#1 2013-12-16 00:14:46

Skowyt
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2005-10-23

Różnice między mkv a mp4

Może ktoś co nie co powiedzieć o różnicach między tymi formatami? Ostatnio zassałem to samo anime w mkv gdzie odcinki ważyły około 400mb i w mp4 z 150mb. Starałem się w jakiś amatorski sposób odpalając raz jedną wersję raz drugą zobaczyć różnicę ale sam nie jestem pewien czy jakąś widziałem:>Może ktoś kto się w tym orientuje mógł by się wypowiedzieć? Dzięki oczkod

Offline

#2 2013-12-16 00:21:53

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Różnice między mkv a mp4

Wiesz, jest jeden problem. To są kontenery. Więc format nie ma wpływu na jakość obrazu, tylko co może zostać spakowane.
Radzę poczytać wiki.

Offline

#3 2013-12-16 03:05:14

Skowyt
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2005-10-23

Odp: Różnice między mkv a mp4

Sporo się o tym naczytałem ale za dużo sprzeczności, więc chciałem jeszcze ludzi na ansi zapytać o to bo wiem, że są osoby które na pewno dobrze orientują się w temacie:>

Jedna z wielu różnych opini:

Difference between MP4 and MKV format
The MPEG-4, a standard developed by the Moving Picture Experts Group (MPEG); commonly used for sharing video files on the Internet. The MPEG-4 video is compressed with MPEG-4 video encoding. Audio is compressed using AAC compression.

MKV is an open standard free container format, a file format that can hold an unlimited number of video, audio, picture or subtitle tracks inside a single file.

Summary:
1. MP4 more compatibility, MKV better quality
2. MKV is mostly used to store compressed movie files, when using a good codec (h.264, etc) you get good quality with smaller sizes.
3. MP4 is another compression format/container typically used to get movies into a format for portable players (such as ipad/ipod/iphones).
4. The good thing of MKV is that everything is seperated so if you add your subs the will not be hard coded (burned in) on the video so you can toggle them on or off

Najbardziej z tego wszystkiego zależy mi na tej jakości i gdzie nie gdzie czytam, że nie ma różnic a np tutaj, że mkv ma lepszą jakość.
Czy może źle to rozumiem i jakość, wielkość pliku itp zależy od tego jak to się koduje czy co tam innego się z tym robi ale jak ktoś się postara w MKV może więcej wycisnąć?
Zauważyłem też, że jak mam jakieś odcinki w mp4 są to rawy ewentualnie hardsuby.
No nic założę, że przewagą mkv jest pkt4 a w jakości nie widać różnicy choć wciąż nie wiem skąd te różnice w rozmiarze.

Właśnie znalazłem http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=241032, więc sorry za powielenie tematu ale nie znalazłem go wcześniej.

Offline

#4 2013-12-16 10:20:00

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Różnice między mkv a mp4

Wierzysz we wszystko, co piszą w internetach? Daleko nie zajedziesz. Marek prawie ci odpisał. Mkv pozwala na dorzucenie do kontenera dodatkowych ścieżek, np. napisów czy audio jak i również czcionek. Jak napisy są tylko ścieżką, wystarczy patch, by poprawić błędy. A obraz? Jak sobie skodujesz, tak będziesz miał. A to, że nie widzisz różnicy wcale nie oznacza, że jej nie ma. oczkod


wladza1.png

Offline

#5 2013-12-16 11:11:41

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Różnice między mkv a mp4

Pierwsze dwa punkty są nieprawdziwe. I tak jak ci napisali, mkv i mp4 to KONTENERY, mają tyle wspólnego z jakością obrazu, co motyka z czołgiem. Jakość zależy od użytego kodeka przy kompresji obrazu.


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#6 2013-12-16 19:16:13

Skowyt
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2005-10-23

Odp: Różnice między mkv a mp4

Ok dzięki już mniej więcej wszystko jasne smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024