#4421 2015-07-02 09:42:23

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@Kamiyan
Co do stwierdzenia, że napisy doskonałe być nie muszą, to jednak chyba każdy ma w sobie jakąś dozę samokrytyki i chce się poprawiać na lepsze (swoje dzieła także), więc może i doskonałe nie, ale coraz lepsze na pewno.

Reszty ostatniej dyskusji nie skomentuję, bo nawet nie pasuje ona do tematu. Kenshiro jak zawsze wie lepiej jak należy tłumaczyć, choć sam nic nie przetłumaczył, a wy dalej ciągniecie jego trolla.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#4422 2015-07-02 10:24:41

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Wy serio próbujecie dyskutować z tomem?

A skoro już wspomniano o funi... Wyjaśni mi ktoś o co im biega? Funimation Issues Statement on Fan Art & Trademark Rights

At law, a fan-created artwork that is clearly based on existing artwork owned by a copyright holder other than the fan (e.g. Funimation), is considered an unauthorized “derivative work” or an unauthorized reproduction (by substantial similarity) and therefore infringes the copyright holder's rights under 17 U.S.C. § 106.

Despite Funimation's legal stance on this issue, Funimation appreciates the entertainment, education and skill that goes into and arises from the imitation and creation of works derived from existing works of popular manga and anime. Funimation likewise realizes that the “Artist Alley” area of most conventions can be a good showcase for these works and therefore Funimation tends not to enforce its copyright rights against those in Artist Alley who may be infringing Funimation's copyright rights.

Funimation's trademark rights, on the other hand, cannot go unenforced. This stems from a key distinction between U.S. Copyright Law and U.S. Trademark Law—in short, if copyright rights are not enforced, the copyright stays intact and the copyright holder generally will not suffer any harm beyond the infringement itself. But if trademark rights are not enforced, the trademark can be cancelled. Because of this difference, Funimation cannot knowingly tolerate unauthorized use of its trademarks, such as use of trademarks in conjunction with the display or sale of works whose creation is likewise unauthorized. This means that Funimation will take action if it or its agents discover unauthorized works, including fan art, which include a Funimation-owned/licensed trademark within the work or are on display in conjunction with signage bearing a Funimation-owned/licensed trademark. Note that the trademarks Funimation is primarily concerned with are brand names and logos.

As to the Dealer's Room, Funimation strictly enforces both its copyright rights and trademark rights, almost without exception. This applies to works that are believed to be counterfeit, unlicensed or fan-created.

Czyżby dobra metoda na walkę z recenzjami ich  kupa  wydań? W końcu na screenach jest ich logo... Już nie mówiąc o tych fanartach...

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2015-07-02 10:28:00)

Offline

#4423 2015-07-02 21:31:46

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Angielski taki trudny. szalony


wladza1.png

Offline

#4424 2015-07-03 19:51:04

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Gamedor napisał:

Co do poziomu to działa na tej samej zasadzie co tu, wystarczy wypisać błędy tłumaczowi, w komentarzu czy na pw a się poprawi...

Proponuję jednak zacząć od nauki ustawiania czcionek i łamań.

Pokaż spoiler
cYKr31a.jpg


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#4425 2015-07-03 21:06:12

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

.

Ostatnio edytowany przez Nala_Alan (2015-11-16 16:05:23)

Offline

#4426 2015-07-03 23:21:02

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

To potrzeba jakichś specjalnych umiejętności, żeby pozycjonować tekst albo ustawić żółtą czcionkę? oczkod


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#4427 2015-07-04 02:12:20

Gamedor
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-24

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@Kamiyan3991, tłumacz po prostu zapomniał to zmienić, nic więcej, rzadko takie coś się u nas zdarza.
@Nala_Alan, racja typesettera nie mamy, ale uczymy każdego tłumacza tego, jako podstawa. (Zozol to adm ao-subs a nie ao) i moja dziewczyna.
Oczywiście jak ktoś nowy jest to trochę minie zanim się doszlifuje smile Nie ma co wnikać w to...
I to nie jest temat o grupach, do hejcenia grup załóżcie siebie nowy...

