#4061 2014-01-28 13:12:42

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Widzę, że ogólnie pierdołowaty temat wrócił na salony smile_lol
Kamiyan, że tak spytam, bo już nie pierwszy raz ci tu udowodniono, że z grubsza się mylisz, po co się wypowiadasz o konflikcie na linii tłumacze-uploaderzy, skoro najwyraźniej nie siedzisz w temacie na tyle, żeby mieć pełny obraz sytuacji?


Ty dulowaty userze!

Offline

#4062 2014-01-28 13:15:55

Vladimir1
Użytkownik
Dołączył: 2013-08-27

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:

Kamiyan, że tak spytam, bo już nie pierwszy raz ci tu udowodniono, że z grubsza się mylisz, po co się wypowiadasz o konflikcie na linii tłumacze-uploaderzy, skoro najwyraźniej nie siedzisz w temacie na tyle, żeby mieć pełny obraz sytuacji?

Żelazna zasada. G*wno wiem ale się wypowiem smile

Offline

#4063 2014-01-28 13:17:16

wtas
Użytkownik
Skąd: Gorzów Wielkopolski / Poznań
Dołączył: 2011-09-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:
marek2fgc napisał:

A czasami nie mieli reklam, jak wchodziło się w odcinki anime?

Nie mieli (chyba), zresztą adlock jest blokował (na 100%).
Na shindenie teraz trzeba wyłączyć adblock'a, inaczej nie widać playera.

Są przynajmniej 2 inne sposoby na oglądanie bez wyłączania adblocka.

Offline

#4064 2014-01-28 13:35:30

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Dobrze, to jeszcze żeby mi tu nie zarzucano insynuacji.

Besamir napisał:

Nope, wystarczy trochę ruszyć głową.

Nie zamierzam zakładać konta tylko po to, żeby zmienić skórkę.
Chociaż - teraz sprawdziłem i wróciło do normy, co nie zmienia faktu, że bez pewien okres czasu było jak było.

coellus napisał:

Kamiyan, że tak spytam, bo już nie pierwszy raz ci tu udowodniono, że z grubsza się mylisz, po co się wypowiadasz o konflikcie na linii tłumacze-uploaderzy, skoro najwyraźniej nie siedzisz w temacie na tyle, żeby mieć pełny obraz sytuacji?

Ale tu nie ma o czym gadać tak po prawdzie.
Skoro napisy są ogólnodostępne na stronie, to nawet nie trzeba się nikogo o zgodę pytać - a tutaj taka drama (chociaż z grzeczności wypadałoby zapytać/poinformować, ale to swoją drogą)...

O co ta drama tak w sumie?
Ano o to, że ktoś na tym zarobi - fajnie, ale domena też się sama nie opłaci, podobnie jak ew. nowa maszyna (na "Wbijam" macie np. wykaz tego ile wydali na maszynę/domenę, a ile zarobili - z tego co pamiętam, to nawet nieco musieli dołożyć ze swojej kieszeni), poza tym po co robić ogólnodostępne napisy, skoro chcę się ograniczać dystrybucje? Mnie akurat pasuję odpalić sobie w hd online i nikomu nic do tego, zmuszanie do korzystania z napisów na dysku to nonsens.

bodzio napisał:

Zgody nie było, jak zrobiłem raban, moje suby usunięto, a Besamira nie

Napisałeś to w taki sposób, że wywnioskowałem z tego: ,,kłóciłem się o swoje i jego napisy, a usunięto tylko moje".
Od razu pojawia się pytanie - a dlaczego mieli usuwać jego, skoro "niby" pytałeś się w jego imieniu?

Jeśli tak nie było to okej - ale popracuj nad przekazywaniem informacji w języku polskim.
Sama poprawność gramatyczna to nie wszystko.

I to by było na tyle, dalsza część tematu mnie nie interesuję - z wiadomych względów.
Zdrowia.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#4065 2014-01-28 13:37:41

Extermi
Użytkownik
Dołączył: 2013-07-06

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Na shindenie reklamy? Toż to gdyby nie popouty to by tam reklam praktycznie nie było ;o (tip: wystarczy się zalogować a reklam nie ma, no może poza jedną, nie jestem pewien).

