#741 2013-01-15 21:03:33

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Urizithar
Widać że nic nie wiesz odnośnie prowadzenia strony, ba, bądź po prostu kłamiesz. Mówisz jakby transfer był zżerany a raczej czas użycia systemu, ponieważ tam to jest zazwyczaj jednostka zlimitowana wykupując jakąś usługę.
Nie wiem po co powielacie te same gadki. Stron jak ANSI nie ma, ponieważ nie da się na tym dobrze zarobić, a na anime-online się da,i dlatego pojawia się ich od cholery. Nie trzeba mieć super wiedzy, wszystko jest gotowe jak napisy tutaj, wystarczy to skleić i gotowe! Transfer i koszty serwera też są niskie, ponieważ pliki video nie stoją na serwerze.
Nie wciskaj mi bajek, sam prowadzę stronę.

Ostatnio edytowany przez kishida (2013-01-15 21:04:01)

Offline

#742 2013-01-15 21:03:35

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:

Oj, paskud, jedziesz po Kane'u, człowieku, który liczy wszystko co do grosza i ujawnia dochody z reklam. Ogarnij się. I zorientuj w cenach serwerów. I może poproś o analogiczne "zeznanie podatkowe" od shindenów, bo jakoś mi to umknęło, słyszymy tylko o mitycznych pieniądzach z reklam, które w magicznej_ale_nikomu_nieznanej kwocie ledwo stykają na serwer. Ale żadnych cyfr, bo po co. To jest właśnie różnica i powód, dla którego nikt się Kane'a nie czepia (poza jednym łośkiem).

Nie chcę tutaj nikogo obrażać, bo nawet człowieka nie znam, ale kwoty to mógł sobie wypisać dowolne. (Nie znaczy to, że tak zrobił. Wcale tak nie twierdzę!)

Offline

#743 2013-01-15 21:03:41

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

max-kun napisał:

coellus On nie ma tego słowa w swoim słowniku  szalony

Ogarnij się? Całkiem możliwe.

Urizithar napisał:
coellus napisał:

Oj, paskud, jedziesz po Kane'u, człowieku, który liczy wszystko co do grosza i ujawnia dochody z reklam. Ogarnij się. I zorientuj w cenach serwerów. I może poproś o analogiczne "zeznanie podatkowe" od shindenów, bo jakoś mi to umknęło, słyszymy tylko o mitycznych pieniądzach z reklam, które w magicznej_ale_nikomu_nieznanej kwocie ledwo stykają na serwer. Ale żadnych cyfr, bo po co. To jest właśnie różnica i powód, dla którego nikt się Kane'a nie czepia (poza jednym łośkiem).

Nie chcę tutaj nikogo obrażać, bo nawet człowieka nie znam, ale kwoty to mógł sobie wypisać dowolne. (Nie znaczy to, że tak zrobił. Wcale tak nie twierdzę!)

W takim razie tobie też polecam zapoznanie się z cenami co i jak. To nie jest trudne, wujek google ci pomoże.

Ostatnio edytowany przez coellus (2013-01-15 21:06:43)


Ty dulowaty userze!

Offline

#744 2013-01-15 21:07:07

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@coellus kruszynko nie jadę po nim (sanuję go za to że chce mu się bawić w utrzymanie tego serwisu i w ogóle) tylko próbuję mu uświadomić że takowe gadanie bez jednoznacznych dowodów są nic nie warte.
Co do dochodów z reklam było to już poruszane podczas fochów z Skalatorami i manga-lib - wtedy laudemort jak i admin m-l powiedzieli jednoznacznie ile wynosi utrzymanie serwera i ile w sumie otrzymują z reklam mniej więcej (dokładnie nie mogli podać bo zobowiązują ich klauzury z dostawcami reklam - za podanie grożą spore konsekwencje -> właściciel manga-lib wygrzebał jakąś starą wtedy - z przed paru dobrych lat i podał za przykład że ile wtedy otrzymywał i że coś takiego zawierają).

