#1 2017-01-14 12:46:09

Xam10
Użytkownik
Dołączył: 2011-03-27

[Katakana Subs] ACCA 13-ku Kansatsu-ka (Zakończony)

acca.jpg

ACCA – organizacja jednocząca 13 autonomicznych stanów królestwa Dowa. Seria skupiać się będzie na osobie Jeana Otusa, wicedyrektora Sekcji Nadzoru, trzymającej pieczę nad działalnością całej organizacji, jej pracy i życiu codziennym.

Tłumaczenie: Askara, Mikacz
Korekta: Mikacz
Typesetting: Vincent_Law

CZCIONKI

Odcinek 01
Odcinek 02
Odcinek 03
Odcinek 04
Odcinek 05
Odcinek 06
Odcinek 07
Odcinek 08
Odcinek 09
Odcinek 10
Odcinek 11
Odcinek 12


podpisq.png

Offline

#2 2017-03-30 01:49:00

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: [Katakana Subs] ACCA 13-ku Kansatsu-ka (Zakończony)

Największe rozczarowanie sezonu. Nie polecam, choć napisy już tak. Dzięki za wydanie.

Offline

#3 2017-03-30 03:10:18

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: [Katakana Subs] ACCA 13-ku Kansatsu-ka (Zakończony)

Bezkonkurencyjnie* najlepsze anime sezonu. Specyficzne, ale bardzo polecam.

* Mea culpa, jeszcze Rakugo było.

Ostatnio edytowany przez Sado (2017-03-30 03:41:21)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#4 2017-03-30 20:08:32

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: [Katakana Subs] ACCA 13-ku Kansatsu-ka (Zakończony)

Sado napisał:

Bezkonkurencyjnie* najlepsze anime sezonu. Specyficzne, ale bardzo polecam.

* Mea culpa, jeszcze Rakugo było.

He? Toć wpisanie Seinen do gatunku nie sprawi samo w sobie, że anime będzie dla widza dojrzalszego od przeciętnego gimnazjalisty, a jednak miałkość tego tytułu szybko wychodzi. Mianowicie królestwo podzielone jest na 13 dystryktów wypełnionych kontrastującą ze sobą społecznością i to sprawia, że już po opisie przyszły widz nastawia się na głębszą treść odnośnie filozoficznych rozważań, ba główną cechą protagonisty jest beznamiętność, aby podczas swojej roli podróżnika nie zakłócił naszych sądów i osadów w interpretacji wydarzeń wokół niego. Jednak wraz z obejrzeniem kilku pierwszych odcinków czuje się frustracje, albowiem nasz główny bohater Jean Otus ogranicza nas do jedynie muśnięcia osobliwych społeczności, i właściwie nie ma nad czym się rozwodzić. Taka epizodyczna fabula leniwie toczy się do samego końca nic w sobie nie mając, i nie ratuje jej wątek spinający razem wszystkie odcinki, gdyż znowuż nie ma bodźców dla widza, aby ten zagłębił się w intrygę i starał się przewidzieć co to będzie, a okazuje się, że rozwiązanie wynikło z tego, iż ukryto przed nami kluczowe sceny, to nie czuje się zaszokowania zwrotem akcji, a jedyną reakcją jest bez emocjonalne: "aha".

Offline

#5 2017-03-31 01:38:42

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: [Katakana Subs] ACCA 13-ku Kansatsu-ka (Zakończony)

Nesbro napisał:
Sado napisał:

Bezkonkurencyjnie* najlepsze anime sezonu. Specyficzne, ale bardzo polecam.

* Mea culpa, jeszcze Rakugo było.

He? Toć wpisanie Seinen do gatunku nie sprawi samo w sobie, że anime będzie dla widza dojrzalszego od przeciętnego gimnazjalisty, a jednak miałkość tego tytułu szybko wychodzi. Mianowicie królestwo podzielone jest na 13 dystryktów wypełnionych kontrastującą ze sobą społecznością i to sprawia, że już po opisie przyszły widz nastawia się na głębszą treść odnośnie filozoficznych rozważań, ba główną cechą protagonisty jest beznamiętność, aby podczas swojej roli podróżnika nie zakłócił naszych sądów i osadów w interpretacji wydarzeń wokół niego. Jednak wraz z obejrzeniem kilku pierwszych odcinków czuje się frustracje, albowiem nasz główny bohater Jean Otus ogranicza nas do jedynie muśnięcia osobliwych społeczności, i właściwie nie ma nad czym się rozwodzić. Taka epizodyczna fabula leniwie toczy się do samego końca nic w sobie nie mając, i nie ratuje jej wątek spinający razem wszystkie odcinki, gdyż znowuż nie ma bodźców dla widza, aby ten zagłębił się w intrygę i starał się przewidzieć co to będzie, a okazuje się, że rozwiązanie wynikło z tego, iż ukryto przed nami kluczowe sceny, to nie czuje się zaszokowania zwrotem akcji, a jedyną reakcją jest bez emocjonalne: "aha".

Anime ogólnie jest skierowane raczej dla dzieci i młodzieży, więc o czym tu dyskutować w tej kwestii? Cały twój powyższy post odnosi się do jakichś twoich wyimaginowanych oczekiwań, których chciałeś od tej bajki, bo myślałeś, że taka będzie. Co do "ukrycia kluczowych scen" - rozumiem powód frustracji, lecz ponownie wynika z pewnych twoich oczekiwań. Ja od bajki miałem inne, nie oczekiwałem rozwinięcia wątków każdego dystryktu, wręcz nastawiłem się na pewną pobieżność. Ja zaszokowanie jednak czułem, nawet jeśli wynikało z ukrycia scen. Zresztą nawet poza tym nie domyśliłem się wielu spraw, np. Owl=Abend.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024