#61 2016-03-07 18:11:51

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Mirai Nikki

Tanis napisał:

Zapoda ktoś link do wersji BD?

Google twoim przyjacielem link

Offline

#62 2016-03-07 18:18:53

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Mirai Nikki

max-kun napisał:
Tanis napisał:

Zapoda ktoś link do wersji BD?

Google twoim przyjacielem link

Od razu podpytam, ma ktoś synchro napisów do wersji BD? Bo na ANSI jest połowa.


FluxBB bbcode test

Offline

#63 2016-03-07 18:23:24

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Mirai Nikki

Luk4S napisał:
max-kun napisał:
Tanis napisał:

Zapoda ktoś link do wersji BD?

Google twoim przyjacielem link

Od razu podpytam, ma ktoś synchro napisów do wersji BD? Bo na ANSI jest połowa.

Ja mam, poszło na priva. smile

Ostatnio edytowany przez max-kun (2016-03-07 18:25:29)

Offline

#64 2016-03-07 19:20:01

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Mirai Nikki

Luk4S napisał:

Ja tego jeszcze nie oglądałem... Jednak czytam powyższe komentarze i wydaje mi się, że to jedno z tych anime które chce być fajne - a mu to nie wychodzi. W dodatku ten główny bohater wygląda jak totalna oferma. Chyba podziękuję gimbusowej psychozie.  Chyba, że ktoś da mi jakiś konkretny argument, żeby to oglądać.

Kolejnym minusem jest, że Ken-chan chwali... to nasuwa my na myśl, że to anime jest słabe... Ale może się mylę? :>

Mirai Nikki to bajka którą jeżeli by rozebrać na pojedyncze elementy (muzyka, animacja, fabuła, postacie itp.) to można stwierdzić, ze każdy z nich jest nadzwyczaj dobry. Niestety połączenie tego jakoś tak "nie wyszło". Wielu narzeka na głównego bohatera, i fakt. Jest nieco irytujący (zwłaszcza na początku), ale z czasem się zmienia i co ważniejsze zmienia się pod wpływem zdarzeń, w których uczestniczy.

Czy jest to najlepszy battle royal w formie anime? Cóż, do Fate Zero to się nie umywa, więc ewentualnie mogę go osobiście zakwalifikować na drugie miejsce. Jest jeden problem, w walce biorąc udział niemal sami mentalni nastolatkowie, którzy mają bardzo niskie pragnienia i motywacje. Pod tym względem już taki Btooom jest lepszy - tam przynajmniej walczą "tylko" o przeżycie a jedyny problem to to jakich metod można się dopuścić, żeby wygrać. Kiedy dodaje się jakąś wielką nagrodę jak spełnianie życzeń czy ustawienie świata od nowa oczekuję bohaterów, którzy posiadają własne, dobrze przemyślane motywacje.

Offline

#65 2016-03-07 23:37:19

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Mirai Nikki

max-kun napisał:
Luk4S napisał:
max-kun napisał:

Google twoim przyjacielem link

Od razu podpytam, ma ktoś synchro napisów do wersji BD? Bo na ANSI jest połowa.

Ja mam, poszło na priva. smile


To mi także możesz wysłać ;]


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#66 2016-03-08 00:08:16

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Mirai Nikki

Tanis napisał:
max-kun napisał:
Luk4S napisał:

Od razu podpytam, ma ktoś synchro napisów do wersji BD? Bo na ANSI jest połowa.

Ja mam, poszło na priva. smile


To mi także możesz wysłać ;]


Poszło, oczkod

Offline

#67 2016-03-08 15:56:54

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Mirai Nikki

Animazon napisał:

Niestety połączenie tego jakoś tak "nie wyszło". Wielu narzeka na głównego bohatera, i fakt. Jest nieco irytujący (zwłaszcza na początku), ale z czasem się zmienia i co ważniejsze zmienia się pod wpływem zdarzeń, w których uczestniczy.

Główny bohater nasuwa wiele skojarzeń z tym znanym z Deadman Wonderland (chociaż aż tak irytujący nie był).

Animazon napisał:

Czy jest to najlepszy battle royal w formie anime? Cóż, do Fate Zero to się nie umywa, więc ewentualnie mogę go osobiście zakwalifikować na drugie miejsce.

