#1 2006-02-27 23:29:29

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

Mam słabość do platformówek, a nie mam konsoli. Wystarałem się już o I-Ninja, Raymana 3, Super Mario 64, Banjo-Kazooie (dwie ostatnie oczywiście na emulatorze Nintendo 64), Kangurka Kao - Rundę 2 (to - zdaje się - polskie, nawet całkiem-całkiem). Dużo dobrego słyszałem o Raymanie 2 i Tonic Trouble (na silniku Raymana 2). Zna ktoś inne jakieś godne polecenia? Może być i 2D, ale w 2D Metal Slug wyprzedził chyba wszystko, co było do wyprzedzenia po dziś dzień.

Offline

#2 2006-02-28 00:17:31

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

Mógłbym polecić.. ale na konsole baka IMHO załatw sobie emulator - najlepiej ePSX i rozkoszuj takimi cudami jak:
spyro the dragon 1,2,3
Crash Bandicoot 1-5
Croc 1-2 (chyba też jest na pieca)
i wiele wiele innych

PS: fakt, Metal Slug jest genialny ale może się nudzić jak przejdzie się po 15 razy części 1-5 i X szpan ah te ogólnie dostępne emulatory NeoGeo hehe


10721827ve.gif

Offline

#3 2006-02-28 00:34:34

plaski
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-02-02

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

Wszystkie Jazz Jackrabbit (łącznie 4 )
poczciwy aladdin, lion king ,bug!, wspomiany wcześniej croc , EarthWorm Jim  1 i 2 , gex, Oddworld: Abe's Exoddus , oba prehistoriki, rayman 1 , Titus The Fox

wiem, że są to stare gry, ale ja tylko takimi się zajmuje oczkod

Offline

#4 2006-02-28 00:40:09

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

Mam ePSXe. Jednak nawet po wyostrzeniu, przefiltrowaniu, wygładzeniu itd. grafika nie wygląda jak dopalana sprzętowo. W FF VII i Residenty zamierzam grać na ePSXe, bo ich konwersje na PC ponoć skaszaniono (Residenty faktycznie, a przed Finalami PC mnie ostrzegano). Gry na Nintendo 64 wyglądają jak full dopalane, więc prędzej skończę tego Mariana i Banjo-Kazooie na emulatorze, niż zabiorę się za platformówki na ePSXe.
Co do Metal Sluga - jest gra, której nie widziałem, ale z tego co czytałem - dzikością swoją (i całokształtem) może się równać z Metal Slugiem. Nie platformówka, ale chodzona bijatyka - Viewtiful Joe na Kostkę Nintendo (także na PS2). Jeśli to prawda, byłby jeszcze jeden powód, aby nabyć tę niedrogą wszak Kostkę (obok Residenta 4, The Legend of Zelda - Windwakera, MGSa - remake'u trójwymiarowej jedynki i The Legend of Zelda - Twilight Princess).

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-02-28 22:07:39)

Offline

#5 2006-02-28 00:43:37

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

Zapomniałem dodać Na Nintendo 64
Legend of Zelda: Ocarina of Time/Master Quest
Legend of Zelda: Majora Mask


10721827ve.gif

Offline

#6 2006-02-28 00:50:12

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

W Okarynę Czasu właśnie gram, Majora's Mask czeka w kolejce. Co ciekawe - w Project 64 (emulatorze N64) plugin video z obsługą DirectX 8.1 dodaje w Majora's Mask (miejscami) rozmycie obrazu (shadery). Każdemu, kto miał coś bliżej z Zeldą - polecam Beyond Good & Evil (jest na PC!) - pisałem o tej grze w wątku "Zachodnia Zelda - Beyond Good & Evil" w Hydeparku>Grach.

Offline

#7 2006-02-28 22:02:26

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

plaski napisał:

Wszystkie Jazz Jackrabbit (łącznie 4 )
poczciwy aladdin, lion king ,bug!, wspomiany wcześniej croc , EarthWorm Jim  1 i 2 , gex, Oddworld: Abe's Exoddus , oba prehistoriki, rayman 1 , Titus The Fox
wiem, że są to stare gry, ale ja tylko takimi się zajmuje

