#321 2012-11-10 22:28:27

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."

Od wczoraj w threadach na /a/ rozmowa toczy się głównie o... piłce nożnej i desce Rentona xD oczywiście Renton nadal nie umie podawać.

Pokaż spoiler
xp1yqp.jpg

No to pozostało 8 dni do ostatniego epka. Szybko zleciało jak się circlejerkowało xD przyznam szczerze że ten miesiąc... w sumie prawie dwa miesiące czekania sprawiły, że "urodziłam" sporo rysunków, wczoraj wrzucałam na pixiva bump 79 plików, a to nie jest wszystko.

Z trailera mnie osobiście najbardziej zastanawia niedokończony/zniszczony Mk I, który był też w 14 odcinku. Poza tym oczywiście Truth w czymś w rodzaju command cluster, no i upgraded Mk I, który na pierwszy rzut oka wydawał mi się fuzją ze spec 2 (jak to ma oznaczać Skywalker end dla Naru, to bardzo chętnie). No i jeszcze pytanie, czy scena, w której Mk I leci za Nirvashem Rentona ma sugerować, że chłopaki razem ruszają żeby sprowadzić Eurekę z powrotem, czy że Renton chce użyć działa, a Ao chce go powstrzymać.


Qashqai.png

Offline

#322 2012-11-20 12:16:49

fanthomas
Użytkownik
Dołączył: 2011-05-27

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."

Ostatnie 2 epki pojawiły się na http://www.animetake.com/eureka-seven-ao-episode-23-24/ smile

Ostatnio edytowany przez fanthomas (2012-11-20 12:17:07)

Offline

#323 2012-11-20 13:04:45

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."

fanthomas napisał:

Błąd, ostatnie 2 odcinki pojawiły się na: http://www.ggkthx.org/ Strona animetake.com jedynie skupia linki do wydań różnych grup.


tumblr_static_bug.gif

Offline

#324 2012-11-20 13:11:06

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."

Aż zacytuję najczęstszą opinię, jaka pojawia się na sieci:

Gonna pretend Eureka Seven AO never happened.

Offline

#325 2012-11-20 20:27:27

Uki346
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-20

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."

Powiem tyle:
Czuje nie dosyt lekki po zakonczeniu.
Chcialbym wiecej troche ale nie jest tragicznie znowu.

Offline

#326 2012-11-20 20:41:47

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."

Nie było aż tak źle jak wszyscy mówią, standardowy BONES END xD
W cholerę pytań bez odpowiedzi i parę rzeczy, które naprawdę każą się zastanawiać czy scenarzyści myślą nad tym co piszą, ale poza tym...
Zajebista animacja, świetny directing i sound directing (szczególnie to drugie, do tego ta muzyka - nie mogę się doczekać drugiego OSTa. Mimo że OST E7 był genialny, OST AO chyba podoba mi się jeszcze bardziej), dużo emocjonujących scen, miałam kupę zabawy przy oglądaniu tych odcinków, zarówno podczas livestreamu, jak i dziś podczas oglądania wersji z napisami.
I jeszcze jedna rzecz, która mnie rozwaliła: to, jak Ao wygląda na sam koniec.

Pokaż spoiler
fdh6hh.jpg
Natychmiastowe skojarzenie było z moimi rysunkami ze starszą wersją Ao. Autentycznie się głupio śmiałam do monitora, kiedy to zobaczyłam (i komentarze na /a/ na ten temat).
14l10m.jpg
Ten rysunek akurat sprzed miesiąca xD


Qashqai.png

Offline

#327 2012-11-22 17:47:41

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."

Obejrzałem dwa ostatnie odcinki i powiem jedno: to się kupy nie trzyma bzdura. Nawet nie chcę w to bardziej wnikać, bo zapewne wszystko rozpadnie się jak domek z kart - skoro już teraz widzę kilka zgrzytów beznadzieja.

Krótko podsumowując całe E7AO - wyszło źle. A biorą po uwagę, że jest to kontynuacja, to wyszło wręcz tragicznie. Dlatego:

Gonna pretend Eureka Seven AO never happened.