Offline

#4066 2014-01-28 13:43:03

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

123fluxbbfan napisał:

@pyransc zanim coś napiszesz to dobrze się zastanów a nie pisz że ktoś dużo gada a mało robi, jestem aktywny ale w supporcie fluxbb,  jeśli chodzi o technologie webowe to mam spore doświadczenie, ale mniejsza z tym. Po 1 sam pomysł kodowania subów uważam za bezsensowny, ale cóż każdy ma swoje zdanie i to szanuję, ciekaw jestem czy reszta potrafi uszanować moje zdanie na ten temat. Po 2 pobieranie anime download jest tym samym co oglądanie ich online, każdy to wie, oglądając anime przez sieć jest ono zapisywane na dysku, nawet jeśli tylko do restartu pc, ale czasem ktoś pobiera anime- ogląda i usuwa - czyli to samo. Problem jak zwykle tkwi w szczegółach, tzn subach, jak pobierasz z torrenta anime to suby ściągasz i tyle, a w online są niby reklamy na stronie i ponoć hajs, ponoć oczywiście. Po 3 w kwestii tej strony co padła, czasem tam coś lukałem i nie ma tam wstawek kradzionych od innych, a suby mają od ludzi którzy wyrażą na to zgodę, więc się zapytam skoro dają komuś suby z własnej woli to powinniście się od tego odwalić bo co was to obchodzi, skoro nie ma tam kradzionych subów. Jest to pewien przykład ukazujący sens tej dyskusji, moim zdaniem jak ktoś chce dawać komuś suby do online to ok, jego prawo, jak ktoś nie kradnie uploadu ok, ale jedno wam muszę napisać gadka szmatka o subach do pirackich anime, naprawdę epickie, skąd suby eng mają tłumacze ? Przecież tego nie kupują DVD z anime, więc dla mnie ta cała gadka, to trochę bez logiki, a te donosy to szczyt chamstwa i tyle.

123fluxbbfan napisał:

ja tam tylko robię motywy, czasem php ale to okazyjnie, plus js

Z tego wnioskowałem że jednak do ekspertów nie należysz, sorry ale pisanie motywów do trudnych rzeczy nie należy. Jeżeli się myliłem i Cie uraziłem to przepraszam.

To z jakiej technologi korzystam przy tworzeniu KryptoANSI było już wałkowane i dyskutowane wiele razy.Jestem świadom jakie są mojego wyboru plusy i minusy, wiadomo. Dlatego tak na twój post zareagowałem.

Niech pozostanie na tym że po prostu pisanie tego w C# wpf mi odpowiada i na tym zakończmy.

Co do reszty postu już chyba do mnie kierowany nie był.

Offline

#4067 2014-01-28 14:00:38

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:

Skoro napisy są ogólnodostępne na stronie, to nawet nie trzeba się nikogo o zgodę pytać - a tutaj taka drama (chociaż z grzeczności wypadałoby zapytać/poinformować, ale to swoją drogą)...

not-this-shit-again.jpg

Offline

#4068 2014-01-28 14:31:23

Marthless
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:

Skoro napisy są ogólnodostępne na stronie, to nawet nie trzeba się nikogo o zgodę pytać - a tutaj taka drama (chociaż z grzeczności wypadałoby zapytać/poinformować, ale to swoją drogą)...

Piszesz czy nie, i tak nie zawsze udzielano żadnej odpowiedzi, a potem są problemy, bo ktoś wstawił bez żadnej wiedzy na stronie jakiś odcinek (serie). Więc pytanie brzmi, czy sam tłumacz nie robi tu też problemu?

Dodam, że z mojej strony zawsze pytałem się o napisy, więc czemu mnie też wliczyli do grona "która ma nie dostać zgody na jakiekolwiek serie" ?

Ostatnio edytowany przez Marthless (2014-01-28 14:32:55)

Offline

#4069 2014-01-28 14:35:01

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

marek2fgc napisał:

A czasami nie mieli reklam, jak wchodziło się w odcinki anime?

Mieli.