Offline

#745 2013-01-15 21:08:53

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kruszynko ? oO  szalony

Offline

#746 2013-01-15 21:09:15

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:

@coellus kruszynko nie jadę po nim (sanuję go za to że chce mu się bawić w utrzymanie tego serwisu i w ogóle) tylko próbuję mu uświadomić że takowe gadanie bez jednoznacznych dowodów są nic nie warte.
Co do dochodów z reklam było to już poruszane podczas fochów z Skalatorami i manga-lib - wtedy laudemort jak i admin m-l powiedzieli jednoznacznie ile wynosi utrzymanie serwera i ile w sumie otrzymują z reklam mniej więcej (dokładnie nie mogli podać bo zobowiązują ich klauzury z dostawcami reklam - za podanie grożą spore konsekwencje -> właściciel manga-lib wygrzebał jakąś starą wtedy - z przed paru dobrych lat i podał za przykład że ile wtedy otrzymywał i że coś takiego zawierają).

Co do manga-lib, to mnie pewna osoba przekonała, że tamtejszy admin dostaje ponad 3k zł. Przyznałam to na forum publicznie. Po tej wiadomości na priva zgłosił się do mnie... laudi. Zgadnij po co.


Ty dulowaty userze!

Offline

#747 2013-01-15 21:13:35

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

A; zaprosić cie na randkę
B: Powiedzieć ile zarabia

Offline

#748 2013-01-15 21:14:52

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Jak wiele osób już napisało - nie uwierzę, jeśli nie zobaczę. Jak siunden by nie zarabiał, to bez problemu napisaliby, jak faktycznie wygląda to finansowo. A co do naszego admina - nawet mnie nie rozśmieszajcie, zarówno ojciec taipan, jak i Kane najczęściej dokładali sami, ew. trafi się jakiś konkurs z grą albo coś takiego.

Ostatnio edytowany przez dulu (2013-01-15 21:16:31)

Offline

#749 2013-01-15 21:16:18

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

max-kun napisał:

A; zaprosić cie na randkę
B: Powiedzieć ile zarabia

C: zapytać się, czy moje źródło informacji jest pewne, bo też słyszał taką wersję, że tyle się zarabia (ale informacji pewnej nie miał, bo takie dane nie są ujawniane przecież) i zapytać, czy to była ta sama agencja, z którą chce podpisać umowę.


Ty dulowaty userze!

Offline

#750 2013-01-15 21:18:00

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Problem tej dyskusji jest taki, że założeniem stał się fakt zarabiania, choć dowodów na niego brak. Tak więc co bym nie napisał o to założenie się rozbije i nie ma sensu dyskutować.


A teraz tak trochę od siebie i na boku dyskusji. Inna sprawa, że nawet jakby zarabiał, to jest gro ludzi, którzy nie robili by z tego tytułu żadnego problemu. To nie jest tak, że leży sobie i nic nie robi, filmy się nie sklejają z napisami od pstryknięcia, nie uploadują się bez przeszkód całymi stadami, a konta nie są wieczne i milion innych spraw, o których nie chce mi się pisać czy nie pomyślałem nawet. Polska mentalność. Ja nie mam zacięcia żeby na tym zarobić, to innym też nie pozwolę. Tyle. Znudziło mi się rzucanie piłeczką o ścianę.

Offline

#751 2013-01-15 21:19:23

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Urizithar
Widać że nic nie wiesz odnośnie prowadzenia strony, ba, bądź po prostu kłamiesz. Mówisz jakby transfer był zżerany a raczej czas użycia systemu, ponieważ tam to jest zazwyczaj jednostka zlimitowana wykupując jakąś usługę.
Nie wiem po co powielacie te same gadki. Stron jak ANSI nie ma, ponieważ nie da się na tym dobrze zarobić, a na anime-online się da,i dlatego pojawia się ich od cholery. Nie trzeba mieć super wiedzy, wszystko jest gotowe jak napisy tutaj, wystarczy to skleić i gotowe! Transfer i koszty serwera też są niskie, ponieważ pliki video nie stoją na serwerze.
Nie wciskaj mi bajek, sam prowadzę stronę.

