#2581 2013-06-01 17:47:03

ksenoform
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2007-10-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:
ksenoform napisał:

To tłumacze muszą wypełnić ankietę. Pijawki nie mają nic do gadania.

Serio chcesz robić ankietę, która miałaby dotyczyć wyłączania ANSI/dodawania napisów, bo 10 osobom coś nie pasi?  rotfl


Tak.
Jeśli większość tłumaczy wypowie się za zaprzestaniem wydawania, to znaczy że nie tylko 10 osobom nie pasuje.
Nikt nie zabroni innym tworzyć napisów, to oni sami muszą chcieć.

Offline

#2582 2013-06-01 17:54:58

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ta ankieta to jakieś nieporozumienie.
Tłumacze, którzy nie chcą udostępniać swoich napisów, niech tego nie robią i wydają napisy tylko dla wąskiego grona odbiorców. Całkiem proste.
Mnie nie pasuje zamknięcie ANSI.

Ostatnio edytowany przez Sasha1 (2013-06-01 17:57:29)

Offline

#2583 2013-06-01 18:02:44

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sasha1 napisał:

Ta ankieta to jakieś nieporozumienie.
Tłumacze, którzy nie chcą udostępniać swoich napisów, niech tego nie robią i wydają napisy tylko dla wąskiego grona odbiorców. Całkiem proste.
Mnie nie pasuje zamknięcie ANSI.

Spokojnie Kane nie zamknie  smile  z tego co wiem ma gdzieś tą wojenkę  smile_lol może zróbmy stronę z subami na zaproszenia szalony nie zebym coś sugerował  taniec2

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-06-01 18:07:24)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#2584 2013-06-01 18:07:49

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax napisał:

http://www.otakuhelper.cba.pl/ nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać... cholera w sumie dobra walka z zarabianiem na online  okej

Ciekawe.
Tylko po co wyciągać anime z flash playerów, skoro można pobrać "oryginalne" pliki w normalnej jakości i bez żadnych wstawek?
Ignorancja pełną gębą.

Ostatnio edytowany przez Sledziu_w (2013-06-01 18:14:10)


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#2585 2013-06-01 18:08:06

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ksenoform napisał:

Tak.
Jeśli większość tłumaczy wypowie się za zaprzestaniem wydawania, to znaczy że nie tylko 10 osobom nie pasuje.
Nikt nie zabroni innym tworzyć napisów, to oni sami muszą chcieć.

Gdyby większość tłumaczy chciała zaprzestania wydawania, to by to zrobiła.
Skoro tego nie robi to najwidoczniej tego nie chce - być może to tylko instynkt stadny, być może tak naprawdę nie potrafią powstrzymać się od wrzucania tłumaczeń, nawet jeśli przy tym pomstują, że ich okradają.
Trąca prawie syndromem sztokholmskim.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#2586 2013-06-01 18:13:38

ksenoform
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2007-10-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:
ksenoform napisał:

Tak.
Jeśli większość tłumaczy wypowie się za zaprzestaniem wydawania, to znaczy że nie tylko 10 osobom nie pasuje.
Nikt nie zabroni innym tworzyć napisów, to oni sami muszą chcieć.

Gdyby większość tłumaczy chciała zaprzestania wydawania, to by to zrobiła.
Skoro tego nie robi to najwidoczniej tego nie chce - być może to tylko instynkt stadny, być może tak naprawdę nie potrafią powstrzymać się od wrzucania tłumaczeń, nawet jeśli przy tym pomstują, że ich okradają.
Trąca prawie syndromem sztokholmskim.


Denerwuje mnie chamstwo, co poniektórych uplouderów, zero szacunku dla tłumacza, wojna trwa, bo wredne "pijawy" nie potrafią same przetłumaczyć.

Wojny by nie było gdyby uplouderzy szanowali zdanie tłumaczy. bodzio, Besamir i inni nie chcą oglądać swoich subów na onlajnach. To co będziecie "kraść" suby, a potem jak tłumacz zażąda ich usunięcia to po prostu go olejecie??


