#41 2016-10-14 19:17:17

Eisaku
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-05

Odp: Danganronpa: The Animation

Z tego, co ja czytałem, to nie jest demo, tylko już pełny twór. Jeśli demo, to tylko technologiczne w tym wypadku. Zresztą nawet sama gra nosi podtytuł na PS Storze "Class Trial", więc by się zgadzało.

VR akurat nie powinno się reklamować w takich grach, bo to całkowicie nie ma sensu, zwłaszcza, jeśli tak biednie wykonane XD

Offline

#42 2016-10-18 21:05:27

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Danganronpa: The Animation

Wow, anime Danganrompy 3 to zupełnie inna jakość niż Danganrompa: The Animation. Cudowna seria - zmieniano trochę zasady i zamieniono grę kryminalną na nieco bardziej klasyczny Battle Royal.

Nie rozumiem do końca skąd te zalecenia żeby oglądać odcinki naprzemiennie. Jeżeli pojawiały się jakieś przeplatające się spoilery to i tak to Mirai spolerował Zetsubou. IMO lepiej obejrzeć całość Mirai a potem Zetsubou - to drugie jest uzupełnieniem i znając chronologiczną kontynuację zyskuje się sporo. Znając "zakończenie" szukanie co do tego doprowadziło jest bardzo satysfakcjonujące.

Offline

#43 2016-10-19 16:57:07

Eisaku
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-05

Odp: Danganronpa: The Animation

Ja tam polecałem naprzemienne oglądanie raczej z powodu funu, niżeli płynących spoilerów. O spoilerowaniu mówiłem w kwestii spoilerowania drugiej części gry przez obie bajki.

Fajnie się oglądało naprzemiennie, bo wydarzenia się miło zazębiały - gdy jakiś rąbek tajemnicy został odkrywany, przenosiliśmy się parę lat wstecz (bądź do przodu) i widzieliśmy nieco inną perspektywę - rozwinięcie wspomnianych wydarzeń. Tak jak przykładowo wątek Kimury, Izayoiego i Ruruki, gdy (chyba) w Zetsubou #4 był pokazany ich konflikt, a w kolejnym już odcinku, czyli Mirai #5 zakończenie wspólnej opowieści.

Ach, no i fajnie, że podobało ci się. Osobiście uważam, że jako założenia, to Mirai wypada nieco gorzej. Właśnie Battle Royale jest dla mnie mniej interesujące, ale właśnie jako anime jest o wiele lepsze. Formuła z pierwszej części gry mogła wypalić tylko jako - właśnie - gra, nie anime.

Ostatnio edytowany przez Eisaku (2016-10-19 17:00:10)

Offline

#44 2016-10-19 19:22:54

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Danganronpa: The Animation

Eisaku napisał:

Ja tam polecałem naprzemienne oglądanie raczej z powodu funu, niżeli płynących spoilerów. O spoilerowaniu mówiłem w kwestii spoilerowania drugiej części gry przez obie bajki.

Fajnie się oglądało naprzemiennie, bo wydarzenia się miło zazębiały - gdy jakiś rąbek tajemnicy został odkrywany, przenosiliśmy się parę lat wstecz (bądź do przodu) i widzieliśmy nieco inną perspektywę - rozwinięcie wspomnianych wydarzeń. Tak jak przykładowo wątek Kimury, Izayoiego i Ruruki, gdy (chyba) w Zetsubou #4 był pokazany ich konflikt, a w kolejnym już odcinku, czyli Mirai #5 zakończenie wspólnej opowieści.

Ach, no i fajnie, że podobało ci się. Osobiście uważam, że jako założenia, to Mirai wypada nieco gorzej. Właśnie Battle Royale jest dla mnie mniej interesujące, ale właśnie jako anime jest o wiele lepsze. Formuła z pierwszej części gry mogła wypalić tylko jako - właśnie - gra, nie anime.

Też widzę Mirai jako gorsze. Sam schemat Battle Royal lubię, i nawet wprowadzono kilka ciekawych pomysłów jak np. zakazane czynności, jednak zbyt szybo z ograniczonego zaufania uczestniczy przeszli do zabijania się nie przedstawiając motywów takiego zachowania.  Do tego zbyt dużo chaosu a głównie bohaterowie wydawali się nie być skupieni na swoich celach.