Ostatnio edytowany przez Gamedor (2015-07-04 02:32:21)

Offline

#4428 2015-07-04 11:20:12

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Zmyliło mnie że ma administratora także na forum oczkod

Offline

#4429 2015-07-04 12:50:32

Gamedor
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-24

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Zapomniałem o forum ^^
Ale funkcje bardziej moda tam pełni smile

Offline

#4430 2015-07-04 15:09:05

123swistak
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-07-13

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ja się wypowiem o tej wojnie z perspektywy zwykłego oglądacza. Ogólnie to wszystko  uderzyło w najmniejszą grupę ludzi, takich jak ja którzy nie oglądają online, a ściągają napisy, online teraz po prostu wrzucają napisy słabej jakości i ludziom to w ogóle nie przeszkadza, a ludzie którzy ściągają napisy muszą się pomęczyć żeby obejrzeć jakąś serie lub w ogóle jej nie obejrzą, bo nie są na żadnej liście, np. ja nie byłem na żadnej liście przez długi okres czasu i nie obejrzałem niektórych serii do dziś, bo np Bodzio lub Besamir nie udostępniał ogółowi, takie dwa animce które bardzo chciałem obejrzeć to było Nisekoi które obejrzałem dopiero dzięki  Katakana Subs (dzięki chłopaki i dziewczyny jeśli jakieś są), a drugie to Hataraku Maou-sama do które przez długi czas oprócz bodziowych napisów, nie było nawet przeciętnych. Niektóre serie też obejrzałem tylko dzięki Hunter Killer który wrzucał hardy bodzia lub besamira.  Pewnie moje przemyślenia nikogo nie interesują, ale tak na zakończenie  podziękuje wszystkim grupą, solowym tłumaczom korektorom i osobom które siedzą przy tych napisach, i wrzucają publicznie je. Ogólnie trochę się nie dziwie ludziom którzy robią napisy i dają je tylko na listy bo to wasza ciężka praca i nie fajnie, że was z niej okradają. Mam nadziej, że jeszcze wrócą czasy gdzie znów nie będzie żadnego problemu z dobrymi napisami.

Ostatnio edytowany przez 123swistak (2015-07-04 16:22:29)

Offline

#4431 2015-07-04 15:35:34

Gamedor
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-24

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

To już było poruszane nie raz, wymieniłeś najmniejszą grupe na ANSI czyli przeciwników online, niczyja wina że robią tak a nie inaczej, ich napisy, ich niemania i ich decyzje.
Prawda że byłoby lepeij gdyby takich było jak najmniej bo wciągają ludzi w ten temat.
Wiedz też że niektórzy z nich nie udostępniają bo wolą zarabiać na chomikach za pobieranie ich napisów czy hardów, nie wiem jak to tam działa, ale tego też nie możesz nikomu zabronić.
Werdykt taki że każdy jest jaki jest i trzeba to uszanować.

Jak chcesz mieć wszytko regularnie w dobrej jakości to by chyba jakaś grupa musiała być która ma opłacanych tłumaczy i wykwalikowanych która udostępnia wszytko, taka grupa z góry by musiała być np sponsorowana przez inny portal lub coś, stawki z góry ustalone za każde napisy itp itp... Zapewnie przez najbliższych kilka lat tego u nas nie będzie.

Offline

#4432 2015-07-04 15:43:41

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Każdy ma prawo wydawać jak chce, wydawać dla osób, które uważa za odpowiednie.
Taki sposób wydawania napisów sprawia, że ci tłumacze uważani są za ludzi, którzy mają się za bogów.
Tymczasem oni poświęcają swój czas i słyszą za to przynajmniej dziękuję, a o to właśnie chodzi, o satysfakcje dla obu stron. smile


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#4433 2015-07-04 16:14:28

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

No co wy? szalony
Tu chodzi tylko o to, żeby "[wstaw dowolne przekleństwo] onlajn" nie zgwałcił tych napisów wrzucając je z dupnej jakości obrazem i dźwiękiem, psując type, z jakimś logo i bez stopki autorskiej na stronie, która jest zawalona reklamami.

