#1 2016-12-29 15:25:43

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Wniosek o zbanowanie użytkownika i zmiany w regulaminie

Na przestrzeni ostatnich dni użytkownik artur_dob46 (ArturAP) dopuścił się wielokrotnego złamania regulaminu oraz wypaczenia idei platformy udostępniania napisów, jednak ze względu na ciągłe usuwanie dowodów do tej pory nie otrzymał nawet ostrzeżenia. Prawdopodobnie nigdy żadna z osób odpowiedzialnych za bazę napisów nie wpadła na stronę, póki te napisy siedziały. Tak więc jestem zmuszony napisać na forum o tej sprawie.

Użytkownik zaczął normalnie - wstawiał napisy do Pokemonów, głównie podserii Generations. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że po zdobyciu doświadczenia na temat ludzi nie pytających się o zgodę na użycie jego napisów na swojej stronie strasznie się zdenerwował i zablokował hasłem paczki, a w opisie miał umieszczoną informację, że po hasło należy zgłosić się do niego.
Argumentował to tak (nie są to kubek w kubek jego słowa, jednak sens został zachowany):

A ty jakbyś się czuł, gdybyś płacił 100 zł za 20 minut tłumaczenia i ktoś ukradł ci napisy?

W tym momencie użytkownik napluł (świadomie lub nie) na ideę platformy animesub (nie wspominam o forum), którą jest udostępnianie napisów dla wszystkich zainteresowanych, jednak regulaminu - o dziwo - nie złamał i moderator jedynie mógłby się powołać na prawo do usuwania napisów "z innych uzasadnionych przyczyn".
Po kilkugodzinnej debacie usunął wszystkie napisy, jakie udostępnił na animesub.

Niestety w międzyczasie robiłem format laptopa, więc zabezpieczone archiwum zniknęło z mojego dysku.


Dzisiaj powrócił z bardziej bezczelnym i chamskim nastawieniem.
Wstawił napisy do pierwszego odcinka Another z - jak twierdził - tekstem przepisanym ze strony anime-odcinki.pl. Po zapoznaniu się z materiałem na stronie a-o i tym, co jest w bazie dodane jako Another, zauważyłem, że należą one do Shinden Underground. Jednak w polu autora wpisał siebie (ArturAP).
Po wstawieniu mojego komentarza Lord Crane mnie poprawił, że jednak te napisy zostały zerżnięte od nich (RyuuTsuru Teikoku), czyli uploader kłamał nawet na temat tego, że przepisał ze strony anime-odcinki. Nawet nazwy istniejących w pliku styli się zgadzały, jednak główna czcionka została zmieniona oraz pozbyto się efektów.

Jego reakcja na nasze komentarze:

Pokaż spoiler
r9g3zlN.png

Archiwum:
https://drive.google.com/file/d/0Bzjex9 … sp=sharing

W trakcie pisania nowych komentarzy wstawił napisy do kinówki live-action Another. Początkowo myślałem, że to jest do OVA, bo napisy ważyły 30 kB, jednak zostałem poprawiony. Po przyjrzeniu się okazało, że napisy nie zawierają żadnego tekstu przez pierwszą godzinę trwania filmu. Potem mamy kilka przetłumaczonych zdań, by następnie do samego końca wyświetlały się angielskie napisy.
Uploader jak zareagował?

To wersja testowa!!!

Archiwum:
https://drive.google.com/file/d/0Bzjex9 … sp=sharing

Szybko zniknęły napisy do kinówki i wstawił jeszcze raz napisy do pierwszego odcinka Another (poprzednich nie usunął), tym razem wpisując w polu autora "DD&LGC" (Darth Dragon i Lord Gold Crane), mimo że w oryginalnych napisach w polu autora jest nazwa grupy, a tłumaczeniem zajęła się Black Sheep.
A o braku zgody to nie muszę raczej wspominać.

W końcu zniknęły wszystkie napisy i obecnie na koncie ma wstawione tylko jedne napisy. Jestem w stanie już uwierzyć, że to jego, bo są mizernej jakości i zrobione na szybko bez sprawdzania błędów (w jednej linii ma niezamknięty tag i całe zdanie się wysypuje).

Tak więc pod jaki punkt regulaminu podchodzą jego wybryki:

II. Regulamin dla osób udostępniających napisy w Animesub.info:
4. Animesub.info przestrzega praw autorskich, dlatego osoba udostępniająca w serwisie napisy musi być ich autorem lub posiadać wyraźną zgodę na ich umieszczenie od samego autora. Skutkiem nie podania autora napisów jest usunięcie ich z serwisu.
5. W przypadku wpisania nieprawdziwego autora napisów, napisy te mogą zostać usunięte. A w przypadku notorycznego udostępniania napisów nie swojego autorstwa bez praw autorskich do nich, konto udostępniającego użytkownika może zostać zablokowane.


Dlatego proszę o zbanowanie użytkownika artur_dob46 (ArturAP). Czas bana pozostawiam administracji.

Po tej akcji wyszedł na jaw brak jednego zapisu w regulaminie. Powinien on dotyczyć zakazu wstawiania napisów zabezpieczonych hasłem pod groźbą usunięcia napisów.

Btw. znalazłem literówkę w regulaminie:

IV. 3. c. Stopka z autorem napisów zostanie usunięta lub napisy zostaną przywłaszone przez udostępniającego.

Edit: dalsze dowody dot. zachowania użyszkodnika:

Pokaż spoiler
eGhnNNl.png

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2016-12-31 22:32:47)

Offline

#2 2016-12-29 15:47:18

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Wniosek o zbanowanie użytkownika i zmiany w regulaminie

Pokaż spoiler
fat-cat-with-popcorn.jpg

A już myślałem, że chodzi o inną osobę kombinuje

Offline

#3 2016-12-29 16:27:10

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Wniosek o zbanowanie użytkownika i zmiany w regulaminie

A skorzystałeś z opcji "zgłoś moderatorom"? To oni powinni mu tłumaczyć regulaminy, a nie sfrustrowany użytkownik.

