#1581 2013-05-04 12:07:38

HentaiDymon
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2008-05-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

A musiałem widzieć, skoro sami się do wszystkiego przyznajecie? oczkod
Poza tym, przeraża mnie twoja interpretacja i brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Ostatnio edytowany przez HentaiDymon (2013-05-04 12:10:40)

Offline

#1582 2013-05-04 12:17:41

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

HentaiDymon napisał:

A musiałem widzieć, skoro sami się do wszystkiego przyznajecie? oczkod
Poza tym, przeraża mnie twoja interpretacja i brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Nikt się nigdy nie przyznał, że zarabia na shindenie, więc nie wiem skąd taki wniosek. A co twoim zdaniem nie zostało zrozumiane?

Offline

#1583 2013-05-04 12:24:12

Layla
Użytkownik
Dołączył: 2005-01-08

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Hmm, przecież jego wypowiedź dotyczy polityki strony, a do tego nie musi jej oglądać.

Nie można przyrównać plakatów z reklamą do banerów, okienek etc. na stronach internetowych.
Tak czy inaczej, nawet w twoim przykładzie malarz ma wygraną sprawę w sądzie, czy też osoba, która poczyniła opracowanie.

Nie rozumiem czy artykuły odnoszące się do własności intelektualnej są tak ciężkie do zrozumienia? Czy może gimbazi ma problem ze zrozumieniem, że internet nie jest wcale wolnym i beztroskim światem? A może to po prostu pokolenie bezwstydnych złodziei (lub jeleni, bo z tego co rozumiem to tylko jedna osoba ma z tego zysk, a cała reszta murem poroży za nim stoi i broni od złego)?

Reklama = zysk.
Głupi czy udaje?

Ostatnio edytowany przez Layla (2013-05-04 12:25:16)

Offline

#1584 2013-05-04 12:26:40

AveTusk
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

z http://oi43.tinypic.com/2b88zr.jpg

bez http://oi44.tinypic.com/1jme69.jpg

wyłaczyc reklamy nie tylko adblockiem się da..

więc gdzie tu masz zysk skoro reklamy dalej można blokować ?

Ostatnio edytowany przez AveTusk (2013-05-04 12:40:11)

Offline

#1585 2013-05-04 12:29:58

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

^ Buehehe. No przecie, z własnej kieszeni dopłaca i jeszcze ten nowy layout.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#1586 2013-05-04 12:31:50

HentaiDymon
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2008-05-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@Urizithar
No nie, wcale... Samo pisanie, że podatki są na bank odprowadzane jednoznacznie wskazuje, że dochód jest.
Nie zozumiałeś chociażby tego, że oryginał i reprodukcja znajdują się w zupełnie innych miejscach. Poza tym, odnośnie owej reprodukcji napisałem np. plakat. Są metody, pozwalające bez specjalnego wysiłku stworzyć kopię, która dla laika będzie równie efektowna co oryginał.
Ogólnie nie potrafisz dostrzec bardzo prostej analogii między obecną sytuacją, a tym co napisałem.

Ostatnio edytowany przez HentaiDymon (2013-05-04 12:32:57)

Offline

#1587 2013-05-04 12:32:06

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

AveTusk napisał:

z http://oi43.tinypic.com/2b88zr.jpg

bez http://oi44.tinypic.com/1jme69.jpg

wyłaczyc reklamy nie tylko adblockiem się da..

więc gdzie tu masz zysk skoro reklamy dalej można blokować ?

To podaj, jakim programem to robisz, a zaraz shitden znajdzie fixa na to. A gimbaza poza adblockiem nic innego nie zna, więc...  gwizdze

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-05-04 12:36:19)

Offline

#1588 2013-05-04 12:33:36

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:

paskud, a co ty tak wiadomości bodzia i syriusza napisane do ogółu (bo jakoś nie zauważyłam, żeby zwracali się bezpośrednio do ciebie per nick i wyłącznie do ciebie) traktujesz jak pisane do ciebie konkretnie? :>

Coellus słońce ty moje ustosunkowałem się bo o tym że laudemort może odprowadzać podatek jedynie ja pisałem, więc dziwne by było jak by mieli kogoś innego na myśli to by znaczyło początki schizofrenii albo czegoś gorszego i z kim wtedy bym wymieniał poglądy jak oni taki bodzio by zniknął na jakiś czas na leczenie?