Owszem jest zżerana ilość transferu plików jakie mogą zostać wysłane do użytkowników bądź też pobrane od nich.
Poza tym jeśli nie da się zarobić na napisach to powiedz mi dla czego istnieje tyle stron z nimi do zwykłych filmów (mająca również do anime napisy ale w dużo mniejszej ilości)? np. http://www.napisy.info/  http://www.opensubtitles.org/pl http://grupahatak.pl/napisy/ http://www.napisy.com.pl/ http://napisy24.pl/ http://www.napiprojekt.pl/o-programie http://www.napisy.onsi.pl/  <- te napisy.onsi to jakiś/aś młodszy/a brat/siostra ansi?
A to są jedynie przykłady takowych stron - google znajduje ich znacznie więcej.

@coellus nie mam bladego pojęcia. Przy okazji w czym ci podał te 3k? W wielbłądach, czy też może w Beczkach piwa? Bo jak sobie przypomnę te kalkulatory które były linkowane jako przelicznik to aż śmiać mi się chce do łez.

Offline

#752 2013-01-15 21:21:10

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:

@coellus nie mam bladego pojęcia. Przy okazji w czym ci podał te 3k? W wielbłądach, czy też może w Beczkach piwa? Bo jak sobie przypomnę te kalkulatory które były linkowane jako przelicznik to aż śmiać mi się chce do łez.

Słoneczko, osoba, która mnie przekonała, puściła w ruch screeny i nazwiska, obyło się bez wielbłądów.
Inna sprawa, że gdy laudi się do mnie z tym zgłosił, to już nie miałam naprawdę absolutnie żadnych złudzeń, że rzeczywiście tak jest.

Ostatnio edytowany przez coellus (2013-01-15 21:22:11)


Ty dulowaty userze!

Offline

#753 2013-01-15 21:24:05

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Urizithar napisał:

Problem tej dyskusji jest taki, że założeniem stał się fakt zarabiania, choć dowodów na niego brak. Tak więc co bym nie napisał o to założenie się rozbije i nie ma sensu dyskutować.

Ale co to za problem? Wystarczy, że się przyznają. Wtedy problem albo z głowy, albo idzie na pal. Tyle.

Urizithar napisał:

A teraz tak trochę od siebie i na boku dyskusji. Inna sprawa, że nawet jakby zarabiał, to jest gro ludzi, którzy nie robili by z tego tytułu żadnego problemu. To nie jest tak, że leży sobie i nic nie robi, filmy się nie sklejają z napisami od pstryknięcia, nie uploadują się bez przeszkód całymi stadami, a konta nie są wieczne i milion innych spraw, o których nie chce mi się pisać czy nie pomyślałem nawet. Polska mentalność. Ja nie mam zacięcia żeby na tym zarobić, to innym też nie pozwolę. Tyle. Znudziło mi się rzucanie piłeczką o ścianę.

Zapomniałeś, że jeszcze ktoś musi poświęcić 2 (speed suby) - 24 godziny za zrobienie napisów. smile_lol Bo kwestia ściągnięcia ich z ansi jest raczej prosta.

Offline

#754 2013-01-15 21:26:31

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:

Poza tym jeśli nie da się zarobić na napisach to powiedz mi dla czego istnieje tyle stron z nimi do zwykłych filmów (mająca również do anime napisy ale w dużo mniejszej ilości)?

Bo zwykłe, aktorskie, filmy i seriale ogląda u nas kilka razy więcej ludzi i dlatego jedna głupia reklamka tam zarobi kilka razy więcej niż na ANSI?

