#1 2015-11-26 17:49:28

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Manga na sprzecie mobilnym

Jako ze chyba sprawie sobie tablet/czytnik e-bookow pomyslalem ze na takim sprzecie mozna tez czytac mangi. Jesli chodzi o e-booki to mniej wiecej ogarniam co mi potrzeba, ale mailbym pare pytan jesli chodzi o czytanie mang na tablecie/czytniku, bo jakos nie wpadlem na to zeby sobie jakies testy porobic smile

1. Czy czytanie takie jest wygodne ?
2. Czy rozmiar ma duze znaczenie ? (mam zamiar kupic z ekranem 7+")
3. Czy rodzielczosc ma znaczenie?

Jakby ktos wiedzial wiecej w temacie i na co zwrocic uwage przy wyborze chetnie poczytam opinie.


ara ara...

Offline

#2 2015-11-26 18:33:42

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Manga na sprzecie mobilnym

Wg mnie czytanie jest wygodne na wystarczająco dużym ekranie, by nie trzeba było przybliżać stron w celu lepszego zobaczenia tekstu.
Rozdzielczość ma małe znaczenie, gdyż takie programy wygładzają obraz.

Piszę o tablecie.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2015-11-26 18:34:14)

Offline

#3 2015-11-26 18:49:31

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Manga na sprzecie mobilnym

Do czytania mang zdecydowanie polecam 10", na 7" da się co prawda czytać, jednak nie jest to zbyt wygodne.
W przypadku większych ekranów rozdzielczość może mieć znaczenie. Na moim czytniku Onyx M96 przy 1200×825 przy gorszej jakości skanach można było już zauważyć piksle.


GG: 1677958

Offline

#4 2015-11-26 19:09:56

Vincent_Law
Użytkownik
Dołączył: 2011-10-31

Odp: Manga na sprzecie mobilnym

Osobiście posiadam ipada mini retina 2 i czytanie na tym ekranie jest bardzo komfortowe. Używam aplikacji Manga Strom. Przybliżać nie trzeba, chyba że są łączone strony. Wbrew pozorom rozdzielczość ma duże znaczenie. Na ekranie 720p znacznie gorzej widać małe czcionki. 1080p jest już ok, ale dopiero jak się przesiadłem na wyższą rodziałkę, to zauważyłem, że wcześniej się męczyłem. Dodatkowo bardzo nie polecam tabletu w formacie 16:9 do czytania mang i książek, lepiej sprawdzi się 4:3 (wiadomo dlaczego).


podpisq.png

Offline

#5 2015-11-26 19:26:31

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Manga na sprzecie mobilnym

Do czytania książek najlepiej zainwestować w czytnik, na tablecie raz że męczą się oczy, a dwa że trzeba go ciągle ładować oczkod


GG: 1677958

Offline

#6 2015-11-26 19:44:13

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Manga na sprzecie mobilnym

Pewnie, że jest wygodne, chwytasz jak gazetę jedną ręką i czytasz nawet w nocy przy zgaszonym świetle w łóżku. Jak chcesz coś przybliżyć to stukasz w ekran i bez problemu widać nawet malutki tekst, o ile pliki są w lepszej jakości. Im większy ekran tym lepszy moim zdaniem, ale jak ktoś przesiadłby się nagle z malutkiego telefonu to siedem cali będzie robiło robotę, a wtedy jakieś 1280x800 w zupełności wystarczy.

Osobiście mam Lenovo A10-70F, jeden z tańszych modeli oferujących ekran 10" i w miarę dobre bebechy. Nie obcowałem z drogimi zabawkami Apple czy Samsunga, ale ten chińczyk jak na moje potrzeby wystarczy. Ładne kolory i kąty widzenia, dosyć szybki w działaniu, internet po wi-fi śmiga aż miło, wyjątkowo długo trzymająca bateria. O dziwo całkiem dobrej jakości dźwięk z głośników. Dzięki MX Playerowi bez problemu pójdzie animu z napisami .ass w HD. Nawet gierki z emulatorów N64 i PSX odpala swobodnie, ale granie na dotykowym ekranie to tylko w jakieś jrpg i strategie turowe.

Mimo wszystko czytam na nim tylko najnowsze rozdziały kilku wychodzących mang i tytuły, których w Polsce raczej nikt nigdy nie wyda. Nie używam żadnych aplikacji, zwyczajnie odpalam pliki z galerii. Komiks na papierze to jednak inne doznanie i żadne ekrany się nie umywają.

Offline

#7 2015-11-26 20:38:49

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Manga na sprzecie mobilnym

ill napisał:

Do czytania książek najlepiej zainwestować w czytnik, na tablecie raz że męczą się oczy, a dwa że trzeba go ciągle ładować oczkod

Czytam glownie w domu wiec problem zasilania odpada, program do czytnia ebookow mozna tak ustawic ze oczy nie bola smile Dlatego mialem zamiar kupic 7-8" tablet, ale widze ze bede musial przetestowac 10" smile


ara ara...