kostek00 napisał:
paskud napisał:
Syriusz15 napisał:

e) Tą kwestią chciałbym zakończyć. Nawiązałem do tego już o wiele wyżej. Ktoś pisał argumenty w stylu: "Jeśli udostępniłeś coś w Internecie za darmo, musisz być przygotowany na to, że ktoś może to wykorzystać i na tym zarobić". Bzdura. Napisy jako takie są własnością tego, kto je wykonał i nie wolno jest ich używać bez zgody autora. Jeśli wrzucę swoją twarz na fejsika i jakaś firma zechce uczynić moje zdjęcie profilowe głównym obrazkiem promującym homoseksualizm - nie może tego zrobić bez mojej zgody. Przestępstwa Internetowe (szczególnie u nas) często uchodzą na sucho, ale jest to kwestia problematyczności w dochodzeniu sprawcy. Np. sprawa z memem "typowego Polaka", która zniszczyła życie człowieka, który tym memem został.

Co do tego, to w twoim przytoczonym przykładzie dochodzi do złamania przepisów dotyczących wykorzystywania wizerunku osoby bez jej pisemnej zgody, a nie wykorzystania rzeczy umieszczonej w internecie. Możesz w celach informacyjnych rozpowszechniać takowe dzieła (bez zgody) o ile zawrzesz informacje o autorze dzieła (co shinden spełnia podając ich pod listą odcinków i zostawiając credits'y).

brecht  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl
No chyba pierdolnę na zawał ze śmiechu. Jakie to cele informacyjne spełniają napisy do anime? W celach informacyjnych to możesz co najwyżej napisać recenzję albo opisać coś, ale nie rozpowszechniać. Równie dobrze pirat może uploadować mówiąc, że to w celach informacyjnych. Weź koło i pierdolnij się w czoło.

nie napisy do anime tylko upublicznienie napisów z anime online, a spełniają taki że informują drogiego widza kto przetłumaczył dany odcinek fanowsko na polski jak również pozwalają się zaznajomić z fabułą będącą w danym odcinku. Ponadto można to porównać do stron na temat jakiegoś konkretnego działu np. mmo gier, gier na pc, czy też informatyki która to kopiuje artykuły z innych stron i na końcu każdego artykułu zaznacza - artykuł pochodzi z (źródło jego) - tym samym informuje podobnie jak odcinki online o zawartości artykułu (przy odcinkach zawartości napisów) w miejscu znanym dla pewnej grupy osób - dzięki temu sami nie muszą szperać po internecie i szukać tego (przy anime będzie to szukanie odcinka do ściągnięcia, następnie napisów na ansi i czcionek do owych napisów). Tak więc jak najbardziej spełnia funkcję informacyjną.

Layla napisał:

Paskud, proszę cię, nie poruszaj już tematów związanych z prawem. Twoje wypociny już nawet zabawne nie są. Są przerażające. Mam tylko nadzieję, że nie znajdzie się żaden chłopek-roztropek, który weźmie sobie do serca ten stos bzdur i demagogi, którą tu wypisałeś.

Jeśli ktoś to weźmie do serca to będę się jedynie cieszyć, poza tym czemu jesteś seksistowska? Jakaś dziewczyna również może sobie wziąć to do serca (nie tylko jakiś chłopak).
Ponadto dobrze że są dla ciebie takie straszne, bo takie mają być - dzięki temu będą ci się śnić po nocach i straszyć cię w ciemnościach po wsze czasy. A tak na poważnie ty po prostu nie pojmujesz płynącego z mych słów geniuszu i oświecenia (cóż przywykłem do tego że ludzie go nie pojmują - nie jesteś pierwszą i zapewne nie ostatnią osobą która tego nie potrafi zrobić).

HentaiDymon napisał:

A musiałem widzieć, skoro sami się do wszystkiego przyznajecie? oczkod
Poza tym, przeraża mnie twoja interpretacja i brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Do czego się przyznają? Z tego co ja widzę to oni właśnie zaprzeczają zarzutom a stare wygi z ansi twierdzą że jest tak jak my mówimy bo my tak mówimy (a dowodów brak - swoją druga dzięki tobie przypomniała mi się pewna piosenka -> click)

Offline

#1589 2013-05-04 12:34:36

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Layla napisał:

Tak czy inaczej, nawet w twoim przykładzie malarz ma wygraną sprawę w sądzie, czy też osoba, która poczyniła opracowanie.