+10

I swoją droga, to Ao na końcu ginie? Bo mało prawdopodobne by przeżył upadek z takiej wysokości mając jedynie kawałek "deski"  rotfl.

Plot hole #1: Nirvash type ZERO spec2
Plot hole #2: Nirvash specV3
Plot hole #3: Quartz Gun
Plot hole #4: Truth Archetype in Nirvash Neo
...
można tak w nieskończoność ej.

Ostatnio edytowany przez FAiM (2012-11-22 18:36:53)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#328 2012-11-22 18:43:18

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."

A mi się tam słodko-gorzkie zakończenie nawet podobało. Może trochę dlatego, że niczego po nim nie oczekiwałem, ani też nie miałem odnośnie niego nic w głowie.

+ muzyka
+ Itano circus
+ słodka Eureka (aż zęby bolą)

- Truth (deus ex faggot)
- scenarzyści (powinni wylecieć za palenie cracku)
- rękawice Rentona (mało szkodliwe przy całokształcie, ale równie przerażające)


Propsy dla wróżbiarki/rysowniczki Qashqai.  jezor

Offline

#329 2012-11-22 20:02:48

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."

Zgadzam się ogólnie z Zarathurstą, chociaż ja miałam niestety w głowie sporo odnośnie zakończenia, pytania i spekulacje które BONES obsrało xD ale i tak mi się podobało, yeah, ogólnie lubię słodko-gorzkie zakończenia.

Zarathustra napisał:

Propsy dla wróżbiarki/rysowniczki Qashqai.  jezor

Dziękuję, cały czas się zastanawiam czy to był przypadek, czy ktoś z BONES przyczaił gdzieś te rysunki i puścił oczko, pfft
W sumie kiedyś miałam dość podobną sytuację, kiedy zrobiłam fanarta z FMA, a parę miesięcy później wyszedł rozdział, którego okładka wyglądała bardzo podobnie. Mam jakieś (bezużyteczne) umiejętności jasnowidzenia smile_lol

W OGÓLE to może być jeszcze nie koniec (katastrofy) xD
Na volumie 8 będzie dodatkowy materiał - tamta OVA z trap Ao, która wyszła razem z grą, a na volumie 9 też ma być dodatkowy materiał o długości 20 minut.
inb4 druga OVA z trap Ao xD albo ogólnie coś w stylu odcinka 25 DTB xD w sumie dopóki to się będzie skupiało na Ao, Fleur i Elenie, to mi to nie przeszkadza, hahaha.

Ostatnio edytowany przez Qashqai (2012-11-22 20:04:06)


Qashqai.png

Offline

#330 2012-11-22 20:18:43

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."

No zakończenie jest typu: "taki crap zrobiliśmy, że się nie da tego sensownie zakończyć - niech se fani dopowiedzą zakończenie" beznadzieja
Szkoda tylko, że Ao zginął smutny.

Och, czyli zmienili rozlokowanie odcinków, bo ostatnio jak patrzyłem, to w 8 miały być trzy odcinki, a w 9 tylko jeden. baka
Jednak osobiście nie nastawiałbym się na jakiś sensowny dodatkowy materiał - możliwe, że będzie to nagranie z sobotniego eventu co mają w nocy puszczać wybrane odcinki - bo na początku ma być jakaś rozmowa z gośćmi...

A OVA-y nadal nie widziałem gwizdze.

Ostatnio edytowany przez FAiM (2012-11-22 20:19:14)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#331 2012-11-22 20:23:32

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."

>Ao zginął
Zastanawia mnie, czemu ludzie tak mówią xD przez ten żart, że w nowym Aoverse nie ma traparów i Ao spadnie z deski i się zabije? Nope, są trapary, bo są scuby. Nie ma za to sekretów. Ale Ao i tak pewnie spadnie z deski, ale pan Arata go wyłowi tak jak wyłowił Eurekę, i Fukai go uratuje i przyjmie pod swój dach xD
Fakt, że za parę lat zamieni się w kamień, no ale na razie żyje. Btw to się aż prosiło o żarcik...

Pokaż spoiler
tumblr_mdv8fpsM5K1qkuucoo1_250.png


Qashqai.png

Offline

#332 2012-11-22 21:10:43

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."

