#1 2017-01-22 04:35:46

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Pogaduchy o SubEdicie

coellus napisał:

(a jak już był SubEdit to już w ogóle wszystko się nie zgadzało)

Tak jak ktos ma dwie lewe rece to mu sie nie zgadzalo smile zrobienie synchro w SE to pare sekund, chyba ze w rachube wchodzily dodatkowe sceny wtedy wiecej roboty bylo smile Ja np dalej jakde na SE, szkoda ze autor ma wyj........ moglby uwolnic zrodla zeby ktos ogarnal wersje pod nowe winy smile

Ostatnio edytowany przez Rein (2017-01-22 21:37:20)


ara ara...

Online

#2 2017-01-22 06:58:22

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Pogaduchy o SubEdicie

Kilgur napisał:
coellus napisał:

(a jak już był SubEdit to już w ogóle wszystko się nie zgadzało)

Tak jak ktos ma dwie lewe rece to mu sie nie zgadzalo smile

Nie, nie musiał mieć 2 lewych rąk. Wystarczy, że nie wiedział, że SE wymuszał inny FPS niż miał plik.
2 lewe ręce to musi mieć osoba, która w 2017 r. nadal używa SE, SE był dobry w swoją epokę, ale teraz to się prawie do niczego nie nadaje.


Ty dulowaty userze!

Offline

#3 2017-01-22 07:02:12

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Pogaduchy o SubEdicie

coellus napisał:
Kilgur napisał:
coellus napisał:

(a jak już był SubEdit to już w ogóle wszystko się nie zgadzało)

Tak jak ktos ma dwie lewe rece to mu sie nie zgadzalo smile

Nie, nie musiał mieć 2 lewych rąk. Wystarczy, że nie wiedział, że SE wymuszał inny FPS niż miał plik.
2 lewe ręce to musi mieć osoba, która w 2017 r. nadal używa SE, SE był dobry w swoją epokę, ale teraz to się prawie do niczego nie nadaje.

Ja używam do przesuwania napisów mdvd. Do starszych filmów najczęściej, dziś go nawet używałem. smile_lol

Offline

#4 2017-01-22 07:29:08

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Pogaduchy o SubEdicie

dulu napisał:
coellus napisał:
Kilgur napisał:

Tak jak ktos ma dwie lewe rece to mu sie nie zgadzalo smile

Nie, nie musiał mieć 2 lewych rąk. Wystarczy, że nie wiedział, że SE wymuszał inny FPS niż miał plik.
2 lewe ręce to musi mieć osoba, która w 2017 r. nadal używa SE, SE był dobry w swoją epokę, ale teraz to się prawie do niczego nie nadaje.

Ja używam do przesuwania napisów mdvd. Do starszych filmów najczęściej, dziś go nawet używałem. smile_lol

Ja mdvd od razu przerabiam na ass.


Ty dulowaty userze!

Offline

#5 2017-01-22 07:32:56

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Pogaduchy o SubEdicie

coellus napisał:
dulu napisał:
coellus napisał:

Nie, nie musiał mieć 2 lewych rąk. Wystarczy, że nie wiedział, że SE wymuszał inny FPS niż miał plik.
2 lewe ręce to musi mieć osoba, która w 2017 r. nadal używa SE, SE był dobry w swoją epokę, ale teraz to się prawie do niczego nie nadaje.

Ja używam do przesuwania napisów mdvd. Do starszych filmów najczęściej, dziś go nawet używałem. smile_lol

Ja mdvd od razu przerabiam na ass.

Robię dokładnie to samo.


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#6 2017-01-22 08:57:53

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Pogaduchy o SubEdicie

coellus napisał:

Nie, nie musiał mieć 2 lewych rąk. Wystarczy, że nie wiedział, że SE wymuszał inny FPS niż miał plik.

