#1641 2013-05-04 15:08:41

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Hyrule napisał:
Hyrule napisał:

A jaki ma cel ten wywód?

Chłopak robi wywód, że strona zajmuje się tym i tym, jakieś cuda na patyku wymyśla, że uploaderzy sobie po prostu wrzucają

Czy Ty właśnie zrobiłeś to, co ja myślę?  hehe

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-05-04 15:08:48)

Offline

#1642 2013-05-04 15:09:17

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:
otakuJaro napisał:
coellus napisał:

Słoneczko ty moje, dzięki ansi? Ja właśnie pokazałam absurd tych wyliczeń, dzięki którym wyszłoby, że siunden istnieje od 2007 r. i że od tego momentu ma reklamy (okres 2007-2011). Ale cieszę się, że nawet siundenowcy widzą, że coś tu nie gra.

Coellus, czytaj mojego poprzedniego posta.

Wiem, przeczytałam. Odniosłam się do posta paskuda, który chyba nie zczaił, że moje wyliczenia miały pokazać, że gdzieś tu jest ściema i przyjął go tak, jakbym za pewnik brała, że siunden istnieje od 2007 r. i od tamtej pory ma reklamy. Ale widocznie czytanie ze zrozumieniem jemu też się kłania albo pierwsze zdanie "Tylko że wersja 400 zł na czysto się kupy nie trzyma" mu ewidentnie umknęło.

Zaczaił się mówi a nie zczaił  cmok
Ponadto dobrze, że mnie uświadomiłaś jak myślałem bo inaczej nadal bym myślał, że mój poprzedni post był przejawem "pana sarkazmu" (który to zapewne wybudza się powoli wreszcie z zimowego snu).

@Hyrule To z regulaminem ma duże znaczenie - bo inaczej mogli by się go przyczepić podczas rozliczenia że ma dochody pochodzące z przestępstwa, a tak może na dobrą sprawę swobodnie ją podać w rozliczeniach swoich (chociaż to jest tylko teorii - jedynie laudemort wie jak jest na prawdę).

Ostatnio edytowany przez paskud (2013-05-04 15:14:52)

Offline

#1643 2013-05-04 15:11:17

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:

Zaczaił się mówi a nie zczaił  cmok

Mówi się. Pisanie to inna broszka (m.in. są przecinki).  bzdura

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-05-04 15:13:42)

Offline

#1644 2013-05-04 15:13:14

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:

Zaczaił się mówi a nie zczaił  cmok

Zaczaja to się tomcio na małe dzieci, a ty nie zczaiłeś cmok


Ty dulowaty userze!

Offline

#1645 2013-05-04 15:16:21

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:
paskud napisał:

Zaczaił się mówi a nie zczaił  cmok

Zaczaja to się tomcio na małe dzieci, a ty nie zczaiłeś cmok

http://sjp.pl/zaczai%E6 -> 2. potocznie: zrozumieć  taniec2 .

Ostatnio edytowany przez paskud (2013-05-04 15:16:42)

Offline

#1646 2013-05-04 15:36:20

Hyrule
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2008-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

marek2fgc napisał:

Czy Ty właśnie zrobiłeś to, co ja myślę?  hehe

A co zrobiłem? szalony

paskud napisał:

bo inaczej mogli by się go przyczepić podczas rozliczenia że ma dochody pochodzące z przestępstwa

No chyba, ze w tym celu to pisałeś.

Offline

#1647 2013-05-04 18:37:59

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Tak sobie piszecie o tym fiskusie, a nikt nie dodał, że jeśli nie odprowadza podatku od strony, to nawet jakby 5 zł na czysto mu wychodziło, to i tak musi to uwzględnić, inaczej mamy do czynienia z "celowym zaniżeniem dochodów" za co jest jakaś tam kara (z tego co się orientuję to dość wysoka).

@ITD
Jeśli masz do 45 lat (przyjmuję po jednym z twoich postów), to na bank uczyłeś się rosyjskiego, a o ile nie wiesz, to po rosyjsku też są napisy (lektor też) do anime (ba, niekiedy nawet lepsze od angielskich).


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#1648 2013-05-04 19:03:07

Hidu
Użytkownik
Skąd: Inowrocław/Toruń
Dołączył: 2008-11-20

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ITD napisał:

Prawda jest jak DUPA ! Każdy ma swoją... tyle odnośnie tej dzieciniady którą tu odwalacie !

