#3081 2013-02-14 16:59:36

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

L0NG3r napisał:

Plus do rozpiski KieRa:
Shigurui

Xa, sam mam to w planach od dawien dawna jezor


tumblr_static_bug.gif

Offline

#3082 2013-02-14 17:00:27

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Nie no, bez jaj. Na malu dajesz "recommendations", na anidb dajesz "swordplay" albo inny tag/kategorię. Nie szukasz thrillera z akcją, lekkim romansem i skrzypcami w tle. Wysilić się trzeba.

ed:
Teraz każdy może rzucić jakiś tytuł, gdzie biją się miecykami. A sensu w tym nie ma.

Ostatnio edytowany przez dulu (2013-02-14 17:01:27)

Offline

#3083 2013-02-14 17:06:14

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

dulu napisał:

Nie no, bez jaj. Na malu dajesz "recommendations", na anidb dajesz "swordplay" albo inny tag/kategorię. Nie szukasz thrillera z akcją, lekkim romansem i skrzypcami w tle. Wysilić się trzeba.

ed:
Teraz każdy może rzucić jakiś tytuł, gdzie biją się miecykami. A sensu w tym nie ma.

Akurat tak to na AniDB wygląda, jakiś moeshit, gdzie miecz był pokazany przez 0.5s też ma tag swordplay... Więc AniDB najgorsza baza imo jeśli się szuka czegoś + jeden tytuł masz z 30 razy podany w różnych językach.


tumblr_static_bug.gif

Offline

#3084 2013-02-14 17:11:48

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

KieR napisał:

jeden tytuł masz z 30 razy podany w różnych językach.

W filtrach jest opcja "hide synonyms". oczkod

Offline

#3085 2013-02-14 17:16:38

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

KieR napisał:
dulu napisał:

Nie no, bez jaj. Na malu dajesz "recommendations", na anidb dajesz "swordplay" albo inny tag/kategorię. Nie szukasz thrillera z akcją, lekkim romansem i skrzypcami w tle. Wysilić się trzeba.

ed:
Teraz każdy może rzucić jakiś tytuł, gdzie biją się miecykami. A sensu w tym nie ma.

Akurat tak to na AniDB wygląda, jakiś moeshit, gdzie miecz był pokazany przez 0.5s też ma tag swordplay... Więc AniDB najgorsza baza imo jeśli się szuka czegoś + jeden tytuł masz z 30 razy podany w różnych językach.

Main->search->Elements->Action->Swordplay ustawiamy na category at max weight. Plus marek, możemy jeszcze wywalić +18. Wiem, trudne w cholerę.

Offline

#3086 2013-02-14 17:29:37

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

SiwyCZR napisał:

Poleci ktos ciekawego animca z dobrymi walkami bronia biala najlepiej z akcja dziejaca sie w sredniowieczu (choc nie koniecznie)?
Oczywiscie anime pokroju Berserka ogladalem;)

Highlander: The Search for Vengeance - akcja dzieje się na przełomie wielu epok. Film reżysera Ninja Scroll i Vampire Hunter D - Bloodlust. Może nie tak dobry jak one, ale jako młócka się sprawdza.


KieR napisał:
L0NG3r napisał:

Plus do rozpiski KieRa:
Shigurui

Xa, sam mam to w planach od dawien dawna jezor

Pojedynki w Shigurui nie przypadną do gustu osobom, które preferują efektowne nawalanie się mieczami. Cała walka odbywa się głównie w głowach samurajów i kończy zwykle po jednym ciosie. Dodatkowo anime urywa historię w połowie, a szanse na drugi sezon są zerowe. Pozostaje jeszcze dosyć przytłaczający klimat i okrucieństwo, które pewnie odrzucą sporo osób.

Świetna seria, ale gorąco polecam przeczytać mangę.

Offline

#3087 2013-02-14 17:33:05

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

dulu napisał:
KieR napisał:
dulu napisał:

Nie no, bez jaj. Na malu dajesz "recommendations", na anidb dajesz "swordplay" albo inny tag/kategorię. Nie szukasz thrillera z akcją, lekkim romansem i skrzypcami w tle. Wysilić się trzeba.

ed:
Teraz każdy może rzucić jakiś tytuł, gdzie biją się miecykami. A sensu w tym nie ma.

Akurat tak to na AniDB wygląda, jakiś moeshit, gdzie miecz był pokazany przez 0.5s też ma tag swordplay... Więc AniDB najgorsza baza imo jeśli się szuka czegoś + jeden tytuł masz z 30 razy podany w różnych językach.

Main->search->Elements->Action->Swordplay ustawiamy na category at max weight. Plus marek, możemy jeszcze wywalić +18. Wiem, trudne w cholerę.

I takim sposobem mamy w top5 Gintame, FMA, One Piece.