Jesli tego nie wiedzial to znaczy ze wiedza jaka posiadl ograniczala sie do ogarniecia podstawowych opcji play, stop, wczytaj napisy, wczytaj film  jezor

coellus napisał:

SE był dobry w swoją epokę, ale teraz to się prawie do niczego nie nadaje.

Skad mozesz wiedziec ze sie nie nadaje skoro masz znikoma wiedze na jego temat jezor Ja spokojnie sobie ogladam wszystko co chce w SE, niezaleznie od formatu napisow. Dodatkowo nie musze plakac na forum o synchro, bo jestem w stanie sam je sobie zrobic w w kilka sekund jezor


ara ara...

Online

#7 2017-01-22 09:13:30

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Pogaduchy o SubEdicie

Kilgur napisał:
coellus napisał:

SE był dobry w swoją epokę, ale teraz to się prawie do niczego nie nadaje.

Skad mozesz wiedziec ze sie nie nadaje skoro masz znikoma wiedze na jego temat jezor Ja spokojnie sobie ogladam wszystko co chce w SE, niezaleznie od formatu napisow. Dodatkowo nie musze plakac na forum o synchro, bo jestem w stanie sam je sobie zrobic w w kilka sekund jezor

Na SE to ja stawiałam pierwsze kroki w fansubbingu, łącznie z robieniem timingu, więc nie, nie mam znikomej wiedzy o nim. Za to narzekań, że coś nie halo i nie trybi w SE było dużo. Do czego się przyznam - nie mam pojęcia, jak wygląda obecnie, o ile w ogóle ewoluował od czasu, gdy go rzuciłam.

Kilgur napisał:

Jesli tego nie wiedzial to znaczy ze wiedza jaka posiadl ograniczala sie do ogarniecia podstawowych opcji play, stop, wczytaj napisy, wczytaj film

Czyli przeciętnego widza na owe czasy (w sumie obecne również), wszystko się zgadza, natomiast nie oznacza to posiadanie 2 lewych rąk. Każdy, absolutnie każdy i ja jestem absolutnie pewna, że ty wyjątkiem nie jesteś, kto miał plik z innym FPS-em niż 25 (czyli chyba wszystkie) i napisy z innym FPS-em niż 25, musiał za pierwszym razem oglądając na SE na dzień dobry zaliczyć WTF, gdy przesunąłeś o ileś sekund, a opóźnienie z biegiem filmu dalej się pogłębiało. I dopiero wtedy ktoś odkrywał, że albo jest coś takiego jak FPS, albo jeśli wiedział w ogóle o FPS, to, że coś nie gra w SE z FPS. I niby od czegoś jest google, ale z drugiej strony poza tym jednym szczegółem SE na tamte czasy był świetnym odtwarzaczem do filmów z napisami i wszyscy go polecali, więc siłą rzeczy nowych użytkowników przybywało i pytań, że coś nie halo, było w związku z tym sporo. Pamiętam to jak dziś  smile_lol


Ty dulowaty userze!

Offline

#8 2017-01-22 09:45:42

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Pogaduchy o SubEdicie

coellus napisał:
Kilgur napisał:
coellus napisał:

SE był dobry w swoją epokę, ale teraz to się prawie do niczego nie nadaje.

Skad mozesz wiedziec ze sie nie nadaje skoro masz znikoma wiedze na jego temat jezor Ja spokojnie sobie ogladam wszystko co chce w SE, niezaleznie od formatu napisow. Dodatkowo nie musze plakac na forum o synchro, bo jestem w stanie sam je sobie zrobic w w kilka sekund jezor

Na SE to ja stawiałam pierwsze kroki w fansubbingu, łącznie z robieniem timingu, więc nie, nie mam znikomej wiedzy o nim. Za to narzekań, że coś nie halo i nie trybi w SE było dużo. Do czego się przyznam - nie mam pojęcia, jak wygląda obecnie, o ile w ogóle ewoluował od czasu, gdy go rzuciłam.