Down: Wiem, ale nie będę już zmieniał tego postu.

Ostatnio edytowany przez ksenoform (2013-06-01 18:18:25)

Offline

#2587 2013-06-01 18:15:56

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ksenoform napisał:

To co będziecie "kraść" suby, a potem jak tłumacz zażąda ich usunięcia to po prostu go olejecie??

Możesz o tym pisać w czasie teraźniejszym, bo tak się naprawdę dzieje. Przynajmniej w moim przypadku. Żaden prosiak z chlewa jeszcze mi nie odpisał, a wiadomości wysyłałem dużo. Chyba trzeba będzie zacząć spamować...

Ostatnio edytowany przez Sledziu_w (2013-06-01 18:17:04)


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#2588 2013-06-01 18:29:20

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sledziu_w napisał:
ksenoform napisał:

To co będziecie "kraść" suby, a potem jak tłumacz zażąda ich usunięcia to po prostu go olejecie??

Możesz o tym pisać w czasie teraźniejszym, bo tak się naprawdę dzieje. Przynajmniej w moim przypadku. Żaden prosiak z chlewa jeszcze mi nie odpisał, a wiadomości wysyłałem dużo. Chyba trzeba będzie zacząć spamować...

Ja niestety od ciebie PM nie dostałem, chyba się mylę? kiedyś z tym MAO

koniectematu

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-06-01 18:31:22)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#2589 2013-06-01 18:30:25

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ksenoform napisał:

Denerwuje mnie chamstwo, co poniektórych uplouderów, zero szacunku dla tłumacza, wojna trwa, bo wredne "pijawy" nie potrafią same przetłumaczyć.

To weź sobie ziółek na uspokojenie zaparz.

ksenoform napisał:

Wojny by nie było gdyby uplouderzy szanowali zdanie tłumaczy. bodzio, Besamir i inni nie chcą oglądać swoich subów na onlajnach. To co będziecie "kraść" suby, a potem jak tłumacz zażąda ich usunięcia to po prostu go olejecie??

Po pierwsze nie "wy", bo nie jestem uploaderem.
Po drugie pogadać o byciu fair i szacunku możemy, gdy wszyscy w koło zaczniemy być uczciwi i przestaniemy oglądać spiracone bajki i komiksy.

A bodzio i Besamir w odróżnieniu od reszty płaczek wydają się mieć na tyle jaj, żeby po prostu usunąć napisy/hardy czy po prostu rzucić to w cholerę.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#2590 2013-06-01 19:03:36

ksenoform
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2007-10-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

"Wy" w domyśle uplouderzy, a nie Ty. Szkoda, że mnie tak zrozumiałeś.

Offline

#2591 2013-06-01 19:18:59

vegeta391
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-05-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax napisał:

http://www.otakuhelper.cba.pl/ nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać... cholera w sumie dobra walka z zarabianiem na online  okej

Lol, tylko po co? Zidiocenie osiągnęło już tak duży poziom, że masy nie potrafią se wgrać DownloadHelpera do Firefoksa?
Niech mi ktoś powie, jak stąd ściągać, a nie w takie pierdoły się bawić.

Gerard napisał:

[...]ogarnia serwis rutube.ru.

To żeś mi zabił klina. Kiedy oni zmienili sposób streamowania?
Dzadostwo tworzy milion plików tymczasowych, nie sposób tego scalić smile.


wikia o smoczych kulach - chcesz pomóc rozwijać polską encyklopedię Dragon Balla - wpadnij i zostaw po sobie ślad
MAL, YT, Eien no toku sentai

Offline

#2592 2013-06-01 23:50:27

emerald1
Użytkownik
Dołączył: 2013-06-01

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witam, przypadkiem natknąłem się na temat nie jestem całkowicie w temacie więc mam nadzieje, że obejdzie się bez linczu (tak mam na myśli wszystkie jego formy od zwykłego "are you kidding me" poprzez poprawianie błędów i kończąc na tym podstawowym wydaniu chamstwa), w razie potrzeby proszę o poprawienie bądź dodatkowe informacje smile

Od razu na wstępie chcę powiedzieć, że nie jestem uploaderem ani nie tłumaczę, po prostu ot tak zwykły fan anime.

