#601 2012-11-12 23:55:32

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Zero no Tsukaima

Kenshiro napisał:

Obejrzałem właśnie Zero no Tsukaima F i muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się tak dobrego ostatniego sezonu. Uważam, że jest najlepszy ze wszystkich.

Ten ostatni sezon to była  kupa , a nie dobre anime.

Prawdę mówiąc ciężko mi znaleźć jakieś większe wady oprócz tych standardowych, czyli głównie mam na myśli te częste wybuchy złości Louise.

Jak dla mnie największą wadą tej serii było to, że w ogóle powstała.

Co prawda może brakowało jeszcze logiki w niektórych scenach i postępowaniach postaci, ale zbytnio w oglądaniu to nie przeszkadzało.

No shit Sherlock! Przecież każdy może wejść do bazy wojskowej i gwizdnąć sobie odrzutowiec. Ja tak robię średnio co tydzień.


Jednak to tylko część zalet, gdyż potem od 7 odcinka anime znowu stawało się coraz ciekawsze, a 3 ostatnie odcinki były chyba najlepsze z całej Tsukaimy. Świetne sceny akcji i jak na to anime dosyć emocjonujące.

Tak, strasznie. Może jednak zrobisz sobie rewatcha poprzednich serii?

Ogólnie je 8/10. Ta seria jest przykładem tego jakie może być świetne zakończenie w anime

Ta, jasne. Super zakończenie.

Pokaż spoiler
Wraca do chaty razem z Louise.
Już mogli się bardziej postarać. Ale cóż, Japończycy mają skłonność do dennych zakończeń dobrych serii.

Offline

#602 2012-11-13 00:01:55

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Zero no Tsukaima

Sado napisał:
coellus napisał:

Sado, jeszcze nie odpaliłeś tego skryptu?

Jeny, człowiek najpierw o coś prosi, a potem o tym zapomina. Ech. Muszę chyba sobie w kalendarzu zapisać.

Czuj się zmotywowany.


Ty dulowaty userze!

Offline

#603 2012-11-13 00:05:24

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Zero no Tsukaima

Emisja pierwszej serii Zero no Tsukaima była w 2006 roku, ja miałem wtedy jakieś 16 lat, powiem bez bicia, że mi się podobało, serio. Na drugą serię specjalnie czekałem, obejrzałem, trzecią też zobaczyłem, bo przecież widziałem poprzednie, nie podobała mi się. Byłem naprawdę zdziwiony, dlaczego mi się nie podobała. Wtedy przyszedł czas na ostatnią, 2012 rok, w tym samym roku kończę 23 lata... przetrwałem jedynie początkowe odcinki. Straszne padło. Byłem ciekawy, czy ta bajka tak się popsuła, czy u mnie coś się zmieniło. Dzięki takim ludziom jak tom wiem, że nie zatrzymałem się na etapie napalonego szesnastolatka i raczej ze mną wszystko ok. Dzięki, tom, że z nami jesteś. smile

Offline

#604 2012-11-13 00:08:36

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Zero no Tsukaima

Sado napisał:

Co do posta wyżej - skończyłem czytać po 2. zdaniu i zobaczeniu fragmentu o najpiękniejszej dziewczynie.

Powinieneś przeczytać całość, gdyż sądzę, że ta recenzja jest bardzo dobra, jeśli chodzi o ocenę tego anime.
Dlaczego sądzisz, że w anime z wieloma dziewczynami (tym bardziej z fanserwisem) dziwnym jest napisanie, która dziewczyna podoba się najbardziej ?

dulu napisał:

Emisja pierwszej serii Zero no Tsukaima była w 2006 roku, ja miałem wtedy jakieś 16 lat, powiem bez bicia, że mi się podobało, serio.

A mi się nie podobało, gdyż wydawało się zbyt dziecinne i ten klimat też taki sobie.

dulu napisał:

Wtedy przyszedł czas na ostatnią, 2012 rok, w tym samym roku kończę 23 lata... przetrwałem jedynie początkowe odcinki.

Te początkowe odcinki zbyt dobre nie były.

dulu napisał:

Dzięki takim ludziom jak tom wiem, że nie zatrzymałem się na etapie napalonego szesnastolatka i raczej ze mną wszystko ok.)

