#1 2015-02-24 21:13:25

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Przełączanie napisów

Interesuje mnie możliwość przełączania napisów w odcinku skrótem klawiszowym. Mam odcinek w .avi i do tego ściągnięte 2 wersje napisów, jedne po polsku, drugie po angielsku, nazwa jednych to nazwa filmu, drugich to samo, tyle że jeszcze "(1)" na końcu. Chciałbym w dowolnej chwili przełączyć między tymi napisami w trakcie trwania filmu. Czy jest taka opcja w MPC HC (+CCCP)? Próbowałem coś z dostępnymi skrótami klawiszowymi w opcjach, ale nie wychodziło.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#2 2015-02-24 23:07:07

bobek784
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-13

Odp: Przełączanie napisów

Jeśli w MPC załadowały ci się obydwie wersje napisów i masz je w Play->Subititles, to możesz przełączać się pomiędzy nimi wciskając klawisz "S".


Nick na ANSI: bobek784v2

Offline

#3 2015-02-24 23:19:43

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Przełączanie napisów

bobek784 napisał:

Jeśli w MPC załadowały ci się obydwie wersje napisów i masz je w Play->Subititles, to możesz przełączać się pomiędzy nimi wciskając klawisz "S".

Już zauważyłem. Musiałem po prostu ręcznie wgrać obydwie wersje napisów i mogę je przełączać.

A teraz inne pytanie: czy można odtwarzać jednocześnie 2 różne pliki z napisami w jednym filmie? Np. jedne na górze, drugie na dole?


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#4 2015-02-25 09:02:58

bobek784
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-13

Odp: Przełączanie napisów

Można. Jak?
Poprzez załadowanie napisów różnymi metodami. Włączasz odcinek i jedne napisy ładują ci się przez DirectVobSub, a jak chcesz mieć drugie na ekranie, to ładujesz je przez MPC (wystarczy przerzucić plik z napisami na obraz).
Pozycję jednych napisów ustalić sobie możesz we właściwościach DirectVobSub, a drugich we właściwościach domyślnego stylu w MPC.

Wyjdzie coś takiego:

Pokaż spoiler

napki2.png


Nick na ANSI: bobek784v2

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024