#5441 2015-10-26 20:49:09

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Cryla7 napisał:

@Demonis
Całe ANSI jest 100 lat za murzynami. Na forum nie ma nawet skryptu do YT, bo gdy powstało ANSI, YT jeszcze nie było.
Przykład - hardy, są fajne napisy na forum, ALE ciężko je znaleźć plus często na forum tłumacze dają swoją nazwę, przez co nikt, kto siedzi tu non stop nie trafi na tytuł, który chce obejrzeć.
Gdyby na główną można było wrzucić chociażby muksa - chodzi mi o link, byłoby cudownie.
Co do ostatnich 30 stron tego tematu. Gdyby można było wrzucić normalny odcinek do pobrania, a nie napisy w samym pliku, to o wiele więcej osób by to robiło.
Sprawa kolejna, design, wręcz komunistyczny. Przy cudach na kiju online ta strona wygląda jak dawno nieaktualizowana - jak strona tak wygląda, to czy mogę trafić tu anime szybciej niż na online, które ma nową skórkę co dwa miesiące? <Typowe myślenie gawiedzi>
Kolejna sprawa, przydałby się fanpage ANSI na FB, proste, promocja.
Kolejna sprawa dawno poruszana - shoutbox, ludzie na niektórych stronach siedzą tylko dla chatango. Na głównej ANSI przydałby się taki bajer, a o IRC zapomnijcie, nikt normalny nie używa tego w 2015, chyba że ktoś, kto chce ciastka za napisy. smile_big
Wszystko byłby lepiej, gdyby ANSI 2.0 ujrzało światło dzienne, bo strona w dzisiejszej formie skazana jest na powolne dogorywanie.

To forum dla tłumaczy, więc po co skrypt do YT? Może i by się przydał, ale to raczej zmiana kosmetyczna.
Hardy też idzie znaleźć, wystarczy tytuł w wyszukiwarkę wpisać (w końcu była zmiana FAQ). Zwyczajnie jak ktoś przyjdzie na stronę, to od razu stwierdza, że tu hardków nie ma i ich nie szuka.
Design jest oszczędny, nie widzę z tym problemu, choinki się na święta ubiera, a nie wstawia na stronach, na które większość wchodzi tylko kliknąć pobierz napisy.
Fanpage na fb jest, tylko mało kto o tym wie i raczej większości ludzi to nie przeszkadza.
Na shoutboxie by były głównie pytania o to kiedy napisy, albo dyskusje o seriach (a każdy może sobie założyć temat do dyskusji o danej serii). Do tego pewnie ta wojna by się tam przeniosła.
Z IRC korzystają ci, którzy chcą, nie ma żadnych ustaleń odgórnych (oficjalnych, czy nie), że powinniśmy z niego korzystać.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#5442 2015-10-26 21:08:52

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Demonis Angel napisał:

To forum dla tłumaczy, więc po co skrypt do YT? Może i by się przydał, ale to raczej zmiana kosmetyczna.
Hardy też idzie znaleźć, wystarczy tytuł w wyszukiwarkę wpisać (w końcu była zmiana FAQ). Zwyczajnie jak ktoś przyjdzie na stronę, to od razu stwierdza, że tu hardków nie ma i ich nie szuka.
Design jest oszczędny, nie widzę z tym problemu, choinki się na święta ubiera, a nie wstawia na stronach, na które większość wchodzi tylko kliknąć pobierz napisy.
Fanpage na fb jest, tylko mało kto o tym wie i raczej większości ludzi to nie przeszkadza.
Na shoutboxie by były głównie pytania o to kiedy napisy, albo dyskusje o seriach (a każdy może sobie założyć temat do dyskusji o danej serii). Do tego pewnie ta wojna by się tam przeniosła.
Z IRC korzystają ci, którzy chcą, nie ma żadnych ustaleń odgórnych (oficjalnych, czy nie), że powinniśmy z niego korzystać.