Imo raczej Ao wymazał portale, czyli Quartzy - inaczej to nie ma sensu (jakby cokolwiek tutaj miało). Nie ma szans, by pojawiły się tam wszystkie Secretsy - a inaczej wymazałby jedynie te, co się tam pojawiły.

Ale skoro Eureka przeżyła upadek ze ~stratosfery, to Ao z kawałkiem deski też przeżyje rotfl.


Swoją drogą, to w końcu tylko podróżowali w czasie, czy w czasie i przestrzeni? Bo z tego co mówią wynika, że w czasie i przestrzeni. A z tego co pokazują*, że tylko w czasie.

* chodzi mi o te pole light, co pokazują jak chowają swoje dziecko, czy jak Ao odstawia Eurekę niby do jej czasu i przestrzeni. A przecież ich tam być nie powinno - bo niby z jakiej paki.


A i kolejny zgrzyt, skoro Ao wymazał Trutha, to czemu nadal jest 10 lat wcześniej i walczy z Nirvashem, jak Eureka chce zabrać Quartzy?

A miałem nie wnikać shithappens.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#333 2012-11-22 21:35:53

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."

W sumie by miało sens gdyby wymazał quartz. Tylko wtedy scuby nie mogłyby się nigdy pojawić w AOverse, a to w sumie nie jest kwestia spekulacji czy trapar jest w AOverse czy go nie ma - jest pokazane, jak Ao refuje, są fale traparów (chyba że to Truth wygenerował jako archetyp).  A jak jest trapar, to muszą być i scuby. Chyba że spadły na Ziemię z kosmosu tak jak w E7verse?

FAiM napisał:

Ale skoro Eureka przeżyła upadek ze ~stratosfery, to Ao z kawałkiem deski też przeżyje rotfl.

W końcu to anime! XD
Pole lighty to w ogóle jakiś dafuq. Zdawało się, że powstają po resetowaniu świata. A w E7verse było ich od cholery. Goddamit BONES
Może nie wnikajmy bo im głębiej tym bardziej my mind is full of fuck xD i tak pewnie sami scenarzyści nie ogarniali xD


Qashqai.png

Offline

#334 2012-11-22 21:56:02

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."

No i to właśnie jest problemem tej serii - że sami scenarzyści nie ogarniali. rotfl

Falę trapar pokazali jedynie przez chwilę, jak Ao był w pobliżu Trutha - a skoro Archetype to Scub, to produkuje trapary (co zresztą pokazali na początku 23 odcinka na przykładzie spec2 oczkod).


Autorzy nie umieli sensownie tego zakończyć, więc zostawili wiele niedopowiedzeń. Dlatego w zasadzie każda teoria jest równie dobra, co i zła. zezik


K5Cqyo6.png?1

Offline

#335 2017-01-28 22:45:45

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."


K5Cqyo6.png?1

Offline

#336 2017-01-29 07:32:01

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."

Ta nazwa tematu, tylko Obi.

Offline

#337 2017-03-17 18:22:33

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."


K5Cqyo6.png?1

Offline

#338 2017-03-18 02:23:08

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."

Nie no, gitara. Dla mnie seria wybitna toteż bardzo mnie cieszy taka nowina. Szkoda, tylko że aż tyle trzeba będzie czekać.


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#339 2017-03-18 03:01:27

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."

Ta seria 50 odcinkowa była naprawdę świetna (głównie mowa o pomyśle na fabułę, bo za wadę uznaję irytujące zachowania niektórych postaci). Następnie film kinowy był już tylko dobry.

II sezonu w ogóle nie oglądałem.

Offline

#340 2017-03-18 11:19:27

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: EUREKA SEVEN - "Dzidzia, chodź do dziadzi..."

Jakiś czas temu spróbowałem obejrzeć tę bajkę (1. serię) i... odpadłem po 8 odcinku. Postaci był tak irytujące, że nie dałem rady, a fabuła w ogóle się nie zapowiadała ciekawie. Potem jest lepiej, warto przeboleć początek czy już raczej mnie nie zachwyci?


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024