#41 2016-11-01 21:38:10

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu lato/jesień 2016)

Thebassa napisał:

No i soundtrack jest świetny, a HAI YO to chyba najlepszy kawałek, jaki słyszałem w którymkolwiek Berserku. Łączysz wizualia z muzyką i to wszystko naprawdę zajebiście wychodzi. Intensywnie czekam na następny sezon.

Do OST to akurat trudno mieć zastrzeżenia, chociaż niektórzy narzekali na te odgłosy patelni... które mi się osobiście podobały. Nie ma to jak porządny KLANG przy mocnym hicie. No i seiyuu też tam spoko wypadli, szczególnie ten Gutsa. Opening cudo.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#42 2016-11-01 21:59:51

UndeadHunter
Użytkownik
Dołączył: 2015-10-03

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu lato/jesień 2016)

Kamiyan3991 napisał:

dla mnie dużym rozczarowaniem była np. nowa adaptacja UBW, którą oglądało mi się znacznie gorzej niż starego Fejta z 2005.

Oczywiście, że tak. Przecież UBW miało gorszy opening, co samo w sobie przesądziło sprawę.  evil  Szóstego podobno ma być jakieś info na temat Heaven's Feel. Nie mogę się doczekać. yahoo

Offline

#43 2016-11-01 22:03:45

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu lato/jesień 2016)

UndeadHunter napisał:

Przecież UBW miało gorszy opening, co samo w sobie przesądziło sprawę.

Uczepiłeś się tego openingu jak rzep psiego ogona. Bo akurat byłem tym zawiedziony z wielu innych powodów. Ale to nie jest temat Fate. ^^


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#44 2016-11-02 09:09:21

darthdragon
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2008-12-21

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu lato/jesień 2016)

Berserk, ach, ten Berserk. Fakt, że istnieją gorsze adaptacje, nie znaczy, że mamy obniżać oczekiwania. Ale oczywiście każdy chce udowodnić swój punkt widzenia i użyje pasujących do tego argumentów. Nie chciałem podawać przykładów, bo to zawsze wiąże się z narażeniem na ostrzał, ale pal licho. Weźmy np. Shingeki no Kyojin. Olać już fakt, czy komuś podoba się fabuła, czy też nie, bo z tego, co kojarzę, adaptacja była wierna oryginałowi pod tym względem. Co jednak uczyniono? Dopieszczono wizualia i pod tym względem adaptacja była znacznie lepsza od materiału źródłowego. W Berserku zaś nie poprawiono niczego, a jedynie pogorszono to i owo. To, że Berserk jest złą/średnią adaptacją jest faktem i nie ma co tutaj dyskutować. Czy są gorsze? Są, ale nie o to tutaj chodzi.

Po co robić drugi raz to samo? Nikt nie neguje, że poprawianie materiału źródłowego jest czymś dobrym, ale tutaj zmiany wydają mi się podyktowane budżetem/czasem/niechlujstwem niż chęcią ‘dobrej zmiany’. Ja osobiście nie eksperymentowałbym z pełnym CGI, tylko uczynił tak jak filmy, by trzymać się konwencji. W ogóle z tym 3d jest trochę dziwnie, bo albo trzymamy się go wszędzie, albo tak jak robią to inni, a tutaj już w openingu mamy niekonsekwencję. Ale wytłumaczcie mi, skoro ta technika jest taka super, to skąd decyzja, by niektóre sceny 3d zamienić na 2d w BD?

Pokaż spoiler
Berserk2016-BD1-Comparison-2.png

A pierwszy Berserk jest zwyczajnie stary, więc chyba nie dałbym rady go miło obejrzeć w dzisiejszych czasach. Za to miał jedną ważną zaletę, zachęcał do mangi. I jeszcze jedno, nie zapędzałbym się z porównywaniem tamtej produkcji z tą nową, gdyż różni je wszystko - od fabuły po metodę wykonania, dlatego nie da się tego przeanalizować bez bajkopisarstwa.


favoped_banner.jpg

Offline

#45 2016-11-02 12:11:45

Thebassa
Użytkownik
Skąd: Damian
Dołączył: 2007-12-19

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu lato/jesień 2016)

darthdragon napisał:

To, że Berserk jest złą/średnią adaptacją jest faktem i nie ma co tutaj dyskutować.

