#2501 2013-05-31 14:49:16

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Jeszcze raz przeczytaj swojego poprzedniego posta, a potem mojego, tylko tym razem ze zrozumieniem.

Offline

#2502 2013-05-31 15:04:00

DarkMnich
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2012-05-06

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

A dałem się strollować... Coś robimy, coraz więcej z nas zaczyna udostępniać swoje napisy coraz węższemu gronu odbiorców, w tym ja.
Hardki efektu nie przyniosły, jak widać shitden postanowił i je wrzucać.

Ale dochodzę do wniosku, że i to nie wystarcza, dobry był pomysł z wstrzymaniem sezonu letniego, ale jak ktoś już pisał, pseudo-tłumacze się znajdą.


inGBAqE.png

Offline

#2503 2013-05-31 15:05:08

ksenoform
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2007-10-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Jedyną drogą do walki z onlajnami jest zamknięcie ANSI. Pseudo tłumacze to nie nasz problem, większym jest solidarna rezygnacja z wydawania jakichkolwiek subów.

Onlajny jako takie niech sobie istnieją, ale niech szanują tłumaczy.

Jak shitdan sam będzie tworzył napisy do anime, albo będzie otrzymywał zgodę od tłumacza, niech zarabia na reklamach.


Można zrobić ankietę którą nakłonimy Kane do miesięcznego wyłączenia strony, nawet pseudo tłumacze nie wrzucą nowych subów.

Ostatnio edytowany przez ksenoform (2013-05-31 15:09:18)

Offline

#2504 2013-05-31 15:08:54

DarkMnich
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2012-05-06

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ksenoform napisał:

albo będzie otrzymywał zgodę od tłumacza, niech zarabia na reklamach.

Niech sam se robi, zdaje się, że większość z nas nie da shitdenowi zgody, dopóki mają reklamy i zbijają na tym kasę.


inGBAqE.png

Offline

#2505 2013-05-31 15:09:15

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

IdolWSzutrab7 napisał:

Ignorując wszelkiego rodzaju zbędne komunikaty w twojej wersji, mam tylko jedno pytanie: dlaczego publicznie mnie oczerniasz? Wiedz, iż jestem jednym z 73400 użytkowników „shindena“ i nie zgadzam się na to, aby ktoś mnie nazywał baranem. Totalnie nie interesuje mnie wasza polityka i wasze wojny słowne, ale mnie proszę w to nie mieszać. Jeżeli nadal ktokolwiek będzie mnie w ten sposób oczerniać, wytoczę proces o pomówienie i wtedy już nie będzie tak wesoło. Mam nadzieję, że zrozumiesz co mam namyśli i zaniechasz tychże idiotycznych komunikatów, które oczerniają inne osoby

Pośmiejmy się razem.  rotfl
BTW. Na blogu napisał ze swoje konta G+, więc możecie sobie pobuszować po jego danych osobowych. Jest nawet zdjęcie.  szpan

Offline

#2506 2013-05-31 15:12:54

chaisab
Użytkownik
Dołączył: 2012-12-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Nie, nie, nie.
Jeszcze raz powtarzam - wyłączenie strony to nie jest dobry pomysł. Utrudni to życie nie tylko siundenowcom, ale także zwykłym użytkownikom.
A to, że np: będziecie wysyłać napisy wybranym nic nie da, no ktoś "mądry" kto udostępni napisy siundenowi pewnie się znajdzie.

Offline

#2507 2013-05-31 15:16:17

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ANSI nie trzeba zamykać - wystarczy wyłączyć funkcję dodawania nowych napisów na okres całego sezonu. Forum musi zostać, bo gdzie będziemy się nabijać z problemów prosiaków, jak nie tutaj?

Besamir napisał:

(...) Jest nawet zdjęcie.  szpan

To co? Memy? Przecież "znaleźliśmy je w internetach, więc możemy z niego skorzystać".  papa


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#2508 2013-05-31 15:19:57

Hyrule
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2008-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

chaisab napisał:

Nie, nie, nie.
Jeszcze raz powtarzam - wyłączenie strony to nie jest dobry pomysł. Utrudni to życie nie tylko siundenowcom, ale także zwykłym użytkownikom.
A to, że np: będziecie wysyłać napisy wybranym nic nie da, no ktoś "mądry" kto udostępni napisy siundenowi pewnie się znajdzie.

