#1621 2013-05-04 14:05:59

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

otakuJaro napisał:
coellus napisał:
ITD napisał:

No właśnie GADACIE... a  kupa robicie !

W gadce to wszyscy mądrzy, ba najmądrzejsi ale jak przyjdzie co do czego to każdy morda w kubeł i niech inni się tym martwią...

Wytłumaczcie mi ale tak na chłopski rozum jak Shinden zarabia dzięki napisom ?? Dzięki uploadowi ? Jak to zrozumie to wtedy albo się wycofam w cień albo dorzuce jeszcze troche ognia oczkod

Jezu, było wałkowane pierdyliard razy, WSZYSTKO jest w tym temacie. Jeden z ex-adminów siundena sam napisał, że w momencie jego odejścia mieli na koncie 20 tys. zł z reklam na siundenie. Tłumacze się składają na serwer na ansi i na fansubs.pl, a murzyny laudiego biorą napisy z ansi/hardki z fansubs.pl i wklejają na siundena z dopiskiem, że tylko dla nich, a reszta świata to złodzieje. Jak chcesz więcej szczegółów, to czytaj cały temat.

Ex admin napisał też, że te pieniądze idą na rozwój strony, m.in. na podportal ala ansi (wyśmiewaliście ten pomysł, ale naprawdę w projekcie nowego shindena jest założenie o stronie do napisów, chyba że laudemort zmienił ten projekt jakoś diametralnie). Te 20 tysięcy uskładało się z zarobków rzędu 1k miesięcznie, z czego 600 zł idzie na utrzymanie dwóch serwerów (głównego i do uploadu).

Ansi też zbiera na wersję 2.0, tylko w inny sposób.

Więc proszę albo przytaczać całość moich postów, albo tego nie robić smile

Wiesz co, baje o rozwoju serwisu linkującego wideo w takich serwisach jak np. DailyMotion, to se możesz oczkod
A co do przytaczania. Oboje wiemy, że usunąłeś ten post. A ja miałam szczęście go zobaczyć oczkod


Ty dulowaty userze!

Offline

#1622 2013-05-04 14:06:11

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ITD napisał:

(...) więc jak poczują się osoby które chcą oglądać Anime a nie mają skąd brać napisów??

Po pierwsze - kogo to obchodzi?
Po drugie - przecież tutaj nie chodzi o to, żeby odciąć biednych gimbusików od napisów, ale w końcu nakopać  kupa -denowi.
Po trzecie - fajnie się to wszystko czyta z Green Day'em w tle.  taniec

Ostatnio edytowany przez Besamir (2013-05-04 14:07:12)

Offline

#1623 2013-05-04 14:06:38

ITD
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Gorzej jak pies ogrodnika... sam nie weźmie i komuś nie da.

Mają i co? a Wy nie możecie mieć?

Jezusa tu nie mieszaj bo on ma takie pierdoły głęboko w ... oczkod a jak by mu się chciało to by pogonił towarzystwo w 4 strony smile

Dajcie sobie dzieci spokój z tym bo co poniektórzy  kupa się znają na życiu a myślą, że wszystkie rozumy pozjadały... Kiedyś też taki byłem, ale zrozumiałem pewne sprawy więc i Wy kiedyś zrozumiecie, że to wszystko jest potrzebne jak zatkany kibel smile

@ megamas:

Dziękuje za wytłumaczenie  okej

To niech ANSI też wrzuca on-line i niech zarabia. Jaki problem ?? Strona tylko z napisami? A Anime tu nie można oglądać z ICH napisami? (tłumacz = uploader) Problem to jakiś czy co? Widocznie tak skoro się czepiacie innych :>

Offline

#1624 2013-05-04 14:09:37

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ITD napisał:

To niech ANSI też (...) zarabia.

Nie.


Ty dulowaty userze!

Offline

#1625 2013-05-04 14:10:00

otakuJaro
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:
otakuJaro napisał:
coellus napisał:

Jezu, było wałkowane pierdyliard razy, WSZYSTKO jest w tym temacie. Jeden z ex-adminów siundena sam napisał, że w momencie jego odejścia mieli na koncie 20 tys. zł z reklam na siundenie. Tłumacze się składają na serwer na ansi i na fansubs.pl, a murzyny laudiego biorą napisy z ansi/hardki z fansubs.pl i wklejają na siundena z dopiskiem, że tylko dla nich, a reszta świata to złodzieje. Jak chcesz więcej szczegółów, to czytaj cały temat.