Poniekąd takie anime jak Tsukaima są głównie dla osób w wieku 16 lat. : )

Jednak oglądanie Tsukaimy nie licząc się z fanserwisem jest dziwne, a to dlatego, że jest istotnym elementem tego anime.

Zresztą ja od dawna dokładnie oceniam anime, więc skoro w Tsukaimie było coś istotnego, jeśli chodzi o dziewczyny czy fanserwis to o tym napisałem.

EDIT:

Besamir napisał:

Jak dla mnie największą wadą tej serii było to, że w ogóle powstała.

Po III sezonie chciałem, żeby nie powstała czwarta seria, ale teraz bardzo cię cieszę bo to był świetny sezon.

Besamir napisał:

Przecież każdy może wejść do bazy wojskowej i gwizdnąć sobie odrzutowiec. Ja tak robię średnio co tydzień.

Owszem to sensowne nie jest, ale czy w takim anime jak Tsukaima warto to traktować jako dużą wadę. : )

Besamir napisał:

Może jednak zrobisz sobie rewatcha poprzednich serii?

Na pewno przyzwyczajenie się do postaci ma pewien wpływ na ocenę anime, ale jednak uważam, że 4 sezon miał więcej zalet niż inne, więc te wcześniejsze podobnie bym ocenił jak kiedyś.

Besamir napisał:

Ta, jasne. Super zakończenie.

Pokaż spoiler
Wraca do chaty razem z Louise.
Już mogli się bardziej postarać.

A jakie zakończenie byłoby najlepsze ?
Mogło być oczywiście inne, ale takie również mi się podobało. Zresztą nie wiadomo przecież

Pokaż spoiler
na jak długo wrócił z nią do domu. Może chciał ją tylko przedstawić. Louise teraz ma możliwość otwierania portali między światami, więc wątpię że zostanie z nim na długo w Japonii, ale to już tylko domysły.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-11-13 00:29:34)

Offline

#605 2012-11-13 00:42:16

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: Zero no Tsukaima

dulu napisał:

Emisja pierwszej serii Zero no Tsukaima była w 2006 roku, ja miałem wtedy jakieś 16 lat, powiem bez bicia, że mi się podobało, serio.

Ja podobnie, do tego lubiłem Harry'ego Pottera, więc tym bardziej pasował mi klimat ZnT. Potem obejrzałem jeszcze drugą serię (nie najgorsze zakończenie), a trzecią porzuciłem na dobre gdzieś w połowie sezonu zniesmaczony tą cycatą elfką i natłokiem fanserwisu. Dzisiaj już bym pewnie nie obejrzał żadnej - można powiedzieć, że wyrosłem z wszelkiej maści tsundere.

Ostatnio edytowany przez lipa3000 (2012-11-13 00:43:07)


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#606 2012-11-13 12:14:27

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Zero no Tsukaima

Cóż, w fabule powieści Cycfania też jest, więc ciężko, by w adaptacji jej nie było... Tak w ogóle, zabrałem się za czytanie nowelek i wiele smaczków pominęli. Np komiczna byłaby scena Saito w namiocie z Flame (salamandra, chowaniec Kirche), Belldandy (gigantyczny kret, chowaniec Guiche) i Guiche zalanych niemal w trupa. xD

Offline

#607 2012-11-13 17:02:41

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Zero no Tsukaima

Dodam jeszcze, że wersji TV była cenzura (białe pasy w 10:30  - 7 odcinek). A w 11:45 - 7 odcinek narysowali jakiś stolik w wersji TV (czyli jakby całkiem inny kadr), którego w Blu-Ray nie było.  To dopiero mają pomysły.  smile

Dlatego uważam decyzję o czekaniu na wersje Blu-Ray za bardzo dobrą.

Poza tym, jeśli chodzi o walkę

Pokaż spoiler
ze smokiem na końcu anime to muszę przyznać, że spodobał mi się ten pomysł. Legendarny smok pożerający magów chaosu okazał się najsilniejszym przeciwnikiem w całym anime. Walka naprawdę mi się podobała i wszyscy razem musieli połączyć siły, żeby go pokonać.

To chyba jedyna w tym anime taka naprawdę dobra akcja.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-11-13 17:11:54)

Offline

#608 2015-06-25 20:19:17

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Zero no Tsukaima

LN ZnT będzie kontuowana.

