#21 2015-02-06 03:51:35

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Muzyka/Video BABYMETAL

Sidorf napisał:

Tak przesłuchuję sobie japońską muzykę polecaną na tym forum i gdybym tylko na jej podstawie miałbym wysnuć wnioski to stwierdziłbym, że to chłam.

Podaj kilka konkretnych przykładów bo nie wiadomo o co ci chodzi.

Babymetal to nie tylko same piosenki, ale również teledyski i wszystko co z tym związane.
Mają dosyć oryginalny styl muzyczny co może ciekawić i się podobać.

Oczywiście nie uważam tego za jakieś szczególnie dobre bo jeśli chodzi o śpiewanie to są dużo lepsze japońskie piosenkarki (chociażby wśród seiyuu).

W tym przypadku chodzi o coś innego niż sam talent muzyczny (ale to chyba oczywiste i na zachodzie jest często tak samo).

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2015-02-06 05:17:44)

Offline

#22 2015-04-06 15:17:46

Evilus
Użytkownik
Skąd: Iłowa
Dołączył: 2015-04-06

Odp: Muzyka/Video BABYMETAL

Co do Babymetal, dziwi mnie że to oficjalnie jest metalem. W zasadzie to jest metal pomieszany w wszystkimi gatunkami muzycznymi, mimo że same członkinie tego zespołu określają to jako "kawaii metal"/"cute metal". A co do brzmienia, nie ma aż tyle charakterystycznego uderzenia jak w zwykłym metalu. Ich muzyka jest w sam raz dobra do relaksu. Jedyne co mi się nie podoba, to to, że w tym zespole wokalistkami są... dziewczyny w wieku ~11 lat (w czasie gdy nagrywały swoje pierwsze kawałki, obecnie mają około ~16 lat jeśli odnosić się do anglojęzycznej Wikipedii), przez co głos jest raczej typowo dziecięcy.


Evilus.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024