Ex admin napisał też, że te pieniądze idą na rozwój strony, m.in. na podportal ala ansi (wyśmiewaliście ten pomysł, ale naprawdę w projekcie nowego shindena jest założenie o stronie do napisów, chyba że laudemort zmienił ten projekt jakoś diametralnie). Te 20 tysięcy uskładało się z zarobków rzędu 1k miesięcznie, z czego 600 zł idzie na utrzymanie dwóch serwerów (głównego i do uploadu).

Ansi też zbiera na wersję 2.0, tylko w inny sposób.

Więc proszę albo przytaczać całość moich postów, albo tego nie robić smile

Wiesz co, baje o rozwoju serwisu linkującego wideo w takich serwisach jak np. DailyMotion, to se możesz oczkod
A co do przytaczania. Oboje wiemy, że usunąłeś ten post. A ja miałam szczęście go zobaczyć oczkod

Oboje też wiemy, że znasz całość tego posta. A co do bajek, jeśli kiedyś naprawdę powstanie shinden wersja 2 (czyli jeśli uzbiera się wymagane około 100k), to jeszcze się zdziwisz (projekt jest naprawdę szeeeeroki) smile

Offline

#1626 2013-05-04 14:10:55

megamas
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2011-07-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ITD napisał:

To niech ANSI też wrzuca on-line i niech zarabia. Jaki problem ?? Strona tylko z napisami? A Anime tu nie można oglądać z ICH napisami? (tłumacz = uploader) Problem to jakiś czy co? Widocznie tak skoro się czepiacie innych :>

Nie, ponieważ napisy są tu umieszczane za darmo do darmowego użytku. Poza tym jest to na granicy prawa, gdyż udostępnianie filmów, do których nie ma się praw jest nielegalne.

Ostatnio edytowany przez megamas (2013-05-04 14:11:16)


Be a man – the Madao way.

Offline

#1627 2013-05-04 14:16:24

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

otakuJaro napisał:
coellus napisał:
otakuJaro napisał:

Ex admin napisał też, że te pieniądze idą na rozwój strony, m.in. na podportal ala ansi (wyśmiewaliście ten pomysł, ale naprawdę w projekcie nowego shindena jest założenie o stronie do napisów, chyba że laudemort zmienił ten projekt jakoś diametralnie). Te 20 tysięcy uskładało się z zarobków rzędu 1k miesięcznie, z czego 600 zł idzie na utrzymanie dwóch serwerów (głównego i do uploadu).

Ansi też zbiera na wersję 2.0, tylko w inny sposób.

Więc proszę albo przytaczać całość moich postów, albo tego nie robić smile

Wiesz co, baje o rozwoju serwisu linkującego wideo w takich serwisach jak np. DailyMotion, to se możesz oczkod
A co do przytaczania. Oboje wiemy, że usunąłeś ten post. A ja miałam szczęście go zobaczyć oczkod

Oboje też wiemy, że znasz całość tego posta. A co do bajek, jeśli kiedyś naprawdę powstanie shinden wersja 2 (czyli jeśli uzbiera się wymagane około 100k), to jeszcze się zdziwisz (projekt jest naprawdę szeeeeroki) smile

Tylko że wersja 400 zł na czysto się kupy nie trzyma. Nie pamiętam, kiedy pisałeś tego posta, ale z rok (?) temu pewnie będzie. W dodatku to było w momencie twojego odejścia, czyli też z rok (?) przed napisaniem posta, którego potem się pozbyłeś. Oznacza to, że pi razy drzwi zarabialiście constans 4 lata od 2011 r., czyli że te nachalne reklamy były niby od 2007? A oboje dobrze wiemy, że ilość reklam na początku na siundenie była znikoma.


Ty dulowaty userze!