Offline

#4 2016-12-29 17:12:05

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Wniosek o zbanowanie użytkownika i zmiany w regulaminie

Zgłosiłem i pokemony, i wszystkie Another.

Offline

#5 2016-12-29 21:45:00

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Wniosek o zbanowanie użytkownika i zmiany w regulaminie

Nie rozumiem problemu... bywało już, że ktoś wstawił coś, co nie jest jego. Zawsze pisałem najpierw do gością, a w razie problemów wystarczyło jedno pm i suby leciały, czasem i z autorem włącznie. Moderacja działa, tylko czasem z opóźnieniem. smile_big


wladza1.png

Offline

#6 2016-12-29 21:55:12

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Wniosek o zbanowanie użytkownika i zmiany w regulaminie

I tak miałem założyć temat na temat regulaminu, a nie wiem, jak działa sama strona - gdy użytkownik usunie napisy, to czy wciąż moderator ma do nich dostęp? Jeżeli nie, to nie ma żadnych dowodów potwierdzających zgłoszenie, a raczej na słowo nie zaufają komuś w sprawie łamania regulaminu. Zresztą pisałem już do jednego moderatora w tej sprawie, bo zgłoszenia lecą do dulu - zero odzewu (Rein).
Jeszcze w innej sprawie dot. pewnych napisów napisałem do dulu, na którą odpisał, że zarzuci sprawę redakcji, ale odpowiedzi z konkluzją nie otrzymałem (sprawa z końca września).

I zastanawiam się, gdzie tu leży wina - szefostwa, braku czasu, olewania w ich mniemaniu "mało znaczących tematów".
A może to ja mam za dużo czasu i powinienem wyjechać w Bieszczady się wyluzować, bo po co się przejmować czymkolwiek?

Offline

#7 2016-12-29 22:04:35

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Wniosek o zbanowanie użytkownika i zmiany w regulaminie

marek2fgc napisał:

I tak miałem założyć temat na temat regulaminu, a nie wiem, jak działa sama strona - gdy użytkownik usunie napisy, to czy wciąż moderator ma do nich dostęp? Jeżeli nie, to nie ma żadnych dowodów potwierdzających zgłoszenie, a raczej na słowo nie zaufają komuś w sprawie łamania regulaminu. Zresztą pisałem już do jednego moderatora w tej sprawie, bo zgłoszenia lecą do dulu - zero odzewu (Rein).
Jeszcze w innej sprawie dot. pewnych napisów napisałem do dulu, na którą odpisał, że zarzuci sprawę redakcji, ale odpowiedzi z konkluzją nie otrzymałem (sprawa z końca września).

I zastanawiam się, gdzie tu leży wina - szefostwa, braku czasu, olewania w ich mniemaniu "mało znaczących tematów".
A może to ja mam za dużo czasu i powinienem wyjechać w Bieszczady się wyluzować, bo po co się przejmować czymkolwiek?

W sumie podkreśliłem to, co mnie zastanowiło i może rzeczywiście mój przypadek jest inny... bo z modami znałem się nieco lepiej/dłużej, zwłaszcza że dulu i lilith byli w KA, więc wystarczała informacja. Ale jest też druga kwestia - forum się uspokoiło, moderacja rzadziej zagląda, zawsze można też o czymś zapomnieć. Samo życie.  smile_lol


wladza1.png

Offline

#8 2016-12-29 22:57:37

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Wniosek o zbanowanie użytkownika i zmiany w regulaminie

Wiem, że Crane też gościa zgłaszał moderacji, natomiast jeśli sytuacja się powtarza, a wynika z tego, że powtarza, to ban permanentny powinien być.


Ty dulowaty userze!

Offline

#9 2016-12-31 11:25:46

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Wniosek o zbanowanie użytkownika i zmiany w regulaminie

Nasz protagonista wrzucił napisy do, jak myślałam, 4 epka Pokemonów Mega Evolution 4.
Tak przynajmniej jest w nazwach:

Pokaż spoiler
5NBssH1.png

Jak wypisałam błędy temu gnomowi i zauważyłam, że są przetłumaczone do niecałej 3 minuty, doczytałam kuriozalny opis:

Napisy do wersji trzyminutowej, prezentowanej pod koniec odcinka trzeciego.
Wersja 720p.

Noż kurde.
Tłumaczyć zapowiedź czwartego odcinka w odcinku trzecim i wrzucać to jako 4 odcinek to to jakiś dramat jest, proszę państwa. Pomijając już zbędność rozdzielania zapowiedzi od reszty odcinka (w tym przypadku trzeciego), to i tak te napisy nie będą pasowały do żadnej wersji, bo zapowiedzi mają to do siebie, że są na końcu odcinka.


Ty dulowaty userze!

Offline

#10 2017-01-01 16:41:48

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Wniosek o zbanowanie użytkownika i zmiany w regulaminie

Dziękuję za uznanie bana.

Offline

#11 2017-01-01 18:17:27

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Wniosek o zbanowanie użytkownika i zmiany w regulaminie

Nie ma mnie parę dni... napisy więcej komentarzy niż pobrań. Kolega arturo już wcześniej robił plagiaty, ale jako dobry człowiek chciałem mu dać szansę, wykorzystał ją. Może liczyłem na inny rezultat, może nie. I tak dla wszystkich; lepiej napisać do mnie prywatną wiadomość, nawet zbytnio nie trzeba się rozpisywać.

Ostatnio edytowany przez dulu (2017-01-01 18:18:02)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024