#1 2017-01-11 18:40:26

Xam10
Użytkownik
Dołączył: 2011-03-27

[Katakana Subs] Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futabi-hen(Z)

Rakugo2.jpg

Kontynuacja Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu. Akcja serii rozgrywa się dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszego sezonu.

Tłumaczenie: Askara
Korekta: Nefematve
Typesetting: Askara

CZCIONKI

Odcinek 01
Odcinek 02
Odcinek 03
Odcinek 04
Odcinek 05
Odcinek 06
Odcinek 07
Odcinek 08
Odcinek 09
Odcinek 10
Odcinek 11
Odcinek 12


podpisq.png

Offline

#2 2017-02-20 20:11:07

Askara
Użytkownik
Dołączył: 2016-09-09

Odp: [Katakana Subs] Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futabi-hen(Z)

Myślałam, że poprzednie odcinki były mega, ale finał siódemki zwyczajnie zwalił mnie z nóg. Pozostało mi jedynie wgapiać się w ekran i zastanawiać się nad głębią poświęcenia i cierpień Yakumo.


crl6OJK.png podpisq.png

Offline

#3 2017-02-20 20:23:22

jpgamingpl
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-03

Odp: [Katakana Subs] Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futabi-hen(Z)

Askara napisał:

Myślałam, że poprzednie odcinki były mega, ale finał siódemki zwyczajnie zwalił mnie z nóg. Pozostało mi jedynie wgapiać się w ekran i zastanawiać się nad głębią poświęcenia i cierpień Yakumo.

Ejejejejej, bez spoilerów proszę jezor


Spodobało Ci się nasze tłumaczenie? Zajrzyj na jp-gaming.pl lub polub nas na Facebooku!

Offline

#4 2017-02-20 20:57:12

Askara
Użytkownik
Dołączył: 2016-09-09

Odp: [Katakana Subs] Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futabi-hen(Z)

jpgamingpl napisał:
Askara napisał:

Myślałam, że poprzednie odcinki były mega, ale finał siódemki zwyczajnie zwalił mnie z nóg. Pozostało mi jedynie wgapiać się w ekran i zastanawiać się nad głębią poświęcenia i cierpień Yakumo.

Ejejejejej, bez spoilerów proszę jezor

Przepraszam, przepraszam, przepraszam. PRZEPRASZAM! Ale już od soboty mnie nosi smile!


crl6OJK.png podpisq.png

Offline

#5 2017-03-27 16:43:38

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: [Katakana Subs] Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futabi-hen(Z)

Z racji tego, że sezon dobiegł końca, wypadałoby coś napisać. Bardzo dziękuje za pierwszorzędne napisy to tej perełki sezonu.
Jestem pod wielkim wrażeniem twojej pomysłowości przy tłumaczeniu opowiadań. Nie dość, że były świetne same w sobie, to miały "to coś", co sprawiało, że oglądało się je bez przewijania i z bananem na twarzy. respekt  respekt

Aby nie było niesprawiedliwe, gratulacje również śle korekcie. oczkod

Co do samego anime, to pierwsza połowa serii nie zapowiadała rewolucji, ale im dalej tym było tylko lepiej. Dość mocna historia, a także przeskoki czasowe oraz stopniowe dorastanie postaci [mentalne], sprawia, że nieraz będę wracał do tej serii.

Co do zakończenia.

Pokaż spoiler
Wątek ze śmiercią pana x, [nie pisze o kim mowa aby nie psuć seansu], wzruszający, ciekawy zabieg 16 letniego przeskoku czasowego, aby ukazać nowe realia i familię opowiadaczy, czy też wiele zmiań,- dopuszczenie pierwszej kobiety do Rakugo, nowy teatr, oraz przekazanie starego wachlarza nowemu uczniowi/generacji.

Świetny soundtrack i aktorzy głosowi sprawiają, że seria, moim zdaniem, w pełni zapracowała sobie na 10 i ląduje u mnie jako jedno z najlepszych serii ostatnich laty. cool

Anime może być nie dla każdego, bo zwyczajnie trzeba skupić się na seansie, ale z czystym sumieniem polecam. smile

Ostatnio edytowany przez max-kun (2017-03-27 16:53:01)

Offline

#6 2017-03-30 00:10:40

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: [Katakana Subs] Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futabi-hen(Z)

Ani trochę nie rozumiem tego Rakugo. Natomiast napisy świetne. Dzięki za możliwość oglądania z nimi.

Offline

#7 2017-03-30 03:13:01

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: [Katakana Subs] Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futabi-hen(Z)

Nesbro napisał:

Ani trochę nie rozumiem tego Rakugo. Natomiast napisy świetne. Dzięki za możliwość oglądania z nimi.

A co jest nie do zrozumienia w Rakugo?


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#8 2017-03-30 03:40:20

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: [Katakana Subs] Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futabi-hen(Z)

Witax napisał:
Nesbro napisał:

Ani trochę nie rozumiem tego Rakugo. Natomiast napisy świetne. Dzięki za możliwość oglądania z nimi.

