stąd? Shinden zacznie atakować ANSI?

wat wat wat? Gimbaza bawiąca się w anime online i ddosująca się na wzajem to troche inny poziom niż nazi...


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#587 2013-01-13 22:38:31

otakuJaro
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Nie wiem, czy płakać, czy się śmiać, bo ta "dyskusja" jest tak żałosna, że aż śmieszna - z obu stron (piszę jako niezależny oserwator, który miał styczność z obiema) smile

Offline

#588 2013-01-13 22:41:11

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

I jak zawsze dziękujemy za wypowiedź, Jarosław, była bardzo pomocna. Prawie jak bajki online. smile_lol

Offline

#589 2013-01-13 22:42:48

Hyrule
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2008-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Niezależni komentatorzy zawsze bawią mnie najbardziej. xD

z6366980Q,Prof--Radoslaw-Markowski--politolog.jpg

Ostatnio edytowany przez Hyrule (2013-01-13 22:45:03)

Offline

#590 2013-01-13 22:44:17

otakuJaro
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

you're welcome smile

Offline

#591 2013-01-13 22:57:01

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

otakuJaro napisał:

you're welcome smile

To ty żyjesz?  wow
Gdzie tłumaczenie nowych epków Gintamy?  smile


wladza1.png

Offline

#592 2013-01-13 23:02:36

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Motywacje tłumaczy są różne. Ja ćwiczę warsztat, bo tłumaczem będę (jestem?) zawodowo.
Czemu wrzucam na ANSI? Bo tu mi ktoś doradzi, wyłapie błędy, zaproponuje lepsze tłumaczenie. Dzięki temu mogę się czegoś nauczyć. A to, że przy okazji ktoś dzięki mnie może sobie pooglądać anime w zrozumiałym dla niego języku, to sprawa trzeciorzędna.

Napisy robię za darmo i nie podoba mi się to, że ktoś je kradnie, umieszcza na swojej stronie z jakimś śmiesznym szyldem "tylko dla mojego obornika" i zarabia na reklamach.
Gówno mnie to obchodzi, że "kasa idzie na serwer". Dlaczego ja mam ten serwer sponsorować? Przecież nie mam z tego żadnych korzyści.

Gimbusy nie zostawiają żadnych komentarzy dotyczących tłumaczenia. Przyzwyczaiły się już do oglądania filmów w beznadziejnej jakości z napisami "po polskiemu". Dlatego dobry przekład nie robi na nich żadnego wrażenia.
Jak żyję, to nie widziałem jeszcze, żeby jakikolwiek gimbus podziękował tłumaczowi za dobrą robotę.

Ktoś wspominał wcześniej o tym, że dzisiejsza młodzież jest leniwa. Zgadzam się. Dzieje się dokładnie to samo, co działo się w Ameryce w czasach rozkwitu telewizji kablowej. Mówię tu o uzależnieniu od oglądania. Nie od filmów czy serial, a od samego oglądania. Nieważne co leci - byle siedzieć przed monitorem i tępo się w niego wgapiać.


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#593 2013-01-13 23:15:06

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

A czy przypadkiem OtakuJaro jako ten niezależny nie jest jednym z założycieli siundena? Jeśli się mylę, to proszę o wyprowadzenie z błędu.


Ty dulowaty userze!

Offline

#594 2013-01-13 23:22:33

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Quithe napisał:

Hm, a może dlatego Besamir odkopał ten temat? oczkod

Jeśli koniecznie chcesz znać powód, to kliku.   szalony

Offline

#595 2013-01-13 23:23:16

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:

A czy przypadkiem OtakuJaro jako ten niezależny nie jest jednym z założycieli siundena? Jeśli się mylę, to proszę o wyprowadzenie z błędu.

Owszem, droga pani. Czuje blusa.  papa


wladza1.png

Offline

#596 2013-01-13 23:33:44

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Profił :otakuJaro
Strona WWW - http://www.anime-shinden.info

Niezależny obserwator mówisz?

