#2701 2013-06-02 17:46:54

neferu
Użytkownik
Dołączył: 2010-02-22

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Zasadniczo nigdy nie piszę, bo nie lubię, ale od jakiegoś czasu śledzę ten temat i to co się w nim wypisuje. Czasami po prostu padam pod biurko, czytając teksty jakie się tu pojawiają a czasami ogólny poziom argumentów obu stron, po prostu mnie osłabia.
Ale teraz nie wytrzymałam - Zmora w pełni się zgadzam, jeśli ktoś nie chce niech nie wchodzi na shindena, a jeśli tysiące chcą to niech wchodzą, ich sprawa. Natomiast to nie o to się rozchodzi. Tłumacze nie chcą aby ich tłumaczenia były tam przetwarzane i udostępniane, a tak się dzieje. Po to powstało ansi, aby każdy kto chce mógł pobrać napisy do anime i je na własna potrzebę użytkować. Na to zgodzili się tłumacze  udostępniając je.
To co robią serwisy on-line to już zupełnie inna sprawa, jeśli tłumacz nie ma nic przeciwko, oczywiście, serwis może wykorzystać jego napisy i je przetwarzać, ale powinien najpierw uzyskać zgodę. Jeśli tłumacz jej nie wyraża, to wykorzystywanie jego tłumaczeń jest zwykłym chamstwem i złodziejstwem, i tyle... Pomijam tu już całą kwestię zarabiania na reklamach itp. Jeśli shinden chce udostępniać anime z napisami niech uploaderzy sami te napisy robią i będzie cacy.
Co do stwierdzenia, że korzystanie z serwisów on-lin jest łatwiejsze i mniej czasochłonne niż ściąganie anime, więc tysiącom się podoba i dlatego tłumacze powinni przestać pyszczyć,  bo są w mniejszości,  to już szczyt, bo równie dobrze mogła bym powiedzieć, że bardziej by mi się podobało, a podejrzewam że większości również, brać sobie rzeczy ze sklepów i za nie nie płacić, a właściciele sklepów powinni się cieszyć, że w ogóle do nich wchodzimy, a nie wyzywać nas w takim przypadku od złodziei i policje wzywać smile. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez neferu (2013-06-02 20:53:07)

Offline

#2702 2013-06-02 17:48:00

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

zmora150 napisał:
bodzio napisał:
zmora150 napisał:

Quithe prośba, usuń tamten temat, bo rzygałem tęczom jak go czytałem, zeedytowałem tamte posty bo dyskusji tu nie można prowadzić, bo zaraz wyjeżdżają z tematem jak nie mają argumentów. Z góry dzięki :p

No za taką edycję należy się ban.  ban

Mam przecież prawo robić z swoim tekstem wszystko, tak jak ty usunąłem napisy z animesub, tak ja chcę usunięcia tamtego tematu. Logiczne co ? Więc poedytowałem nim usunie go ktoś oczkod

Akurat mało masz do gadania w tym wypadku. Do tej pory bany za to leciały i czekam już tylko na wypowiedź pozostałych modów.

Ostatnio edytowany przez Quithe (2013-06-02 17:49:56)


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#2703 2013-06-02 17:50:39

zmora150
Zbanowany
Dołączył: 2007-01-15

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Quithe napisał:
zmora150 napisał:
bodzio napisał:

No za taką edycję należy się ban.  ban

Mam przecież prawo robić z swoim tekstem wszystko, tak jak ty usunąłem napisy z animesub, tak ja chcę usunięcia tamtego tematu. Logiczne co ? Więc poedytowałem nim usunie go ktoś oczkod

Akurat mało masz do gadania w tym wypadku. Do tej pory bany za to leciały i czekam już tylko na wypowiedź pozostałych modów.


Ale czy nie mam prawa do własności intelektualnej ? Czy tu panuję bezprawie ? Ja te posty napisałem i mogłem z nim co chciałem zrobić, chyba się nie mylę ?

A banem się nie przejmuję akurat smile_big Po prostu usuniesz im osobę na którą brak argumentów oczkod A sam nie muszę nic pisać, bo jak wszyscy piszą, ciągle to samo jest powielane   kombinuje

Ostatnio edytowany przez zmora150 (2013-06-02 17:51:26)

Offline

#2704 2013-06-02 17:52:58

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

zmora, dlatego też nie usuwamy kont na prośbę, tylko banujemy na stałe, żeby nie rozwalać forum i tematów poprzez usuwanie postów. To, co zrobiłeś, jest po prostu frajerstwem.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#2705 2013-06-02 17:54:05

zmora150
Zbanowany
Dołączył: 2007-01-15

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Quithe napisał:

zmora, dlatego też nie usuwamy kont na prośbę, tylko banujemy na stałe, żeby nie rozwalać forum i tematów poprzez usuwanie postów. To, co zrobiłeś, jest po prostu frajerstwem.