Dziękuję, ale postoję, dla mnie gówniany AniDB pozostanie gównianym i tyle. Zawsze można dodać więcej tagów, ale one są tak debilnie poukrywane w podpunktach, że to szok. Po AniDB jest zbyt przestarzałym serwisem.


tumblr_static_bug.gif

Offline

#3088 2013-02-14 17:50:58

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

"Nie umiem obsłużyć, więc nazwę gównianym"
                                                anonim


Anidb i MAL to dwie różne koncepcje. Anidb ma dać jak najwięcej szczegółów, zwłaszcza jeśli chodzi o grupy i poszczególne fansuby. MAL ma zapewnić zdawkowe informacje w taki sposób, żeby orangutan (i użytkownik Fejsbóka) się nie pogubił.

Offline

#3089 2013-02-14 18:07:39

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

W dzisiejszym świecie liczy się prostota przede wszystkim oczkod Tym bardziej, jak tą samą rzecz mogę zrobić w 10s, to po co mam na nią marnować 1-2 min?

Ostatnio edytowany przez KieR (2013-02-14 18:13:27)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#3090 2013-02-14 18:08:52

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Sir_Ace napisał:

MAL ma zapewnić zdawkowe informacje w taki sposób, żeby orangutan (i użytkownik Fejsbóka) się nie pogubił.

Mi się wydaje, że MAL jest głównie stworzony dla tworzenia list oglądanych serii oraz dyskusji nad poszczególnymi odcinkami. Chociaż te dyskusje może dlatego się tam odbywają, bo anidb mniej osób używa oczkod. Co nie zmienia faktu, że anidb jako źródło informacji jest zdecydowanie lepszy.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#3091 2013-02-14 18:33:23

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

KieR napisał:

W dzisiejszym świecie liczy się prostota przede wszystkim oczkod Tym bardziej, jak tą samą rzecz mogę zrobić w 10s, to po co mam na nią marnować 1-2 min?

Co kto lubi i czego potrzebuje, tam się uda i to dostanie. Tylko nie ma co się obrażać i nazywać serwisu gównianym jedynie dlatego, że nie podpada się pod target.

Offline

#3092 2013-02-14 18:36:32

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

KieR napisał:
dulu napisał:
KieR napisał:

Akurat tak to na AniDB wygląda, jakiś moeshit, gdzie miecz był pokazany przez 0.5s też ma tag swordplay... Więc AniDB najgorsza baza imo jeśli się szuka czegoś + jeden tytuł masz z 30 razy podany w różnych językach.

Main->search->Elements->Action->Swordplay ustawiamy na category at max weight. Plus marek, możemy jeszcze wywalić +18. Wiem, trudne w cholerę.

I takim sposobem mamy w top5 Gintame, FMA, One Piece.

Dziękuję, ale postoję, dla mnie gówniany AniDB pozostanie gównianym i tyle. Zawsze można dodać więcej tagów, ale one są tak debilnie poukrywane w podpunktach, że to szok. Po AniDB jest zbyt przestarzałym serwisem.

Naprawdę nie wiem, jak ty to zrobiłeś, bo u mnie top 10 wygląda inaczej; klik.
Bo w Gintamie to nie ma miecyków...

KieR napisał:

W dzisiejszym świecie liczy się prostota przede wszystkim oczkod Tym bardziej, jak tą samą rzecz mogę zrobić w 10s, to po co mam na nią marnować 1-2 min?

Z chęcią uścisnąłbym dłoń osobie, która robi to te dwie minuty. smile_lol

Ostatnio edytowany przez dulu (2013-02-14 18:37:00)

Offline

#3093 2013-02-14 18:39:45

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

dulu napisał:

Z chęcią uścisnąłbym dłoń osobie, która robi to te dwie minuty. smile_lol

Robisz jak napisałeś, klikasz, idziesz zrobić kawę, wracasz - o kurde, 2 minuty hehe.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#3094 2013-02-14 18:41:32

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Ta kłótnia o AniDB i MAL-a przypomina kłótnię o brunetki i blondynki.
Mnie MAL zadowala, zdawkowe podstawowe informacje, czyli tyle, ile mi trzeba. Nie wzdycham do bajek codziennie i nie porównuję każdego piksela, więc dla mnie AniDB to przerost formy nad treścią, tak jakbym do koszenia trawy w ogródku potrzebowała kombajnu, a nie kosiarki. I analogicznie w drugą stronę.


Ty dulowaty userze!

Offline

#3095 2013-02-14 18:57:21

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Ależ ja nigdy nie mówiłem, że jedno jest lepsze od drugiego, bardziej przychylam się do tego, co napisał ejsu - co kto lubi. Po prostu bez sensu nazywać jest coś gównem tylko dlatego, że nie potrafi się z tego korzystać.

coellus, i tak podczepiając się pod twoje trawiaste porównanie; używam kosiarki, bo jest prosta w obsłudze, kombajn jest gówniany, bo trudny.

Ostatnio edytowany przez dulu (2013-02-14 19:00:08)

Offline

#3096 2013-02-14 19:02:55

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Ja się akurat przychylam do tego, co Coellus napisała. Kolejna sprawa, to czemu Wasze boskie AniDB jest taką pro, lepszą bazą od MAL-a, a w ciągu ostatnich parę lat kilka funkcji żywcem skopiowali od MAL-a ;]

dulu napisał:

Bo w Gintamie to nie ma miecyków...

