#3441 2013-08-18 00:12:58

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax napisał:
kishida napisał:

Puotek, z takim podejściem nic na pewno nie będzie możliwe, nawet najmniejsza poprawa.

Max-kun, tylko tutaj to już nie wina siudena, że tłumacze wydają suby wtedy, kiedy chcą.
Aż dziwo, że nie było komentarzy typu "tumacze siudena się opiepżajo z robieniem napisuf!". Fajnie by było, aby Hanzou zatrzymał tłumaczenie czy coś, niech sobie trochę dłużej poszaleją i może się zastanowią.

Mam zgodę od hanzou na upload z jego napisami  papa

A szkoda. Wolałbym, by większość nie była skłonna do ruchania się za darmo, ale jak ktoś lubi to nie się nie poradzi.  smile

Kuzuryuu, na pewno ktoś zacznie cię ostro ripostować za świetną pisownie, szyk zdania i sens wypowiedzi (w końcu to ANSI  smile ), lecz ja tylko poproszę "Napisz jeszcze raz, ponieważ nie da się tego zrozumieć".

PS.
W ogóle zabrzmiało to jak wyzwanie dla mnie! Macie pozwolenie, w takim razie pogadam z Hanzou, kto nie próbuję ten nie wie! smile_big

Ostatnio edytowany przez kishida (2013-08-18 00:14:21)

Offline

#3442 2013-08-18 00:39:48

Kuzuryuu
Użytkownik
Dołączył: 2013-07-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Cóż, powiedziałbym, że brak zrozumienia treści gorzej świadczy o tobie niż o mnie. Może przeczytaj parę razy na głos albo literka po literce. Zawsze też możesz spróbować przestać być żałosny, to też dobrze ci zrobi.

PS. Nie wiem kto tu się daje ruchać, ale za to od razu widać, kto liże dupę tłumaczom.

edit: robi -> zrobi (zgubiłem literkę)

Ostatnio edytowany przez Kuzuryuu (2013-08-18 00:46:08)

Offline

#3443 2013-08-18 00:42:03

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Nie no, kishida, lekka przeginka z twojej strony. Ja się zawsze zgadzam, jak pytają i poniekąd zwisa mi to i powiewa, co się stanie z moimi napisami, o ile będą nadal podpisane i niezmienione.
Bulwers jest tutaj o to, że nie każdemu to zwisa i wypadałoby to uszanować. I tutaj, chociaż uploaderzy zawsze mają moją zgodę, będę stała po ich stronie.
Niektórych to mierzi, że ktoś na tym zarabia, jeszcze innych wkurza postawa roszczeniowa, innych irytuje to, że potrafią wgrać polskie napisy na angielskie albo ze złym timingiem, albo jeszcze inaczej, w rezultacie masz HD z epoki kamienia łupanego, jeszcze inni by chcieli, żeby ktoś im wytknął błędy, a na onlajnach tego nie zrobią. Albo wszystko naraz i po trochu.


Ty dulowaty userze!

Offline

#3444 2013-08-18 00:48:12

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:
Witax napisał:
kishida napisał:

Puotek, z takim podejściem nic na pewno nie będzie możliwe, nawet najmniejsza poprawa.

Max-kun, tylko tutaj to już nie wina siudena, że tłumacze wydają suby wtedy, kiedy chcą.
Aż dziwo, że nie było komentarzy typu "tumacze siudena się opiepżajo z robieniem napisuf!". Fajnie by było, aby Hanzou zatrzymał tłumaczenie czy coś, niech sobie trochę dłużej poszaleją i może się zastanowią.

Mam zgodę od hanzou na upload z jego napisami  papa

A szkoda. Wolałbym, by większość nie była skłonna do ruchania się za darmo, ale jak ktoś lubi to nie się nie poradzi.  smile

Kuzuryuu, na pewno ktoś zacznie cię ostro ripostować za świetną pisownie, szyk zdania i sens wypowiedzi (w końcu to ANSI  smile ), lecz ja tylko poproszę "Napisz jeszcze raz, ponieważ nie da się tego zrozumieć".

PS.
W ogóle zabrzmiało to jak wyzwanie dla mnie! Macie pozwolenie, w takim razie pogadam z Hanzou, kto nie próbuję ten nie wie! smile_big

Proszę bardzo https://www.dropbox.com/s/iq0cxoia33d875k/zgoda.JPG tu akurat OVA

DxD New https://www.dropbox.com/s/pgbxv5bymi7l6fv/zgoda2.JPG

mało wiesz a mądrego udajesz gwizdze

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-08-18 00:49:38)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#3445 2013-08-18 00:49:01

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:

Nie no, kishida, lekka przeginka z twojej strony. Ja się zawsze zgadzam, jak pytają i poniekąd zwisa mi to i powiewa, co się stanie z moimi napisami, o ile będą nadal podpisane i niezmienione.

