#761 2013-01-15 22:04:20

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Bardzo spodobało mi się zdanie, gdzie Kane pisze:

Alternatywą (dla zrzutki) byłoby umieszczenie wielu reklam na stronie, czyli skomercjalizowanie serwisu. Pomijając już fakt, że to moim zdaniem mocno kłóci się z ideą "od fanów dla fanów", wciskanie gdzie się da denerwujących reklam i latających flashy uważam za zły pomysł.

Tak w sumie to sądziłem, że już wszystko się dało poruszyć z każdej możliwej strony, a tu nadal dyskusja żyje  smile_lol


wladza1.png

Offline

#762 2013-01-15 22:05:01

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Urizithar
Widać że nic nie wiesz odnośnie prowadzenia strony, ba, bądź po prostu kłamiesz. Mówisz jakby transfer był zżerany a raczej czas użycia systemu, ponieważ tam to jest zazwyczaj jednostka zlimitowana wykupując jakąś usługę.
Nie wiem po co powielacie te same gadki. Stron jak ANSI nie ma, ponieważ nie da się na tym dobrze zarobić, a na anime-online się da,i dlatego pojawia się ich od cholery. Nie trzeba mieć super wiedzy, wszystko jest gotowe jak napisy tutaj, wystarczy to skleić i gotowe! Transfer i koszty serwera też są niskie, ponieważ pliki video nie stoją na serwerze.
Nie wciskaj mi bajek, sam prowadzę stronę.

Zapomniałeś ze wizyty strony też żrą transfer ba każdy ruch na popularnych stronach...większość tutaj osób nie ma bladego pojęcia jak działają serwery i jakie są prawdziwe koszta utrzymania dużych stron

PS. jesteś hipokrytą bo twoja strona polega na kradzieży obrazków/artów itd

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-01-15 22:07:34)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#763 2013-01-15 22:17:17

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:

@Sir_Ace  Gdzieś o tym czytałem (w 2012 r) ale nie mogę obecnie znaleźć linka aby ci podać.

ostrzezenie Za post pod postem

Osoba, która nie wie, co to post pod postem, kłóci się o poprawność polityczną stron z anime online.
Wiele rzeczy w życiu widziałem, ale jak widać, głupi zawsze potrafi zaskoczyć.

bodzio napisał:

Bardzo spodobało mi się zdanie, gdzie Kane pisze:

Alternatywą (dla zrzutki) byłoby umieszczenie wielu reklam na stronie, czyli skomercjalizowanie serwisu. Pomijając już fakt, że to moim zdaniem mocno kłóci się z ideą "od fanów dla fanów", wciskanie gdzie się da denerwujących reklam i latających flashy uważam za zły pomysł.

I za to szanuję Kanea.

Ostatnio edytowany przez Sledziu_w (2013-01-15 22:18:25)


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#764 2013-01-15 22:17:29

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Quithe napisał:

Jaki post pod postem? oO

Tutaj Quithe http://img600.imageshack.us/img600/7819/ansi.png  - chwyciłem niestety jego pół I i całość II posta (zrobiłem sobie screena z zamiarem pamiątki na to co by zrobił jak by się okazało że administracja zarabia na napisach, ale widać że przydała się do czegoś innego). Ale i tak widać że jego post z edycją był 760 a teraz jest 759

Sledziu_w napisał:
paskud napisał:

@Sir_Ace  Gdzieś o tym czytałem (w 2012 r) ale nie mogę obecnie znaleźć linka aby ci podać.

ostrzezenie Za post pod postem

Osoba, która nie wie, co to post pod postem, kłóci się o poprawność polityczną stron z anime online.
Wiele rzeczy w życiu widziałem, ale jak widać, głupi zawsze potrafi zaskoczyć.

Mój screen o czym innym świadczy i kto jest teraz niby ten głupi? Chyba ty, bo na pewno nie ja. Więc lepiej przyznaj się do błędu i przeproś zamiast oskarżać i wyzywać bezpodstawnie

Ostatnio edytowany przez paskud (2013-01-15 22:19:37)

Offline

#765 2013-01-15 22:20:52

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Jaki lol, żadna paskuda nie wpadła, ale za to złapałem śledzia xD


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#766 2013-01-15 22:23:30

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax, co do strony zapraszam do innego tematu, nie jestem z tutejszych klimatów, więc nie lubię zbyt często offtopować smile
TAK! Większy obrót strony, większe koszta, lecz większe zyski! Gdyby większe grono przynosiło minusy strony nie rozrastałby się. W ogóle co ja gadam, popularne strony "wszystko wydają na serwer i koszty związane z utrzymaniem".