Nie każdy zna angielski i nie każdy może się go nauczyć (z różnych przyczyn) więc jak poczują się osoby które chcą oglądać Anime a nie mają skąd brać napisów??

Zawsze można nauczyć się japońskiego. evil

ITD napisał:

Rozumiem, że tłumaczenie nie trwa 5 minut (korektor też przecież musi się namęczyć prawda?) i sam styl, ułożenie czy jak to się tam zwie też wymaga pewnego nakładu czasu i pracy.

Uploader też poświęca swój czas na przygotowanie odcinka i na wrzucenie. Owszem powinien zapytać czy może użyć napisów a jak nie to chociaż niech napisze dzięki komu są napisy!

No właśnie o to się rozchodzi, że taki uploader nie powinien nawet tykać tych napisów. Timing, style, ogólnie wszystko ma być tak, jak to zrobili tłumacze. I przede wszystkim ma być prośba o zgodę.

ITD napisał:

Ludzie nie można się jakoś dogadać? Są przecież mądrzy ludzie tutaj i na Shinedenie prawda ?

Co do Shindena to jeszcze się tu taki nie trafił.

Offline

#1649 2013-05-04 19:16:46

Prey
Użytkownik
Dołączył: 2006-10-05

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

otakuJaro napisał:

Ex admin napisał też, że te pieniądze idą na rozwój strony, m.in. na podportal ala ansi (wyśmiewaliście ten pomysł, ale naprawdę w projekcie nowego shindena jest założenie o stronie do napisów, chyba że laudemort zmienił ten projekt jakoś diametralnie).

Mam pytanie.
A mianowicie jeśli wspomniana pod strona powstanie to napisy udostępniane na niej będą robione dla  kupa -dena czy jednak nadal będą to napisy za...bane prosto z ansi bez wiedzy(pomijam już fakt otrzymania zgody)autora ? Bo szczerze w to pierwsze przy obecnej polityce uw stronki nie chce mi się wierzyć.

Ostatnio edytowany przez Prey (2013-05-04 19:17:23)


Prey.jpg

Offline

#1650 2013-05-04 19:19:53

Hidu
Użytkownik
Skąd: Inowrocław/Toruń
Dołączył: 2008-11-20

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:

@Layla tylko że on nie zarabia na cudzej pracy a na odwiedzinach strony - to tak jak by w twoim porównaniu również udostępniał dane obrazy (z powiadomieniem kto jest ich autorem i że są to reprodukcje) również za darmo, a pieniądze miał z plakatów firm zewnętrznych, które to nalepiły owe reklamy na szybie wejściowej.
On nie żąda kasy za możliwość oglądania odcinków czy też załadowania strony, więc w myśl prawa zarabia na odwiedzinach a nie danych produktach (zarówno to czy miał by taką ilość odwiedzin bez danch dóbr jak i czy jest to etyczne to inna sprawa).

Spłoń.

Zatrzymaj się na chwilę. Weź głęboki oddech. A teraz zacznij wreszcie myśleć. Czy gdyby na  [kupa] -denie było anime bez napisów, to czy ktokolwiek by tam wszedł? Nie.

Prosta implikacja:
{
  If (ukradliśmy napisy)
   {
     (mamy odwiedziny);
     If (mamy odwiedziny)
       {
          (leci kasa z reklam);
       }
    }
}

Offline

#1651 2013-05-04 20:28:58

AveTusk
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Prey napisał:
otakuJaro napisał:

Ex admin napisał też, że te pieniądze idą na rozwój strony, m.in. na podportal ala ansi (wyśmiewaliście ten pomysł, ale naprawdę w projekcie nowego shindena jest założenie o stronie do napisów, chyba że laudemort zmienił ten projekt jakoś diametralnie).

Mam pytanie.
A mianowicie jeśli wspomniana pod strona powstanie to napisy udostępniane na niej będą robione dla  kupa -dena czy jednak nadal będą to napisy za...bane prosto z ansi bez wiedzy(pomijam już fakt otrzymania zgody)autora ? Bo szczerze w to pierwsze przy obecnej polityce uw stronki nie chce mi się wierzyć.

To wytłumacz mi jaki w tym sens by wydawać pieniądze które zbierał przez kilka lat ?.