Podbijam o zainstalowanie czcionek i użycie wersji, do której jest synchro.

Offline

#3446 2013-08-18 00:57:52

otakuJaro
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Coellus już napisała, z czym wiąże się praca uploadera - zawsze coś jest źle, tak było nawet w czasach, gdy, jak to piszecie, uznawaliście shindena za wzór dla innych tego typu stron. Po prostu człowieka szlag trafiał, jak robił, co mógł, a i tak zawsze na ansi ludzie szukali okazji, żeby się do czegoś przyczepić.

Pan z nekomaru to jeszcze cięższy przypadek niż subberzy, którzy nie pozwalali na użycie napisów "bo nie", albo od tych tych, co pisali brednie o zarabianiu kokosów. A co najciekawsze, nie ma żadnych dowodów na nic i nie działa w żaden sposób w światku subberskim.

Najwyraźniej Kishida prowadzi tę swoją stronkę z obrazkami i nie ma żadnych ambicji dotyczących rozwoju. Nie ma pojęcia, że wiąże się on z nakładami finansowymi.

Powtórzę jeszcze raz - całe pieniądze zebrane przez shindena idą na rozwój (piszę to do znudzenia, ale i tak nie dociera).
Z tego co wiem, niecały miesiąc temu zaczęły się prace nad nową stroną i wszystko, co zostało do tej pory zebrane, albo już zostało wydane, albo zostanie wydane w najbliższym czasie.

Tak, ja też nie mam żadnych dowodów na to, że laudemort nie robi ludzi w bambuko, ale wy też nie macie niczego, co by go obciążało, a gdy dowodów brak, o ile mi wiadomo, domniema się niewinność.

Rozstając się z shindenem, utwierdziłem się w przekonaniu, że laudemort nie liczy się z nikim. Jednak po 5 latach współpracy z nim wiem, że posiada coś takiego jak poczucie "sprawiedliwości" (nie wiem, jak to ująć). Uważa, że robi dobrze i jest wobec innych fair. Hanakumu już pisała, że za niego ręczy. Ja też ręczę, że nie dorabia sobie na shindenie i na pewno nie będzie dorabiał jeszcze przez długi czas, przynajmniej dopóki będzie dawał kasę na ulepszenia. Co zrobi później, nie wiem. Były rozważania na temat skromnych "wynagrodzeń" dla uploaderów i subberów, ale teraz to chyba "już po ptokach".

Pewnie dostanę na ten post kolejne prześmiewcze odpowiedzi, ale dawno nie pisałem, uznałem, że czas o sobie przypomnieć jezor

Edit down:

Może zapytamy Kane'a, dlaczego ulepsza ansi (tworzy ansi 2.0)?

Ulepsza się po to, żeby oferować lepsze "usługi". Ulepsza się po to, żeby mieć satysfakcję z tego, że jest się najlepszym "na rynku". W końcu ulepsza się, żeby mieć zysk. W przypadku shindena trzecia pobudka to na razie odległa przyszłość. Nie wiem, co będzie w tej przyszłości. Jak pisałem, było rozważane wynagradzanie subberów i wrzucających, ale najpewniej laudemort nawet już o tym nie myśli po tym, co tu się odstawia. De facto shinden może kiedyś działać jak polscy dystrybutorzy anime (nie licząc tego, że nie trzeba będzie płacić za oglądanie), którzy, o zgrozo, zarabiają! Zniszczyć ich!

Ostatnio edytowany przez otakuJaro (2013-08-18 02:43:25)

Offline

#3447 2013-08-18 01:01:40

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax, chciałeś przycwanić, nie udało się, ponieważ źle zrozumiałeś.  smile_lol
Nigdzie nie napisałem, że nie wierze w posiadaną zgodę, tylko że chętnie pogadam z Hanzou, czy by nie zmienił decyzji, to wszystko.

Kuzuryuu, nope. Napisz po prostu swoją wypowiedź porządnie.

edit
otakuJaro, nie mam siły by na wszystko odpowiadać więc to skróce.
Takie strony są po to, by generować ZYSK. Onlajnów nie pojawią się coraz więcej z powodu szerzenia dobrego słowa Bożego animu, tylko ludzie zauważają w tym świetny sposób na zarobek. Pominąłeś wyjaśnienie, po co w ogóle coś ulepszać? Ponieważ jest to inwestycja! Inwestycja w rozbudowę strony po to, by generowała większe zyski.

Ostatnio edytowany przez kishida (2013-08-18 01:08:34)

Offline

#3448 2013-08-18 01:04:10

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Witax, chciałeś przycwanić, nie udało się, ponieważ źle zrozumiałeś.  smile_lol
Nigdzie nie napisałem, że nie wierze w posiadaną zgodę, tylko że chętnie pogadam z Hanzou, czy by nie zmienił decyzji, to wszystko.