Offline

#8 2015-11-26 21:15:49

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Manga na sprzecie mobilnym

Jakie by nie były te ustawienia, to jednak zawsze będzie zwykły ekran. Ja robię sobie tło jako czarne a litery białe, ale mimo to po dłuższym czytaniu na komórce czy tablecie i tak zaczynają mnie boleć oczy. Jeśli ktoś dużo czyta to nie ma się co zastanawiać, tym bardziej, że w oficjalnej dystrybucji można kupić najnowszego kindla już za 300zł ^^


GG: 1677958

Offline

#9 2015-11-26 21:23:50

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Manga na sprzecie mobilnym

ill napisał:

Jakie by nie były te ustawienia, to jednak zawsze będzie zwykły ekran. Ja robię sobie tło jako czarne a litery białe, ale mimo to po dłuższym czytaniu na komórce czy tablecie i tak zaczynają mnie boleć oczy. Jeśli ktoś dużo czyta to nie ma się co zastanawiać, tym bardziej, że w oficjalnej dystrybucji można kupić najnowszego kindla już za 300zł ^^

Nie wiem nigdy tak nie czytalem, nawet jak w szpitalu lezalem i czytalem dniami i nocami to nie mialem problemow z oczami. Mysle ze poprostu kwestja ustawien, ja mialem ustawione czarne litery i biale tlo + jasnosc wyswiatlacza mialem prawie minimalna, niepamietam jak program do ebokow sie nazywal smile Oczywiscie e-papier jest o wiele lepszy jednak zdecydoawnie wole wydac 1k na sam tablet niz na tablet+czytnik smile

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2015-11-26 21:25:50)


ara ara...

Offline

#10 2015-11-26 22:27:28

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Manga na sprzecie mobilnym

Póki nie ma się problemów z oczami, to można sobie pozwolić na takie czytanie oczkod Niestety ja muszę nosić okulary i po jakiś czasie przy takim czytaniu męczą mi się oczy a kombinowanie z ustawieniami niewiele tu pomaga.
Jeśli masz zamiar wydać ~1kzł, to polecam Lenovo Yoga 2, kupiłem sobie właśnie i taki i jestem bardzo zadowolony. Trzeba co prawda przyzwyczaić się do trochę nietypowego kształtu, ale ma on swoje plusy w postaci wbudowanej aluminiowej podstawki i bardzo dobrych głośniczków.

Ostatnio edytowany przez ill (2015-11-26 22:28:10)


GG: 1677958

Offline

#11 2015-11-26 22:48:39

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Manga na sprzecie mobilnym

ill napisał:

Póki nie ma się problemów z oczami, to można sobie pozwolić na takie czytanie oczkod

Oczy mam zajechane smile starosc nie radosc od ponad 25 lat srednio 3-4h przed kompem, moze dlatego oczy mnie nie bola jak sobie dobrze ustawie smile
btw. jestem fizycznie niezdolny do czytania mangu na kompie po 10 minutach trafia mnie ch... i wylaczam deprecha

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2015-11-26 22:50:51)


ara ara...

Offline

#12 2015-11-26 22:51:15

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Manga na sprzecie mobilnym

ill napisał:

Póki nie ma się problemów z oczami, to można sobie pozwolić na takie czytanie oczkod

Oczy mam zajechane smile starosc nie radosc od ponad 25 lat srednio 3-4h przed kompem, moze dlatego oczy mnie nie bola jak sobie dobrze ustawie smile
btw. jestem fizycznie niezdolny do czytania ogolnie komiksow na kompie po 10 minutach trafia mnie ch... i wylaczam deprecha

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2015-11-26 22:51:38)


ara ara...

Offline

#13 2015-11-26 23:31:13

Vincent_Law
Użytkownik
Dołączył: 2011-10-31

Odp: Manga na sprzecie mobilnym

Kilgur napisał:
ill napisał:

Póki nie ma się problemów z oczami, to można sobie pozwolić na takie czytanie oczkod

Oczy mam zajechane smile starosc nie radosc od ponad 25 lat srednio 3-4h przed kompem, moze dlatego oczy mnie nie bola jak sobie dobrze ustawie smile
btw. jestem fizycznie niezdolny do czytania ogolnie komiksow na kompie po 10 minutach trafia mnie ch... i wylaczam deprecha

W takim razie radziłbym ci jednak kindle. Od dziś amazon.de wysyła za darmo do Polski. Plus jest chyba jakaś promocja na kindle.
http://www.amazon.de/gp/product/B00QJDO0QC/ref=fs_musc


podpisq.png

Offline

#14 2015-11-26 23:39:30

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Manga na sprzecie mobilnym

Osobiście używam do czytania mangi tabletu o wielkości ekranu 8,4 cala i proporcjach 16:9, i wszystko wyświetla się prawie idealnie z tego względu, że jedynie na górze i na dole mam 0,5 cm czarne paski, które nie przeszkadzają. Mam też czytnik e-booków, który lepiej by się do tego nadawał z oczywistych względów, ale 6 cali ekranu to niestety za mało. Trzeba używać powiększenia, ale da się przyzwyczaić, gdyż jest to sprytne rozwiązanie. Warto dodać, że amazon.de przecenił swoje czytniki i do tego oferuje darmową dostawę do polski, więc oferta bardzo korzystna. Natomiast wybierając tablet w okolicach 1000 zł wybrałbym pomiędzy Xiaomi MiPad a Teclast X98 PRO.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024