Hmm, skoro jest tak super, to dlaczego na ANSI ruch spada, a na online rośnie?
Syndrom PO, jest dobrze, czy moglibyśmy przegrać, po co w ogóle robić kampanię?
Przykłady, chcę znaleźć fanpage ANSI - efekty:
https://www.facebook.com/amnsub

Dopiero po dłuższym kopaniu mam nasze, z 200 lajkami.
Na SB byłyby pytania, ale tylko na początku, potem rozkręciłaby się rozmowa, społeczność.
Znajomi zapraszaliby znajomych, co jakiś czas ktoś zapytałby się, kiedy napki i tyle. Przykład Katakany, czy tam są tylko pytania o napisy?
Znajdzie hardy albo i nie znajdzie, niestety opcja wyszukaj jest jak komendy w cmd na Windowsie, są super, tylko korzysta z tego 2% użytkowników? Można chociażby ustawić wyłączenie komputera z opóźnieniem, tylko nie ma nigdzie o tym info w menu, trzeba trochę pogrzebać, a z tym jak z damską torebką, znajdzie się tam coś lub nie. Na dwoje babka wróżyła. jezor
Reasumując, ANSI siada, nie byłoby tak, gdyby wszystko było okej.


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#5443 2015-10-26 21:12:45

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Cryla7 napisał:

Hmm, skoro jest tak super, to dlaczego na ANSI ruch spada, a na online rośnie?

Bo gimbusy wolą oglądać onlajn. Cała tajemnica. I już pisałem – Kreskóweczka przeczy wszystkiemu, co napisałeś. Ta strona ma bardzo dużo wejść/wyświetleń, a w zasadzie jest na niej tylko player z odcinkiem i skromne pole do napisania komentarza (i tak mało kto to robi).

Cryla7 napisał:

Przykład Katakany, czy tam są tylko pytania o napisy?

Kilka tych samych osób, które generują cały ruch? W zasadzie na naszym SB jest to samo, tylko głównie zajmujemy się dramami.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#5444 2015-10-26 21:14:37

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Yagami_Raito8920 napisał:

Wychodzi zaokrąglając 3,5 kilo na miesiąc, stawiam, że bodzio je nie więcej niż 1.5 kilo miesięcznie, by musiał resztę trzymać w zamrażarce  smile_lol

Samych ciastek jem więcej, nie mówiąc o innych słodyczach.  smile_lol
Łapówki z ciastek to dobry pomysł.  hehe

ANSI zdycha od dawna.


wladza1.png

Offline

#5445 2015-10-26 21:15:55

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

bodzio napisał:

ANSI zdycha od dawna.

Angielskie fansuby też. Coś się zaczyna i coś się kończy. Jak to w przyrodzie. To nie jest wina ANSI, bo stronie brakuje tylko przejrzystej wyszukiwarki. To wina ludzi.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2015-10-26 21:16:13)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#5446 2015-10-26 21:17:54

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:
bodzio napisał:

ANSI zdycha od dawna.

Angielskie fansuby też. Coś się zaczyna i coś się kończy. Jak to w przyrodzie. To nie jest wina ANSI, bo stronie brakuje tylko przejrzystej wyszukiwarki. To wina ludzi.

Jak to ktoś powiedział w tym temacie (chyba), kiedyś pewnie "spotkamy się na Crunchyroll". Teraz można do tego dopisać "albo Daisuki".