A co jest nie do zrozumienia w Rakugo?

Ja mam wrażenie, że gościu jest trollem albo jest po prostu niezbyt lotny.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#9 2017-03-30 20:30:13

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: [Katakana Subs] Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futabi-hen(Z)

Witax napisał:
Nesbro napisał:

Ani trochę nie rozumiem tego Rakugo. Natomiast napisy świetne. Dzięki za możliwość oglądania z nimi.

A co jest nie do zrozumienia w Rakugo?

Czy oglądając występy rakugo reagowałeś tak samo jak publiczność? Śmiałeś się? Czułeś strach? A może zażenowanie? Ja nic z tego. Co więcej podczas sensu czułem jakby z opowieści zostały wycięte jej fragmenty, aby szybko przejść do zakończenia.

Sado napisał:
Witax napisał:
Nesbro napisał:

Ani trochę nie rozumiem tego Rakugo. Natomiast napisy świetne. Dzięki za możliwość oglądania z nimi.

A co jest nie do zrozumienia w Rakugo?

Ja mam wrażenie, że gościu jest trollem albo jest po prostu niezbyt lotny.

Komentując nie atakuj personalnie osób, albowiem to największe świństwo jakie można zrobić osobie w internecie. Forma nienawiści, czyli hejt. Krytykuj komentarze i opinie, czyli tekst.

Offline

#10 2017-03-30 23:35:42

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: [Katakana Subs] Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futabi-hen(Z)

Po prostu trzeba użyć wyobraźni by zrozumieć Rakugo. Samo Rakugo też mnie nie przekonuje, ale nie sprawia że go nie rozumiem. Rakugo jest niszowe nawet w samym anime to pokazują. weź pod uwagę w których latach odgrywa się anime, wtedy nie było dużo rozrywek jakichkolwiek i do tego Japonia była biednym krajem. Po prostu trzeba się wczuć jakbyś żył w tamtych czasach.


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#11 2017-03-31 01:14:29

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: [Katakana Subs] Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futabi-hen(Z)

Nesbro napisał:
Witax napisał:
Nesbro napisał:

Ani trochę nie rozumiem tego Rakugo. Natomiast napisy świetne. Dzięki za możliwość oglądania z nimi.

A co jest nie do zrozumienia w Rakugo?

Czy oglądając występy rakugo reagowałeś tak samo jak publiczność? Śmiałeś się? Czułeś strach? A może zażenowanie? Ja nic z tego. Co więcej podczas sensu czułem jakby z opowieści zostały wycięte jej fragmenty, aby szybko przejść do zakończenia.

Zdecyduj się, czy piszesz rakugo wielką czy małą literą. Pisząc wielką, stwierdziłeś, że nie wiesz, o co w tej bajce chodzi. Gdybyś napisał małą, to odnosiłbyś się do samych występów.
Większość z występów rakugo mnie nie interesowała, więc je przewijałem. Niektóre obejrzałem, no i tak - zaśmiałem się, czasem czułem jakieś emocje odpowiednie do tematu. A jednak rakugo było tylko tłem - pomijając je kompletnie, nie tracisz tak wiele, jak myślisz.

Komentując nie atakuj personalnie osób, albowiem to największe świństwo jakie można zrobić osobie w internecie. Forma nienawiści, czyli hejt. Krytykuj komentarze i opinie, czyli tekst.

Cóż, jeśli to cię uraziło, to jakoś z tym przeżyję. Ale nie myśl sobie, że jakaś losowa osoba na jakimś portalu o chińskich bajkach w ogóle mogłaby sobie jakoś zasłużyć na moją nienawiść.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#12 2017-03-31 01:45:25

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: [Katakana Subs] Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futabi-hen(Z)

Tak jak pisze Sado że Rakugo to tylko tło do samej historii, ale ja osobiście oglądam każdy występ w tym anime, bo bywają fajne smaczki smile_big najbardziej pamiętny występ był w 11 odcinku pierwszego sezonu, potem to samo się stało w fabule anime.


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#13 2017-06-30 19:06:49

Askara
Użytkownik
Dołączył: 2016-09-09

Odp: [Katakana Subs] Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futabi-hen(Z)

Kochani, mam pytanie-prośbę. Przez pomyłkę usunęłam z bazy na ansi napisy do ostatniego odcinka Rakugo i podmieniłam je na Shuumatsu Nani Shitemasuka? Isogashii Desuka? Sukutte Moratte Ii Desuka?. Niestety na dysku też nie mam kopii zapasowej tych napisów. Stąd pytanie do was - czy może ktoś te napki ma? Jeśli tak to bardzo, bardzo, bardzo proszę o kontakt. Będę dozgonnie wdzięczna smile

Napki, które są obecnie wrzucone, są bez korekty i tsa. Jeśli finalna wersja się nie znajdzie, zrobię je jeszcze raz smile

EDIT:
Napki się znalazły smile Ogromne dzięki dla użytkownika 117 smile

Ostatnio edytowany przez Askara (2017-06-30 20:03:55)


crl6OJK.png podpisq.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024