Podawałem koncepcję, że można je robić, ale nie wydawać. Potem na końcu sezonu by się zbiorczo wydało. Nikt wtedy nie ucierpi, a chyba ludzie będą na tyle wyrozumiali, że poczekają. Siundeny zostaną nagle zamrożone i powinno to coś dać do myślenia i pokazać. No ale to taka wstępna koncepcja. Pewnie da się coś ciekawszego wymyślić.

Offline

#2509 2013-05-31 15:20:05

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

chaisab napisał:

Nie, nie, nie.
Jeszcze raz powtarzam - wyłączenie strony to nie jest dobry pomysł. Utrudni to życie nie tylko siundenowcom, ale także zwykłym użytkownikom.
A to, że np: będziecie wysyłać napisy wybranym nic nie da, no ktoś "mądry" kto udostępni napisy siundenowi pewnie się znajdzie.

Kane nie wyłączy ANSI. Wysyłanie z początku może i bez sensu ktoś z wybranych by podesłał dla shindena ale taki cham po prostu by odpadł z listy i to zmniejsza prawdopodobieństwo ze ktoś to zauploaduje

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-05-31 15:22:09)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#2510 2013-05-31 15:20:07

Zuvvo
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-31

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sledziu_w napisał:

To co? Memy? Przecież "znaleźliśmy je w internetach, więc możemy z niego skorzystać".  papa

"Typowy Shindenowiec" smile_big

Offline

#2511 2013-05-31 15:21:18

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Besamir napisał:
IdolWSzutrab7 napisał:

Ignorując wszelkiego rodzaju zbędne komunikaty w twojej wersji, mam tylko jedno pytanie: dlaczego publicznie mnie oczerniasz? Wiedz, iż jestem jednym z 73400 użytkowników „shindena“ i nie zgadzam się na to, aby ktoś mnie nazywał baranem. Totalnie nie interesuje mnie wasza polityka i wasze wojny słowne, ale mnie proszę w to nie mieszać. Jeżeli nadal ktokolwiek będzie mnie w ten sposób oczerniać, wytoczę proces o pomówienie i wtedy już nie będzie tak wesoło. Mam nadzieję, że zrozumiesz co mam namyśli i zaniechasz tychże idiotycznych komunikatów, które oczerniają inne osoby

Pośmiejmy się razem.  rotfl
BTW. Na blogu napisał ze swoje konta G+, więc możecie sobie pobuszować po jego danych osobowych. Jest nawet zdjęcie.  szpan

Lepiej uważajmy, przeca on jest jednym z 73400 użytkowników shindena, musimy się mieć na baczności.
To jest jak mafia, naprawdę trzeba uważać.  smile_lol

Sledziu_w napisał:

ANSI nie trzeba zamykać - wystarczy wyłączyć funkcję dodawania nowych napisów na okres całego sezonu.

Ej, panie, ja tłumaczę nieco starsze serie, dlatego ta opcja mi się nie podoba, tak samo jak wyłączenie ANSI.

Ostatnio edytowany przez Sasha1 (2013-05-31 15:31:30)

Offline

#2512 2013-05-31 15:22:30

chaisab
Użytkownik
Dołączył: 2012-12-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sledziu_w napisał:

ANSI nie trzeba zamykać - wystarczy wyłączyć funkcję dodawania nowych napisów na okres całego sezonu. Forum musi zostać, bo gdzie będziemy się nabijać z problemów prosiaków, jak nie tutaj?

Besamir napisał:

(...) Jest nawet zdjęcie.  szpan

To co? Memy? Przecież "znaleźliśmy je w internetach, więc możemy z niego skorzystać".  papa


Mimo wszystko uważam, że to nie jest dobry pomysł. Przecież zwykli ludzie też chcą oglądać nowe serie. W końcu SnK się samo nie obejrzy. Teoretycznie można to przebolec, ale to oznaczałoby, że użytkownicy siundena też dali by radę. Mogliby się okazać, że wyszedł by skutek zupelnie odwrotny niż zamierzony. Jeśli pojawiłyby się tłumaczenia od shindena to ci, ktorzy teraz pobierają poszliby oglądać u niego chcąc nie być w tyle z nowymi seriami. A gdy możliwość wstawiania nowych napisów byłaby na powrót otwarta siunden dalej by kradł.