Kamiyan3991 napisał:
bodzio napisał:

Zgody nie było, jak zrobiłem raban, moje suby usunięto, a Besamira nie

Napisałeś to w taki sposób, że wywnioskowałem z tego: ,,kłóciłem się o swoje i jego napisy, a usunięto tylko moje".
Od razu pojawia się pytanie - a dlaczego mieli usuwać jego, skoro "niby" pytałeś się w jego imieniu?

Gówno wiesz i jeszcze się wypowiadasz. Skończ już się ośmieszać.

Marthless napisał:

Piszesz czy nie, i tak nie zawsze udzielano żadnej odpowiedzi, a potem są problemy, bo ktoś wstawił bez żadnej wiedzy na stronie jakiś odcinek (serie). Więc pytanie brzmi, czy sam tłumacz nie robi tu też problemu?

rotfl

Offline

#4070 2014-01-28 14:40:41

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Marthless napisał:

Kolejny poradnik, w jaki sposób można kraść. Bo samemu się nie potrafi wtapiać napisów ...

Twój tekst zabrzmiał tak, jakby wszyscy ściągający softy (wydania mkv z wmuxowanymi subami) byli złodziejami, a oglądający onlajn byli niewiniątkami.  cojest

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2014-01-28 14:41:44)

Offline

#4071 2014-01-28 15:01:27

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:
coellus napisał:

Kamiyan, że tak spytam, bo już nie pierwszy raz ci tu udowodniono, że z grubsza się mylisz, po co się wypowiadasz o konflikcie na linii tłumacze-uploaderzy, skoro najwyraźniej nie siedzisz w temacie na tyle, żeby mieć pełny obraz sytuacji?

Ale tu nie ma o czym gadać tak po prawdzie.

No to skoro nie ma o czym gadać + za mało wiesz, żeby cokolwiek gadać, to tym bardziej moje pytanie jest na miejscu: po co?


Ty dulowaty userze!

Offline

#4072 2014-01-28 15:03:49

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

E-fiutek za mały i musi powiększyć.


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#4073 2014-01-28 15:13:10

Marthless
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@marek2fgcA, a potem się dziwić, że powstaje taka strona kopiujące jak np. AnimeZone, całkiem logiczne ...

Ostatnio edytowany przez Marthless (2014-01-28 15:16:24)

Offline

#4074 2014-01-28 15:17:02

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Chyba czegoś nie zrozumiałem. Można linka do tego tematu? Poświęcę się.

Edit: Już zrozumiałem. Ech, bodzio, ale wtopa.
Wycofuję moje słowa, ponieważ nie pasują do sytuacji, w jakiej się udzieliłeś na shindenie.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2014-01-28 15:30:19)

Offline

#4075 2014-01-28 15:25:24

petro
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2014-01-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:

O co ta drama tak w sumie?
Ano o to, że ktoś na tym zarobi - fajnie, ale domena też się sama nie opłaci, podobnie jak ew. nowa maszyna (na "Wbijam" macie np. wykaz tego ile wydali na maszynę/domenę, a ile zarobili - z tego co pamiętam, to nawet nieco musieli dołożyć ze swojej kieszeni), poza tym po co robić ogólnodostępne napisy, skoro chcę się ograniczać dystrybucje? Mnie akurat pasuję odpalić sobie w hd online i nikomu nic do tego, zmuszanie do korzystania z napisów na dysku to nonsens.

Wg ciebie zarabianie (czy to na opłatę na serwer czy na nowe ferrari)  na cudzej pracy, bez zgody autora, jest w porządku?
Problem leży w wykorzystywaniu cudzych napisów i właśnie zarabianie na tym. Gdyby ci z onlajnów mieli własne, autorskie napisy i z nimi wstawiali to nie byłoby większych problemów. Ale oni korzystają z cudzej roboty, nawet nie informując o tym autorów.
Nikt cię nie zmusza do ściągania. Oglądaj sobie online z niekradzionym tłumaczeniem. Ja zawsze ściągałem i oglądałem z dysku. Jak mi się seria spodoba to zostawiam ją dla przyszłych dzieci/wnuków szpan , a jak nie to usuwam.