Kilgur napisał:

Jesli tego nie wiedzial to znaczy ze wiedza jaka posiadl ograniczala sie do ogarniecia podstawowych opcji play, stop, wczytaj napisy, wczytaj film

Czyli przeciętnego widza na owe czasy (w sumie obecne również), wszystko się zgadza, natomiast nie oznacza to posiadanie 2 lewych rąk. Każdy, absolutnie każdy i ja jestem absolutnie pewna, że ty wyjątkiem nie jesteś, kto miał plik z innym FPS-em niż 25 (czyli chyba wszystkie) i napisy z innym FPS-em niż 25, musiał za pierwszym razem oglądając na SE na dzień dobry zaliczyć WTF, gdy przesunąłeś o ileś sekund, a opóźnienie z biegiem filmu dalej się pogłębiało. I dopiero wtedy ktoś odkrywał, że albo jest coś takiego jak FPS, albo jeśli wiedział w ogóle o FPS, to, że coś nie gra w SE z FPS. I niby od czegoś jest google, ale z drugiej strony poza tym jednym szczegółem SE na tamte czasy był świetnym odtwarzaczem do filmów z napisami i wszyscy go polecali, więc siłą rzeczy nowych użytkowników przybywało i pytań, że coś nie halo, było w związku z tym sporo. Pamiętam to jak dziś  smile_lol


To ze cos z SE nie trybi to chyba pomylilo ci sie z innym playerem, ja za wiele problemow nie pamietam, a jak juz jakies byly to najczesciej winna kodekow smile SE mial wypuszczona ostatnia wersje na chyba wiecej niz rok przed twoja rejestracja smile_big wiec raczej nie ewoluowal smile Co do tajemniczych FPS filmow to w owych czasach sporo tlumaczy zostawialo fps w pliku lub na stronie, lub tak jak teraz podawali pod jaki release sa napisy, a wtedy wystarczylo poszukac chwile zeby ogarnac fps. Jak nie bylo fps podane to tez pare prob i tadam w 99% napisow synchronizacja nie zajmowala dluzej niz 30 sekund smile Sam w pewnych latach praktycznie 99% animu synchronizowalem mialem poprostu 10 mbit i sicaganie ~300 mb epkow nie bylo problemem, a w polsce 99% ludzi siedzialo na neostradzie   i wiekszosc napisow bylo po gowniane wersje smile_big

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2017-01-22 09:48:34)


ara ara...

Online

#9 2017-01-22 10:17:05

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Pogaduchy o SubEdicie

Nie trybi na starcie z napisami mdvd z innym FPS-em niż 25. Każdy, kto pierwszy raz oglądał w ten sposób na dzień dobry musiał mieć z tym problem, chyba że wcześniej wiedział o wymuszaniu innego FPS-u, ale też niby skąd, nigdzie nie było widocznej informacji o tym. Widocznie nie pamiętasz swojego pierwszego razu, za to utkwiły ci w pamięci inne, poważniejsze problemy. Serio śmiem tak twierdzić. Lub ewentualnie jeszcze za TMP ogarnąłeś kwestię klatek, choć w przypadku TMP klatki nikomu do szczęścia nie były potrzebne. Jak już się ogarnęło, że FPS nie pasuje, to tak jak mówię - SE był zajebisty, ale pytań było od groma.
I jestem absolutnie pewna, że chodzi o SE, w końcu spędziłam z nim mnóstwo czasu, zarówno podczas oglądania, jak i tłumaczenia, nie pomyliło mi się z żadnym playerem.

A jeśli nie ewoluował - cóż, tym bardziej się dziwię, że jeszcze go używasz.


Ty dulowaty userze!

Offline

#10 2017-01-22 11:45:53

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Pogaduchy o SubEdicie

z 15 lat SE uzywam i jestem zadowolony smile Jak wiadomo chwile zajelo ogarniecie zrobienia synchronizacji, pozniej kontenerow innych niz avi, ale do dzis problemow nie mam smile


ara ara...

Online

Stopka forum

© Animesub.info 2024