Dawnymi czasy (informatyka w szkole podstawowej) nie przepadałem za Prehistorykiem, podobnie jak za Księciem Persji (może dlatego jestem średnio przekonany do ostatnich PoPów). Posługiwanie się szpadą - a na taki oręż wyglądało mi to, czym Książę zwalczał npla - w celu zrobienia komuś krzywdy nie jest poważne. Z kolei Titusa lubiłem.
Jeśli zajmujesz się starymi grami, to pewnie znasz Metal Sluga. Jeżeli nie - koniecznie poznaj, a czeka cię mały wstrząs światopoglądowy. Przez niego (Metala) nie chce mi się grać w Contrę na emulatorze NESa, a przechodziłem ją na Pegasusie. Po prostu w 2D po Metalu mało co robi wrażenie. Przed laty grałem w MS na salonach po czym okazało się, że w XXI wieku on wygląda i brzmi jeszcze lepiej! Tylko na emulatorze mniej rzucają się w oczy postępy techniczne w kolejnych częściach (na automatach różnica między jedynką a dwójką wydawała się kolosalna). Do tego w jedynce strzelało się do naszych odwiecznych przyjaciół Niemców (choć - rzecz jasna - nieoficjalnie, nie to co w Call of Duty), a potem zaczęły się jakieś mumie, stawonogi jakieś, co było trochę wysilone (ale przemiana w zombie i rzyganie krwią w trójce wniosły nieco świeżości).

Offline

#8 2006-02-28 22:24:46

plaski
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-02-02

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

znam,znam
jednak jakoś nie mogłem się nigdy przekonać do gier z automatów smile nie wiem czemu,wolałem odpalić coś na piecu który stał w domu
swojego czasu próbowałem się przekonać do tych gier męcząc między innymi emulator Neo Geo ,ale nic z tego ,jakieś takie skrzywienie mam

Offline

#9 2006-02-28 22:34:48

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

Najprzyjaźniejszy emulator NeoGeo to chyba NeoRage. Właściwie dobrze skonfigurowany emulator z biosem i romami wypalasz na CD - i masz "konsolę" (tzn. zanosisz ten CD gdziekolwiek, gdzie stoi PieC, a tam już pójdzie z płyty - plug & play po prostu). Wymagania systemowe ma żadne. Ja dopiero dzięki niemu przekonałem się do bijatyk (konkretnie do Ninja Master's). Ten komfort, że masz za wciśnięciem klawisza żeton powinien wyleczyć Cię z uprzedzeń (warto się przemóc).

Offline

#10 2006-02-28 23:02:14

R4Zi3L
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

Obiwanshinobi napisał:

Mam ePSXe. Jednak nawet po wyostrzeniu, przefiltrowaniu, wygładzeniu itd. grafika nie wygląda jak dopalana sprzętowo. W FF VII i Residenty zamierzam grać na ePSXe, bo ich konwersje na PC ponoć skaszaniono (Residenty faktycznie, a przed Finalami PC mnie ostrzegano).

Tzn ze grafika na ePSXe wyglada gorzej niz na psx? hmm... A konwersje tych dwoch gier czemu wg ciebie sa zle?

Offline

#11 2006-02-28 23:26:44

plaski
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-02-02

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

mam takie cudo, i gier mam tam od groma, ale jakoś nie mogę się przekonać
wiesz, jedni lubią blondynki a inni wolą zupe rybną oczkod

Offline

#12 2006-03-01 00:45:48

Frioniel
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2005-03-19

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

[cytuj]A konwersje tych dwoch gier czemu wg ciebie sa zle?[/quote]
Przed konwersjami FF VII i FF VIII ja przestrzegałem w temacie "Gry anime na PC-ta.". Oto cytat:
[cytuj]Broń Boże grać w wersje na PC powyższych gier! Strasznie skopana konwersja, zaś pokonać ostatniego boss'a przy przygrywającym One Winged Angel w beznadziejnym MIDI to grzech!

Wady wersji PC:
-STRASZNA PIKSELOZA TEŁ
-MUZYKA W NĘDZNYM MIDI
-Skopana jakość filmików
-dodatkowy CD instalacyjny
-różne problemy techniczne
-postaciom dorysowano buźki w których wyglądają jak z zespołem downa

Dodatkowo wersja na PSXa doczekała się bardzo dobrego POLSKIEGO tłumaczenia (wersja na PC ma tłumaczenie w moim mniemaniu gorsze i wywołuje dodatkowe problemy takie jak zwisy gry, czy zacięcia).

Morał: Grać na emu (lub na konsoli) w wersję PSX![/quote]

Offline

#13 2006-03-01 00:50:23

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

Z platformowek polecam serie Megaman (ogolnie to wszystkie ze szczegolnym uwzglednieniem serii X i Zero). Obecnie pogrywam sobie w Megaman X8 na PC i Megaman Zero 4 na GBA i musze powiedziec ze grywalnosc jest miodzio (w koncu to flagowa seria Capcomu) jezor

Offline

#14 2006-03-01 09:42:44

karoleq114
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2006-01-16

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

Juz ktos to wspomnial ale ja polece jeszcze raz wszystkie serie Spyro the dragon:D i Crasha bandicoota:P. Ehhh wspomnienia z dziecinstwa:D

Offline

#15 2006-03-01 12:34:34

Frioniel
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2005-03-19

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

Rayman 2 to pozycja obowiązkowa. Trójka się chowa. Dodatkowo polecam (trochę inną platformówkę) Psychonauts. Jest też Gift i bardzo klimatyczny Heart of Darkness.

