#721 2013-01-15 20:07:53

b0r01
Użytkownik
Dołączył: 2013-01-15

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

bodzio napisał:

Zdurniałeś?   
Two-rzy-my. Tworzy się coś, czego nie ma. Angielski tekst (jeśli ktoś z ang. tłumaczy)jest usuwany.
No chyba że ktoś z polskawego na polski przekłada.

Dobrze powiedziane, "coś z niczego", ale kto robi timming i cały typesetting który wykorzystujecie? Tak, grupy tworzące napisy po angielsku. Jeszcze ani razu nie widziałem żeby napisy były zrobione oryginalnie pod wstawi np. Zero-raws, a jak by były to bym dopiero uwierzył, że są robione od zera.


Tworzenie, a raczej tłumaczenie napisów na użytek własny jest legalne ale samo udostępnianie już nie.


@kishida
To mam rozumieć że ansi funkcjonuje z samych datków, bo uwierzę.

Ostatnio edytowany przez b0r01 (2013-01-15 20:08:30)

Offline

#722 2013-01-15 20:09:14

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Foris , daj mu spokój. Niech wierzy, że oni są dobrzy a my Ci źli [niech buja dalej w obłokach]  hehe  hehe

Ostatnio edytowany przez max-kun (2013-01-15 20:09:45)

Offline

#723 2013-01-15 20:10:14

Marsmall
Użytkownik
Skąd: Z domu
Dołączył: 2010-06-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

nie orientuje się jak prawo się zmieniło ( nie studiuję go). Jak ktos wie lepiej niech mnie teraz poprawi.

- Jak ktoś wcześniej napisał, napisy można tworzyć LEGALNIE.
- Pliki można pobierać na komputer i trzymać je niedłużej jak 24 godziny od momentu pobrania, więc z tego wynika, że można ściągnąć odcinek, obejrzeć i usunąć
- Uploadowanie ( wstawianie ) nie swojej pracy ( tyczy się to wszystkiego, gier, programów, muzyki) jest natomiast karalne. Niech mnie ktoś w tym momencie poprawi, czy czasem uploader anime online tego punktu nie robi.
- Oczywiście, ktoś kto ogląda online anime nie podlega karze.

Jeżeli jest jakaś niejasność prawna, proszę poprawić

Offline

#724 2013-01-15 20:12:39

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

b0r01 napisał:

@kishida
To mam rozumieć że ansi funkcjonuje z samych datków, bo uwierzę.

Jedna reklama na krzyż,  jakieś promocje na gry, datki no i sporo część pokrywa Admin, Kane.  oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#725 2013-01-15 20:13:04

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Urizithar, b0r01
widzicie gdzieś tutaj reklamy? Ja widzę puste okienko "Przerwa na reklamę smile", a mam wyjątek odnośnie ANSI w adblocku.

Offline

#726 2013-01-15 20:15:19

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Marsmall napisał:

- Pliki można pobierać na komputer i trzymać je niedłużej jak 24 godziny od momentu pobrania, więc z tego wynika, że można ściągnąć odcinek, obejrzeć i usunąć

Jest to kit wciskany na poprawę samopoczucia uploadujących beznadzieja

Offline

#727 2013-01-15 20:17:45

Wax
Użytkownik
Dołączył: 2010-03-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

b0r01 napisał:
bodzio napisał:

Zdurniałeś?   
Two-rzy-my. Tworzy się coś, czego nie ma. Angielski tekst (jeśli ktoś z ang. tłumaczy)jest usuwany.
No chyba że ktoś z polskawego na polski przekłada.

Dobrze powiedziane, "coś z niczego", ale kto robi timming i cały typesetting który wykorzystujecie? Tak, grupy tworzące napisy po angielsku. Jeszcze ani razu nie widziałem żeby napisy były zrobione oryginalnie pod wstawi np. Zero-raws, a jak by były to bym dopiero uwierzył, że są robione od zera.

Za dużo animu online oglądasz, że nie widziałeś nigdy timingu robionego przez grupę tłumaczącą.
Zresztą, na stronach z 10 razy mniejszym ruchem zarabia się całkiem fajne sumki. Shinden nie hostuje odcinków tylko udostępnia linki więc dużo na serwer nie potrzebują.

Offline

#728 2013-01-15 20:22:59

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

b0r01 napisał:
bodzio napisał:

Zdurniałeś?   
Two-rzy-my. Tworzy się coś, czego nie ma. Angielski tekst (jeśli ktoś z ang. tłumaczy)jest usuwany.
No chyba że ktoś z polskawego na polski przekłada.

Dobrze powiedziane, "coś z niczego", ale kto robi timming i cały typesetting który wykorzystujecie? Tak, grupy tworzące napisy po angielsku. Jeszcze ani razu nie widziałem żeby napisy były zrobione oryginalnie pod wstawi np. Zero-raws, a jak by były to bym dopiero uwierzył, że są robione od zera.