Kuzuryuu, nope. Napisz po prostu swoją wypowiedź porządnie.

Ale po co masz zawracać mu tyłek bzdurami beznadzieja Nie mierz innych swoją miarą

PS. Lubisz omijać niewygodne posty

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-08-18 01:13:44)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#3449 2013-08-18 01:16:37

Extermi
Użytkownik
Dołączył: 2013-07-06

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Witax, chciałeś przycwanić, nie udało się, ponieważ źle zrozumiałeś.  smile_lol
Nigdzie nie napisałem, że nie wierze w posiadaną zgodę, tylko że chętnie pogadam z Hanzou, czy by nie zmienił decyzji, to wszystko.

Kuzuryuu, nope. Napisz po prostu swoją wypowiedź porządnie.

edit
otakuJaro, nie mam siły by na wszystko odpowiadać więc to skróce.
Takie strony są po to, by generować ZYSK. Onlajnów nie pojawią się coraz więcej z powodu szerzenia dobrego słowa Bożego animu, tylko ludzie zauważają w tym świetny sposób na zarobek. Pominąłeś wyjaśnienie, po co w ogóle coś ulepszać? Ponieważ jest to inwestycja! Inwestycja w rozbudowę strony po to, by generowała większe zyski.

W skrócie, jesteś głupi czy tylko takiego udajesz?
Pierwsze pogrubienie pokazuje tylko jakim jesteś śmiesznym człowieczkiem. Drugie ukazuje twoją ignorancje, dlaczego? Ponieważ inwestycja to jest w wyspę którą buduję Real Madryt, taką na wiele wiele lat, a ulepszenie ma na celu poprawienie designu strony, poprawę poruszania się po niej, etc. etc. Przynajmniej tak mnie uczyli, nie wiem, może inni są głupi a ty się nie mylisz.

Offline

#3450 2013-08-18 10:53:40

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

A szkoda. Wolałbym, by większość nie była skłonna do ruchania się za darmo, ale jak ktoś lubi to nie się nie poradzi.  smile

A ja wolałbym, żebyś wreszcie zaczął się zastanawiać, co piszesz. Naturalnym jest uważać swoje zdanie za lepsze, ale określać wszystkich mianem wszetecznicy, gdyż uważają inaczej, jest lekkim przegięciem.  oczkod

P.S. Ilu ludzi, tyle opinii, wieszczu panie.  kombinuje


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#3451 2013-08-18 11:30:16

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

otakuJaro napisał:

De facto shinden może kiedyś działać jak polscy dystrybutorzy anime (nie licząc tego, że nie trzeba będzie płacić za oglądanie), którzy, o zgrozo, zarabiają! Zniszczyć ich!

Znaczy, marzy mu się, że będzie polskim crunchyrollem? gwizdze


K5Cqyo6.png?1

Offline

#3452 2013-08-18 11:38:33

otakuJaro
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Dokładnie tak, a przynajmniej marzyło się mi i laudemortowi rok temu. Trochę na ziemię sprowadził nas rekonesans cen wszystkich instytucji zajmujących się prawami autorskimi, ale pomysł nie został całkowicie zarzucony, tylko odłożony w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Możliwe, że to już idea nieaktualna, nie wiem.

Offline

#3453 2013-08-18 11:41:07

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

To już kreskówka jest bliżej tego celu, bo pchają u siebie wszystko, co [pod]popadnie, a dzięki temu wpływa morze złotych monet. szalony


wladza1.png

Offline

#3454 2013-08-18 12:20:16

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Czemu nie. Wejdą na oficjalną ścieżkę, wszyscy uploaderzy polecą na zbity pysk (bo będzie oficjalne wideo), zostawią napisy z ANSI (bo będą bulili na własne tłumaczenie). Przy odpowiednim poziomie świadczonych usług sam chętnie opłacałbym konto. Przynajmniej przez tych kilka miesięcy od otwarcia, zanim by padli.

Offline

#3455 2013-08-18 13:40:37

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax, które niewygodnie tematy? Często właśnie widziałem, jak ludzie popierający onlajny zawsze odpowiadają na to, na co mogą, tak więc powiedz na co mam ci odpowiedzieć, to postaram się odpowiedzieć bez większego jadu smile

Extermi, zaczynając od obelg wiem, że cię to zabolało, czyli trafiłem w odpowiedni punkt.
Gdy tylko wspomniałem, że chętnie pogadam z Hanzou, czy by nie zmienił decyzji, pojawiło się wkurzenie, że może zaraz stracicie jedną krówkę mniej, która będzie dawać bezproblemowo napisy.  smile

Nie wiem gdzie uczyli cię takich rzeczy. Ogólnie nie wiem o jaką wyspę ci chodzi, lecz jak inwestuje się w coś, to musi to przynieść korzyści, po to, by ściągnąć większą ilość turystów, by było więcej kasy. Inwestycja ma przynosić zyski, taka w końcu jest definicja inwestycji. Łatwiejsze korzystanie, lepszy szablon itp. Robi się po to, by stroną było więcej osób zainteresowane, że się rozwija, nie cofa, żeby zachęcić do korzystania z niej.

