#21 2006-03-04 01:31:55

Yaqp
Użytkownik
Skąd: Jaworzno
Dołączył: 2006-02-14

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

Ja polecam ci Heart of Darkness (genialna grafika, fabuła, grywalność), kojarze jeszcze Lomax i Harcules. Soccer Kid, Super Frog, James Pond - genialne platformówki na amigę!

Ostatnio edytowany przez Yaqp (2006-03-04 01:38:29)

Offline

#22 2006-03-04 23:04:20

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

RiXeD napisał:

Trzy słowa:

PRINCE OF PERSIA

I nie ma przebacz. Ta gra ma u mnie 24\10 i znaczek super jakości

W pierwszym PoP - tym 2D - hero tytułowy posługiwał się chyba szpadą. To nie było poważne i może dlatego tyuł PoP nie budzi we mnie sentymentu. Sands of Time - pięknie-ładnie, tylko że główny bohater wygląda (na zbliżeniach szczególnie) tak, że ni cholery nie umiem się z nim utożsamić. Nie chcę tu ranić czyichś uczuć, więc nie napiszę co mi przypomina. W Warrior Within (sądząc z dema) rozwinięty został system walki. Niby fajnie, ale Prync ma być człowiekiem, tak? Wyobraźmy sobie taką scenę - dwóch typa bije się na miecze, na śmierć i życie. Raptem jeden hyc! drugiemu na głowę, z głowy za plecy i go dekapituje. Pytanie - po co on to zrobił? Cyrk jakiś, bez sensu. Gdy widzę PoP, realizm modeli postaci nie pasuje mi do takich akcji. Dante z DMC nie jest (o ile się orientuję) całkiem człowiekiem i zrozumiałe, że sobie używa. Samanosuke z Onimusha może się zdawać nijaki taki, ale to co urządza rozmaitemu ścierwu na ekranie rekompensuje tę nijakość. Jako mieczowa rezanina PoP mnie nie przekonuje. Może przejdę te Sands of Time, bo to nieźle wykonana platformówka (a na PC nie ma wielkiego wyboru), tylko raczej mnie ona w sobie nie rozkocha.
Ciekawe, że jest na tym samym (podobno) silniku Jade, co Beyond Good & Evil (nota bene Jade jest imieniem bohaterki BG&E). Tymczasem nie zauważyłem w PoP rewelacyjnej mimiki znanej z "francuskiej Zeldy".

Offline

#23 2006-03-05 01:28:44

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

amarthar napisał:

Z platformowek polecam serie Megaman (ogolnie to wszystkie ze szczegolnym uwzglednieniem serii X i Zero). Obecnie pogrywam sobie w Megaman X8 na PC i Megaman Zero 4 na GBA i musze powiedziec ze grywalnosc jest miodzio (w koncu to flagowa seria Capcomu)

Ale ten Megaman X co wyszedł na PC, to podobno taki sobie. Jak na renomowaną serię - cienko. Tak w prasie czytałem.

Offline

#24 2006-03-06 20:09:21

R4Zi3L
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

Obiwanshinobi napisał:

Capcom tradycję dawania ciała w konwersjach na PC (czyli wycierania sobie du?y własną drogocenną marką - pisałem o tym w wątku "Oni Muszą PC") kontynuował w Onimusha (jedynce, bo trójki nie znam). Znaczy, jeśli ktoś bez problemu gra w Onimusha na PC, do tego na TV (bo rozdzielczości i tak nie da się zwiększyć) - to gratuluję, ale jakość tej konwersji jest gó?niana.

Tylko ze to nie Capcom zrobił to konwersji Onimushy1 tylko jakies male studio (nie zostalo oficjalnie wydane, Capcom przymknelo na to oko)....

Ostatnio edytowany przez R4Zi3L (2006-03-06 20:12:06)

Offline

#25 2006-03-06 21:05:53

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

Cholera, rozpisałem się tu na kilkadziesiąt zdań a w momencie jak wysłałem to lagnęło mi potężnie... : I szlag posta trafił.

Offline

#26 2006-03-08 19:49:32

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

R4Zi3L napisał:

Tylko ze to nie Capcom zrobił to konwersji Onimushy1 tylko jakies male studio (nie zostalo oficjalnie wydane, Capcom przymknelo na to oko)....

Umiem to sobie wyobrazić w ten sposób, że przy okazji konwersji na Xboxa (Onimusha Warlords) powstawała konwersja na PC (podobna sprzętowo platforma), ale Capcom wycofał się z finansowania projektu i dobrzy ludzie dokończyli to na lewo, albo dokończyli na zamówienie Capcomu, ale wyszła kicha i Capcom tego nie wydał, ale kod "uciekł ze studia". Tzn. gdyby łatwo było wykonać amatorską konwersję z PS2 na PC, byłoby ich pełno. Jeśli ktoś zna szczegóły, może niech podzieli się wiedzą.

Offline

#27 2006-03-08 21:39:53

szefu
Zbanowany
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-07-24

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

A ja polecam tągre jest to MMORPG
tutaj

Offline

#28 2006-03-10 00:23:16

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

plaski napisał:

mam takie cudo, i gier mam tam od groma, ale jakoś nie mogę się przekonać
wiesz, jedni lubią blondynki a inni wolą zupe rybną

A jeszcze inni dĹźinsowe komplety, ew. kozaczki. A na Masywne Online'owe RPGi to trzeba czasu i szybkiego internetu.

Offline

#29 2006-03-10 08:08:05

plaski
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-02-02

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

Obiwanshinobi napisał:
plaski napisał:

mam takie cudo, i gier mam tam od groma, ale jakoś nie mogę się przekonać
wiesz, jedni lubią blondynki a inni wolą zupe rybną

A jeszcze inni dĹźinsowe komplety, ew. kozaczki. A na Masywne Online'owe RPGi to trzeba czasu i szybkiego internetu.

tylko,że ja nic na ten temat nie pisałem okej

Ostatnio edytowany przez plaski (2006-03-10 12:43:53)

Offline

#30 2006-03-10 22:58:41

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Od Mariana do Raymana - platformówki na PC

papaja111 napisał:

A ja polecam tągre jest to MMORPG

Ale, jak widać, pisał kto inny.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024