#4481 2015-07-05 20:51:04

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Nie wiem, co wy macie z tym upałem, pracowałem dziś cały dzień w słońcu, czuję się super. Nie czuję, żeby było bardzo gorąco...
A co do walki, to panuje nazwijmy to zawieszenie broni jak na Ukrainie.
Niby wszystko fajnie, ale co jakiś czas ktoś coś komuś ukradnie albo chamsko się zachowa.
Właśnie o to zachowanie poszła wojna i trwa...


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#4482 2015-07-05 20:54:25

PAINTASTEGOOD
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ludzie uważają, że jak robicie napisy i je publikujecie, to każdy może je sobie wziąć i wykorzystać.
Weźcie gdzieś zaznaczcie, że tego nie można, tamtego itp., a nie jakąś wojnę gimbów i hejterów robicie...
Co do upału: To wszystko zależy od miejsca, w którym mieszkasz...

Ostatnio edytowany przez PAINTASTEGOOD (2015-07-05 21:04:07)

Offline

#4483 2015-07-05 21:02:17

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

PAINTASTEGOOD napisał:

Co do upału: To wszystko zależy od miejsca, w którym mieszkasz...

Robiąc mega offtop, wg termometrów 36 stopni, ale to taka temperatura, że jej nie czuć.


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#4484 2015-07-05 21:03:11

Gamedor
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-24

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

To może zastanówmy się kto teraz kradnie z ansi napisy? czy może playery nasze też podepniecie pod napisy z ansi ale wtopione w wideo? ;p
z tego co obecnie wiem to, kreskowczeki, superanime, on-anime, centrum-anime, animek24, kreskowka, kreskowki.fani, baje coś jeszcze? bo te str co zmieniły politykę i kopiują playery liczyć czy nie?

Offline

#4485 2015-07-05 21:15:15

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Akurat przykład z kreskowka to pudło, ponieważ oni już praktycznie umarli pod względem anime online. smile

Offline

#4486 2015-07-05 21:42:39

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Przykład z Dragon Ball Super, na animezone jest czyjś upload na Mp4Upload, więc ktoś jeszcze podkrada napisy, bo Vegeta daje chyba zakaz na korzystanie ze swoich subów?


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#4487 2015-07-05 21:51:35

Gamedor
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-24

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Tak właściwie jak ktoś kradnie nasze uploady z waszymi napisami, to tak samo reagujecie na kradzież?  Czy wtopione napisy naszych uplo u np: shindena już was nie obchodzą? Bo mnie ciekawi xD

Właściwie i tak chyba lepeij dla ANSI (tłumaczy), że takie animeon i shinden przeszli na politykę AZ?
Więc za dużo tego syfu nie zostało.

Offline

#4488 2015-07-05 21:55:35

djbeast
Użytkownik
Skąd: Бытом
Dołączył: 2011-11-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Gamedor napisał:

Tak właściwie jak ktoś kradnie nasze uploady z waszymi napisami, to tak samo reagujecie na kradzież?  Czy wtopione napisy naszych uplo u np: shindena już was nie obchodzą? Bo mnie ciekawi xD

Właściwie i tak chyba lepeij dla ANSI (tłumaczy), że takie animeon i shinden przeszli na politykę AZ?
Więc za dużo tego syfu nie zostało.

Syf zawsze pozostanie syfem. smile


FluxBB bbcode test

Offline

#4489 2015-07-05 22:05:59

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Game, słyszałeś o hydrze, tak jest z onlajnami, zdechnie jeden, to na jego miejsce pojawią się trzy inne. smile
Swoją drogą, wbijam z AZ walczy robią reupy po tym, jak oni wrzucą je do siebie. smile_big Największy ruch po premierze mają u siebie, więc może tu jest metoda?