Offline

#1628 2013-05-04 14:21:43

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Na Youtube przy dobrych wiatrach można wyrwać ~50 dolców za 100k wyświetleń i śmiem wątpić, aby stronka twojego kolegi dawała marne klika stów zysku. Jarek, twój kolega nieźle robił cię w balona. Niezły kit, ba! silikon.
Co do zależności shinden - yb.com:
a) stawka youtubowska jest sporo niższa niż ta dla stron z poza Googla;
b) na shindenie jest od zatrzęsienia reklam;
c) inni reklamodawcy niż Wujek, którzy mają lepsze stawki;
d) umowy z pierwszej ręki.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#1629 2013-05-04 14:27:08

otakuJaro
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Rzeczywiście wyszło tego za mało. Shinden zarabia od około 2,5, może trzech lat, jak na stronie był adsense (a później arbo), zarobki były trochę wyższe (przyjmijmy 1300) i opłacało się jeden serwer za około 400 zł. Po przeliczeniu wszystkiego wychodzi 18000 (na koncie, jak odchodziłem, było około 19k). Może ten tysiąc jeszcze z systemu sms został, sam nie wiem.

(12*(1300-400))+(18*(1000-600))=(12*900)+(18*400)=10800+7200=18000

Wyliczenia tak "na oko", bo dokładnych kwot teraz nie jestem w stanie przedstawić.

Edit:

Paskud, shinden istnieje od połowy lutego 2008.

Ostatnio edytowany przez otakuJaro (2013-05-04 14:31:36)

Offline

#1630 2013-05-04 14:27:42

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:
otakuJaro napisał:
coellus napisał:

Wiesz co, baje o rozwoju serwisu linkującego wideo w takich serwisach jak np. DailyMotion, to se możesz oczkod
A co do przytaczania. Oboje wiemy, że usunąłeś ten post. A ja miałam szczęście go zobaczyć oczkod

Oboje też wiemy, że znasz całość tego posta. A co do bajek, jeśli kiedyś naprawdę powstanie shinden wersja 2 (czyli jeśli uzbiera się wymagane około 100k), to jeszcze się zdziwisz (projekt jest naprawdę szeeeeroki) smile

Tylko że wersja 400 zł na czysto się kupy nie trzyma. Nie pamiętam, kiedy pisałeś tego posta, ale z rok (?) temu pewnie będzie. W dodatku to było w momencie twojego odejścia, czyli też z rok (?) przed napisaniem posta, którego potem się pozbyłeś. Oznacza to, że pi razy drzwi zarabialiście constans 4 lata od 2011 r., czyli że te nachalne reklamy były niby od 2007? A oboje dobrze wiemy, że ilość reklam na początku na siundenie była znikoma.

Hmm a mi się wydawało że shinden online istnieje od 2008r jedynie (i to późnego). Czego to ludzie się nie dowiadują dzięki ansi.
Nachalne reklamy są gdzieś tak od 2011r? może trochę wcześniej - pamiętaj że kiedyś shinden miał również dotacje podobnie jak ansi + Laudemort równie dobrze może coś dorzucać od siebie jak ma nadwyżkę kasy z pracy.

Offline

#1631 2013-05-04 14:30:28

ITD
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Beasmir... Kogo to obchodzi?? Pożyjesz zrozumiesz co znaczy potrzebować czegoś a znikąd tego nie można dostać... smile (Nie będe się więcej wypowiadał w Twojej kwestii więc se daruj jakie kolwiek wypowiedzi czy złośliwości smile )

Dotknij  kupa a będzie śmierdzieć smile < cała ta wojna hehe

Ktoś w tym temacie powiedział JEDYNE mądre zdanie:

Śmierć lekarstwem na wszystko ( nie chce mi się szukać kto kiedy i gdzie! sami se poszukajcie)

Bawcie się tu dobrze i powodzenia w dogadaniu się smile

Offline

#1632 2013-05-04 14:31:42

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Donos, moi drodzy, był pisany z pół roku temu, dowiedziałem się o nim przy okazji odrodzenia dramy.
Człowiek, który go pisał niezbyt orientował się w temacie, więc pozostał on pewnie bez echa. Za to teraz ma więcej potrzebnych informacji. szalony


wladza1.png

Offline

#1633 2013-05-04 14:35:06

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:

Hmm a mi się wydawało że shinden online istnieje od 2008r jedynie (i to późnego). Czego to ludzie się nie dowiadują dzięki ansi.
Nachalne reklamy są gdzieś tak od 2011r? może trochę wcześniej - pamiętaj że kiedyś shinden miał również dotacje podobnie jak ansi + Laudemort równie dobrze może coś dorzucać od siebie jak ma nadwyżkę kasy z pracy.