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2015-10-26 21:18:48)

Offline

#5447 2015-10-26 21:20:41

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Cryla7 napisał:
Demonis Angel napisał:

To forum dla tłumaczy, więc po co skrypt do YT? Może i by się przydał, ale to raczej zmiana kosmetyczna.
Hardy też idzie znaleźć, wystarczy tytuł w wyszukiwarkę wpisać (w końcu była zmiana FAQ). Zwyczajnie jak ktoś przyjdzie na stronę, to od razu stwierdza, że tu hardków nie ma i ich nie szuka.
Design jest oszczędny, nie widzę z tym problemu, choinki się na święta ubiera, a nie wstawia na stronach, na które większość wchodzi tylko kliknąć pobierz napisy.
Fanpage na fb jest, tylko mało kto o tym wie i raczej większości ludzi to nie przeszkadza.
Na shoutboxie by były głównie pytania o to kiedy napisy, albo dyskusje o seriach (a każdy może sobie założyć temat do dyskusji o danej serii). Do tego pewnie ta wojna by się tam przeniosła.
Z IRC korzystają ci, którzy chcą, nie ma żadnych ustaleń odgórnych (oficjalnych, czy nie), że powinniśmy z niego korzystać.

Hmm, skoro jest tak super, to dlaczego na ANSI ruch spada, a na online rośnie?
Syndrom PO, jest dobrze, czy moglibyśmy przegrać, po co w ogóle robić kampanię?
Przykłady, chcę znaleźć fanpage ANSI - efekty:
https://www.facebook.com/amnsub

Dopiero po dłuższym kopaniu mam nasze, z 200 lajkami.
Na SB byłyby pytania, ale tylko na początku, potem rozkręciłaby się rozmowa, społeczność.
Znajomi zapraszaliby znajomych, co jakiś czas ktoś zapytałby się, kiedy napki i tyle. Przykład Katakany, czy tam są tylko pytania o napisy?
Znajdzie hardy albo i nie znajdzie, niestety opcja wyszukaj jest jak komendy w cmd na Windowsie, są super, tylko korzysta z tego 2% użytkowników? Można chociażby ustawić wyłączenie komputera z opóźnieniem, tylko nie ma nigdzie o tym info w menu, trzeba trochę pogrzebać, a z tym jak z damską torebką, znajdzie się tam coś lub nie. Na dwoje babka wróżyła. jezor
Reasumując, ANSI siada, nie byłoby tak, gdyby wszystko było okej.


Tak, ANSI jest przestarzałe, tu nikt Ameryki nie odkryje. Wrzucenie bazy na nowy silnik jest po prostu konieczne.
Ale nie ma co się łudzić, że stanie się onlajnem.  jezor2 Jak widzisz, znacznej części ludzi tutaj nie przeszkadza ta surowość.
Przecież była ankieta co do SB na ANSI i większość powiedziała temu bajerowi nie.  papa
Wsparcie dla hardków, to pomysł godny rozważenia, choć teraz przy dostosowaniu nazw tematów powinno być łatwiej to ogarnąć.
Niemniej w 2016r. wejdzie to nowe ANSI, trochę zmian będzie.

Ostatnio edytowany przez Rein (2015-10-26 21:25:34)

Offline

#5448 2015-10-26 21:24:23

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Rein napisał:

Wsparcie dla hardków, to pomysł godny rozważenia, choć teraz przy dostosowaniu nazw tematów powinno być łatwiej to ogarnąć.

Dodaj sensowną wyszukiwarkę dostosowaną pod tytuły z MAL-a i mamy idealną stronę. Inna sprawa, że ludzi od tego nie przybędzie. W zasadzie onlajny zabijają nas tak samo, jak Crunchyroll zabija fansuby. Mnie się czasem już po prostu nie chce (zabawa jak zabawa, ale onlajny niech same znajdują murzynów).


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#5449 2015-10-26 21:30:06

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Rein napisał:

Tak, ANSI jest przestarzałe, tu nikt Ameryki nie odkryje. Wrzucenie bazy na nowy silnik jest po prostu konieczne.
Ale nie ma co się łudzić, że stanie się onlajnem.  jezor2 Jak widzisz, znacznej części ludzi tutaj nie przeszkadza ta surowość.
Przecież była ankieta co do SB na ANSI i większość powiedziała temu bajerowi nie.  papa
Wsparcie dla hardków, to pomysł godny rozważenia, choć teraz przy dostosowaniu nazw tematów powinno być łatwiej to ogarnąć.
Niemniej w 2016r. wejdzie to nowe ANSI, trochę zmian będzie.