Ostatnio edytowany przez Cryla7 (2015-07-05 22:07:28)


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#4490 2015-07-05 22:24:36

Gamedor
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-24

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Cryla7 napisał:

Game, słyszałeś o hydrze, tak jest z onlajnami, zdechnie jeden, to na jego miejsce pojawią się trzy inne. smile
Swoją drogą, wbijam z AZ walczy robią reupy po tym, jak oni wrzucą je do siebie. smile_big Największy ruch po premierze mają u siebie, więc może tu jest metoda?

Ich reupy ważą dużo mnie niż nasze odcinki oraz 1080p i robią to na mniejszą skale, na a-o nawet uploaderzy by się zwinęli gdybym to zaproponował ;p

Ostatnio edytowany przez Gamedor (2015-07-05 22:25:00)

Offline

#4491 2015-07-05 22:26:34

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Co do MP4Upload i AZ to oni chyba wzięli z własnego tłumaczenia (podobno) kreskóweczek.pl

Ostatnio edytowany przez Nala_Alan (2015-07-05 22:30:43)

Offline

#4492 2015-07-05 22:30:37

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Game, było już wałkowane, że 1080p z HS to upscale z wersji 720p, więc to trochę robota głupiego.
Z drugiej strony ludzie chcą Full HD, 4K i tak dalej dla nazwy, bo wiedzą, że mają najwyższą jakość, choć jak jest każdy wie...


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#4493 2015-07-05 22:31:27

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Dlatego mi wystarcza samo czyste 720p, a 1080p tylko do wersji BD.

Offline

#4494 2015-07-05 22:37:13

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Podsumowanie ostatnich 3 (4?) strony tego gadania:
Kamiyan mówi tak, Gamedor mówi inaczej, reszta coś tam dopowiada, ale ważne, że jest drama.

Temat nie tyle powinno się usunąć usunąć (bo może w końcu coś z tego wyjdzie dobrego), a zmienić nazwę.

@Gamedor
A nie myśleliście, by zrobić coś w stylu yt, by napisy ładowały się ze skryptu?
Uploadujecie rawa, na stronę wrzucacie napisy (tak, by dostęp do nich miała tylko ekipa), dodajecie jakiś skrypt, czy coś (nie znam się zbytnio na tym), by napisy ładowały się po włączeniu odcinka, gdy załaduje się jakieś cholerstwo na stronie, a bez tego puszczało samego rawa. Nie wiem, czy coś takiego by wyszło, ale jeśli tak, to mielibyście spokój na jakieś 2 tygodnie (może miesiąc) zanim by rozkminili.

A co do pytania, czy tak samo traktujemy kradzieże waszych wstawek i naszych napisów, to w moim przypadku tak. Tyle że ja przestałem udostępniać przez osoby typu morderczyni i innych, co twierdzili, że im się należy i bez nich bym nie tłumaczył.

Ostatnio edytowany przez Demonis Angel (2015-07-05 22:38:28)


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#4495 2015-07-05 22:41:16

Gamedor
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-24

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Demonis Angel napisał:

@Gamedor
A nie myśleliście, by zrobić coś w stylu yt, by napisy ładowały się ze skryptu?
Uploadujecie rawa, na stronę wrzucacie napisy (tak, by dostęp do nich miała tylko ekipa), dodajecie jakiś skrypt, czy coś (nie znam się zbytnio na tym), by napisy ładowały się po włączeniu odcinka, gdy załaduje się jakieś cholerstwo na stronie, a bez tego puszczało samego rawa. Nie wiem, czy coś takiego by wyszło, ale jeśli tak, to mielibyście spokój na jakieś 2 tygodnie (może miesiąc) zanim by rozkminili.

A co do pytania, czy tak samo traktujemy kradzieże waszych wstawek i naszych napisów, to w moim przypadku tak. Tyle że ja przestałem udostępniać przez osoby typu morderczyni i innych, co twierdzili, że im się należy i bez nich bym nie tłumaczył.