Pokaż spoiler
images?q=tbn:ANd9GcTpBb7zirM9-pblBwxTiADA_V6OmzptJlTZHmP05mPvKbxZm9bg

Ostatnio edytowany przez AveTusk (2013-05-04 20:29:55)

Offline

#1652 2013-05-04 20:30:18

megamas
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2011-07-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

AveTusk napisał:

To wytłumacz mi jaki w tym sens by wydawac pięniądze którę zbierał przez kilka lat ?.

Całkiem prosty, a mianowicie więcej podstron, więcej reklam, więcej pieniędzy. A że bazę dla gimbusów trza czymś zapełnić, to najprościej ukraść z ansi.

Ostatnio edytowany przez megamas (2013-05-04 20:34:15)


Be a man – the Madao way.

Offline

#1653 2013-05-04 20:37:25

AveTusk
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Wyjdź na zewnątrz,pójdź do lasu walnąć się w drzewo.

bo twój post jest tak absurdalny oraz tak głupi..

Ale pójdźmy twoim tokiem myślenie

1.wyda na tą stronę sporo kasy
2.postawi te reklamy tam i przez kilka lat będzie zbierał kasę
3.zrobi nową stronę wydajać to co zarobił
4.postawi te reklamy tam i przez kilka lat będzie zbierał kasę
5.nazbierał znów kasy a kasy, więc robi kolejna stronę i wciska reklamy...

no widać będziesz Świetnym biznesmenem,życzę udanego interesu..

Ostatnio edytowany przez AveTusk (2013-05-04 20:39:37)

Offline

#1654 2013-05-04 20:47:53

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Wydaje mi się, że sam nie do końca rozumiesz to, co przed chwilą napisałeś. Podałeś przecież całkiem dobry biznesplan. Zastanów się, może to jednak tobie przyda się spacer do lasu.

@megamas
Megamas, przecież AveTusk ma kwalifikacje na ministra finansów! Na prawie pewnie zna się równie znakomicie.  szalony

Ostatnio edytowany przez Sledziu_w (2013-05-04 20:55:05)


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#1655 2013-05-04 20:47:55

megamas
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2011-07-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Nowe słowo na dziś: inwestycja. Myślisz, że po co firmy, łożąc grube pieniądze, uruchamiają kolejne usługi? A no dlatego, aby w miesięcznym rozrachunku otrzymać więcej kasy. To co wyda teraz, zwróci mu się o wiele wiele szybciej, niż ci się wydaje. A później laudemort będzie sobie jeździł na wakacje.

Sledziu_w napisał:

Wydaje mi się, że sam nie do końca rozumiesz to, co przed chwilą napisałeś. Podałeś przecież całkiem dobry biznesplan

Cicho, bo jeszcze zrozumie, że na biznesie to on się nie zna  rotfl.

EDIT:

Sledziu_w napisał:

@megamas
Megamas, przecież AveTusk ma kwalifikacje na ministra finansów! Na prawie pewnie zna się równie znakomicie.  szalony

Może to Rostowski tutaj siedzi, nick ma dosyć podejrzany  szalony.

Ostatnio edytowany przez megamas (2013-05-04 22:12:58)


Be a man – the Madao way.

Offline

#1656 2013-05-04 20:49:36

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

AveTusk, przewiń, ale tym razem po polsku.

Ostatnio edytowany przez arystar (2013-05-04 20:51:46)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#1657 2013-05-04 22:37:20

Prey
Użytkownik
Dołączył: 2006-10-05

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

AveTusk napisał:

To wytłumacz mi jaki w tym sens by wydawać pieniądze które zbierał przez kilka lat ?.

Wybacz ale życie nauczyło mnie by opierać się na faktach a nie na mrzonkach i fantazjach zmanipulowanego ciemnogrodu. Wspomniany "portal" funkcjonuje obecnie dzięki branym po chamsku napisom. To niby na jakiej podstawie mam uwierzyć w zmianę ?

Ostatnio edytowany przez Prey (2013-05-04 22:38:07)


Prey.jpg

Offline

#1658 2013-05-04 22:38:59

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Nie róbcie tym gimbusom prania mózgu, bo już i tak nie odróżniają świata fikcyjnego od rzeczywistego hehe  hehe

Ostatnio edytowany przez max-kun (2013-05-04 22:39:38)

Offline

#1659 2013-05-05 01:19:38

sokolb
Użytkownik
Skąd: Newcastle upon Tyne
Dołączył: 2007-10-27

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ITD napisał:

Nie każdy zna angielski i nie każdy może się go nauczyć (z różnych przyczyn) więc jak poczują się osoby które chcą oglądać Anime a nie mają skąd brać napisów??