Ty ludziom nadziei nie rób. Że tak przypomnę tylko:

ANSI 2.0 prawie gotowe | 2013-06-02 @Kane

Animesub.info potrzebuje wsparcia 2011-03-11 @Kane


wladza1.png

Offline

#5450 2015-10-26 21:33:44

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

bodzio napisał:

Ty ludziom nadziei nie rób. Że tak przypomnę tylko...

Zapytaj się Sandrosa. ^^


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#5451 2015-10-26 21:34:42

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Rein napisał:

Niemniej w 2016r. wejdzie to nowe ANSI, trochę zmian będzie.

A tak z ciekawości, to 2016 r. licząc od początku, czy od końca?

Za moich czasów, to ta wojna była o to, że kradną napisy, a nie po to, by wyeliminować onlajny. Niech sobie żyją, produkują translatorowe napisy, wrzucają piksele, co nas to obchodzi? Taka prawda, że ten temat by zdechł, gdyby się odcięli od ANSI.

@Cryla
Wiem, że na stronie są potrzebne poprawki, po prostu to, co podajesz jest zwykłymi bajerami niewartymi zachodu, największy problem, a zarazem to, co głównie odstrasza od ANSI to właśnie wyszukiwarka (w sumie pomysł bym miał na jej rozwiązanie, ale nie jestem informatykiem, więc nie wiem, jakby to wyglądało od strony technicznej, a do tego byłoby bardzo czasochłonne).
A strona zdycha, bo starzy wyjadacze kończą oglądać bajki/łapie ich życie, a nowi nie wytrzymują presji stawiania przecinków.

@Kamiyan
Zbieraj ekipę i realizuj mój pomysł. Przynajmniej się pośmiejemy z dramy na onlajnach. No i może przestaną kraść napisy (przynajmniej niektórym, najbardziej zmotywowanym).

Ostatnio edytowany przez Demonis Angel (2015-10-26 21:38:07)


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#5452 2015-10-26 21:38:29

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Demonis Ange napisał:

@Kamiyan
Zbieraj ekipę i realizuj mój pomysł. Przynajmniej się pośmiejemy z dramy na onlajnach. No i może przestaną kraść napisy (przynajmniej niektórym, najbardziej zmotywowanym).

Odśwież mi pamięć, bo wszystko utonęło w zalewie spamu. ^^

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2015-10-26 21:38:41)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#5453 2015-10-26 21:38:51

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Rein napisał:

Przecież była ankieta co do SB na ANSI i większość powiedziała temu bajerowi nie.  papa
Wsparcie dla hardków, to pomysł godny rozważenia, choć teraz przy dostosowaniu nazw tematów powinno być łatwiej to ogarnąć.
Niemniej w 2016r. wejdzie to nowe ANSI, trochę zmian będzie.

Kiedy ona była? To już lata świetlne temu...
Ostatnia zmiana w FAQ była dobrą zmianą.
Czas na dobrą zmianę, wiem, iż nie każda zmiana jest dobra, ale ANSI tego potrzebuje.
Pamiętajcie, kto się nie rozwija, ten się cofa.
Ja byłbym zwolennikiem ponownego przeprowadzenia ankiety, a nuż wynik będzie inny?


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#5454 2015-10-26 21:42:49

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#5455 2015-10-26 22:07:24

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Demonis Angel, nie kombinowanie, tylko jakieś działanie. Z tego co widać, to lepiej nie kombinować, lecz iść starą, działającą strategią przez te ostatnie lata, czyli narzekanie i czce gadanie.

Napisałeś niby jakieś punkty przeciwdziałania. To teraz warto pytać resztę i nie w tym temacie, tylko pisać prywatnie, pytać się, czy podpisuje się pod te postulaty, działanie i czy pomoże je realizować.
Tak więc jeżeli onlajny uderzają w twój interes, to nie kończ tego na gadaniu.

