#1 2013-07-27 22:21:07

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Problem z dźwiękiem-MPC HC

Witam, pierwszy raz zakładam temat na Ansi, akurat w tym dziale.

Do rzeczy:

Problem z dźwiękiem zaczął się od nieszczęsnych 10-cio bitowych animu. Niedawno używałem K Lite Codec Pack wraz MPC-HC i 8 bitów szło bez zająknięcia, przy 10 cięło się niemiłosiernie. Po wielu poszukiwaniach(
w tym przeklęty KMPlayer przeze mnie) znalazłem na tym forum, że najnowsza paczka kodeków CCCP wspiera 10 bit. Uprzednio zrobiłem formata, bo KMPlayer zrobił mi taki bajzel na netbooku, że nigdy tego nie zapomnę.

Zainstalowałem CCCP, obraz przy 720p chodzi płynnie bez żadnych przycięć, za to dźwięk albo nie jest zsynchronizowany z obrazem lub znika na parę sekund i wraca.

W Output ustawiłem tak:
Direct Show Video->EVR CP
Audio Renderer->System default
Przy tym ustawieniu dźwięk mi zanika na parę sekund, potem wraca, trochę to upierdliwe.
Przy innym  ustawieniu dekodera wideo np VMR9 renderless obraz mi ścina a przy innych ścieżka dźwiękowa jest szybsza niż obraz. Nie wiem już co robić smutny
Parametry:

Samsung N130
Procek: Intel Atom 1,6 GHz
Ram 1 GB
Karta muzyczna: Realtek HD Audio
Karta graficzna: wbudowana Intela
System: XP Service Pack 3

Za pomoc będę wdzięczny smile


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#2 2013-07-27 22:38:33

StaticLord
Użytkownik
Skąd: Złotów
Dołączył: 2008-12-31

Odp: Problem z dźwiękiem-MPC HC

Nie wiem czy moja odpowiedź cię zadowoli, ponieważ nie zaproponuję ci rozwiązania, a alternatywę.

Ściągnij sobie PotPlayer,  choćby w wersji portable.  Odtwarza na wbudowanych kodekach wszystko. Płynnie, elegancko i nie obciąża za bardzo procesora.

Bawienie się w MPC+paczki kodeków, filtrów itp. jest dla mnie niezrozumiałe.

Link, gdybyś dał się skusić:
http://www.potplayer.pl/dm_eds/download.php?id=72

No i fakt, 10 bit wymaga większej mocy obliczeniowej niż 8 bit. Atom 1.6 może nie wyrabiać.

Ostatnio edytowany przez StaticLord (2013-07-27 22:50:13)


HewhowieldsapieceoftheHeaventhatisinhabitedbyGod.jpg

Offline

#3 2013-07-27 22:43:12

CoUsT
Użytkownik
Dołączył: 2013-02-22

Odp: Problem z dźwiękiem-MPC HC

Hmm... Widzę że to laptop? A przynajmniej coś mobilopodobne, przenośne?

Ja w swoim telefonie SGS+ wykręconym do 1.8GHz też nie dawałem rady odpalać 720p w 10bitach. Jak obraz nie klatkował, to dźwięk zanikał tak jak ty opisujesz i się po chwili desynchronizował.

Wydaje mi się, że do 10 bitów potrzeba nieco mocniejszej mocy obliczeniowej. Skoro to głos się rozjeżdża, to raczej procek nie wyrabia. Gdyby karta graf. nie wyrabiała, to obraz by klatkował, ale głos by raczej był w porządku.

Nie masz możliwości przekodowywać do 480p albo po prostu przekodowywać używają innego kodeka?

Może nie poradziłem jak rozwiązać twój problem, ale przy podobnym procku miałem takie same objawy.

@Sir_Ace
Może i tak, ja za bardzo nie ogarniam kodeków, ale do wyświetlania obrazu i tak jakieś zużycie karty graficznej jest. O napisach już nie wspomnę.

Ostatnio edytowany przez CoUsT (2013-07-28 02:47:25)

Offline

#4 2013-07-27 23:10:31

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Problem z dźwiękiem-MPC HC

Nom, użycie procesora 100% -_-

Jakbym użył tego CoreAVC dało by to coś?


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#5 2013-07-27 23:12:41

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Problem z dźwiękiem-MPC HC

CoUsT napisał:

Gdyby karta graf. nie wyrabiała...

... to i tak byłoby święto, bo chyba nikomu do tej pory karty graficznej do dekodowania hi10p zaprząc się nie udało.

Z innych playerów spróbuj SMplayera2, z którego Pot (objawienie ostatnich miesięcy...) zrypał cały silnik.

Offline

#6 2013-07-27 23:15:29

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Problem z dźwiękiem-MPC HC

Jeśli dźwięk wyprzedza obraz, wtedy mamy do czynienia z przeciążonym procesorem. Radziłbym zacząć używać programów bazujacych na mplayer, mplayer2, np. PotPlayer, SMplayer, SMplayer2. A to znikanie dźwięku, na parę sekund odtwarzacz pauzuje audio, gdyż przekroczył dozwolony czas desynchronizacji i czeka, aż obraz dojdzie. To raczej najczęściej spotykane problemy. Możliwe też, że nie o to chodzi, więc będę czekał na bardziej szczegołowy opis.

Offline

#7 2013-07-27 23:26:01

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Problem z dźwiękiem-MPC HC

Przy 8 bitach wszystko hula, przed chwilą sprawdzałem inne animu(Code Geass i Knk), maksymalne zużycie procka jest do granicy 80 procent. Przy 10, zależnie od dekodera wideo, albo obraz się pierniczy, albo dźwięk.
Wygląda na to, że procek za słaby. Skorzystam z tego SMplayera2, zobaczę jakie będą efekty.
Dzięki za pomoc


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#8 2013-07-27 23:30:40

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Problem z dźwiękiem-MPC HC

Też polecam SMplayer, ale z kodekami mplayera (ściągają się przy instalacji). Parę chwil w opcjach i animu w 10bit powinno dobrze śmigać na starym sprzężcie/lapku.

EDIT: Muszę się nauczyć  od razu odpisywać na posty, a nie najpierw przeglądać całe forum jezor

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2013-07-27 23:32:19)

Offline

#9 2013-07-30 20:12:46

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Problem z dźwiękiem-MPC HC

Problem rozwiązany, dzięki za pomoc.  taniec2


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024