Dziękuję, ale regulamin tego nie zabrania, jak byście mieli konkretne napisany to mógłbyś mnie zbanować, ale w tym wypadku byłoby tylko twoje widzimisię, mylę się ? jezor

Offline

#2706 2013-06-02 17:55:32

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Przecież jest jedno prawo - uniwersalne dla wszystkich for: mod ma zawsze rację. Warto dopisać do FAQ lub regulaminu. jezor

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-06-02 17:57:12)

Offline

#2707 2013-06-02 17:57:11

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

zmora150 napisał:
Quithe napisał:

zmora, dlatego też nie usuwamy kont na prośbę, tylko banujemy na stałe, żeby nie rozwalać forum i tematów poprzez usuwanie postów. To, co zrobiłeś, jest po prostu frajerstwem.

Dziękuję, ale regulamin tego nie zabrania, jak byście mieli konkretne napisany to mógłbyś mnie zbanować, ale w tym wypadku byłoby tylko twoje widzimisię, mylę się ? jezor

Nie tylko moje. Za czasów Twojej aktywności już to działało. Żegnamy Cię na trzy miesiące.
I na tym kończymy rozdział zmory150, proszę wrócić do części zasadniczej wątku.

EDIT
zmora na własną prośbę odchodzi na stałe.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#2708 2013-06-02 18:14:58

ofca_ciemnosci
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

neferu napisał:

Zasadniczo nigdy nie piszę bo nie lubię, ale od jakiegoś czasu śledzę ten temat i to co się na nim wypisuje, czasami po prostu padam pod biurko na teksty jakie się tu pojawiają a czasami ogólny poziom argumentów obu stron po prostu mnie osłabia. Ale teraz nie wytrzymałam Zmora w pełni się zgadzam jeśli ktoś nie chce niech nie wchodzi na shindena, a jeśli tysiące chcą to niech wchodzą ich sprawa. Natomiast to ni o to się rozchodzi. Tłumacze nie chcą aby ich tłumaczenia były tam przetwarzane i udostępniane, a tak się dzieje. Po to powstało ansi aby każdy kto chce mógł pobrać napisy do anime i je na własna potrzebę użytkować. Na to zgodzili się tłumacze je udostępniając. To co robią serwisy on-line to już zupełnie inna sprawa, jeśli tłumacz nie ma nic przeciwko oczywiście serwis może wykorzystać jego napisy i je przetwarzać ale powinien najpierw uzyskać zgodę. Jeśli tłumacz jej nie wyraża to wykorzystywanie jego tłumaczeń jest zwykłym chamstwem i złodziejstwem, i tyle... Pomijam tu już całą kwestię zarabiania na reklamach itp. Jeśli shinden chce udostępniać anime z napisami niech uploaderzy sami te napisy robią i będzie cacy
Co do stwierdzenia że korzystanie z serwisów on-lin jest łatwiejsze i mniej czasochłonne niż ściąganie anime i dlatego tysiącom się podoba i dlatego tłumacze powinni przestać pyszczyć  bo są w mniejszości  to już szczyt, bo równie dobrze mogła bym powiedzieć że bardziej by mi się podobało a podejrzewam że większości również brać sobie rzeczy ze sklepów i za nie nie płacić, a właściciele sklepów powinni się cieszyć, że w ogóle do nich wchodzimy, a nie wyzywać nas w takim przypadku od złodziei i policje wzywać smile Pozdrawiam

90% ANSI doczytało do pierwszego "bo". Nie użyłeś przecinka. Twoja wypowiedź jest warta tyle co splunięcie.
Sam więc rozumiesz, że nie możemy się zgodzić z Twoimi argumentami. Naucz się pisać poprawnie i wtedy wróć. ^^
Pozdrawiam. <-- kropka!  smile_lol


Nie oglądam onlajn!

Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową czarną Ty, a ja różową wybrałbym. ♫♪

Offline

#2709 2013-06-02 18:15:12

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

neferu napisał:

Zasadniczo nigdy nie piszę bo nie lubię, ale od jakiegoś czasu śledzę ten temat i to co się na nim wypisuje, czasami po prostu padam pod biurko na teksty jakie się tu pojawiają a czasami ogólny poziom argumentów obu stron po prostu mnie osłabia. Ale teraz nie wytrzymałam Zmora w pełni się zgadzam jeśli ktoś nie chce niech nie wchodzi na shindena, a jeśli tysiące chcą to niech wchodzą ich sprawa. Natomiast to ni o to się rozchodzi. Tłumacze nie chcą aby ich tłumaczenia były tam przetwarzane i udostępniane, a tak się dzieje. Po to powstało ansi aby każdy kto chce mógł pobrać napisy do anime i je na własna potrzebę użytkować. Na to zgodzili się tłumacze je udostępniając. To co robią serwisy on-line to już zupełnie inna sprawa, jeśli tłumacz nie ma nic przeciwko oczywiście serwis może wykorzystać jego napisy i je przetwarzać ale powinien najpierw uzyskać zgodę. Jeśli tłumacz jej nie wyraża to wykorzystywanie jego tłumaczeń jest zwykłym chamstwem i złodziejstwem, i tyle... Pomijam tu już całą kwestię zarabiania na reklamach itp. Jeśli shinden chce udostępniać anime z napisami niech uploaderzy sami te napisy robią i będzie cacy
Co do stwierdzenia że korzystanie z serwisów on-lin jest łatwiejsze i mniej czasochłonne niż ściąganie anime i dlatego tysiącom się podoba i dlatego tłumacze powinni przestać pyszczyć  bo są w mniejszości  to już szczyt, bo równie dobrze mogła bym powiedzieć że bardziej by mi się podobało a podejrzewam że większości również brać sobie rzeczy ze sklepów i za nie nie płacić, a właściciele sklepów powinni się cieszyć, że w ogóle do nich wchodzimy, a nie wyzywać nas w takim przypadku od złodziei i policje wzywać smile Pozdrawiam

No tak, ale onlajnowce mają niepodważalny argument którego nie idzie w stanie obalić!
"Znalazłem to w necie, tak więc mogę robić z tym co chcę"

DEAL WITH IT!  cool

Offline

#2710 2013-06-02 18:17:11

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:
coellus napisał:

A ja mam najlepszy pomysł - bany za każdą następną propozycję zrobienia z ansi onlajna.

To niech postawią tracker, stronę, wykupią shelle do uploadu i wrzucają hardy.

Które będą rąbane jak valvrave? Nie, dzięki. Jeszcze tego trzeba, żeby pijawki miały mniej do roboty i gotowe hardy do wrzucenia.

Syriusz15 napisał:
bodzio napisał:

Pośmiejcie się.
Zmora, ty też siebie tam poczytaj.  papa

To chyba lepsze. Coellus mnie zaintrygowała ;p

http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=255964

Pozostały jedynie catche google'a  placze


Ty dulowaty userze!

Offline

#2711 2013-06-02 18:17:42

ofca_ciemnosci
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

No tak, ale onlajnowce mają niepodważalny argument którego nie idzie w stanie obalić!
"Znalazłem to w necie, tak więc mogę robić z tym co chcę"

DEAL WITH IT!  cool

Niesamowite! Jednak potrafią zrozumieć, nawet gdy gwałci się interpunkcję!

Ostatnio edytowany przez ofca_ciemnosci (2013-06-02 18:18:43)


Nie oglądam onlajn!

Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową czarną Ty, a ja różową wybrałbym. ♫♪

Offline

#2712 2013-06-02 19:44:19

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:

Które będą rąbane jak valvrave? Nie, dzięki. Jeszcze tego trzeba, żeby pijawki miały mniej do roboty i gotowe hardy do wrzucenia.

Co za różnica czy rąbane napisy, czy hardy? Oo
Napisami solo można sobie tyłek podetrzeć - z AV są przynajmniej coś warte dla oglądających.

Rynek się zmienił - to już nie te czasy, kiedy internety w polskich siołach pozwalały na zupowanie odcinka w 5h i ściągnięcie w 2. Spora część oglądających pewnie szybciej przerzuciłaby się na download, gdyby miała go w jednym miejscu i od razu po polsku.

Nie wspominając o tym, że w harda dużo łatwiej wrzucić jakieś ideolo, czy Napisy przygotował/a XXX/grupa YYY dla strony www.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#2713 2013-06-02 20:06:12

Hyrule
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2008-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ofca_ciemnosci napisał:
kishida napisał:

No tak, ale onlajnowce mają niepodważalny argument którego nie idzie w stanie obalić!
"Znalazłem to w necie, tak więc mogę robić z tym co chcę"

DEAL WITH IT!  cool

Niesamowite! Jednak potrafią zrozumieć, nawet gdy gwałci się interpunkcję!

Cały jeden przecinek. No, przyznaję, że talent niespotykany.

Ostatnio edytowany przez Hyrule (2013-06-02 20:06:38)

Offline

#2714 2013-06-02 20:13:23

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:
coellus napisał:

Które będą rąbane jak valvrave? Nie, dzięki. Jeszcze tego trzeba, żeby pijawki miały mniej do roboty i gotowe hardy do wrzucenia.