Ty naprawdę nic nie wiesz...  beznadzieja
Większość napisów, jakie wstawiłem, ma timing i type robione od zera (właściwie to type zawsze robię od zera). Nie wiem, jak inni, ale np. kiedyś od grupy Rumbel dostałem pakiet timingu i napisów (gdy nie wydawali tego jako soft), choć miałem go robić od zera. Sami mi dali.

b0r01 napisał:

@kishida
To mam rozumieć że ansi funkcjonuje z samych datków, bo uwierzę.

Baran na pokładzie! Baran na pokładzie! Zaleca się zatopić okręt!  rotfl

Urizithar napisał:
bodzio napisał:

Urizithar, bo ktoś zarabia. I o to się rozchodzi. Gdyby robił same zrzutki na serwer, nie było reklam i możliwości zarobku... kij, że bierze bez pytania, ale przynajmniej nie zarabia. Robię coś za darmo, ale nie po to, by ktoś na tym trzepał jakąkolwiek kasę.

okej
Jak to takie dochodowe to czemu sami nie rozkręcicie? A czekaj, wiem, bo doskonale sobie zdajecie sprawę, że gówno na tym się zarabia, a nie pieniądze. Ale argument fajnie brzmi, nie powiem. Szkoda tylko, że nic nie wart.

Bo można iść za to siedzieć?  smile_lol


wladza1.png

Offline

#729 2013-01-15 20:23:01

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Marsmall napisał:

- Pliki można pobierać na komputer i trzymać je niedłużej jak 24 godziny od momentu pobrania, więc z tego wynika, że można ściągnąć odcinek, obejrzeć i usunąć

Pierwsze słyszę.

Offline

#730 2013-01-15 20:27:20

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

W ogóle po cholere pojawiają się tu ludzie z shindena?

Bo ktoś na fb zasugerował, że to ansi za tym stoi.

b0r01 napisał:

ale kto robi timming i cały typesetting który wykorzystujecie?
@kishida
To mam rozumieć że ansi funkcjonuje z samych datków, bo uwierzę.

Timing - dupa Jasia. Sama robiłam na początku, jak zaczynałam, type robił Ronq, też od zera. Później już się nie chce. Ale to nie zmienia faktu, że to jest kwestia puszczenia automatu, jeśli myślisz, że oni ślęczą nad tym godzinami, to się grubo mylisz.
Tak, z datków. W zeszłym roku w zbiórce było ok. 3k zł, z czego połowa poszła na serwer, druga połowa na mityczne ansi 2.0 (którego pewnie nie będzie i kasa pójdzie na serwer na następny rok). Wcześniej też były zrzutki w tych granicach. A jak nie wierzysz - prosta sprawa. Wyłącz adblocka i odśwież stronę. Poza jedną reklamą sklepu powiązanego z fandomem nie uraczysz ani jednej.


Ty dulowaty userze!

Offline

#731 2013-01-15 20:29:34

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Foris napisał:

FAIm napisy nie są legalne wasze.

Ekhm... Słyszałeś może o aferze napisy.org? Sąd określił jasno że tworzenie napisów jest w pełni legalne.

Owszem w orzeczeniu sądu była mowa że tworzenie napisów jest zgodne z prawem, natomiast nie było nic wspomniane czy takowe jest rozpowszechniane stworzonego dzieła (takie coś było orzeczone w stronę serwisu) - natomiast w sumie żaden z tłumaczy nie został skazany zamieszczający tam ponieważ głupi policjanci pozabezpieczali stare napisy zamiast nowych (bo miały dużo ściągnięć) przez co gdy doszło do rozprawy okazało się że czyn polegający na zamieszczeniu ich był już dano przedawniony w myśl prawa.
+ od tego czasu było parę modyfikacji w prawie przeciwko podobnemu działaniu.

Marsmall napisał:

- Pliki można pobierać na komputer i trzymać je niedłużej jak 24 godziny od momentu pobrania, więc z tego wynika, że można ściągnąć odcinek, obejrzeć i usunąć

stosuję się to jak już o ile nie udostępniasz pliku - a ściągając z torrenta robisz to (jak blokujesz udostępnianie to często cię banują za zbyt niskie raito). I owszem jest bujdą że możesz ciągać na 24h, natomiast jest luka w prawie że możesz pobrać film/muzykę która jest rozpowszechniona już na własny użytek, ale nie wolno ci jej udostępniać (nie podchodzą pod tą lukę gry oraz programy komputerowe - one mają osobny paragraf) - dopuszczalne udostępnianie jest możliwe jedynie w kręgu rodziny, najbliższych znajomych (przy znajomych również nie jest jasne do końca kto pod nich podpada).