Offline

#16 2006-03-01 14:58:59

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

Trzy słowa:

PRINCE OF PERSIA

I nie ma przebacz. Ta gra ma u mnie 2410 i znaczek super jakości

Offline

#17 2006-03-01 15:15:51

R4Zi3L
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

Oki.. to teraz szukam wersje FFVII PAL.... to sie tyczy tez FFVIII? Bo raczej ta juz lepiej wyglada... a konwersje RE czemu sa zwalone?

Offline

#18 2006-03-01 15:34:21

szefu
Zbanowany
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-07-24

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

mnie się przyjemnie grało w iniemamocni na piecu:P

Offline

#19 2006-03-01 15:50:25

Frioniel
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2005-03-19

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

[cytuj]Bo raczej ta juz lepiej wyglada...[/quote]
Rzeczywiście wygląda dużo lepiej- znacząco mniejsza pikseloza na tłach i ładne filmiki, ale wciąż pozostają wady dzięki którym nawet do pięt nie dorasta wersji z PSXa (chociażby dla ŚWIETNEJ muzyki)...

Offline

#20 2006-03-04 01:18:39

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

R4Zi3L napisał:
Obiwanshinobi napisał:

Tzn ze grafika na ePSXe wyglada gorzej niz na psx? hmm... A konwersje tych dwoch gier czemu wg ciebie sa zle?

Na ePSXe testowałem Vagrant Story (a także Residenta pierwszego, ale się kaszanił). Nie wiem, jak Vagrant Story przedstawia się na telewizorze, ale u mnie po podrasowaniu grafiki emulatorem (tak zrobiłem, żeby sobie zrekompensować oglądanie tego monitorze) wygląda nie tyle źle (wziąwszy pod uwagę że to staroć 3D), ile po prostu - jak gra na PC (chodzi o rendering, nie o styl grafiki) nie obsługująca akceleracji sprzętowej (co ma sens, bo chyba Sony Grajstacja pierwsza nie miała czegoś takiego). Tekstury "nie trzymają się" obiektów tak dobrze, jak w grach na N64 (przynajmniej na emulatorze N64). Trudno to opisać, ale np. w grach na silniku Quake'a 2 (jak Heretic II) widać podobny efekt (w scenkach ze wspomnianego Heretica II widoczna jest częściowo programowa akceleracja, choć sama gra pierwsze wrażenie wywiera lepsze, niżby się człowiek spodziewał po czymś z 1998). Z demami PCtowych Residentów miałem "same kłopoty", a sprzętowego dopalania w nich nie widać. Dlatego - zamiast się z nimi użerać - wolę ePSXe (gdzie można w każdej chwili zrobić save, a konieczność przechodzenia ponownie fragmentów, których nie zapisałem z braku taśmy do maszyny i musiałem wyłączyć komputer nie jest mi niezbędna do szczęścia). Kurde, można robić długie, wymagające gry, w których możliwość zapisu stanu w każdej chwili nie tyle ułatwia życie, ile jest niezbędne żeby się w nie dało grać (nie będąc maniakiem) - przykładem Thief 2 - The Metal Age. To na konsoli byłoby trudne, rozumiem, ale patent z taśmą i maszyną nie podoba mi się. Capcom tradycję dawania ciała w konwersjach na PC (czyli wycierania sobie du?y własną drogocenną marką - pisałem o tym w wątku "Oni Muszą PC") kontynuował w Onimusha (jedynce, bo trójki nie znam). Znaczy, jeśli ktoś bez problemu gra w Onimusha na PC, do tego na TV (bo rozdzielczości i tak nie da się zwiększyć) - to gratuluję, ale jakość tej konwersji jest gó?niana.
Psychonauts - wiem. Ponoć genialne. O Heart of Darkness wiele dobrego czytałem, podobnie o Abe's Odyssey i Abe's Exodus. Nie wiem jak trójka Rayman ma się do dwójki, ale może lepiej że najpierw poznałem 3 (która sama w sobie zła nie jest). Bardzo niezły ma być Asterix & Obelix XXL2 - Mission Las Vegum.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-03-04 22:30:56)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024