W Zetsubou rozczarowała mnie nieco geneza Resztek Rozpaczy, liczyłem na coś więcej niż

Pokaż spoiler
zwykłe pranie mózgu
. Jednak sama postać Nagito Komaedy niweluje wszystkie potencjalne minusy - aż mnie korci żeby zagrać w D2 tylko po to żeby móc po obcować z tą postacią więcej (a słyszałem, że w tej części gry odwala naprawdę fascynujące rzeczy). Eh, może jak czas pozwoli.

Może mi ktoś polecić jakieś anime (lub nawet klasyczny film) z motywem bohatera mającym niespotykane szczęście we wszystkim co robi? Nie wydaje się to jakimś unikatowym pomysłem - mimo to nie jestem sobie w stanie przypomnieć nic podobnego (poza jednym odcinkiem Supernatural).

Offline

#45 2016-10-20 09:55:48

Eisaku
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-05

Odp: Danganronpa: The Animation

Tak, pranie mózgu to nieco schematyczne rozwiązanie, ale ciężko byłoby wymyślić coś sensownego nie zahaczając o zjawiska nadprzyrodzone.

Dokładnie, Nagito to diament zarówno Zetsubou jak i gry. W parze z nieoczywistą osobowością idzie świetne wykorzystanie jego talentu. O ile szczęście Naegiego "samo sie używa", tak Komaeda opiera na nim sporą część swoich działań.

Ogólnie druga część jest genialna, ale jej historia nieco bladnieje, gdy po seansie Kibou-hena dowiadujemy się o skutkach  wydarzeń z Wyspy Jabberwock. No ale mamy soczysty happy end w każdym aspekcie. I nawet nie mam nic przeciwko temu smile.

Szczerze mówiąc też nie mogę sobie przypomnieć żadnego anime, gdzie byłby tak wyeksponowany motyw szczęścia.

Jeszcze raz polecam ci przejść grę, a potem jeszcze raz obejrzeć Zetsubou. Buzia mi się mimowolnie cieszyła, gdy widziałem kolejne nawiązania do gry. No i gdy leciały osty z tej części.

Ehhh, spędziłem cały przejazd mpk na napisanie tego posta na telefonie XD.

Ostatnio edytowany przez Eisaku (2016-10-20 09:57:04)

Offline

#46 2016-10-20 11:32:42

Runaway
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-11

Odp: Danganronpa: The Animation

To ja tylko zostawię coś równie ciekawego dotyczącego kolejnej odsłony gry.
Talenty oraz głosowi aktorzy poszczególnych postaci:

Pokaż spoiler
Sayaka Kanda as Kaede Akamatsu, the super high-school-level pianist
Hikaru Midorikawa as Rantarō Amami, the super high-school-level ???
Haruka Ishida as Miu Iruma, the super high-school-level inventor
Hiro Shimono as Kokichi Ōma, the super high-school-level President
Tetsuya Kakihara as Kiibo, the super high-school-level Robot
Shunsuke Takeuchi as Gonta Gokuhara, the super high-school-level insect expert
Megumi Hayashibara as Shūichi Saihara, the super high-school-level detective
Mikako Komatsu as Tsumugi Shirogane, the super high-school-level cosplayer
Kenichi Suzumura as Korekiyo Shingūji, the super high-school-level folklorist
Sora Tokui as Tenko Chabashira, the super high-school-level aikido martial artist
Kikuko Inoue as Kirumi Tōjō, the super high-school-level maid
Maaya Sakamoto as Maki Harukawa, the super high-school-level day-care worker
Akio Ohtsuka as Ryōma Hoshi, the super high-school-level tennis player
Ryohei Kimura as Kaito Momota, the super high-school-level astronaut
Aimi Tanaka as Himiko Yumeno, the super high-school-level magician
Minori Suzuki as Angie Yonaga, the super high-school-level art club member
TARAKO as Monokuma, the Saishū Academy principal
Kouichi Yamadera as the Monokumas Monodamu, Monosuke, Monotarō, Monofanii, and Monokiddo

Kto według was będzie miał tutaj kluczową rolę poza główną bohaterką?
Powiem szczerze, że chciałbym doczekać się tutaj w końcu "złego zakończenia" dającego następcę dla Enoshimy.

Ostatnio edytowany przez Runaway (2016-10-20 11:39:23)


FluxBB bbcode test

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024