Wax napisał:

Za dużo animu online oglądasz, że nie widziałeś nigdy timingu robionego przez grupę tłumaczącą.
Zresztą, na stronach z 10 razy mniejszym ruchem zarabia się całkiem fajne sumki. Shinden nie hostuje odcinków tylko udostępnia linki więc dużo na serwer nie potrzebują.

Wax i tu się mylisz - shinden ma sporo odwiedzających dziennie przez co musi mieć mocny sprzęt aby tą ilość pociągnąć - w zeszłym roku laudemort o tym pisał już w tym temacie. Pół roku temu gdy był na słabszej maszynie to było można odczuć lagi nawet na forum - np. wiadomości na czacie po 15 sekundach się pojawiały na nim.

Ostatnio edytowany przez paskud (2013-01-15 20:41:52)

Offline

#732 2013-01-15 20:30:01

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

b0r01 napisał:
bodzio napisał:

Zdurniałeś?   
Two-rzy-my. Tworzy się coś, czego nie ma. Angielski tekst (jeśli ktoś z ang. tłumaczy)jest usuwany.
No chyba że ktoś z polskawego na polski przekłada.Że tak powiem, gówno wiesz, gówno widziałeś, więc nie syp dyrdymałami i nie wciągaj wszystkich do jednego wora.

Dobrze powiedziane, "coś z niczego", ale kto robi timming i cały typesetting który wykorzystujecie? Tak, grupy tworzące napisy po angielsku. Jeszcze ani razu nie widziałem żeby napisy były zrobione oryginalnie pod wstawi np. Zero-raws, a jak by były to bym dopiero uwierzył, że są robione od zera.

No to witaj ujku w świecie czary-mary, bo ja, dla przykładu, robię do wszystkich swoich projektów timing i type od podstaw. Czasami z mniej lub bardziej udanie, ale jednak.
Zatem cytując wypowiedź powyżej: "gówno wiesz, gówno widziałeś", więc równie pożyteczne czepianie się i generalizowanie zachowaj na spacer do wychodka.


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#733 2013-01-15 20:41:12

Wax
Użytkownik
Dołączył: 2010-03-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:
Foris napisał:

FAIm napisy nie są legalne wasze.

Ekhm... Słyszałeś może o aferze napisy.org? Sąd określił jasno że tworzenie napisów jest w pełni legalne.

Owszem w orzeczeniu sądu była mowa że tworzenie napisów jest zgodne z prawem, natomiast nie było nic wspomniane czy takowe jest rozpowszechniane stworzonego dzieła (takie coś było orzeczone w stronę serwisu) - natomiast w sumie żaden z tłumaczy nie został skazany zamieszczający tam ponieważ głupi policjanci pozabezpieczali stare napisy zamiast nowych (bo miały dużo ściągnięć) przez co gdy doszło do rozprawy okazało się że czyn polegający na zamieszczeniu ich był już dano przedawniony w myśl prawa.
+ od tego czasu było parę modyfikacji w prawie przeciwko podobnemu działaniu.

Marsmall napisał:

- Pliki można pobierać na komputer i trzymać je niedłużej jak 24 godziny od momentu pobrania, więc z tego wynika, że można ściągnąć odcinek, obejrzeć i usunąć

stosuję się to jak już o ile nie udostępniasz pliku - a ściągając z torrenta robisz to (jak blokujesz udostępnianie to często cię banują za zbyt niskie raito)

Wax napisał:

Za dużo animu online oglądasz, że nie widziałeś nigdy timingu robionego przez grupę tłumaczącą.
Zresztą, na stronach z 10 razy mniejszym ruchem zarabia się całkiem fajne sumki. Shinden nie hostuje odcinków tylko udostępnia linki więc dużo na serwer nie potrzebują.

Wax i tu się mylisz - shinden ma sporo odwiedzających dziennie przez co musi mieć mocny sprzęt aby tą ilość pociągnąć - w zeszłym roku laudemort o tym pisał już w tym temacie. Pół roku temu gdy był na słabszej maszynie to było można odczuć lagi nawet na forum - np. wiadomości na czacie po 15 sekundach się pojawiały na nim.

I tak nie wkręcaj mi, że on zarabia psie pieniądze. Na zwykłym blogasku można sobie dorobić na wódkę a co dopiero przy takiej stronie jak ta?

Offline

#734 2013-01-15 20:45:22

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Urizithar, b0r01
widzicie gdzieś tutaj reklamy? Ja widzę puste okienko "Przerwa na reklamę smile", a mam wyjątek odnośnie ANSI w adblocku.

Tak, a strony mają porównywalną ilość odwiedzin. Weź mnie nawet nie rozśmieszaj. Serwerek na napisy, a spory serwer na sporą ilość wejść to trochę różnica.

coellus napisał:
kishida napisał:

W ogóle po cholere pojawiają się tu ludzie z shindena?