Kamiyan3991
Polska anime torrentownia nie jest sposobem na onlajny, bo widz onlajn chce oglądać onlajn.

Offline

#5456 2015-10-26 22:16:24

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Polska anime torrentownia nie jest sposobem na onlajny, bo widz onlajn chce oglądać onlajn.

To niech ogląda onlajn, co mnie to interesuje ej


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#5457 2015-10-26 22:32:12

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Kamiyan3991
Polska anime torrentownia nie jest sposobem na onlajny, bo widz onlajn chce oglądać onlajn.

Do Nyaa jakoś nikt nie ma podskoku. Tutaj to jeszcze ludzie narzekają na synchra, czcionki i takie tam, na torrentowni masz wszystko pod jednym kliknięciem.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#5458 2015-10-26 22:37:15

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Administracja należy do grupy "wyrazy oburzenia". Nawet jak 100% tłumaczy będzie coś chciało i tak tego zapewne nie zrobią tego.Wystarczy patrzeć na poczynania strony. Strona nie działa w interesie swoich userów, nic w tym kierunku nie robi, a raczej w stronę tłumaczy

Skąd tak smutne wnioski?

Mały komentarz odnośnie pomysłów na "przełamanie pata z onlajnami":
- blokowanie publicznego dostępu do napisów niewiele da, zawsze w końcu wyciekną i w końcu robi się je to po aby fani mogli z nich skorzystać
- co do "strajku" też wątpię aby to coś dało, jak nie X to napisy na które jest popyt zrobi Y (by przez chwilę poczuć się sławny/potrzebny)
- edukacja uploaderów etc - tu widzę sens

BTW, ja nie zamierzam się w tą "wojnę" angażować. To nie moja sprawa. Ja jestem tak sympatyczny, że już kilka lat utrzymuję ANSI przy życiu i próbuję (na razie bez widocznych efektów) postawić nową/lepszą wersję serwisu.

kishida napisał:
Nesbro napisał:

gdyż bodajże tylko admin ANSI cieszy się tym zaufaniem,

Zaufaniem w okół swojego, małego grona. Jak dla mnie ansi jest źle zarządzane i zapewne nie tylko wg mnie. Jak do tej chwili nic nie zrobił, by polepszać sytuacje swoich userów to jak dla mnie nie jest godzien zaufania. Nawet żadnej próby "chłopaki (czy też tłumacze), co by tu zrobić, by zarzegnać problem?".

Ogólnie wg mnie ciągle mówienie "non-profit" jest złym pomysłem. Onlajny się rozwijają, bo mają z tego kasę. Jak dla mnie strona powinna zarabiać jak i właściciel, bo nie ma lepszej motywacji niż kasa. To nie gdybanie, wystarczy popatrzeć jak onlajny rosną niczym grzyby po deszczu.

Będę szczery: ANSI nie jest zarządzane - jest utrzymywane. Dbam o to, aby serwer działał stabilnie, aby przerw w działaniu było jak najmniej i aby nie dało się ANSI "zabić" - są backupy, w razie najgorszego serwis i tak może wrócić. Moderatorzy też starają się jako-tako ogarniać forum i napisy aby nie było bajzlu na kółkach.

BTW, jeśli jedynym pomysłem aby wam pomóc w walce z onlajnami jest wyłączenie serwisu na miesiąc to ja jestem na nie. Bo ilu będzie fanów anime, których te wojenki nie obchodzą / nawet o nich nie wiedzą a po prostu chcą pobrać napisy do anime? Tutaj też pewnie znajdzie się wiele innych przypadków/powodów dla których shutdown będzie po prostu złym rozwiązaniem.