Pamiętam że ostatnie dni diff-anime (odcinki) robili coś że w player google montowali napisy, ale nie wiem jak to się ma do .ass i czcionek/efektów, co prawda nasze mogłyby być takie ale co z resztą napisów z ansi?
Możliwe że już to jakoś poprawili bo ost raz jak spr to było to w wersji beta.

Ostatnio edytowany przez Gamedor (2015-07-05 22:42:09)

Offline

#4496 2015-07-05 22:41:48

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Da się tak robić, ale obsługuje chyba tylko .srt tak samo DailyMotion.

Offline

#4497 2015-07-05 22:46:46

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Cryla7 napisał:

Game, było już wałkowane, że 1080p z HS to upscale z wersji 720p, więc to trochę robota głupiego.
Z drugiej strony ludzie chcą Full HD, 4K i tak dalej dla nazwy, bo wiedzą, że mają najwyższą jakość, choć jak jest każdy wie...

Yyy... nie. Większość anime jest w 900p, więc 1080p to nie jest taki całkiem up, a 720 to na pewno down.
Poza tym są w tym sezonie anime, które natywnie są w 1080p – z tego sezonu jest to np. Working!!!
Będę potem robił nawet synchro, bo wersja DDY jest w 10 bitach i natywne 1080p waży zaledwie 360 MB, a 720 HS waży 320, i to downscale.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2015-07-05 22:48:00)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#4498 2015-07-05 23:07:15

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:

Yyy... nie. Większość anime jest w 900p, więc 1080p to nie jest taki całkiem up, a 720 to na pewno down.

Większość? brakslow W zeszłym sezonie tylko 5 tytułów było ≥900 (wliczając w to 3 tytuły w 1080 oczkod).