123swistak: tłumaczą jako czynność, tłumaczom jako osobom. Zapamiętaj. oczkod
Gamedor: ogarnij przecinki


wladza1.png

Offline

#4434 2015-07-04 16:20:20

123swistak
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-07-13

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

To nie jest żaden atak na nikogo ani nie mam nic przeciwko temu i szanuję ich decyzję(bo odebrałem to gamedor jakbyś myślał, że atakuje takie osoby). Tylko mówię jak to się odbiło, na osobie która nie ogląda online bo większość osób w tym temacie to osoby robiące napisy. Co to ma do tego, że są wrogami online? ja też jestem ich przeciwnikiem nie po to mam neta 250 Mb i opłacone konta na ul, rapidgrator itp, żeby jeszcze czekać 10 min zanim zbuforuje się anime bo strona nie chce wykorzystać nawet 1/100 mojego neta. Anime zawszę staram się oglądać w jak najwyższej jakości, mimo że na początku oglądałem angielskie hardy z polskimi softami. Chcę tu też powiedzieć, że są ludzie którzy są naprawdę wdzięczni za to, że wychodzą suby w dobrej jakości.

Ostatnio edytowany przez 123swistak (2015-07-04 16:25:15)

Offline

#4435 2015-07-04 16:25:19

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Na stronach typu rapidgator nie polecam mieć kont, strata pieniędzy, wszystko co trzeba jak chodzi o anime masz na nyaa.se/bakabt.me.
A jak chodzi o rzeczy spoza anime to też torrenty, torrenty i jeszcze raz znowu torrenty.

Ostatnio edytowany przez Nala_Alan (2015-07-04 16:25:29)

Offline

#4436 2015-07-04 16:31:05

123swistak
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-07-13

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Nie lubię torentów ze względu, że jestem uzależniony od seedów i do tego jakoś niezbyt przepadam za wymianą p2p.

Offline

#4437 2015-07-04 16:33:33

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Udostępnianie można wyłączyć (ale uwaga, na bakabt i podobnych stronach może skończyć się to banem), a akurat anime rzadko są do pobrania inaczej, ewentualnie czasem na MEGA czy DDL na stronach angielskich grup, np. FFF czy HorribleSubs.

Ostatnio edytowany przez Nala_Alan (2015-07-04 16:39:12)

Offline

#4438 2015-07-04 16:34:03

hazael
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-06

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Być może tacy ludzie jak ja stanowią najmniejszą grupę na tym podwórku, ale jeżeli mam przebrnąć przez 100 reklam na stronie, to wolę sobie to ściągnąć i dopasować napisy. Jeśli nie znajduję napisów, oglądam po angielsku. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma taki komfort, ale czy trzeba wszystko obejrzeć od razu?. Szacunek dla tych, którym chce się poświęcać swój czas na wszelakiej maści tłumaczenia, korekty etc. Z czystej przyzwoitości osoby wrzucające jakieś tam napisy, które "pożyczyli" z tej strony, powinny zostawić pełne info o osobach zaangażowanych w dany projekt. Bodzio, co do obrazu to różnie z nim bywa, dopasujesz jakość w zależności od szybkości łącza, to raczej chodzi o to, co zaznaczyłem na samym początku mojej wypowiedzi.

Offline

#4439 2015-07-04 16:37:33

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@hazael Istnieje taka wtyczka jak AdBlock, ja ją osobiście wyłączam tylko na YouTube (dla twórców filmów) i stronach z których korzystam/które szanuje.

Ostatnio edytowany przez Nala_Alan (2015-07-04 16:37:46)

Offline

#4440 2015-07-04 16:39:34

Gamedor
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-24

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Wydaje mi się że większość raczej jest wdzięczna za napisy?
Po prostu przeciętny Kowalski nie wie jak podziękować, na onlajnach dziękują w komentarzach nie raz, na ANSI nie mogą bo komy są kasowane jak błędu ktoś nie wypisze, więc nie wiem o co kaman?
Ja osobiście odsyłam ludzi tu albo do grup jak coś chcą lub też podziękować, ale są tacy co blokują kontakty od anonow itp by  nie spanić lub wcale nie czytają poczty, nawet dzisiaj na profilu ANSI 1 tłumacza to przeczytałem smile

Ostatnio edytowany przez Gamedor (2015-07-04 16:42:08)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024