Author Noboru Yamaguchi was planning the end of the light novel series before he passed away due to cancer in 2013. According to MF Bunko J, he dictated the remaining plot of the series, including its ending, from his sickbed and entrusted it to the editors.

Więc seria dostanie zakończenie takie, jak zaplanował to sobie autor... No teraz pozostaje liczyć na kolejne anime, które będzie ekranizować książkę od tego 13 tomu, dzięki czemu ZnT F czeka sami tam los jak DB GT - trafi do śmietnika, tam gdzie jest jej miejsce.

Offline

#609 2015-06-25 20:33:18

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Zero no Tsukaima

Lol. Tyle w temacie xD


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#610 2015-06-26 00:20:49

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Zero no Tsukaima

Sacredus napisał:

No teraz pozostaje liczyć na kolejne anime, które będzie ekranizować książkę od tego 13 tomu, dzięki czemu ZnT F czeka sami tam los jak DB GT

Ja tam nie liczę na żadne anime bo IV sezon Tsukaima był całkiem dobry (nawet lepszy niż wcześniejsze). Zakończenie również bardzo dobre i przemyślane.

Odnośnie DB GT to również nie ma na co narzekać. Jedynie pierwsza połowa GT była dosyć przeciętna, ale cała reszta już dobra i to samo odnośnie zakończenia.

Offline

#611 2015-06-26 09:43:26

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Zero no Tsukaima

Tak, tak, wiemy że im większe gówno, tym bardziej ci się podoba - nawet jeśli nie miało kompletnie nic wspólnego z materiałem źródłowym. Poza tym, ktoś tu pytał się tu o twoje zdanie? Nie? To łaskawie milcz.

Offline

#612 2015-06-26 11:44:30

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: Zero no Tsukaima

Ciebie też nikt nie pytał. jezor Wiem, że można Toma nie lubić, ale ogarnij się.

Ostatnio edytowany przez Sasha1 (2015-06-26 11:44:48)

Offline

#613 2015-06-26 12:40:14

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zero no Tsukaima

Osobiście nie widzę żadnego sensu by robić remake 4 sezonu, tylko dlatego że wyjdą dwa ostatnie tomy (oby tylko dwa gwizdze), które będą zbliżone lub nie do wizji autora - tego nigdy się nie dowiemy oczkod. Tym bardziej, że - jak dobrze kojarzę - anime i tak nie było zgodne z LN.

I raczej powinniśmy się cieszyć, że anime miało te 4 sezony i dostało jakiekolwiek zakończenie - bo wiele tytułów nawet 2. sezonu się nie doczekało beznadzieja.


Może przynajmniej tłumaczenie LN znowu ruszy jezor.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#614 2015-06-26 15:23:14

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Zero no Tsukaima

Pozwól, że odpowiem cytatem z forum BT:

I'm making translating chapter 19 of the series my priority now, after I get all my other work done.

@Sasha1
A ciebie kto pytał? Sam się ogarnij xP

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2015-06-26 15:25:32)

Offline

#615 2015-06-26 16:16:44

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Zero no Tsukaima

Sacredus napisał:

Tak, tak, wiemy że im większe gówno, tym bardziej ci się podoba - nawet jeśli nie miało kompletnie nic wspólnego z materiałem źródłowym. Poza tym, ktoś tu pytał się tu o twoje zdanie? Nie? To łaskawie milcz.

Gówna to akurat są twoimi ulubionymi anime. Niestety, ale taka prawda Sacredus.

Zresztą, jeśli oceniasz jakość anime na podstawie wierności z materiałem źródłowym to rozmowa z kimś tak zaślepionym nie ma najmniejszego sensu. Jeśli twórcy anime wprowadzają pozytywne zmiany względem pierwowzoru to należy uznać to za zaletę, a nie wadę.

FAiM napisał:

I raczej powinniśmy się cieszyć, że anime miało te 4 sezony i dostało jakiekolwiek zakończenie - bo wiele tytułów nawet 2. sezonu się nie doczekało beznadzieja.

No i o to chodzi. Mnóstwo anime zostało całkiem porzuconych i widzowie byli zmuszeni do czytania nowelki lub mangi.

W przypadku Tsukaima (Shany również) prawie nie ma na co narzekać, jeśli chodzi o ten aspekt.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024