Słoneczko ty moje, dzięki ansi? Ja właśnie pokazałam absurd tych wyliczeń, dzięki którym wyszłoby, że siunden istnieje od 2007 r. i że od tego momentu ma reklamy (okres 2007-2011). Ale cieszę się, że nawet siundenowcy widzą, że coś tu nie gra.


Ty dulowaty userze!

Offline

#1634 2013-05-04 14:45:11

Hyrule
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2008-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Vitax napisał:

Po prostu udają kozaków, to nie takie łatwe jak się wydaje, gdyby laudi nie odprowadzał podatku by beknął już dawno smile pogadać każdy może, tak samo jak tu wyjeżdżacie z paragrafami, pseudo prawnicy się znaleźli to jest po prostu śmieszne, każdy paragraf zależy od interpretacji prawnika, sędzi  beznadzieja więc to takie psioczenie o niczym  smile

Ech... mam wrażenie, że rozumienie rozmówcy odchodzi do lamusa.

Hyrule napisał:

A jaki ma cel ten wywód?

Chłopak robi wywód, że strona zajmuje się tym i tym, jakieś cuda na patyku wymyśla, że uploaderzy sobie po prostu wrzucają.

paskud napisał:

a zgodnie z regulaminem serwisu administrator nie odpowiada za umieszczane informacje przez użytkowników.

A to ma zerowe znaczenie. Strona jest na kogoś zarejestrowana, reklamy przynoszące zysk są na zasadzie umowy między właścicielem, a kimś tam. I naprawdę nikogo nie obchodzi, czym na tą stronę przyciąga. Liczy się fakt, że ma umowę na serwer(y) strony i ma porozumienie w sprawie reklam na stronie umieszczanych, które przynoszą udokumentowany zysk. Fiskus ma w dupie, czy gołe panienki tam są, czy ta strona jest pusta i zawiera same reklamy. Jeśli dochody z tych reklam przynoszą zyski powyżej pewnej kwoty (ogólnie nieco powyżej 3 tys. różne wersje różne źródła podają, ostatnio czytałem wywód co do progów podatkowych, bo interesowało mnie to i wyszło, że w praktyce w tym roku kwota ta z różnych powodów wyniosła 3019 zł)

Napisałem, że

Hyrule napisał:

Czy on odprowadza podatki, to nie wiem

Bo totalnie nie wiem. Jednak jeśli strona spełnia wymogi podane przeze mnie w tamtym poście, to:

Hyrule napisał:

Osoba będąca właścicielem strony musi przywitać się z fiskusem.

Czyli jest zobowiązana do podatku.

Bardzo was proszę, czytajcie ze zrozumieniem, zamiast robić jakieś nadinterpretacje w celach kłócenia się.

Ostatnio edytowany przez Hyrule (2013-05-04 14:45:48)

Offline

#1635 2013-05-04 14:45:41

otakuJaro
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:
paskud napisał:

Hmm a mi się wydawało że shinden online istnieje od 2008r jedynie (i to późnego). Czego to ludzie się nie dowiadują dzięki ansi.
Nachalne reklamy są gdzieś tak od 2011r? może trochę wcześniej - pamiętaj że kiedyś shinden miał również dotacje podobnie jak ansi + Laudemort równie dobrze może coś dorzucać od siebie jak ma nadwyżkę kasy z pracy.

Słoneczko ty moje, dzięki ansi? Ja właśnie pokazałam absurd tych wyliczeń, dzięki którym wyszłoby, że siunden istnieje od 2007 r. i że od tego momentu ma reklamy (okres 2007-2011). Ale cieszę się, że nawet siundenowcy widzą, że coś tu nie gra.

Coellus, czytaj mojego poprzedniego posta.

Offline

#1636 2013-05-04 14:46:42

Layla
Użytkownik
Dołączył: 2005-01-08

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

otakuJaro napisał:

Rzeczywiście wyszło tego za mało. Shinden zarabia od około 2,5, może trzech lat, jak na stronie był adsense (a później arbo), zarobki były trochę wyższe (przyjmijmy 1300) i opłacało się jeden serwer za około 400 zł. Po przeliczeniu wszystkiego wychodzi 18000 (na koncie, jak odchodziłem, było około 19k). Może ten tysiąc jeszcze z systemu sms został, sam nie wiem.

