#61 2007-02-03 12:05:58

szymon_j
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2006-01-03

Odp: Komiksy

Freeman napisał:

Dla mnie to właśnie jest superbohater naszych czasów smile Jeszcze Daredevila do paczki trzeba dodać smile Właśnie dzięki takiemu podejściu historie o superbohaterach (czyli z definicji raczej rzadko spotykane w naszym codziennym życiu:) nabierają jakiegoś realizmu (polecam gorąco opowieść "Zmysły", w której to Spider Man, Wolverine i Wendigo tropią pedofilów-morderców na amerykańskim zadupiu. Świetna, mocna rzecz pióra mistrza McFarlane'a).

Czy ten komiks został wydany w Polsce??
Jeśli nie, to gdzie moge go dostać i jaki jest oryginalny tytuł?"

Offline

#62 2007-02-03 12:45:21

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Komiksy

Spider Many 1-3/95 (z tych wydawanych u nas przez TM-Semic oczywiście).

Offline

#63 2007-02-03 13:42:01

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Komiksy

Freeman napisał:

Spider Many 1-3/95 (z tych wydawanych u nas przez TM-Semic oczywiście).

O tak, genialna historia. Jeszcze z rysunkami McFarlayn'a (tak mu chyba leciało). Kurna, że też w pewnym momencie coś mi odbiło i oddałem mój ówczesny zbiór do biblioteki... GOD DAMN ME!!! placze


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#64 2007-02-03 14:36:25

Gniewek26
Użytkownik
Skąd: Poznan
Dołączył: 2005-11-04

Odp: Komiksy

Obiwanshinobi napisał:
Kisiel napisał:

Ja lubię gdy komiks ma duszę smile
Bardzo lubię starsze pozycje ale niektóre nowe też potrafią mnie wciągnąć na długo.
Thorgal to już klasyk - mam wszystkie prócz ostatniego (chyba jeszcze nawet nie wyszedł xD); Cygan - komiks chyba tego samego autora

Nic podobnego. Rysownicy obydwu serii współpracowali z pewnym bardzo słabym scenarzystą, czego efektem są rysowani przez Enrico Mariniego Drapieżcy i rysowana przez Grzegorza Rosińskiego Skarga Utraconych Ziem, ale Jean Dufaux nie skaził swym piórem ani Thorgala, ani Cygana. Marini rysuje zupełnie inaczej, niż Rosiński (czasem ten pierwszy po prostu kaszani, co jeśli nawet zdarzało się Rosińskiemu, to raczej 4 life, z powodu pośpiechu - czego nie pochwalam, ale potrafię zrozumieć - niż z braku warsztatu).

szymon_j napisał:

W tej chwili Kaznodzieja jest dla mnie komiksem nr1.

Rysowany jest wprost ohydnie. Niestety, Ennis przeważnie współpracuje z ewidentnymi kaszaniarzami.


Teraz robia serjal na podstawie Kaznodziei.

Offline

#65 2007-02-03 14:41:24

MistrzSztuki
Zbanowany
Skąd: [cenzura]
Dołączył: 2006-05-03

Odp: Komiksy

Freeman napisał:

polecam gorąco opowieść "Zmysły", w której to Spider Man, Wolverine i Wendigo tropią pedofilów-morderców na amerykańskim zadupiu. Świetna, mocna rzecz pióra mistrza McFarlane'a.

To też miałem, wypas[okej] Todd McFarlane najlepiej rysował Spider-Mana. Chciał, bowiem, żeby Spidey jak najbardziej przypominał pająka w swoich ruchach. Stąd też bardzo często Spider był rysowany w pozycji, gdzie np. nogi miał nad głową. Do tego dochodzą jeszcze te wielkie oczy. smile

Ostatnio edytowany przez MistrzSztuki (2007-02-03 14:51:46)

Offline

#66 2007-02-03 15:18:43

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Komiksy

Co się tyczy ekranizacji komiksów, to David Hayter (czyli Solid Snake i Naked Snake z MGS-ów) oprócz tego, że współtworzył scenariusze ekranizacji X-Menów, napisał też scenariusz filmu na podstawie Watchmen (w Polsce wydanych pt. Strażnicy) Moore'a i Gibbonsa.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2007-02-03 15:19:41)

Offline

#67 2007-02-03 15:24:55

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Komiksy

Mam nadzieję, że "300" będzie mega hitem i Snyder dostanie po nim kupę kasy na "Watchmen". To aż się prosi o porządną ekranizację na poziomie V for Vendetta czy X2. Z komiksowych ekranizacji to mam tylko jedno marzenie, żeby film "Wolverine" miał rating R i żeby jak najbliżej trzymał się "Weapon X" (jak najbliżej, bo że nie będzie się trzymał całkowicie to już wiadomo - Sabretooth, Japonia...).
A "300" już za niecałe 2 miesiące smile

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-02-03 15:29:07)

Offline

#68 2007-02-03 16:10:10

szymon_j
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2006-01-03

Odp: Komiksy

Gniewek26 napisał:

Teraz robia serjal na podstawie Kaznodziei.

Skąd masz te informację?

Offline

#69 2007-02-03 16:11:35

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Komiksy

Wpisz w google "hbo preacher".