Ile potrwa ten RIP shindena? tydzień, dwa, miesiąc? smile

ibqwKvG5LHJAd0.gif

Offline

#767 2013-01-15 22:23:30

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:

Chyba ty, bo na pewno nie ja. Więc lepiej przyznaj się do błędu i przeproś zamiast oskarżać i wyzywać bezpodstawnie

Ale ja tu pisałem o całokształcie, chłopczyku.
(Uprzedzając pytanie: Tak, chodzi mi o wiek umysłowy)

Ostatnio edytowany przez Sledziu_w (2013-01-15 22:26:10)


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#768 2013-01-15 22:26:48

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sir_Ace napisał:
dulu napisał:

Ale nawet jeśli ansi by zarabiało.

To byliby ostatnimi **ami, bo my tu sobie flaki wypruwamy, żeby wyrobić zarobek dla ANSI, a tu sobie przychodzi jeden z drugim i po prostu zabiera nam pieniądze jezor Coś takiego już by się kwalifikowało do obicia mordy.

Ale przecież wszyscy wiemy, że te 3k na serwer i nowe ansi poszło na wycieczkę redakcji do Egiptu. Dołożyliśmy parę groszy i przez tydzień mieliśmy open bar. Bez obaw, przepiliśmy więcej niż te 3k. smile_lol

Pokaż spoiler
ha-ha-ha-bardzo-smieszne

Offline

#769 2013-01-15 22:31:17

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sledziu_w napisał:
paskud napisał:

Chyba ty, bo na pewno nie ja. Więc lepiej przyznaj się do błędu i przeproś zamiast oskarżać i wyzywać bezpodstawnie

Ale ja tu pisałem o całokształcie, chłopczyku.

Nie było w twoim poście mowy o całokształcie tylko przyczepiłeś się konkretnej rzeczy - że niby nie wiem co to post pod postem i nie jestem żadnym chłopczykiem, a w szczególności dla ciebie, dziadziusiu (jak ty niby możesz sobie pozwalać tak mnie nazywać to równie dobrze może działać to w 2 stronę).
Ale jak widać jak to powiedział, mój mądry znajomy: "śledź mnie rozbawił, pokazał co tam za ludzie siedzą.
Lepiej iść w zaparte i obrażać niż się przyznać do drobnego błędu"
Jest 100% prawdą.

Offline

#770 2013-01-15 22:37:45

Zuvvo
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-31

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:

"Lepiej iść w zaparte i obrażać niż się przyznać do drobnego błędu"
Jest 100% prawdą.

Tutaj chodzi o te kilka stron tłumaczenia się jakimiś dysfunkcjami mózgu, brakiem słowników itd. po tym jak padło "lekaż"?

Offline

#771 2013-01-15 22:39:35

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Quithe napisał:

Jaki lol, żadna paskuda nie wpadła, ale za to złapałem śledzia xD

Bo za dobrą zanętę rzuciłeś. xD
Rzecz wydawała się prawdopodobna, biorąc pod uwagę poziom paskuda.

Ostatnio edytowany przez Sledziu_w (2013-01-15 22:46:37)


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#772 2013-01-15 22:40:24

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Zuvvo napisał:
paskud napisał:

"Lepiej iść w zaparte i obrażać niż się przyznać do drobnego błędu"
Jest 100% prawdą.

Tutaj chodzi o te kilka stron tłumaczenia się jakimiś dysfunkcjami mózgu, brakiem słowników itd. po tym jak padło "lekaż"?

headshot


Ty dulowaty userze!

Offline

#773 2013-01-15 22:48:48

otakuJaro
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Poziom dyskusji w tym temacie powoli osiąga głębokość Rowu Mariańskiego, wyzywanie się (Sledziu_w - bez komentarza), sądzenie bez dowodów...

Co do zarobków shindena, obecnie już tam nie "urzęduje", ale 2 miesiące temu sytuacja wyglądała tak, że rzeczywiście były co miesiąc od jakiegoś czasu nadwyżki (nie tak dawno trzeba było dokładać), zresztą laudemort nigdy tego nie ukrywał. Cała (CAŁA) kasa odkładana była (i pewnie wciąż jest) na coś ala mityczne ansi 2.0 - na shinden 2.0. Plany były szerokie, strona jak mal (z elementami ann i anidb), ale z animu online i download + w dalszej perspektywie manga. Moja wizja zakładała też za jakiś czas legalną działalność i może nawet płacenie uploaderom i subberom (jeśli w końcu nie trzeba by było na coś kasy odkładać).

Myślę, że przez 2 miesiące plany jakoś diametralnie się nie zmieniły, ale mogę się mylić (w końcu nie wiem nawet, dlaczego tak naprawdę strona leży). W sumie na shindenie zawsze ja zabiegałem o to, żeby tworzyć w fandomie przyjazny jego wizerunek (tak, byłem przeciwny zniesieniu obowiązku pytania o napisy), ale i tak nic to nie dawało (subberzy zawsze mieli "ale"). Teraz laudemort pewnie oleje wszystko i wszystkich.