K5Cqyo6.png?1

Offline

#4499 2015-07-05 23:14:09

Ammaki
Użytkownik
Dołączył: 2015-07-05

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Co poniektórym bardziej znanym stronom można wiele zarzucić, jak na przykład "pożyczanie bez pytania" wrzutek z innych stron czy napisów z ansi. Jednak istnieją również strony, które liczą się ze zdaniem innych i szanują pracę, jaką włożyli w zrobienie napisów. Nie wiem do końca jak to jest z tymi napisami (zapewne są tacy, którzy nie pytają się o zgodę i po prostu je sobie biorą), jednak zastanawiam się, gdzie są ci wszyscy ludzie, którym je skradziono? Dlaczego w tym temacie udzielają się jedne i te same osoby? Tak wielką wojnę prowadzi mniej niż dziesięciu użytkowników? A może innym po prostu to zwisa, że jego napisy lądują na stronie online, albo po prostu boją się odezwać, żeby nie zostać zjechanym przez ową 10-tkę. Na czym w ogóle opieracie swoje argumenty? Na jakimś przykrym wydarzeniu dla tłumaczy, a obecnych hejterów, czy na przestarzałym poście z 2009 roku? Przytaczając wątek z anime Arslan Senki... Hejterzy kojarzą mi się z arcykapłanem Bodinem, który święcie trwa w przekonaniu, że poganie są powodem wszelakiego zła na świecie, i należy ich wytępić. Jednak nie widział tego, że oni nie robią nic złego, lub całą pogańską cywilizację "skazał" na śmierć, bo zaszły mu za skórę 2-3 osoby. Podobnie jest z anime online i napisami.
         Boli was, że znaczna część woli obejrzeć sobie anime online? I co z tego? Będziecie ich za to hejtować? Bo nie robią tak jak wy? Lepiej dobrze przemyślcie na czym opieracie swoje argumenty... bo przytoczone "za i przeciw" są troszeczkę przestarzałe. Przeczytawszy pierwszy post w owym temacie, nie mogę przejść obojętnie. Otóż jak wszyscy wiedzą, mamy 2015 rok, a sytuacja z anime online jak i z napisami diametralnie się zmieniła. To, że kiedyś sparzyliście się na jakiejś stronie online, nie znaczy, że wszystkie są takie same. Strony takie jak shinden, nie wiem jak z animeon, ale widzę, że poszła w ślady shindena (o animezone już nie wspomnę) pozostawiają wiele do życzenia, bo kradną z anime-odcinki (na animeon widziałam nawet anime z az), napisów pewnie też nie oszczędzają. Jednak jak wspomniałam wcześniej, nie wszystkie str są takie. Weźmy tu dla przykładu anime-odcinki. Strona jest bardzo dobra pod względem jakości, estetyki, jak i napisów. W każdym odcinku jaki u nich obejrzałam, widziałam odnośnik do autora napisów na ansi, jak i wszelakie podpisy w odcinku. Zatem nie uważam, żeby kradli napisy. Co więcej, nie ingerują w nie, bo wszystkie podpisy autora są. Podobnie ma się jakość. Przykro mi się robi, jak widzę ludzi, którzy obrzucają błotem i wyzywają od debili tych, którzy oglądają anime online, bo "zadowala ich kiepska jakość". Wielcy panowie oglądają tylko blu-ray, bo od niższej jakości oślepną... anime-odcinki dodaje anime w najwyższej jakości (hd/full hd) i co ciekawe, od oglądania nie oślepłam. Śmiać mi się chce jak patrze na wasze porównania hd czy full hd do rmvb (hehe to było dobre). G*wno mnie obchodzi czy to hd, full hd czy nawet BD. Wystarcza mi zwykłe 720p i nie mam wymagań, jak rozpieszczony bachor.
        Panowie hejterzy... obrzucacie ich, bo tłumaczą sobie anime, przez co więcej ludzi ogląda online, zamiast ściągać napisy od was? Gdyby zarabiali na tym owe "miliony", to nie istniało by coś takiego jak "dotacje". Zanim zaczniecie pluć na innych i wyzywać od np. debili, to najpierw sprawdźcie z czym/kim walczycie. To, że jedna strona zalazła wam za skórę, nie uwiązujcie kamienia wszystkim jak leci. Walczysz z wrogiem? Przekonaj się najpierw jaki on jest. Proponuję też sprawdzić w słowniku słowo "kultura", w tej kwestii pomoże nawet wujek Google.
       A propo, powyższych screenów... Pojawił się jeden błąd. I co z tego? To, że ktoś raz popełnił błąd, nie znaczy, że nagle cała grupa jest ułomna i należy na ten temat przeprowadzić ożywioną dyskusję. Czy ansi jest święte? Nie popełnia żadnych błędów, od zawsze jest doskonała? Pełni profesjonaliści... nie jedne napisy, które widziałam, wołają o pomstę do nieba, a przynajmniej o gruntowną (drugą) korektę. Na koniec dodam, że skoro jedni udostępniają napisy na ansi, a drudzy tłumaczą dla konkretnej strony, to nie znaczy, że ci drudzy robią g*wniane napisy. Chodzi mi tu bardziej o ao-subs, bo w anbu-subs (po wiadomej "twarzy wieśniaka), już dawno zwątpiłam. Tak więc, drodzy państwo... nie róbcie wojennej tradycji ze sporu sprzed x lat i nie zachowujcie się jak 10-latki i sprawdźcie co to "kultura" i "wyrozumiałość". Nie mierzcie wszystkich jedną miarą.

Offline

#4500 2015-07-05 23:15:00

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Zależy kto co ogląda. Tak jak kiedyś mój kumpel nie mógł pojąć, że prawosławni w Polsce stanowią mały % w ogólnej liczbie wiernych.
"Ty, kurde, niemożliwe... Ja jestem prawosławny, ty, Mietek, Boguś, a katolików to tylko Hela, Ela, Mela... Co ty mi tu gadasz, że jesteśmy mniejszością?"
Jeśli ktoś ogląda tylko kilka serii i trafi na te, to może tak sądzić, ale to jak z oglądaniem kanału HD w Polsce, mały odsetek programów stanowią te naprawdę w HD, większość to upscale.


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024