#161 2009-12-30 02:35:20

Pisak
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-01-03

Odp: Umineko no Naku Koro ni

Za te wszystkie rzeczy, z których Ty się śmiałeś lipa3000, ja kocham to anime.
Co do tego, że Battler nie wierzył w magię, nawet jeśli się przenosił pomiędzy wymiarami, tego też nie mogę skumać, ale ja inaczej podchodziłem do tego anime, bardziej jako do komedii, niż do horroru.


Pisak.png

Offline

#162 2009-12-30 02:48:53

Rose
Użytkownik
Dołączył: 2008-02-22

Odp: Umineko no Naku Koro ni

Czolgi napisał:

Ludzie widzą i nie grzmią.
Umineko jest najgorszym tytułem jakie powstało pod szyldem tej marki.
oceny 9/10 są lekko przesadzone.
Trzeba być niezłym ignorantem, żeby tak wysoko cenić ten mierny gniot.
Jedynie co dobre w tym to tylko muzyka.

Proszę powiedźcie mi co w tym jest tak dobrego? jak np. w Higurashi ?

Oceniam anime na ile mi się podoba i mogę dać nawet najgorszej serii, która mi się tylko spodobała 10/10, 100/100 itd, bo każdy ma swój gust.
Ignoranta mogłeś sobie darować, bo mi się ten mierny gniot podobał i dałem ocenę jaką chciałem, a że tobie nie dobra spoko trzeba było napisać swoje i darować sobie to zdanie. Wygląda to teraz tak jakbyś miał coś z deklem nie tak.
Jak będzie ktoś jeszcze i da 10/10, co wtedy będzie durniem?
Więc lepiej pomyśl zanim coś napiszesz.

Ostatnio edytowany przez Rose (2009-12-30 02:50:15)

Offline

#163 2009-12-30 03:08:29

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Umineko no Naku Koro ni

No mam coś z deklem, przez tego animca smutny, tak psyche orał że głowa mała.
Spodziewałem się czegoś bardziej poważnego a nie komedii ;/

Ostatnio edytowany przez Czolgi (2009-12-30 03:08:51)


ファンのファンのために

Offline

#164 2009-12-30 03:18:33

Rose
Użytkownik
Dołączył: 2008-02-22

Odp: Umineko no Naku Koro ni

Cóż widocznie miałeś pecha i przez oglądanie tego anime wdały się takie niepożądane efekty. okej

Offline

#165 2009-12-30 12:53:03

Keiy
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-08-21

Odp: Umineko no Naku Koro ni

lipa3000 napisał:

Zaznaczam, że nie grałem w grę. Na każdym z odcinków zwijamy się z kolegą ze śmiechu, a nie wiem, czy takie było założenie twórców. Głównie dzięki służbie-meblom z przeszkoleniem ninja, latającym zabójczym bolcom, przeciwnikom w króciutkich spódniczkach i z króliczymi uszkami, latającym czerwonym napisom, głupocie głównego bohatera, wybiórczej cenzurze, jakimś samonaprowadzającym promieniom wystrzeliwanymi w towarzystwie latających ruskich napisów i wielu innym kiczowatym rzeczom. A na odcinkach z odmienioną Beato, która ze łzami w oczach przepraszała Butlera (czy jak mu tam) płakaliśmy ze śmiechu.

Muszę się zgodzić. Co prawda nie miałam z kim tego oglądać, ale takiego nagromadzenia głupoty to dawno nie widziałam. Ta sztuczność! Ta niekonsekwencja! Nie wiem co sprawiło, że wytrzymałam do końca. Może właśnie to, że sama nie wierzyłam, że każdy kolejny odcinek może być jeszcze głupszy. ^^''


keiy.png

Offline

#166 2010-02-26 07:11:46

Dersiq
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-30

Odp: Umineko no Naku Koro ni

Mam takie pytanie, oglądam Umineko i tak się zastanawiam czy nie lepiej najpierw zobaczyć Higurashi a potem dokończyć Umineko, czy to robi jakąś różnicę. Historie w tych animach są jakoś powiązane?

Offline

#167 2010-02-26 10:48:49

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Umineko no Naku Koro ni

Nie są.

Offline

#168 2010-03-16 16:56:14

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Umineko no Naku Koro ni

Nigdy bym się nie spodziewałem, że można po tak świetnym anime jak Higurashi zrobić taki gniot jak Umineko.
Zanosiło się naprawdę świetnie i przez kilka pierwszych odcinków był całkiem niezły klimat. Ale potem nagle przerwali nie pokazując końcówki i wymyślili sobie że głupek Battler będzie mówił, że nie wierzy w wiedźmy mając je obok siebie i nie wierzy w magię bezpośrednio ją widząc.
Oglądając to anime miałem wrażenie, że jest wyjątkowo nieudolnie zrobione.
Co z tego, że ma dobrą kreskę Umineko.
W Higurashi była gorsza, a anime dużo lepsze.

Postacie były marnie pokazane czyli znacznie gorzej niż w Higurashi. Chociażby Maria wygląda na jakąś parodię pewnej postaci z Higurashi. Brakowało poważniejszego klimatu (nie okrutnego, ale poważniejszego).
Anime nie miało klimatu strachu, dramatyzmu czyli to co najlepsze było w Higurashi.
No i te irytujące zatrzymywanie czasu żeby pokazać tą ich grę. Jak mogli coś takiego robić co psuje klimat. Czyli oglądam, a tu wiele razy zatrzymanie czasu i jakieś tłumaczenia zagadek. Tak się nie robi.
Zakończenie również beznadziejne. Nawet jak powstanie II sezon to nikła szansa, że będzie lepszy.

Oceniam 4/10.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2010-03-16 17:01:33)

Offline

#169 2014-12-13 23:55:38

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Umineko no Naku Koro ni

Jakby kogoś interesowało zakończenie gry to polecam zobaczyć poniższy filmik z gry Umineko Chiru.

Ostateczna bitwa między Bernkastel, a Battler & Ange.

https://www.youtube.com/watch?v=qIGHLY-eZrI


A poniżej bitwa pomiędzy Featherine, a Lambdadeltą (końcówka tego to początek tamtego powyżej).

https://www.youtube.com/watch?v=wA4WSWNUJhs

Przegrała zarówno

Pokaż spoiler
Lambdadelta jak i później Bernkastel.

Nie spodziewałem się czegoś takiego.

Pokaż spoiler
Sądziłem, że one nie były złe. Co ciekawe dobra okazała się Beatrice.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2014-12-14 04:42:20)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024