Widzę, że dość sporo osób mówi tu o kradzieży ich napisów i wykorzystywaniu głównie przez shindena (mówię tu o nim nie z żadnych pobudek jedynie dlatego, że niemal w połowie postów o nim coś jest) może tak jak mówiłem brak mi informacji, ale nie widzę, żeby shinden za cokolwiek pobierał opłatę, tak może mają reklamy ale jak dla mnie to nikomu nie szkodzi, każdy serwis może w takie zainwestować.

Jednak najważniejsze o co chcę zapytać to to czy pamiętacie jeszcze dlaczego ludzie zaczęli tłumaczyć anime, upować raw-y i anime online? Chodziło tu jedynie o to aby ludzie kochający (może trochę przeginam, ale nawet jeśli nie to fani) anime mieli ŁATWY dostęp do tych treści, dla jednych są to raw-y+suby dla innych anime online, niema powodu dla którego miało by się kogoś za to palić na stosie.

Głównym tematem tego posta z tego co się zorientowałem jest chęć załączenia epoki anime online, ale muszę was rozczarować, to się nie skończy, to się dopiero zaczyna, z era nowych technologii każdy serwis typu dailymotion ma jakości minimum 720 i to będzie dość szybko rosło co może doprowadzić do tego, że każdy odcinek tam będzie kończyć.

Z tego co wywnioskowałem to problem w tej "wojnie" jest taki, że jej jedynym zamiarem jest "udupić" shindena (i może resztę anime online), jednak to podejście do niczego nie prowadzi. Jeśli chcecie dojść do konsensusu to nie możecie powiedzieć "to koniec, macie już nigdy nie tykać się naszych napisów" tylko wymyślić coś co obie strony będzie satysfakcjonować. Przykładowo co byście zrobili gdyby w Polsce każda, ale to każda produkcja obcokrajowa nieważne czy ma licencje czy nie była by zabroniona i ostro egzekwowano by to prawo, np od dzisiaj? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że wszyscy jak jeden mąż przestali by oglądać. Prawda jest taka, że jeśli chcesz odebrać człowiekowi coś co kocha bądź nad czym pracował od dawna (bo zarówno wy jak i serwisy z anime online dużo do społeczności włożyliście) i co sobie ceni to niema opcji, żeby taka osoba się na to zgodziła, przypomnijcie sobie jak było z AKTA? Możecie powiedzieć, że tam  chodziło o prywatność, ale to jest teoria nic niewarta, prawdą jest to, że większość serwisów nawet z raw-ami była by zamknięta (nie mówię tu tylko o M&A to tylko przykład) dlatego ludzie zaczęli walczyć o to aby się tak nie stało.

Nie wspominając o tym, że na pewno większość osób tutaj i wszędzie indziej ściąga raw-y myśląc, że nie jest to nic złego bo nie mają licencji w Polsce bądź z innych powodów. Rozczaruje was, tak czy siak to kradzież, to też jest czyjaś praca którą my wykorzystujemy za darmo, a nikt tego dla samej sławy nie robił tylko dla pieniędzy. To samo tyczy się tekstów umieszczanych nieraz w upach shindena typu "jeśli widzisz to na innym serwisie niż anime-shinden to wiedz, że osoba która je tam umieściła jest złodziejem!", mam ochotę tylko powiedzieć: sam kradniesz a mówisz, że cała reszta jest złodziejami.

Jedno jest pewne nikt nie jest ideałem (tak tak ja też nie, można nawet powiedzieć, że nie powinienem robić takiego wywodu) dlatego proponuje się pogodzić i razem cieszyć się M&A (a nawet jeśli nie to chociaż olewać się na wzajem).