To sobie nawet wejdź z osobna w Gintamę i użyj CTRL+F + wrzuć "Swordplay"  ukryty

Ostatnio edytowany przez KieR (2013-02-14 19:05:31)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#3097 2013-02-14 19:11:18

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Na aniDB jest tyle opcji, jakbym wybierał się na Marsa. Jeśli szukam info o animcu to tylko MAL.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#3098 2013-02-14 19:11:37

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

A ja zapytam ponownie - gdzie wy w tej rozmowie wyczytaliście, że jedno jest lepsze od drugiego? Odpowiem. Nikt nigdzie tego nie napisał.
Mnie jest naprawdę wszystko jedno, ja używam i tego, i tego. Czasem lepiej sprawdza się mal, czasem anidb. Po prostu nazywanie czegoś gównem, bo się nie umie tym obsługiwać, jest po prostu głupie, tyle.

KieR napisał:
dulu napisał:

Bo w Gintamie to nie ma miecyków...

To sobie nawet wejdź z osobna w Gintamę i użyj CTRL+F + wrzuć "Swordplay"  ukryty

Może nie powinienem, ale ja się tak naśmiewałem, wiesz. Gintama to parodia, w której główny bohater jest samurajem... wiem, że nie jest to powód, że mają się nawalać cały czas. Ale tak, w Gintamie odbywają się walki przy użyciu broni białej. Napisałem, żeby nie było niedomówień. smile_lol

Offline

#3099 2013-02-14 19:12:27

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

dulu napisał:

Ależ ja nigdy nie mówiłem, że jedno jest lepsze od drugiego, bardziej przychylam się do tego, co napisał ejsu - co kto lubi. Po prostu bez sensu nazywać jest coś gównem tylko dlatego, że nie potrafi się z tego korzystać.

coellus, i tak podczepiając się pod twoje trawiaste porównanie; używam kosiarki, bo jest prosta w obsłudze, kombajn jest gówniany, bo trudny.

Raczej bym rzekła, że jest na odwrót, MAL jest "kosiarką", odpalasz i masz, ale bez cudów, bo więcej nie potrzebujesz. AniDB kombajnem, nie takim trudnym w obsłudze znowu, nie siejmy demagogii, ale dla osób, które potrzebują tylko rozeznania co i jak, posiada zbyt dużo opcji i momentami jest chaotyczny (zwłaszcza tagi), niemniej jeśli ktoś ma większe potrzeby, to dla niego MAL ma zbyt mało informacji. Wszystko zależy bardziej od potrzeb.
Cholera, teraz się ogarnęłam, że trawa i koszenie kojarzą mi się z dwoma rzeczami:

Pokaż spoiler namber łan

Pokaż spoiler namber tu
KiRA

Więc może wymyślmy jakieś lepsze porównanie smile_lol

KieR napisał:

a w ciągu ostatnich parę lat kilka funkcji żywcem skopiowali od MAL-a ;]

Eee, mnie się wydawało zawsze, że jest na odwrót. Ale może się mylę.

Ostatnio edytowany przez coellus (2013-02-14 19:13:24)


Ty dulowaty userze!

Offline

#3100 2013-02-14 19:20:29

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

coellus napisał:
dulu napisał:

Ależ ja nigdy nie mówiłem, że jedno jest lepsze od drugiego, bardziej przychylam się do tego, co napisał ejsu - co kto lubi. Po prostu bez sensu nazywać jest coś gównem tylko dlatego, że nie potrafi się z tego korzystać.

coellus, i tak podczepiając się pod twoje trawiaste porównanie; używam kosiarki, bo jest prosta w obsłudze, kombajn jest gówniany, bo trudny.

Raczej bym rzekła, że jest na odwrót, MAL jest "kosiarką", odpalasz i masz, ale bez cudów, bo więcej nie potrzebujesz. AniDB kombajnem, nie takim trudnym w obsłudze znowu, nie siejmy demagogii, ale dla osób, które potrzebują tylko rozeznania co i jak, posiada zbyt dużo opcji i momentami jest chaotyczny (zwłaszcza tagi), niemniej jeśli ktoś ma większe potrzeby, to dla niego MAL ma zbyt mało informacji. Wszystko zależy bardziej od potrzeb.

Oczywiście chodziło mi właśnie o to. W sumie mogłem napisać; Kier używa kosiarki, bo jest prosta w obsłudze, kombajn jest gówniany, bo trudny.

coellus napisał:

Cholera, teraz się ogarnęłam, że trawa i koszenie kojarzą mi się z dwoma rzeczami:

Pokaż spoiler namber łan

Pokaż spoiler namber tu
KiRA

Więc może wymyślmy jakieś lepsze porównanie smile_lol

Piosenkę zrozumiem, ale dlaczego wirus?

Tak podsumowując tego mala i anidb - a używajta sobie, czego tam chceta. Nic ani mi, ani nikomu innemu do tego. Ale nie mówcie, że jest gówniane, bo nie umiecie używać. Dziękuję za uwagę.

Ostatnio edytowany przez dulu (2013-02-14 19:21:55)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024