Od fanów dla fanów jest można by rzec konstytucją AnimeSub.info - trzeba by mieć naprawdę moce argumenty, aby przekonać mnie, że ANSI powinno zmienić model na komercyjny. Sam przez lata moderki, potem administrowana, przenoszenia na lepsze serwery, migracje kodu etc. nigdy nie wziąłem ani złotówki. Pierwotny właściciel wszystkiego co tu mamy też nie wziął ode mnie ani grosza, kiedy przepisywał mi domenę i dostęp do kodu źródłowego.
Argument "nie ma lepszej motywacji niż kasa" - jest dobry, ale jak to sobie wyobrażasz? Rejestracja ma być płatna? 10 napisów za free a potem wyślij SMS? beznadzieja
Serio pytam, jeśli jest pomysł i środki na ulepszenie serwisu to chętnie o tym pogadam, najchętniej przez TeamSpeak.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#5459 2015-10-26 23:11:34

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Zaufaniem w okół swojego, małego grona. Jak dla mnie ansi jest źle zarządzane i zapewne nie tylko wg mnie. Jak do tej chwili nic nie zrobił, by polepszać sytuacje swoich userów to jak dla mnie nie jest godzien zaufania. Nawet żadnej próby "chłopaki (czy też tłumacze), co by tu zrobić, by zarzegnać problem?".

Niegodny zaufania, bo nie babra się w tym gównie? Srsly? ANSI jest jedynie stroną, gdzie można wrzucać napisy do bajek; nie mniej, nie więcej. Problem mają osoby przekładające animu, nie administracja. 

Po drugie - który Einstein wykombinował zamknięcie ANSI na miesiąc, aby utrzeć nosa onlajnom? Niektórzy już znaleźli rozwiązanie, które działa bez zarzutów. Może pora pójść w ich ślady i przestać wpadać na tak kretyńskie pomysły, jakim jest zamknięcie ANSI w ramach strajku. jezor

Ostatnio edytowany przez Sasha1 (2015-10-26 23:13:00)

Offline

#5460 2015-10-26 23:17:46

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Tak więc jeżeli onlajny uderzają w twój interes, to nie kończ tego na gadaniu.

Ależ oni w moje interesy nie uderzają, bo już nic publicznie nie udostępniam. Co najwyżej mogę napisać do uploaderów, że cofam zgodę, bo się od jakiegoś czasu nad tym zastanawiam. Ja jedynie poddałem pomysł, a jak ktoś się zdecyduje, to chętnie dołączę do zgłaszania.

@Kane

Środki to można załatwić, choćby przez zbiórkę od użytkowników. Tutaj jest bardziej potrzebny ktoś znający się dobrze na programowaniu do przerobienia/napisania od nowa całej bazy napisów.

Taka moja wizja:
Zrobiłbym wewnętrzny spis pozycji (najlepiej w oparciu o MAL, bo ma oddzielnie specjale, więc jest łatwiej znaleźć konkretny tytuł), do których zwyczajnie by się podpinało napisy (wybierając tytuł z listy, a nie wpisując samodzielnie), to by przeczyściło bazę, a tytuły alternatywne by się automatycznie pojawiały i nie byłoby problemu z wyszukiwarką i dziwnymi pozycjami w katalogu. Największą przeszkodą byłaby czasochłonność, bo każdy tytuł musiałby być dodany przez moderatora, ale mając już całą bazę wystarczyłoby dodawać nowe tytuły. Na kopii tej bazy mogłaby działać wyszukiwarka hardsubów, choć w tym przypadku po prostu bym zrobił temat zbiorczy, w którym by były odnośniki do tematów na forum.

Informatykiem nie jestem, więc czy te pomysły się da łatwo zrealizować, to nie wiem.

Do tego po wyszukaniu napisów fajnie by było mieć możliwość odznaczenia z wyników napisów danych autorów (taki bajer do szybszego pobierania całych serii) i opcja pobierz wszystkie (by pobrać wszystkie wyszukane napisy). Można by też dodać opcję, by pobierało też czcionki, jeśli autor dodał do nich link (to raczej dla zalogowanych, bo nie każdy by tego chciał).


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024