Eee... nie! Nikt nie czerpie bezpośredniej korzyści majątkowej z nich, a już prędzej z samych obrazów. Dodatkowo opracowania i tak są udostępniane za darmo.

To tak jakby ktoś się burzył, że zbierałem ulotki reklamowe filmów z... no nie wiem, Heliosa, Multikina, whatever, a teraz rozłożyłem je na stole wśród rozwieszonych reklam i organizowałem tam pokaz filmów. Właściciel filmów ma prawo się wkurzać i zanieść sprawę do sądu, ale wykonawca ulotek niespecjalnie.

Offline

#1590 2013-05-04 12:40:00

AveTusk
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

marek2fgc napisał:
AveTusk napisał:

z http://oi43.tinypic.com/2b88zr.jpg

bez http://oi44.tinypic.com/1jme69.jpg

wyłaczyc reklamy nie tylko adblockiem się da..

więc gdzie tu masz zysk skoro reklamy dalej można blokować ?

To podaj, jakim programem to robisz, a zaraz shitden znajdzie fixa na to. A gimbaza poza adblockiem nic innego nie zna, więc...  gwizdze


O:, dostałeś mózg wreszcie i stwierdziłeś  jednak że to nie paint ?

jest w dodatkach na ff do pobrania, życzę miłego szukania  smile .

Ostatnio edytowany przez AveTusk (2013-05-04 12:41:01)

Offline

#1591 2013-05-04 12:41:04

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Takiej ignorancji rodzimej interpunkcji, jaką prezentuje sobą paskud, to ja od dawna nie widziałem. Twoich wypowiedzi nie da rady zrozumieć. No ale przeca shindenowiec...

[edytka]
AveTusk - kolejny. Pięknie prezentują swój portal.

Ostatnio edytowany przez arystar (2013-05-04 12:42:16)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#1592 2013-05-04 12:41:27

Layla
Użytkownik
Dołączył: 2005-01-08

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:
Layla napisał:

Paskud, proszę cię, nie poruszaj już tematów związanych z prawem. Twoje wypociny już nawet zabawne nie są. Są przerażające. Mam tylko nadzieję, że nie znajdzie się żaden chłopek-roztropek, który weźmie sobie do serca ten stos bzdur i demagogi, którą tu wypisałeś.

Jeśli ktoś to weźmie do serca to będę się jedynie cieszyć, poza tym czemu jesteś seksistowska? Jakaś dziewczyna również może sobie wziąć to do serca (nie tylko jakiś chłopak).
Ponadto dobrze że są dla ciebie takie straszne, bo takie mają być - dzięki temu będą ci się śnić po nocach i straszyć cię w ciemnościach po wsze czasy. A tak na poważnie ty po prostu nie pojmujesz płynącego z mych słów geniuszu i oświecenia (cóż przywykłem do tego że ludzie go nie pojmują - nie jesteś pierwszą i zapewne nie ostatnią osobą która tego nie potrafi zrobić).

Chłopie, ja mam fiuta.
Ot, wyszło twoje czytanie.

marek2fgc napisał:
AveTusk napisał:

z http://oi43.tinypic.com/2b88zr.jpg

bez http://oi44.tinypic.com/1jme69.jpg

wyłaczyc reklamy nie tylko adblockiem się da..

więc gdzie tu masz zysk skoro reklamy dalej można blokować ?

To podaj, jakim programem to robisz, a zaraz shitden znajdzie fixa na to. smile_big

Znajdzie na 100%.
Można blokować, ale nie trzeba. To, że ty zablokujesz reklamy to nie zmienia to polityki serwisu. Proszę, oszczędź mi odwracania kota ogonem.


Urizithar napisał:

Eee... nie! Nikt nie czerpie bezpośredniej korzyści majątkowej z nich, a już prędzej z samych obrazów. Dodatkowo opracowania i tak są udostępniane za darmo.

To tak jakby ktoś się burzył, że zbierałem ulotki reklamowe filmów z... no nie wiem, Heliosa, Multikina, whatever, a teraz rozłożyłem je na stole wśród rozwieszonych reklam i organizowałem tam pokaz filmów. Właściciel filmów ma prawo się wkurzać i zanieść sprawę do sądu, ale wykonawca ulotek niespecjalnie.