Offline

#4076 2014-01-28 16:33:28

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Petro, ale nie używaj tego argumentu, ponieważ nie da się go obalić, to czysty fakt. Każdy fan łonlajnu ci odpowie, że "łonlajn musi jakoś utrzymać serwery, napisy są ogólnodostępne", bądź po prostu nie odpowie na to. Dyskusja skończyłaby się na pierwszej stronie.  smile_lol

Kurde, jak ja widzę te argumenty przeciw tłumaczom;
- Nie udostępniają, ponieważ się dowartościowują w ten sposób.
- Napisy są "ogólnodostępne", więc zrobię z nimi co chcę.
- Łonlajny muszą jakoś utrzymać serwer.

Pokaż spoiler
20140107182615.gif

Ostatnio edytowany przez kishida (2014-01-28 16:33:57)

Offline

#4077 2014-01-28 16:54:32

cordo
Użytkownik
Skąd: z zasiedmiogrodu
Dołączył: 2008-05-31

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

- Nie udostępniają, ponieważ się dowartościowują w ten sposób.

Więc, jak wytłumaczysz sytuację kiedy uploader nawet się zapyta o zgodę, a suber się nie zgodzi?

Nie rozumiem suberów. Skoro tak wam przeszkadza, to po co wstawiać napisy na ANSI, po co się nimi chwalić na forum. Wziąć od znajomych maile i po kłopocie.
Z łaski swojej nie wypowiadajcie się za wszystkich suberów. Skąd możecie wiedzieć, czy się uch pytano czy nie.


"Udzielenie odpowiedzi to uczucie wyższości na chwilę. Nieudzielenie żadnej to uczucie wyższości na całe życie"

bazinga

Offline

#4078 2014-01-28 17:11:37

m4ni3k
Użytkownik
Skąd: Łomża
Dołączył: 2006-09-23

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

cordo napisał:
kishida napisał:

- Nie udostępniają, ponieważ się dowartościowują w ten sposób.

Więc, jak wytłumaczysz sytuację kiedy uploader nawet się zapyta o zgodę, a suber się nie zgodzi?

To nie wstawia! Eureka!

Offline

#4079 2014-01-28 17:16:46

cordo
Użytkownik
Skąd: z zasiedmiogrodu
Dołączył: 2008-05-31

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

m4ni3k napisał:
cordo napisał:
kishida napisał:

- Nie udostępniają, ponieważ się dowartościowują w ten sposób.

Więc, jak wytłumaczysz sytuację kiedy uploader nawet się zapyta o zgodę, a suber się nie zgodzi?

To nie wstawia! Eureka!

Bez komentarza.
Nie chodzi tu o to czy wstawia, czy nie. Tylko czy się dowartościowuje, czy nie.

Proszę czytać ze zrozumieniem.


"Udzielenie odpowiedzi to uczucie wyższości na chwilę. Nieudzielenie żadnej to uczucie wyższości na całe życie"

bazinga

Offline

#4080 2014-01-28 17:29:34

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

cordo napisał:
m4ni3k napisał:
cordo napisał:

Więc, jak wytłumaczysz sytuację kiedy uploader nawet się zapyta o zgodę, a suber się nie zgodzi?

To nie wstawia! Eureka!

Bez komentarza.
Nie chodzi tu o to czy wstawia, czy nie. Tylko czy się dowartościowuje, czy nie.

Proszę czytać ze zrozumieniem.

Przepraszam bardzo, ale skoro są to moje napisy, to będę robił z nimi robił, co mi się żywnie podoba. Czy chcę napompować sobie e-penisa, czy też coś innego, niczyja to sprawa.

cordo napisał:

Nie rozumiem suberów. Skoro tak wam przeszkadza, to po co wstawiać napisy na ANSI, po co się nimi chwalić na forum. Wziąć od znajomych maile i po kłopocie.

Ha, a po co nie? Może chodzi o mojego ego, może chcę podenerwować siundenowskich pajaców, a może po prostu nie chcę, żeby dzięki mnie nabijali swoje kabzy. Ty na pewno nie będziesz nikomu mówił, co ma robić z napisami. Możesz raz ładnie napisać "moim zdaniem...", ale licz się z tym, że większość ma gdzieś twoje zdanie. Pozdrawiam. smile_lol

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024