Podsumowując - straciłem do laudemorta cały szacunek (po tym, w jaki sposób rozstałem się ze stroną, dla której poświęciłem prawie 5 lat), ale gwarantuję, że zysku z shindena (w sensie takim, że przeznacza kasę na swoje zachcianki) nie ma, przynajmniej na razie.

Aha, liczb nie podam, możecie nie wierzyć, trudno.

Ostatnio edytowany przez otakuJaro (2013-01-15 22:49:33)

Offline

#774 2013-01-15 22:50:47

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Zuvvo napisał:
paskud napisał:

"Lepiej iść w zaparte i obrażać niż się przyznać do drobnego błędu"
Jest 100% prawdą.

Tutaj chodzi o te kilka stron tłumaczenia się jakimiś dysfunkcjami mózgu, brakiem słowników itd. po tym jak padło "lekaż"?

Nie tu chodzi o wypowiedź Sledziu_w gdzie najpierw zarzuca mi że nie potrafię rozpoznać co to jest post pod postem i obraża, po czym jak mu udowadniam że się myli to i tak idzie w zaparte.

Poza tym kiedykolwiek próbowałem udowodnić że nic takiego nie popełniłem? Nie, przyznałem się do tego że ją popełniłem i od razu poprawiłem ja również drugą która się ostała w dalszej części po czym jedyne wyjaśniłem dlaczego ją popełniłem (piszę niekiedy z błędami). Nigdy nie starałem się zaprzeczyć że je popełniam.

Offline

#775 2013-01-15 22:57:12

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Dobrze, w takim razie parafrazuję swoje zdanie, żeby zakończyć shitstorm.
Wybaczcie, nauczyłem się już korzystać ze skrótów myślowych.
Ekhem...
"Co nie zmienia faktu, że poziom twoich poprzednich wypowiedzi skutecznie uniemożliwia mi przyznanie, że należysz do grona ludzi inteligentnych"
Ba-dum tsss. Nie mam nic więcej do dodania w tej sprawie.

Ostatnio edytowany przez Sledziu_w (2013-01-15 23:22:30)


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#776 2013-01-15 23:07:37

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

otakuJaro napisał:

Aha, liczb nie podam, możecie nie wierzyć, trudno.

Mogłeś napisać to na początku, nie musiałbym czytać całego posta. smile
Do ciebie nigdy nic nie miałem, bo wydawałeś się rozsądnym człekiem, nie mówię, że teraz jest inaczej. No i na + odejście z siundena. No i napisy do Gintamy prawie na poziomie lba.

Offline

#777 2013-01-15 23:25:02

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@Zuvvo nie ma to najpierw jęczeć jak to anime online okrada tłumaczy po czym dodawać napisy do z licencjonowanego anime w Polsce
http://animesub.info/szukaj.php?ID=47073
http://www.anime-gate.pl/modules.php?na … nime&id=39
Owszem obecnie można je jedynie kupić na aukcjach, co nie zmienia faktu że vision-film ma do niego obecnie nadal prawa w Polsce.

Dobra kończę udział w dyskusji w tym temacie bo poziom wypowiedzi co poniektórych staje się coraz bardziej żenujący i chamski (jak tak dalej pójdzie to zaczną tu latać za niedługo epitety na k).

Ostatnio edytowany przez paskud (2013-01-15 23:26:55)

Offline

#778 2013-01-15 23:29:48

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

No i przyjdzie sobie taki ktoś albo łoś, który nie przeczyta regulaminu i będzie wszystkich pouczał. Nie wspominając, że siundeny mają w dupie licencje. No, vodeon się za nich wziął. Mam nadzieję, że ich wykosi.

Offline

#779 2013-01-15 23:31:36

Zuvvo
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-31

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Przepraszam bardzo, ale nad tą kwestią trochę myślałem i została ona przedyskutowana z moderacją. Werdykt oczywiście pozytywny. Nie wiem dlaczego info od moda zostało usunięte, ale tutaj masz treść, jeśli Cię to interesuje:
"Proszę o spokój.
Nie wiem, jak u Vision (bo to jest posiadacz praw, A-G było tylko firmą córką) wygląda teraz kwestia aktualności licencji Ergo, ale dostępność tytułu jest marginalna. IMO, nie ma sensu ganić nikogo, kto bierze się za animu, które było u nas wydane dawno temu i jego dostępność jest obecnie znikoma. To samo napisałem już na forum i to samo tyczy się także ewentualnych linków do hardków."

PS Nie pisałem tutaj nic na temat okradania tłumaczy =)

Ostatnio edytowany przez Zuvvo (2013-01-15 23:33:52)

Offline

#780 2013-01-15 23:33:37

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Skąd wiesz, że ma? Licencje nabywa się na czas określony. Animu nie można kupić przez stronę Vision, dział A-G zamknięty. Wszystko bardziej wskazuje na wygaśnięcie licencji niż jej dalsze posiadanie. Mają moje rozgrzeszenie, a moim obowiązkiem jest pilnowanie takich rzeczy, więc możesz odpuścić ten argument.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024