I tu się mylisz, nowy Berserk jest bardzo dobrą adaptacją. Większość ludzi skreśla go na samym początku przez CGI. I to drugie zdanie właśnie, mój drogi, jest faktem. Nie mam zamiaru wnikać w te wszystkie autystyczne analizy. Nie mam żadnych dziwnych uprzedzeń do CGI i dzięki temu bardzo dobrze bawiłem się przy nowym Berserku.


<KieR> robotic notes bylo niezle

Offline

#46 2016-11-02 12:50:28

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu lato/jesień 2016)

Thebassa napisał:
darthdragon napisał:

To, że Berserk jest złą/średnią adaptacją jest faktem i nie ma co tutaj dyskutować.

I tu się mylisz, nowy Berserk jest bardzo dobrą adaptacją. Większość ludzi skreśla go na samym początku przez CGI. I to drugie zdanie właśnie, mój drogi, jest faktem. Nie mam zamiaru wnikać w te wszystkie autystyczne analizy. Nie mam żadnych dziwnych uprzedzeń do CGI i dzięki temu bardzo dobrze bawiłem się przy nowym Berserku.

+1


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#47 2016-11-02 23:18:52

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu lato/jesień 2016)

Skoro dla was to wygląda dobrze? https://www.youtube.com/watch?v=KoMh3XuB784 to się załamuje... Tu nie chodzi o uprzedzenia do CGI np przy Ajin i Sidoni świetnie się bawiłem i CGI było przyzwoite a w Berserku po prostu wygląda pokracznie już nie wspominając o kompozycji.


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#48 2016-11-02 23:37:00

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu lato/jesień 2016)

Witax napisał:

Skoro dla was to wygląda dobrze? https://www.youtube.com/watch?v=KoMh3XuB784 to się załamuje... Tu nie chodzi o uprzedzenia do CGI np przy Ajin i Sidoni świetnie się bawiłem i CGI było przyzwoite a w Berserku po prostu wygląda pokracznie już nie wspominając o kompozycji.

Co za gówno.

Offline

#49 2016-11-02 23:39:58

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu lato/jesień 2016)

Witax napisał:

Skoro dla was to wygląda dobrze? https://www.youtube.com/watch?v=KoMh3XuB784 to się załamuje... Tu nie chodzi o uprzedzenia do CGI np przy Ajin i Sidoni świetnie się bawiłem i CGI było przyzwoite a w Berserku po prostu wygląda pokracznie już nie wspominając o kompozycji.

Tu nawet nie chodzi o kompozycję. To nawet nie można nazwać amatorszczyzną. Wzięli ludzi z ulicy dali im 2 jeny i kazali robić animu. Nawet jeśli to zwykła reklamówka mangi, żeby zachęcała ludzi do kupna jej, a tu jest porażka na całej linii. Włączę Minecrafta i mam to samo  fuj


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#50 2016-11-03 08:46:30

darthdragon
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2008-12-21

Odp: Stop with this shit! (podsumowanie bajek z przełomu lato/jesień 2016)

Ehm, mój drogi, masz całkowitą rację, że ludzie oceniają tę bajkę z perspektywy CGI, ale mnie Sidonia i Ajin przypadły do gustu, więc nie należę do tej grupy. Niemniej należy rozróżnić złe i dobre CGI, przykład pierwszego był zalinkowany wyżej, a drugiego jest TU.

Niech wam będzie, Besrserk to średnia (nie zła) adaptacja. Dobra jednak poprawia oryginał albo przynajmniej go nie pogarsza, tutaj tego powiedzieć nie można. W takim razie napiszcie, w czym, waszym zdaniem, Berserk (2016) jest lepszy od materiału źródłowego. Przekonajcie mnie, bo możliwe, że bycie fanem zaburza moją percepcję.


favoped_banner.jpg

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024