Sledziu_w napisał:

Gimbusy nie zostawiają żadnych komentarzy dotyczących tłumaczenia. Przyzwyczaiły się już do oglądania filmów w beznadziejnej jakości z napisami "po polskiemu". Dlatego dobry przekład nie robi na nich żadnego wrażenia.
Jak żyję, to nie widziałem jeszcze, żeby jakikolwiek gimbus podziękował tłumaczowi za dobrą robotę.

Ja próbowałem 3,4 lata temu na innym koncie do którego hasła nie pamiętam. Moje komentarze na ANSI zostawały usuwane ponieważ nie podobały się wypowiedzi typu "napisy są dobre", zauważyłem wtedy że liczą się tylko komenty które wytykają jakieś błędy, tak więc nie dziwie się że mało kto chcę coś napisać.

Offline

#597 2013-01-13 23:37:38

Hidu
Użytkownik
Skąd: Inowrocław/Toruń
Dołączył: 2008-11-20

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:

Myślałem że po przytoczeniu sprawy z mangami i reakcji jaką otrzymali ze strony zwykłych ludzi na ich strajk po zakończeniu protestu (nawet od tych co byli stałymi bywalcami stron pałających się tłumaczeniem mang), w lot pojmiecie że ansi spotkać się może z podobną reakcją, ze strony użytkowników po wyłączeniu serwera z napisami na xx czasu w ramach protestu - cóż, jak widać wymagałem od co poniektórych nazbyt wiele.

Jest jedna istotna różnica pomiędzy tymi serwisami. MangaLibów jest pierdyliard, NAZI jest jedno jezor

Już ci to tłumaczę: Kiedy jakaś strona z mangami zrobi strajk, czytelnicy pójdą na inną. Z ANSI jest inaczej - użytkownicy nie mają alternatywy. I dobrze. Lepiej, żeby była jedna porządna strona, niż pierdyliard kiepskich.

Offline

#598 2013-01-13 23:39:19

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Profił :otakuJaro
Strona WWW - http://www.anime-shinden.info

Niezależny obserwator mówisz?

Sledziu_w napisał:

Gimbusy nie zostawiają żadnych komentarzy dotyczących tłumaczenia. Przyzwyczaiły się już do oglądania filmów w beznadziejnej jakości z napisami "po polskiemu". Dlatego dobry przekład nie robi na nich żadnego wrażenia.
Jak żyję, to nie widziałem jeszcze, żeby jakikolwiek gimbus podziękował tłumaczowi za dobrą robotę.

Ja próbowałem 3,4 lata temu na innym koncie do którego hasła nie pamiętam. Moje komentarze na ANSI zostawały usuwane ponieważ nie podobały się wypowiedzi typu "napisy są dobre", zauważyłem wtedy że liczą się tylko komenty które wytykają jakieś błędy, tak więc nie dziwie się że mało kto chcę coś napisać.

Twój argument jest inwalidą.  smile
"Napisy bdb, błędów nie zauważyłem". I to wystarczy, żeby komentarz został. Chyba że dulu spojrzy nie tym okiem, co trzeba.


wladza1.png

Offline

#599 2013-01-13 23:47:59

otakuJaro
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

bodzio napisał:

Profił :otakuJaro
Strona WWW - http://www.anime-shinden.info

Niezależny obserwator mówisz?


To nieaktualne, w wolnej chwili zedytuję.

bodzio napisał:
otakuJaro napisał:

you're welcome smile

To ty żyjesz?  wow
Gdzie tłumaczenie nowych epków Gintamy?  smile

Nice try, bodzio, ale nie dam się wciągnąć w tę "dyskusję" jezor

Offline

#600 2013-01-14 01:13:15

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

bodzio napisał:

"Napisy bdb, błędów nie zauważyłem". I to wystarczy, żeby komentarz został. Chyba że dulu spojrzy nie tym okiem, co trzeba.

Ponoć przy pisaniu "zauważyłem" przez ó i rz są większe szanse na przetrwanie tego komentarza.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024