Offline

#755 2013-01-15 21:29:54

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

No pewnie że ci odpowiem jak na każde twoje pytanie.
Popularność napisów do filmów jest większa niż jakieś tam animu, czyli bardziej opłaca się w to angażować. Po drugie, ilość stron jest podobnym przykładem jak wasze anime-online, każdy podpierdziela od każdego. Po 3 dajesz mi przykłady, wchodzę w pierwszy link, widzę "Nowe w naszym kinie: " i oferują mi nawet oglądanie u nich filmów smile. Po 4, oczywiście że można zarabiać na napisach, lecz ANSI tego nie robi. Ogólnie też by mogli jak anime-online powstawiać masę reklam i wciskać kity "wszystko idzie na serwer, my nie zarabiamy" i używać tych samych argumentów co wy smile

I tak od siebie, nic bym nie miał gdyby zarabiali, tworzą napisy z własnej woli, jest to zajęcie które wymaga czasu i umiejętności, a anime-online? Podbierz,sklej,wrzuć. Twórzcie w 100% własne napisy nikt nie będzie się was czepiał, i proszę nie piszcie znów "w okradacie anime i studia, inne angielskie grupy subberskie".

Ostatnio edytowany przez kishida (2013-01-15 21:34:22)

Offline

#756 2013-01-15 21:31:46

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sir_Ace napisał:
paskud napisał:

Poza tym jeśli nie da się zarobić na napisach to powiedz mi dla czego istnieje tyle stron z nimi do zwykłych filmów (mająca również do anime napisy ale w dużo mniejszej ilości)?

Bo zwykłe, aktorskie, filmy i seriale ogląda u nas kilka razy więcej ludzi i dlatego jedna głupia reklamka tam zarobi kilka razy więcej niż na ANSI?

I tak większa ilość tych ludzi ogląda filmy online więc prawdopodobnie podobna ilość ściąga napisy z danego serwisu. + przy filmach aktorskich jak już się ściąga film z ddl/torrentu to napisy są albo dodane do filmu (softsuby), bądź też znajdują się obok niego w paczce (nie ma potrzeby zaglądania na serwisy z napisami). Na takie serwisy zaglądają ludzie jedynie a) ściągając zaraz po pojawieniu się I wersji w internecie b) Ściągający z zagranicznych serwisów.

Offline

#757 2013-01-15 21:33:31

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sir_Ace napisał:
paskud napisał:

Poza tym jeśli nie da się zarobić na napisach to powiedz mi dla czego istnieje tyle stron z nimi do zwykłych filmów (mająca również do anime napisy ale w dużo mniejszej ilości)?

Bo zwykłe, aktorskie, filmy i seriale ogląda u nas kilka razy więcej ludzi i dlatego jedna głupia reklamka tam zarobi kilka razy więcej niż na ANSI?

Ale nawet jeśli ansi by zarabiało. Przecież to tłumacze wstawiają swoje napisy. Kwestia hamerykańskich skryptów została chyba już omówiona i nie muszę się powtarzać, nie? Oczywiście nie zarabia, bo jest to tylko platforma do dzielenia się swoimi wypocinami.

Offline

#758 2013-01-15 21:43:36

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:

I tak większa ilość tych ludzi ogląda filmy online więc prawdopodobnie podobna ilość ściąga napisy z danego serwisu.

Jakieś dane? Statystyka? Czy tak ci aniołek powiedział?

[edit]

dulu napisał:

Ale nawet jeśli ansi by zarabiało.

To byliby ostatnimi **ami, bo my tu sobie flaki wypruwamy, żeby wyrobić zarobek dla ANSI, a tu sobie przychodzi jeden z drugim i po prostu zabiera nam pieniądze jezor Coś takiego już by się kwalifikowało do obicia mordy.

Offline

#759 2013-01-15 21:51:12

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@Sir_Ace  Gdzieś o tym czytałem (w 2012 r) ale nie mogę obecnie znaleźć linka aby ci podać.

ostrzezenie Za post pod postem

Offline

#760 2013-01-15 21:52:47

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Jaki post pod postem? oO


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024