Bo ktoś na fb zasugerował, że to ansi za tym stoi.

A wam się wydaje, że shinden to inna planeta. Tam siedzą też osoby, które tłumaczą napisy i regularnie wchodzą na ansi. Wróg jest wśród was. szalony

Ostatnio edytowany przez Urizithar (2013-01-15 20:52:14)

Offline

#735 2013-01-15 20:50:52

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Urizithar napisał:
kishida napisał:

Urizithar, b0r01
widzicie gdzieś tutaj reklamy? Ja widzę puste okienko "Przerwa na reklamę smile", a mam wyjątek odnośnie ANSI w adblocku.

Tak, a strony mają porównywalną ilość odwiedzin. Weź mnie nawet nie rozśmieszaj. Serwerek na napisy, a spory serwer na sporą ilość wejść to trochę różnica.

Zedytuje dodając resztę w miarę czytania.

Urizithar, nie broń ich tak, bo wyjdzie, że są męczennikami, pomimo że trzepią z tego kasę. Już pomijam fakt, że każdy robi to dobrowolnie, nikt ich nie zmuszał, a jeśli to taki nieopłacalny i trudny interes, to niech zwijają. Ano tak, będzie tak samo jak z niebraniem napisów z ansi.


Ty dulowaty userze!

Offline

#736 2013-01-15 20:51:21

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Wax napisał:

I tak nie wkręcaj mi, że on zarabia psie pieniądze. Na zwykłym blogasku można sobie dorobić na wódkę a co dopiero przy takiej stronie jak ta?

Masz na to jakieś dowody ile on rzekomo zarabia, ba czy w ogóle coś zarabia? A nie ponosi ciągle strat, a reklamy jedynie zmniejszają ich wielość? Jak również wiesz jakie ponosi koszty aby utrzymać serwer (ile musi za niego płacić)? Bo może istnieć trzecia możliwość -> reklamy akurat  pokrywają jedynie opłaty na styk. Bo jeśli tego nie wiesz, to przestań rzucać bezpodstawnymi oskarżeniami.
Ponieważ równie dobrze można powiedzieć że właściciel ANSI z tych 3k płaci na serwer 500zł a resztę bierze dla siebie, równie wiarygodne.

Edit. Poza tym dziwicie się że oskarżają was o ten atak? A co innego mają myśleć jak xx stronie ktoś napisał:

kishida napisał:

Dziwie się że jeszcze strony nie zrównano z ziemią, już nie mówię o atakach DDoS, lecz już sama wiadomość np na waszym forum o wysunięcie żądania usunięcia treści które są wykorzystywane bez zgody, i tak ciągle do skutku.

Że powinno się go zrównać z  ziemią... np. przez DDOS bądź też poprzez spamienie forum - widocznie ktoś podchwycił pomysł.

Ostatnio edytowany przez paskud (2013-01-15 20:58:50)

Offline

#737 2013-01-15 20:54:58

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Urizithar napisał:

Serwerek na napisy, a spory serwer na sporą ilość wejść to trochę różnica.

lol.

Offline

#738 2013-01-15 20:57:40

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

lol x3

Offline

#739 2013-01-15 20:57:42

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:
Wax napisał:

I tak nie wkręcaj mi, że on zarabia psie pieniądze. Na zwykłym blogasku można sobie dorobić na wódkę a co dopiero przy takiej stronie jak ta?

Masz na to jakieś dowody ile on rzekomo zarabia, ba czy w ogóle coś zarabia? A nie ponosi ciągle strat, a reklamy jedynie zmniejszają ich wielość? Jak również wiesz jakie ponosi koszty aby utrzymać serwer (ile musi za niego płacić)? Bo może istnieć trzecia możliwość -> reklamy akurat  pokrywają jedynie opłaty na styk. Bo jeśli tego nie wiesz, to przestań rzucać bezpodstawnymi oskarżeniami.
Ponieważ równie dobrze można powiedzieć że właściciel ANSI z tych 3k płaci na serwer 500zł a resztę bierze dla siebie, równie wiarygodne.

Oj, paskud, jedziesz po Kane'u, człowieku, który liczy wszystko co do grosza i ujawnia dochody z reklam. Ogarnij się. I zorientuj w cenach serwerów. I może poproś o analogiczne "zeznanie podatkowe" od shindenów, bo jakoś mi to umknęło, słyszymy tylko o mitycznych pieniądzach z reklam, które w magicznej_ale_nikomu_nieznanej kwocie ledwo stykają na serwer. Ale żadnych cyfr, bo po co. To jest właśnie różnica i powód, dla którego nikt się Kane'a nie czepia (poza jednym łośkiem).


Ty dulowaty userze!

Offline

#740 2013-01-15 21:02:17

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus On nie ma tego słowa w swoim słowniku  szalony

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024