Co za różnica czy rąbane napisy, czy hardy? Oo

No właśnie, co za różnica? Żadna. Więc siłą rzeczy twój pomysł można o kant 4 liter potłuc, podobnie jak ansi-onlajn.
Edytka. Jest różnica. Nie ma co pijawkom życia ułatwiać, co już zresztą wspomniałam.

Ostatnio edytowany przez coellus (2013-06-02 20:14:42)


Ty dulowaty userze!

Offline

#2715 2013-06-02 20:17:27

ofca_ciemnosci
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Hyrule napisał:
ofca_ciemnosci napisał:
kishida napisał:

No tak, ale onlajnowce mają niepodważalny argument którego nie idzie w stanie obalić!
"Znalazłem to w necie, tak więc mogę robić z tym co chcę"

DEAL WITH IT!  cool

Niesamowite! Jednak potrafią zrozumieć, nawet gdy gwałci się interpunkcję!

Cały jeden przecinek. No, przyznaję, że talent niespotykany.

Nie no. Chodziło mi o to, że cytowana przeze mnie osoba zrozumiała wypowiedź użytkownika ~neferu. A jak ktoś pisze tak jak neferu to przeważnie zostaje potraktowany kijem ej Więc czyli jednak da się zrozumieć, no ale nie ważne;p

Ariakis napisał:

Rynek się zmienił - to już nie te czasy, kiedy internety w polskich siołach pozwalały na zupowanie odcinka w 5h i ściągnięcie w 2.

Abstrahując od reszty wypowiedzi, internety na żetony to dalej norma w polskich realiach. Ja mam asymetryczne łącze 6Mb. Co oznacza, że pobieram z max prędkością ~720kb/s, a wysyłam ~90kb/s. Czyli uploadowanie odcinka o wadze ~500Mb trwałoby u mnie półtorej godziny! klnie Drewno! xD


Nie oglądam onlajn!

Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową czarną Ty, a ja różową wybrałbym. ♫♪

Offline

#2716 2013-06-02 20:53:44

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ofca_ciemnosci, ponieważ nie jestem stąd. Udzielam się z egoistycznych pobudek, po prostu chcę by napisy dalej wychodziły, jakość nie spadała tylko rosła, tak wiec nie rozumiem ludzi z onlajnów. Chyba już są na takim poziomie fanatyzmu i kultu danej strony online, że zapominają o prostych sprawach. Plujesz na zdanie tłumaczy, to licz, że nie zachęcasz ich do dalszej pracy, tym samym miej przetłumaczonych animu.

Ogólnie brzmi to śmiesznie, że posunięcia które służą własnemu dobru w postaci napisów, nie są standardem, wręcz przeciwnie, ludzie jadą po tłumaczach. To przeczy logice  oczkod

PS.
Ja tutejszych userów nawet nie lubię smile

Offline

#2717 2013-06-02 20:54:52

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

PS.
Ja tutejszych userów nawet nie lubię smile

Ja Ciebie też.  smile_lol

Offline

#2718 2013-06-02 23:58:15

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:

No właśnie, co za różnica? Żadna. Więc siłą rzeczy twój pomysł można o kant 4 liter potłuc, podobnie jak ansi-onlajn.
Edytka. Jest różnica. Nie ma co pijawkom życia ułatwiać, co już zresztą wspomniałam.

Postaram się w możliwie prosty i zrozumiały sposób:
onlajn dobry - na online kliknąć 3 razy i obejrzeć odcinek,
'ANSI' złe - na 'ANSI' kliknąć i mieć dziwny plik, nie obejrzeć odcinka.

Podprowadzać będą tak czy tak - można więc tworzyć coś, dzięki czemu łatwiej dotrzeć do oglądających i trudniej modyfikować. Można też z manierą 3-latka płakać, tupać nogami, czy zabrać zabawki z piaskownicy.

Nic to - poczekamy do sezonu letniego. Póki co mam brzydkie przeczucie, że zabawki nie zostaną zabrane, a męczeństwo i próby zwracania na siebie uwagi będa trwały w najlepsze.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#2719 2013-06-03 03:08:34

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

https://www.facebook.com/HejtedFandom/p … 4300641886 Coś ciekawego do poczytania a raczej żałosnego nad wyższością onshitu


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#2720 2013-06-03 03:36:04

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax napisał:

https://www.facebook.com/HejtedFandom/p … 4300641886 Coś ciekawego do poczytania a raczej żałosnego nad wyższością onshitu

Troll chyba.

Ostatnio edytowany przez SoheiMajin (2013-06-03 03:36:13)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024