No faktycznie Fate/Zero było również bardzo dobre, ale zarazem całkiem inne.

Animazon napisał:

Jest jeden problem, w walce biorąc udział niemal sami mentalni nastolatkowie, którzy mają bardzo niskie pragnienia i motywacje.

Dlaczego uważasz, że dorośli bohaterowie (których było większość) zachowywali się mentalnie jak nastolatkowie? W jaki sposób powinni się według ciebie zachować?
Trzeba pamiętać, że Yuno była praktycznie nie do pokonania, gdyż

Pokaż spoiler
ona wszystkich znała z innego świata, czyli ich słabe punkty.

Poza tym ciekawe odnośnie Yuno było to, że
Pokaż spoiler
jej tak naprawdę zależało tylko na spotkaniu Yukiego w kolejnym świecie.
Jeśli oglądałeś dokładnie, to widziałeś, że ona swoje marzenie spełniła, już w pierwszych odcinkach anime, więc ta cała bitwa była dla niej sprawą drugorzędną. Uważała, że nie ma sensu, więc była gotowa zginąć (chciała popełnić samobójstwo). Natomiast później porwała Yukiego, co kolejny raz pokazuje, że nie zależało jej na tej bitwie. Jako yandere była skrajnie w nim zakochana i to był praktycznie jedyny jej powód.
To zdecydowanie najciekawsza bohaterka w Mirai Nikki i ogólnie jedna z najlepszych postaci, jakie widziałem  w anime.

Animazon napisał:

Pod tym względem już taki Btooom jest lepszy - tam przynajmniej walczą "tylko" o przeżycie a jedyny problem to to jakich metod można się dopuścić, żeby wygrać. Kiedy dodaje się jakąś wielką nagrodę jak spełnianie życzeń czy ustawienie świata od nowa oczekuję bohaterów, którzy posiadają własne, dobrze przemyślane motywacje.

Czym bardziej anime urozmaicone/zaskakujące tym lepiej. Właśnie dlatego Mirai Nikki uważam za świetne, bo było o wiele bardziej złożone i zagmatwane niż się początkowo wydawało. Nie dosyć tego, że sama Yuno nie była ciągle taka sama, to w dodatku kilka ostatnich odcinków okazało się rewelacyjnych z powodu poznania prawdy o niej i nie tylko.
Mimo, że prawie każdy odcinek był bardzo dobry i ciekawy, to ostatnie uważam za wykraczające jeszcze ponad ten poziom.

Jakby Mirai Nikki tylko polegało na walkach od początku do końca, to oceniłbym je o wiele niżej. Natomiast dzięki temu, że było o wiele bardziej złożone, to wyjątkowo mi się spodobało.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2016-03-08 15:59:34)

Offline

#68 2016-03-08 23:58:21

Amored
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-16

Odp: Mirai Nikki

Kenshiro napisał:

Oglądałaś wersję BD? Bo jak TV to bardzo dużo straciłaś.
Czy ta poniższa scena w twojej wersji wyglądała tak samo, czy była cenzura?

*oglądała to anime cztery lata temu i nie ma aż tak dobrej pamięci do scen...*
Ten piękny moment, kiedy odkopujesz stare tematy, aż w końcu jeden z nich ożywa na dobre~. Teraz jak nic zasłużyłam na platynę, prawda?

Offline

#69 2016-06-04 17:26:51

Pasożyt
Użytkownik
Dołączył: 2016-02-08

Odp: Mirai Nikki

Tanis napisał:
max-kun napisał:
Luk4S napisał:

Od razu podpytam, ma ktoś synchro napisów do wersji BD? Bo na ANSI jest połowa.

Ja mam, poszło na priva. smile


To mi także możesz wysłać ;]

Jeśli jest możliwość, to również bym prosił o podesłanie.

Offline

#70 2016-06-04 17:36:46

Akan69
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Dołączył: 2013-03-04

Odp: Mirai Nikki

Pasożyt napisał:
Tanis napisał:
max-kun napisał:

Ja mam, poszło na priva. smile


To mi także możesz wysłać ;]

Jeśli jest możliwość, to również bym prosił o podesłanie.

Też bym prosił o synchro. smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024