(12*(1300-400))+(18*(1000-600))=(12*900)+(18*400)=10800+7200=18000

Wyliczenia tak "na oko", bo dokładnych kwot teraz nie jestem w stanie przedstawić.

Edit:

Paskud, shinden istnieje od połowy lutego 2008.



Sam napiszę donos.
Z moich luźnych obliczeń wychodzi, że jeśli nie było rozliczenia z fiskusem to do zapłacenia będzie (w zależności od naliczonej stawki)
w przedziale:

25.648 zł   -  713.840 zł (maksymalna kara, wszystko na full  evil )

Ale znając życie to będzie z "czynnym żalem" jakieś 500 zł. kary.
Chyba, że w którymś roku był podatek do zapłacenia.

Offline

#1637 2013-05-04 14:49:20

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

otakuJaro napisał:
coellus napisał:
paskud napisał:

Hmm a mi się wydawało że shinden online istnieje od 2008r jedynie (i to późnego). Czego to ludzie się nie dowiadują dzięki ansi.
Nachalne reklamy są gdzieś tak od 2011r? może trochę wcześniej - pamiętaj że kiedyś shinden miał również dotacje podobnie jak ansi + Laudemort równie dobrze może coś dorzucać od siebie jak ma nadwyżkę kasy z pracy.

Słoneczko ty moje, dzięki ansi? Ja właśnie pokazałam absurd tych wyliczeń, dzięki którym wyszłoby, że siunden istnieje od 2007 r. i że od tego momentu ma reklamy (okres 2007-2011). Ale cieszę się, że nawet siundenowcy widzą, że coś tu nie gra.

Coellus, czytaj mojego poprzedniego posta.

Wiem, przeczytałam. Odniosłam się do posta paskuda, który chyba nie zczaił, że moje wyliczenia miały pokazać, że gdzieś tu jest ściema i przyjął go tak, jakbym za pewnik brała, że siunden istnieje od 2007 r. i od tamtej pory ma reklamy. Ale widocznie czytanie ze zrozumieniem jemu też się kłania albo pierwsze zdanie "Tylko że wersja 400 zł na czysto się kupy nie trzyma" mu ewidentnie umknęło.

Ostatnio edytowany przez coellus (2013-05-04 14:51:49)


Ty dulowaty userze!

Offline

#1638 2013-05-04 14:52:36

HentaiDymon
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2008-05-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:
otakuJaro napisał:
coellus napisał:

Słoneczko ty moje, dzięki ansi? Ja właśnie pokazałam absurd tych wyliczeń, dzięki którym wyszłoby, że siunden istnieje od 2007 r. i że od tego momentu ma reklamy (okres 2007-2011). Ale cieszę się, że nawet siundenowcy widzą, że coś tu nie gra.

Coellus, czytaj mojego poprzedniego posta.

Wiem, przeczytałam. Odniosłam się do posta paskuda, który chyba nie zczaił, że moje wyliczenia miały pokazać, że gdzieś tu jest ściema i przyjął go tak, jakbym za pewnik brała, że siunden istnieje od 2007 r. i od tamtej pory ma reklamy. Ale widocznie czytanie ze zrozumieniem jemu też się kłania albo pierwsze zdanie "Tylko że wersja 400 zł na czysto się kupy nie trzyma" mu ewidentnie umknęło.

Oj kłania się mu, kłania smile

Offline

#1639 2013-05-04 14:58:16

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

A właśnie, otaku, napisz jeszcze, kiedy odszedłeś, bo suma summarum to te obliczenia wyglądają tak, jakbyś nadal tam był i te 19k były zgodne z dniem dzisiejszym, a oboje wiemy, że nie są smile_lol


Ty dulowaty userze!

Offline

#1640 2013-05-04 15:00:42

otakuJaro
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

W listopadzie 2012, obliczenia były na 2,5 roku, czyli od maja 2010, nie wiem, czy są w porządku, bo, jak pisałem, nie mam ani kwot, ani nie znam dokładnej daty wprowadzenia na shindena reklam.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024