PS.
Trochę mi tego wyszło i sry za to ;]

PS2.
Jako "wy", "oni" itp nie mam na myśli konkretnych osób więc jeśli nie uznajesz się za osobę wynikającą z opisu w danej części wypowiedzi to to niema z tobą nic wspólnego smile

Offline

#2593 2013-06-01 23:54:31

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

emerald1 napisał:

Witam, przypadkiem natknąłem się na temat nie jestem całkowicie w temacie więc mam nadzieje, że obejdzie się bez linczu

W ciągu ostatnich 30 stron się nauczyłem, że każdy, kto tak zaczyna, nie wnosi nic nowego. Pewnie tylko powiela to, co było przytaczane. rip

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-06-01 23:54:59)

Offline

#2594 2013-06-01 23:56:36

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Czyli co, banujemy każdego nowego, który zaczyna od pisania w tym temacie? Obojętnie którą frakcję popiera? oczkod


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#2595 2013-06-01 23:57:11

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Następna osoba typu "nie wiem, o co chodzi, ale i tak się wypowiem"?

@Up. Nie, no ale mogliby przynajmniej czytać pierwszego posta albo cuś...
@Masa-san. No niby tak, no...

Ostatnio edytowany przez Sledziu_w (2013-06-02 00:06:01)


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#2596 2013-06-01 23:57:26

Spaiki
Użytkownik
Dołączył: 2013-03-21

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

emerald1 Czytałem z 40 stron i myślę, iż nie rozumiesz do końca tematu. Wątpię, że kogoś interesuje czy ktoś ogląda anime online, czy nie, a tylko chodzi o zarobek i wykorzystywanie pracy bez zgody.

Offline

#2597 2013-06-01 23:57:49

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Quithe napisał:

Czyli co, banujemy każdego nowego, który zaczyna od pisania w tym temacie? Obojętnie którą frakcję popiera? oczkod

To jest myśl!  respekt

@Sledziu_w, zawsze mniej zasyfiony MySQL. smile

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-06-02 00:03:24)

Offline

#2598 2013-06-02 00:07:14

Robinxon
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2013-05-22

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

emerald1 napisał:

(...) ale nie widzę, żeby shinden za cokolwiek pobierał opłatę, tak może mają reklamy ale jak dla mnie to nikomu nie szkodzi, każdy serwis może w takie zainwestować.

Shinden posiada wiele reklam, z czego również te z typu bardzo nachalnych i denerwujących. Jasny staje się fakt, że nie robią tego "od fanów dla fanów", tylko dla korzyści majątkowej.

emerald1 napisał:

To samo tyczy się tekstów umieszczanych nieraz w upach shindena typu "jeśli widzisz to na innym serwisie niż anime-shinden to wiedz, że osoba która je tam umieściła jest złodziejem!", mam ochotę tylko powiedzieć: sam kradniesz a mówisz, że cała reszta jest złodziejami.

I tu się nie zgodzę. Tłumacze tłumaczą napisy w innych językach, które często są tworzone właśnie w tym celu np. napisy japońskie. Problem zaczyna się wtedy, gdy shinden wbrew wyraźnym zakazom umieszcza u siebie takie napisy i zarabia na nich przez wszechobecne reklamy. Tu już się zaczyna chamstwo.

Także radzę zapoznać się z tematem głębiej, a nie powtarzać tych samych zagadnień, które już dawno były rozwiązane.


Precz z anime online i napisami dla wybranych!

Offline

#2599 2013-06-02 00:28:20

emerald1
Użytkownik
Dołączył: 2013-06-01

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Spaiki napisał:

emerald1 Czytałem z 40 stron i myślę, iż nie rozumiesz do końca tematu. Wątpię, że kogoś interesuje czy ktoś ogląda anime online, czy nie, a tylko chodzi o zarobek i wykorzystywanie pracy bez zgody.

Ap ropo wykorzystywania też kawałek napisałem i większość olewa sprawę, że sami wykorzystują w ten czy inny sposób innych.