Ciebie chyba po...gięło.
Co ma bezpośrednia korzyść majątkowa do bezprawnego wykorzystania?
Od kiedy to zasadą opracowań jest ich darmowość?
Wykorzystaj sobie jako logo na swojej stronie znaczek firefoxa albo google.

Ostatnio edytowany przez Layla (2013-05-04 12:50:28)

Offline

#1593 2013-05-04 12:41:52

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:
Layla napisał:

Paskud, proszę cię, nie poruszaj już tematów związanych z prawem. Twoje wypociny już nawet zabawne nie są. Są przerażające. Mam tylko nadzieję, że nie znajdzie się żaden chłopek-roztropek, który weźmie sobie do serca ten stos bzdur i demagogi, którą tu wypisałeś.

Jeśli ktoś to weźmie do serca to będę się jedynie cieszyć, poza tym czemu jesteś seksistowska? Jakaś dziewczyna również może sobie wziąć to do serca (nie tylko jakiś chłopak).

mruga  mruga  mruga ...  rotfl

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-05-04 12:43:08)

Offline

#1594 2013-05-04 12:45:23

HentaiDymon
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2008-05-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Urizithar napisał:
Layla napisał:

Tak czy inaczej, nawet w twoim przykładzie malarz ma wygraną sprawę w sądzie, czy też osoba, która poczyniła opracowanie.

Eee... nie! Nikt nie czerpie bezpośredniej korzyści majątkowej z nich, a już prędzej z samych obrazów. Dodatkowo opracowania i tak są udostępniane za darmo.

To tak jakby ktoś się burzył, że zbierałem ulotki reklamowe filmów z... no nie wiem, Heliosa, Multikina, whatever, a teraz rozłożyłem je na stole wśród rozwieszonych reklam i organizowałem tam pokaz filmów. Właściciel filmów ma prawo się wkurzać i zanieść sprawę do sądu, ale wykonawca ulotek niespecjalnie.

Już nawet nie chce mi się tłumaczyć, co w twoim rozumowaniu jest nie tak... Raz, że za długo by zajęło. Dwa, że i tak nie dotrze. papa

Offline

#1595 2013-05-04 12:47:25

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

HentaiDymon napisał:

@Urizithar
No nie, wcale... Samo pisanie, że podatki są na bank odprowadzane jednoznacznie wskazuje, że dochód jest.
Nie zozumiałeś chociażby tego, że oryginał i reprodukcja znajdują się w zupełnie innych miejscach. Poza tym, odnośnie owej reprodukcji napisałem np. plakat. Są metody, pozwalające bez specjalnego wysiłku stworzyć kopię, która dla laika będzie równie efektowna co oryginał.
Ogólnie nie potrafisz dostrzec bardzo prostej analogii między obecną sytuacją, a tym co napisałem.

Admin ci napisał, że płacił podatki, czy może posłuchałeś jakiegoś przypadkowego usera, który na ten temat wie prawdopodobnie jeszcze mniej niż ty?  respekt

Ja bym powiedział, że to ty nie potrafisz dostrzec dziur tej analogi.

Offline

#1596 2013-05-04 12:47:49

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Milusia rozmówka, zabawy po pachy, a wystarczy dodać "prywatne napisy", których nikt by nie mógł pobierać (bez hasła, czy czegoś tam) i onlajny od razu by zareagowały i zmieniły politykę, bo nie mieliby skąd brać napisów.

Ostatnio edytowany przez Demonis Angel (2013-05-04 12:48:28)


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#1597 2013-05-04 12:51:03

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Layla napisał:
paskud napisał:
Layla napisał:

Paskud, proszę cię, nie poruszaj już tematów związanych z prawem. Twoje wypociny już nawet zabawne nie są. Są przerażające. Mam tylko nadzieję, że nie znajdzie się żaden chłopek-roztropek, który weźmie sobie do serca ten stos bzdur i demagogi, którą tu wypisałeś.

Jeśli ktoś to weźmie do serca to będę się jedynie cieszyć, poza tym czemu jesteś seksistowska? Jakaś dziewczyna również może sobie wziąć to do serca (nie tylko jakiś chłopak).
Ponadto dobrze że są dla ciebie takie straszne, bo takie mają być - dzięki temu będą ci się śnić po nocach i straszyć cię w ciemnościach po wsze czasy. A tak na poważnie ty po prostu nie pojmujesz płynącego z mych słów geniuszu i oświecenia (cóż przywykłem do tego że ludzie go nie pojmują - nie jesteś pierwszą i zapewne nie ostatnią osobą która tego nie potrafi zrobić).