Offline

#2513 2013-05-31 15:24:27

FusRoDah!
Użytkownik
Dołączył: 2012-12-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Besamir napisał:
IdolWSzutrab7 napisał:

Ignorując wszelkiego rodzaju zbędne komunikaty w twojej wersji, mam tylko jedno pytanie: dlaczego publicznie mnie oczerniasz? Wiedz, iż jestem jednym z 73400 użytkowników „shindena“ i nie zgadzam się na to, aby ktoś mnie nazywał baranem. Totalnie nie interesuje mnie wasza polityka i wasze wojny słowne, ale mnie proszę w to nie mieszać. Jeżeli nadal ktokolwiek będzie mnie w ten sposób oczerniać, wytoczę proces o pomówienie i wtedy już nie będzie tak wesoło. Mam nadzieję, że zrozumiesz co mam namyśli i zaniechasz tychże idiotycznych komunikatów, które oczerniają inne osoby

Pośmiejmy się razem.  rotfl
BTW. Na blogu napisał ze swoje konta G+, więc możecie sobie pobuszować po jego danych osobowych. Jest nawet zdjęcie.  szpan

To już nawet nie jest baran, tylko regularny debil smile_big, i w sumie nie wiem czy wypada się z takich śmiać  cojest

P.S. Ten tekst nadaje się do tematu "Coś śmiesznego" oczkod

Ostatnio edytowany przez FusRoDah! (2013-05-31 16:04:28)

Offline

#2514 2013-05-31 15:46:55

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

chaisab napisał:

A to, że np: będziecie wysyłać napisy wybranym nic nie da, no ktoś "mądry" kto udostępni napisy siundenowi pewnie się znajdzie.

Na stronach shindena jest napisane, że napisy pochodzą z "ogólno_dostępnych źródeł", więc tak teoretycznie się nie stanie, a jeśli jednak, to przynajmniej odpadnie im kolejny argument. Spróbować nikomu nie zaszkodzi, a wielu już to robi z powodzeniem.

Offline

#2515 2013-05-31 15:48:34

Bobek
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-30

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Zuvvo napisał:
Sledziu_w napisał:

To co? Memy? Przecież "znaleźliśmy je w internetach, więc możemy z niego skorzystać".  papa

"Typowy Shindenowiec" smile_big


This smile_big

Hmm, zamknięcie ANSI może i przyniosłoby efekt ale może być też tak jak mówi chaisab - może to przynieść odwrotny efekt czy chwilowe rozwiązanie problemu. Bardziej bym się tutaj zastanowił nad kwestią ściągania napisów - jak ograniczyć download, aby pobierali tylko ludzie postronni, a nie złodzieje z shindena.

@up. O coś takiego mi chodzi jezor

Ostatnio edytowany przez Bobek (2013-05-31 15:49:19)

Offline

#2516 2013-05-31 15:53:08

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Bobek napisał:

Hmm, zamknięcie ANSI może i przyniosłoby efekt ale może być też tak jak mówi chaisab - może to przynieść odwrotny efekt czy chwilowe rozwiązanie problemu. Bardziej bym się tutaj zastanowił nad kwestią ściągania napisów - jak ograniczyć download, aby pobierali tylko ludzie postronni, a nie złodzieje z shindena.

Chciałbym przypomnieć, że shinden nie jest jedyny. Jest o wiele, wiele więcej stron z anime-online. 
Dlatego gdy piszecie, że napisy są kradzione, dawajcie "onlajny", a gdy chodzi o kasę, dopiero wtedy "shinden". smile_big

Ostatnio edytowany przez Sasha1 (2013-05-31 15:55:22)

Offline

#2517 2013-05-31 15:53:10

Ichiryuu
Użytkownik
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Brak napisów przez jakiś czas może zmotywowałby kogoś do nauki angielskiego. smile

Przeróżne onlajny miałyby poważny problem, gdyby chociażby przez miesiąc nie pojawiały się żadne suby do nowo wychodzących serii.

Offline

#2518 2013-05-31 15:55:52

Bobek
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-30

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@Sasha1. Shinden i tak jest symbolem reszty, każdy wie o co chodzi.

Offline

#2519 2013-05-31 15:58:33

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Bobek napisał:

@Sasha1. Shinden i tak jest symbolem reszty, każdy wie o co chodzi.

Coś nie bardzo, bo jak tak piszesz, to osoby niewtajemniczone mogę pomyśleć, że tylko shinden kradnie, a tak nie jest.
Dlatego mi to nie pasuje.

Ostatnio edytowany przez Sasha1 (2013-05-31 16:00:00)

Offline

#2520 2013-05-31 16:10:09

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Nie ma to jak plujący się o swoje prawa ludzie, którzy robią coś jeszcze bardziej godnego pogardy. Wykorzystywanie zdjęć zwykłych użytkowników do naśmiewania się z nich tylko dlatego, że lubią korzystać z niewygodnej dla was strony. ban

I jak tu potem kogokolwiek poważnie traktować? ej

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024