Robinxon napisał:
emerald1 napisał:

(...) ale nie widzę, żeby shinden za cokolwiek pobierał opłatę, tak może mają reklamy ale jak dla mnie to nikomu nie szkodzi, każdy serwis może w takie zainwestować.

Shinden posiada wiele reklam, z czego również te z typu bardzo nachalnych i denerwujących. Jasny staje się fakt, że nie robią tego "od fanów dla fanów", tylko dla korzyści majątkowej.

emerald1 napisał:

To samo tyczy się tekstów umieszczanych nieraz w upach shindena typu "jeśli widzisz to na innym serwisie niż anime-shinden to wiedz, że osoba która je tam umieściła jest złodziejem!", mam ochotę tylko powiedzieć: sam kradniesz a mówisz, że cała reszta jest złodziejami.

I tu się nie zgodzę. Tłumacze tłumaczą napisy w innych językach, które często są tworzone właśnie w tym celu np. napisy japońskie. Problem zaczyna się wtedy, gdy shinden wbrew wyraźnym zakazom umieszcza u siebie takie napisy i zarabia na nich przez wszechobecne reklamy. Tu już się zaczyna chamstwo.

Także radzę zapoznać się z tematem głębiej, a nie powtarzać tych samych zagadnień, które już dawno były rozwiązane.

Mogę zrozumieć, że to cię denerwuje, że oni zyskują na twojej czy kogoś innego pracy, ale tak czy siak fani zyskują na tym dużo więcej poprzez łatwy dostęp do tego, chyba dlatego tłumaczysz te napisy, aby pomóc społeczności, prawda? Prawda jest taka, że wiele osób by cierpiało gdyby oni zniknęli dlatego należy to rozwiązać pokojowo a nie w ten sposób.

Ostatnio edytowany przez emerald1 (2013-06-02 00:29:06)

Offline

#2600 2013-06-02 00:35:23

Robinxon
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2013-05-22

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

emerald1 napisał:
Robinxon napisał:
emerald1 napisał:

(...) ale nie widzę, żeby shinden za cokolwiek pobierał opłatę, tak może mają reklamy ale jak dla mnie to nikomu nie szkodzi, każdy serwis może w takie zainwestować.

Shinden posiada wiele reklam, z czego również te z typu bardzo nachalnych i denerwujących. Jasny staje się fakt, że nie robią tego "od fanów dla fanów", tylko dla korzyści majątkowej.

emerald1 napisał:

To samo tyczy się tekstów umieszczanych nieraz w upach shindena typu "jeśli widzisz to na innym serwisie niż anime-shinden to wiedz, że osoba która je tam umieściła jest złodziejem!", mam ochotę tylko powiedzieć: sam kradniesz a mówisz, że cała reszta jest złodziejami.

I tu się nie zgodzę. Tłumacze tłumaczą napisy w innych językach, które często są tworzone właśnie w tym celu np. napisy japońskie. Problem zaczyna się wtedy, gdy shinden wbrew wyraźnym zakazom umieszcza u siebie takie napisy i zarabia na nich przez wszechobecne reklamy. Tu już się zaczyna chamstwo.

Także radzę zapoznać się z tematem głębiej, a nie powtarzać tych samych zagadnień, które już dawno były rozwiązane.

Mogę zrozumieć, że to cię denerwuje, że oni zyskują na twojej czy kogoś innego pracy, ale tak czy siak fani zyskują na tym dużo więcej poprzez łatwy dostęp do tego, chyba dlatego tłumaczysz te napisy, aby pomóc społeczności, prawda? Prawda jest taka, że wiele osób by cierpiało gdyby oni zniknęli dlatego należy to rozwiązać pokojowo a nie w ten sposób.

Nic by się takiego nie stało gdyby zniknęli. Są jeszcze inne, uczciwsze serwisy z anime online. Nie licząc oczywiście pozyskiwania napisów u źródła, czyli tutaj, co jest i szybsze i bardziej pożyteczne dla ogólnego rozwoju ilości i jakości tłumaczeń.


Precz z anime online i napisami dla wybranych!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024