Offline

#70 2007-02-03 16:20:54

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Komiksy

szymon_j napisał:
Gniewek26 napisał:

Teraz robia serjal na podstawie Kaznodziei.

Skąd masz te informację?

Też już jakiś czas temu o tym czytałem. Bodajże na Gildii Komiksu.
Freeman, oby tak było, oby. Ale znając amerykańców może się to nie spełnić...


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#71 2007-02-13 15:24:17

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Komiksy

Zawziąłem się, żeby przeczytać całego Cerebusa (czyli the longest-running originally English-language comic book series ever by a single creative team and one of the longest works of fiction in literature), bo całkiem niedawno się zorientowałem, że seria wreszcie została ukończona w 2004 roku. Koneserom heroic fantasy którzy nie słyszeli o Cerebusie tylko się wydaje, że są koneserami heroic fantasy. Poza tym rzecz jest napisana angielszczyzną stylizowaną, nieco trudniejszą niż ta, z jaką mamy na co dzień do czynienia w fansubach i czytanie Cerebusa jakoś tam wzbogaca językowo mnie, któremu angielski zasadniczo się nie podoba, toteż  niewielką mam ochotę obcować z ichnią literaturą piękną w oryginale.
Za artystę ewidentnie przereklamowanegu uważam Mike'a Mignolę.

Offline

#72 2007-04-08 18:06:31

Ociesek
Użytkownik
Skąd: [RoD Anime]
Dołączył: 2007-03-27

Odp: Komiksy

Dla mnie najlepsze uniwersum- X-MEN!!!

Sliczne grafiki, dosyc przemyslana fabula no i te super moce[szpan]

Ach, az milo sie robi na samo wspomnienie:)

Btw- jak chcecie sie powymieniac, to mam chyba ze dwanascie plytek skanow tychze komiksow[szpan]

Fajny byl jeszcze Spawn i TheFearFactor, tudziez WitchBlade&TombRaider:D

Offline

#73 2007-04-08 18:24:05

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Komiksy

Teraz-obecnie czytam ElfQuest (kanoniczne 20 odcinków zebrane w 4-tomowej graphic novel; oprócz nich powstały przeróżne spin-offy). Rysunki Wendy Pini to może nie jest wzór akademickiej zej?istości, ale komiks czyta się bardzo nieźle - na drugi, trzeci, czwarty itd. rzut oka robi lepsze wrażenie, niż na pierwszy. ElfQuest ma nienagannie dopracowany scenariusz, "żywe" postaci i wciąga. Polecam.

Offline

#74 2007-04-08 18:24:16

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Komiksy

Takie małe info dla wszystkich co nie wiedzą:

"27 listopada 2006 roku równocześnie po francusku i po polsku ukazała się Ofiara, 29. tom serii, który jest ostatnim napisanym przez Van Hamme'a, kończącym sagę o Thorgalu. Od kolejnego odcinka scenarzystą serii będzie Yves Sente [pomagał Rosińskiemu min. Przy "Zemście Hrabiego Skarbka"], zaś Rosiński pozostanie rysownikiem cyklu, który skupi się teraz na losach Jolana, syna Thorgala."

Uwaga - mały spoiler
Ostatni tom ładnie kończy całość.
Thorgal w końcu odnajduje to czego chciał - życie w pokoju razem ze swoją rodziną jako wolni ludzie.

Ciekaw jestem przygód Jolana a także w którym zeszycie [tomie?] odwiedzi swoją rodzinę.


10721827ve.gif

Offline

#75 2007-04-08 21:10:27

Ociesek
Użytkownik
Skąd: [RoD Anime]
Dołączył: 2007-03-27

Odp: Komiksy

Thorgal to jest dopiero koles:)

Pamietam jeszcze rozne gry w style "Capcom VS Marvel" i tam zawsze Thorgalunio byl:) I takie fajne komba mial:D:D:D

Thorgal-Peace[okej]

Offline

#76 2010-04-27 22:49:19

krzykr
Użytkownik
Skąd: Słubice
Dołączył: 2006-12-18

Odp: Komiksy

Odświeżam. xD.
Czy jest jakaś baza danych Marvela coś w stylu anidb (Relations for Innocence) gdzie ładnie na wykresach pokazaliby mi prequele sequele i alternatywne historie...

W sumie mam zamiar śledzić jedynie dwa komiksy tego wydawnictwa Cień ~ Gra Endera... (Orson Scott Card)  i Anita Blake od (Hamilton Lauren).

Edit: Swoją drogą strasznie ciężko się przyzwyczaić do czytania z lewa do prawej, wzrok sam jakoś zaczyna od prawej strony...

Ostatnio edytowany przez krzykr (2010-04-28 19:08:09)

Offline

#77 2016-05-16 01:14:36

Johny2.0
Użytkownik
Skąd: Poznań/Pruszcz Gdański
Dołączył: 2009-05-21

Odp: Komiksy

Znalazłem temat więc nie będę spamował w innym.
Mam pytanko (do czytających) odnośnie serii Avengers wydawanej przez Egmont.
Zamierzam kupić tom 3 - Preludium Nieskończoności. Czy mogę go przeczytać bez zapoznania się z dwoma poprzednimi tomami? W sumie zrezygnowałbym i z tego bo jest już tego dużo, ale jest to wstęp do historii, którą pociągną pod koniec roku.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024