#1 2009-01-26 21:13:42

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

[SAS][Softsub]Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto ~Natsu no Sora~

6d3af29878c54c5b.jpg

Gatunek: magia, proza życia
Ilość Odcinków: 12
Rok:2008

Opis:

Kilka lat temu ukazał się w telewizji pierwszy serial animowany, dziejący się w świecie, wykreowanym przez Norie Yamadę w oryginalnej mandze. Było to dość niespotykane wydanie maho- sho-jo, charakteryzujące się dość realistycznym podejściem do tematu. Przedstawiono tam całkowicie dzisiejszy świat, w którym magia była po prostu kolejnym zawodem. Również inna była sama magiczna dziewczyna. Miała około szesnastu lat, czyli więcej, niż typowe dziewczynki maho- i nie walczyła z żadnym imperium zła, ani nie ścigała potworów, tylko co najwyżej magicznych szkodników. Bohaterka doświadczała trudów życia i uczyła się, jak zostać dobrą czarodziejką, w czym pomagali jej znajomi i przyjaciele. Żeby nie było nieporozumień, to nie był serial skierowany do małych dzieci (ani do lolikonów). Nie było w nim przesadnej cukierkowości, ani gadających zwierzaków. Był to w zasadzie taki sympatyczny serial obyczajowy, z dużym ładunkiem optymizmu, dlatego zyskał sporą grupę miłośników, choć moim zdaniem był taki sobie, a walnie do mojej oceny przyczyniła się kiepściutka realizacja.

Nowa odsłona serialu, nie będzie kontynuacją, ale wygląda na to, że będzie podobna w przebiegu do pierwszego serialu. Zaczyna się podobnie, z tą różnicą, że mamy do czynienia z inną bohaterką. Jest to ekranizacja trzeciej mangi osadzonej w tym uniwersum (co ciekawe, druga ekranizacji się nie doczekała).  Główną bohaterką jest Sora Suzuki, będąca miłą, sympatyczną i na pierwszy rzut oka całkiem zwyczajna szesnastolatką. Potrafi jednak czarować, co predysponuje ją do wykonywania pewnej istotnej grupy zawodów, równie ważnych jak lekarz, czy policjant. Nie wiemy co konkretnie chciałaby robić, jest jednak pewna, że będzie to robić w imię dobra i ogólnego pożytku.
Zaczęły się wakacje i Sora otrzymała zaproszenie do odbycia letniej magicznej praktyki w Tokio. Do tej pory mieszkała z mamą na wsi i trudno będzie jej się z nią rozstać, ale nie może też doczekać się wyjazdu do wielkiego miasta i spotkania innych posiadaczy magicznej mocy.

Widzów może zdziwić troszkę technika wykonania. Chyba nie wszystkich zachwyci, ale spora część scenografii jest digitalizowana. Na nią nałożone są rysowane postacie i inne elementy graficzne. Podejrzliwi mogą zwrócić uwagę na reżysera i zaraz będzie jasne, o co chodzi. To kolejne dzieło Osamu Kobayashiego, który konsekwentnie wykorzystuje technikę mieszania digitalizacji z rysunkiem w kolejnych serialach, co raz śmielej zwiększając stosunek rysunku do fotografii. Postępy mogliśmy śledzić w „Becku” i później w „Paradise Kiss”. Nie wiem do czego go to doprowadzi, ale to rozwiązanie może spowodować ciekawe konsekwencje. Reżyser podejmuje pewne ryzyko. Mając zapewne ograniczony budżet, nie będzie mógł zbudować sobie każdej scenografii. Raczej będzie bazował na gotowych ujęciach, które uda mu się sfotografować. Zapewne będzie musiał naginać oryginalny scenariusz, aby wszystko mogło rozegrać się w miejscach, które zdoła znaleźć. Ciekawe jest więc to, jak sobie poradzi, czy będzie konsekwentny i czy nie zaprowadzi to jego techniki w ślepą uliczkę.
Jak na razie jestem nastawiony pozytywnie, zapowiada się miłe anime w ciekawej formie. Być może zmieni moje negatywne nastawienie do cyklu „Maho- tsukai taisetsu na koto”.

Fragment zajawki z http://azunime.net

Lider Projektu: Issina
Tłumaczenie: Issina
Korekta: Rein & koni
Typesetting: Rein & koni & Mexis
Efekty: Rein $ Mexis


Linki do napisów:
Odcinek 1
Odcinek 2
Odcinek 3
Odcinek 4
Odcinek 5
Odcinek 6
Odcinek 7
Odcinek 8
Odcinek 9

Offline

#2 2009-02-20 00:42:04

koni
Użytkownik
Skąd: EPWA [SAS][KA][Sró-chan]
Dołączył: 2006-09-10

Odp: [SAS][Softsub]Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto ~Natsu no Sora~

Hell Yeah!
W końcu mamy przetłumaczony kolejny epek tej zacnej, nietypowej serii. Następne będą (kurde muszą!) szybciej.
Odcinek po linkiem: tutaj

BTW: odcinek nr 4 jezor

Ostatnio edytowany przez koni (2009-02-20 00:42:35)


Anime makes you stupid

Offline

#3 2009-02-25 18:42:55

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

Odp: [SAS][Softsub]Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto ~Natsu no Sora~

Wedle życzenia, kolejny odcinek jest dostępny na ANSI o wiele szybciej niż poprzedni. jezor
Zapraszam wszystkich do zapoznania się z tą prześliczną animacją, jak i muzyką, która łatwo wpada w ucho. smile

Natsu no Sora Ep5

Offline

#4 2015-09-21 19:11:35

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: [SAS][Softsub]Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto ~Natsu no Sora~

Jeżeli ktoś ma czcionki do tych napisów, to proszę o podesłanie ich do mnie. Szukałem, ale Google wszystkich nie wypluwa. Z góry dzięki.


flzQwEU.jpg

Offline

#5 2015-09-21 20:06:43

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: [SAS][Softsub]Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto ~Natsu no Sora~

Paczka fontów: http://www56.zippyshare.com/v/ijdP5l7Z/file.html
Brakuje tylko fontu do OP, masz go tutaj, ale chyba bez polskich znaków, więc go nie wrzuciłem do paczki:
http://www.fontpalace.com/font-details/ … c+Regular/

Ostatnio edytowany przez Nala_Alan (2015-09-21 20:07:01)

Offline

#6 2015-09-21 23:50:23

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: [SAS][Softsub]Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto ~Natsu no Sora~

Dzięki, zaoszczędzi mi to trochę zabawy ze stylami.
Jedna czcionka nie posiada polskich znaków (Agency FB). W kolejnej brakuje kursywy i pogrubienia (Mufferaw). Potrzeba jeszcze wspomnianej czcionki do OP (FunstuffXitalic_pl).


flzQwEU.jpg

Offline

#7 2015-09-22 15:25:48

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: [SAS][Softsub]Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto ~Natsu no Sora~

Agency FB PL masz tutaj: http://www65.zippyshare.com/v/NeFp6gte/file.html
A o dodanie polskich znaków do OP możesz poprosić kogoś, ale niestety nie mnie, bo nie umiem tego.

Offline

#8 2015-09-22 16:22:17

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [SAS][Softsub]Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto ~Natsu no Sora~

Nala_Alan napisał:

Agency FB PL masz tutaj: http://www65.zippyshare.com/v/NeFp6gte/file.html
A o dodanie polskich znaków do OP możesz poprosić kogoś, ale niestety nie mnie, bo nie umiem tego.

Nie ma polskich znaków. Jeśli ktoś ma tę czcionkę faktycznie z ogonkami, to też poproszę.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024