A jeszcze takie małe pytanko? Co niby stoi komuś na przeszkodzie w nauce języka? Bo to mnie całkem interesuje. I tylko proszę nie rzucaj mi tu argumentami typu: brak pieniędzy na lekcje, czy brak czasu bo jest nauka/praca/wstaw_co_tam_chcesz.
A teraz z trochę innej beczki. Jak można usunąć konto na shindenie? Jakiś czas temu założyłem żeby sprawdzić jak to wygląda i nie mam pojęcia jak to usunąć. Teraz sprawdzam, a tu zalogowany jestem smile_big


sokolb.jpg

Offline

#1660 2013-05-05 01:55:12

Layla
Użytkownik
Dołączył: 2005-01-08

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Demonis Angel napisał:

Tak sobie piszecie o tym fiskusie, a nikt nie dodał, że jeśli nie odprowadza podatku od strony, to nawet jakby 5 zł na czysto mu wychodziło, to i tak musi to uwzględnić, inaczej mamy do czynienia z "celowym zaniżeniem dochodów" za co jest jakaś tam kara (z tego co się orientuję to dość wysoka).

30% z zaniżonego podatku lub dochód z nieujawnionych źródeł to wtedy 75%.
Aby uzupełnić:
Podstawą odpowiedzialności karnej skarbowej płatnika za nieodprowadzanie podatków jest art. 77 K.k.s. Wynika z niego, że płatnik, który pobranego podatku nie wpłaca w terminie na rzecz właściwego organu podatkowego, podlega karze. Czyn ten może być zakwalifikowany jako przestępstwo skarbowe albo wykroczenie skarbowe. Kwalifikacja zależy od kwoty nieodprowadzonego podatku. Jeżeli w czasie popełniania czynu zabronionego nie przekracza ona pięciokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia (obecnie 7.500 zł), to sprawca popełnia wykroczenie skarbowe. Jeżeli kwota ta jest wyższa - mamy do czynienia z przestępstwem skarbowym. Za przestępstwo skarbowe grozi grzywna do 720 stawek dziennych albo pozbawienie wolności do 3 lat, albo obie te kary łącznie. Jeśli podatnik uchyla się od zapłaty grzywny i zaległego podatku, wraz z odsetkami - wynoszą one 14,5% w skali roku, to sprawa zostaje przekazana komornikowi skarbowemu, który dodatkowo nalicza do zaległości koszta egzekucyjne.

sokolb napisał:
ITD napisał:

Nie każdy zna angielski i nie każdy może się go nauczyć (z różnych przyczyn) więc jak poczują się osoby które chcą oglądać Anime a nie mają skąd brać napisów??

A jeszcze takie małe pytanko? Co niby stoi komuś na przeszkodzie w nauce języka? Bo to mnie całkem interesuje. I tylko proszę nie rzucaj mi tu argumentami typu: brak pieniędzy na lekcje, czy brak czasu bo jest nauka/praca/wstaw_co_tam_chcesz.
A teraz z trochę innej beczki. Jak można usunąć konto na shindenie? Jakiś czas temu założyłem żeby sprawdzić jak to wygląda i nie mam pojęcia jak to usunąć. Teraz sprawdzam, a tu zalogowany jestem smile_big

Z przykładów ekstramalnych:
- pracuję 16h dziennie
- jestem przykuty do łóżka i moja renta wystarcza na opłacenie opiekunki, leków, jedzenia i opłaty domowe.
- cierpię na dziwne schorzenie, które uniemożliwia mi zapamiętanie czegokolwiek
- jestem leniwym gimnazjalistą
- uczę się już dwóch innych języków i w tej chwili kolejny nie wchodzi do głowy
- internet mam tylko w niedzielę, a do najbliższego sąsiada mam 30 km (jem to, co upoluję)

tak wiem, na ansi może znalazłaby się jedna osoba spełniająca jakiś punkt (oprócz 4-tego)

Ostatnio edytowany przez Layla (2013-05-05 02:09:07)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024