Chłopie, ja mam fiuta.
Ot, wyszło twoje czytanie.

Obok nicku powinna być informacja jakiej płci jesteś, ze względu na brak jej wpierw zastanawiałem się nad użyciem formy obojnackiej, ale w końcu postanowiłem wykorzystać twój nick (końcówkę -a dodaje się w polskiej mowie przy żeńskich imionach/nickach) - tak więc to nie moja wina że masz taki nick a nie inny.
jak widać: "You are a Trap".

Edit. @HentaiDymon Skoro dla ciebie

paskud napisał:

A skąd wiecie że laudemort nie odprowadza od tego podatku? [...]
Tak więc może on spokojnie odprowadzać podatek od dochodów które to płyną z strony która to zawiera "informacyjnej o anime i jest miejscem do prowadzenia dyskusji o takowej i nie tylko tematyce (forum)"

Słowo możena bank to ja ci życzę powodzenia w dalszym życiu (szczerze). Nigdzie nie było napisane że on to robi na 100% - to jest takimi samymi domysłami jak fanatyków ansi kwoty ile to on na pewno przynajmniej nie zarabia.

Ostatnio edytowany przez paskud (2013-05-04 13:00:29)

Offline

#1598 2013-05-04 12:51:23

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Demonis Angel napisał:

Milusia rozmówka, zabawy po pachy, a wystarczy dodać "prywatne napisy", których nikt by nie mógł pobierać (bez hasła, czy czegoś tam) i onlajny od razu by zareagowały i zmieniły politykę, bo nie mieliby skąd brać napisów.

To jestem ciekaw czemu jeszcze tego nie zrobili. Musiałbyś do tego namówić wszystkich ludzi, a raz, że co najmniej połowa ma to gdzieś, to dwa, że pojawią się nowi, których co prawda z początku poziom będzie raczej nędzny, ale w końcu się podniesie. Oni to wiedzą i dlatego tego nie robią, bo w gruncie rzeczy tłumaczenie sprawia im jakiś rodzaj przyjemności i nie chcą go porzucić. Tu przynajmniej mają rację, nie robią go dla innych, ale dla siebie.

Edit; Dobra, czas mi się skończył. Wpadnę potrollować też wieczorem.

Ostatnio edytowany przez Urizithar (2013-05-04 13:05:09)

Offline

#1599 2013-05-04 12:53:21

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Urizithar napisał:

To jestem ciekaw czemu jeszcze tego nie zrobili. Musiałbyś do tego namówić wszystkich ludzi, a raz, że co najmniej połowa ma to gdzieś, to dwa, że pojawią się nowi, którzy co prawda z początku poziom będzie raczej nędzny, to w końcu się podniesie. Oni to wiedzą i dlatego tego nie robią, bo w gruncie rzeczy tłumaczenie sprawia im jakiś rodzaj przyjemności i nie chcą go porzucić. Tu przynajmniej mają rację, nie robią go dla innych, ale dla siebie.

Ciekawe, jak się podniesie, skoro tam nie będzie żadnego autorytetu.  cojest

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-05-04 12:54:03)

Offline

#1600 2013-05-04 13:01:15

Layla
Użytkownik
Dołączył: 2005-01-08

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:
Layla napisał:

Chłopie, ja mam fiuta.
Ot, wyszło twoje czytanie.

Obok nicku powinna być informacja jakiej płci jesteś, ze względu na brak jej wpierw zastanawiałem się nad użyciem formy obojnackiej, ale w końcu postanowiłem wykorzystać twój nick (końcówkę -a dodaje się w polskiej mowie przy żeńskich imionach/nickach) - tak więc to nie moja wina że masz taki nick a nie inny.
jak widać: "You are a Trap".

Tak, moja wina. Nie jestem pewny czy jak to konto było zakładane to była taka możliwość. Nie mniej jednak, nigdzie nie staram się ukryć swojej płci i na lewo i prawo wymachuję męskimi końcówkami. Z drugiej strony, nie ma też obowiązku do zaznaczania i wypisywania wszystkich informacji o sobie.
Może powinieneś napisać:

paskud napisał:

(...) tak więc to nie moja wina że jestem analfabetą.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024