L0NG3r, no co ty, ja nietutejszy, by uważać się za lepszego od kogoś.  smile_lol

Offline

#3456 2013-08-18 16:29:32

Kuzuryuu
Użytkownik
Dołączył: 2013-07-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale z osób związanych z shindenem jest tutaj tylko Witax, a i on pisał, że odchodzi, jak tylko skończy wrzucać ostatnie anime. No tak, ale trafiłeś w czuły punkt i strasznie się boimy, że stracimy jakieś "krowy dojne". Online tu już nawet nie zagląda (poza paskudem, który sobie lubi potrolować, a chyba i tak jest tylko zwykłym użytkownikiem onlinówek), bo już dawno im biurka popękały od walenia w nie czołem po przeczytaniu twoich wypowiedzi. Extermi cię zjechał, bo wpieprzasz się tam gdzie panuje porozumienie i rozdajesz ludziom granaty. Nie wiem, co chcesz tym zyskać, ale powodzenia.

Inwestycja ma przynosić korzyści, ale myślenie o tym tylko w charakterze korzyści materialnych świadczy o bardzo wąskich poglądach. Tłumacze na ten przykład inwestują swój czas w tworzenie napisów. Zysk? Poprawa języka, nabycie nowych umiejętności, radość z wykonanego dzieła, wdzięczność oglądających z ich napisami. Kasa leje się z tej inwestycji strumieniami.

Ostatnio edytowany przez Kuzuryuu (2013-08-18 16:31:31)

Offline

#3457 2013-08-18 18:35:24

Hyrule
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2008-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

a ulepszenie ma na celu poprawienie designu strony, poprawę poruszania się po niej, etc. etc.

Niech sami sobie na te ulepszenia zarabiają, a nie biorą kasę za nieswoją pracę. Nie miałbym nic przeciwko tylko wtedy, gdyby dzięki temu jakaś biedna rodzina miała jedzenie na święta i prezenty dla dzieci. To nie tak? Na jakieś ulepszenia jakiejś strony z chińskimi bajkami online, powiadacie? Aha. No to niech zią laudi sobie sam za to płaci, albo zbierze wokół siebie ekipę, która będzie razem z nim na to pracowała, a nie podbiera innym "trochu tu, trochu tam, bendom bajki i bendom pieniążki".

Offline

#3458 2013-08-18 18:56:25

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kuzuryuu napisał:

Tłumacze na ten przykład inwestują swój czas w tworzenie napisów. Zysk? Poprawa języka, nabycie nowych umiejętności, radość z wykonanego dzieła, wdzięczność oglądających z ich napisami.


A widziałeś/łaś, żeby jakiś tłumacz reklamami albo żebraniem zarabiał na słowniki albo kurs językowy?

Offline

#3459 2013-08-18 19:03:15

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sir_Ace napisał:
Kuzuryuu napisał:

Tłumacze na ten przykład inwestują swój czas w tworzenie napisów. Zysk? Poprawa języka, nabycie nowych umiejętności, radość z wykonanego dzieła, wdzięczność oglądających z ich napisami.


A widziałeś/łaś, żeby jakiś tłumacz reklamami albo żebraniem zarabiał na słowniki albo kurs językowy?

Dodaj jeszcze: na kawę i ciastka. Mnie się roczny zapas wyczerpał, więc nie tłumaczę.  szalony


wladza1.png

Offline

#3460 2013-08-18 20:15:54

Kuzuryuu
Użytkownik
Dołączył: 2013-07-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Nie mam pojęcia po co wtrącacie się w połowie dyskusji łapiąc mnie za fragment wypowiedzi, który w kontekście nie dość, że miał zupełnie co innego na myśli, to jeszcze dotyczył tezy, że nie każda inwestycja ma na celu zyski materialne.

Zresztą samo zarabianie stron z online nie jest problemem. Problem jest dopiero wtedy, gdy biorą napisy osób, które się na to nie zgadzają. Przynajmniej w moim mniemaniu. Bo kurde co innym do tego, jeśli jakaś osoba zgadza się, żeby zarabiali sobie z reklam na rozwój strony korzystając przy tym z jej pracy. A właśnie tego dotyczył omawiany przypadek.

W sumie, whatever, nie moja sprawa...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024