#21 2017-03-31 06:07:17

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Sprzedaż chińskich bajek na steamie

No właśnie fałszowano i to dość mocno. Dość powszechną praktyką było rozdawanie kluczy do gier za pozytywne recenzje lub za zagłosowaniem pozytywnie w Greenlight. Wprowadzono kuratorów, podziały na recenzje gier zakupionych na steamie i aktywowanych kluczem. Ostatnio wprowadzono zapis o permanentnym usuwaniu gier z fałszywymi recenzjami po tym, jak czarę goryczy przelał dev-team "Art of Stealth".
Nadal uważasz, że mało kto chciałby wystawiać recenzje? Nadal ryzyko byłoby tego warte, bo 20 przychylnych recenzji potrafi już dać jakiś kredyt zaufania i sprzedaż na pewno by wzrosła.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2017-03-31 06:10:41)

Offline

#22 2017-03-31 09:35:06

NWW_Station
Użytkownik
Dołączył: 2016-03-14

Odp: Sprzedaż chińskich bajek na steamie

Kenshiro napisał:
Witax napisał:

To najlepsza opcja, po jaką cholerę mają oceniać grę osoby które w nią nie grały?

Oceniają tylko te osoby które grały, ale nie powinno mieć znaczenia skąd miały tą grę.
Mało kto chciałby wystawiać ocenę dla gry, której nie zna.

Przecież to ma ogromne znaczenie? Pirackie gry często nie mają patchy, jakieś funkcje czasem są wycięte itd. Potem widzę takie oceny z czapy, że ktoś pisze o błędach, które były może w dzień premiery, a recka została dodana pół roku po premierze. Jak ktoś gra na piratach, to niech się nie wypowiada. Takie recki nie mają dla mnie żadnej wartości. Czasem trafię na takich, gdy początkowo nie wiedziałem, że rozmówca grał w pirata. Jakieś problemy mi opisuje, których nie było, nie wie, ile grał, bo bez steam odpalał pirata itd.

Ostatnio edytowany przez NWW_Station (2017-03-31 09:37:49)

Offline

#23 2017-03-31 17:05:26

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Sprzedaż chińskich bajek na steamie

Za tą cenę - dlaczego by nie.

Offline

#24 2017-03-31 17:33:46

Skuty
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2012-04-02

Odp: Sprzedaż chińskich bajek na steamie

Animazon napisał:

Za tą cenę - dlaczego by nie.

+/- 50 zł za 12 odcinkową baje to dobra cena?

Gdzie na crunchy masz bodaj 7$ za miesiąc i dostęp do wszystkiego?

Ostatnio edytowany przez Skuty (2017-03-31 17:34:14)

Offline

#25 2017-03-31 21:32:11

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Sprzedaż chińskich bajek na steamie

Skuty napisał:
Animazon napisał:

Za tą cenę - dlaczego by nie.

+/- 50 zł za 12 odcinkową baje to dobra cena?

Gdzie na crunchy masz bodaj 7$ za miesiąc i dostęp do wszystkiego?

Mówię o obecnej - promocyjnej cenie. 4,08 eurogabenów.

Offline

#26 2017-03-31 22:21:18

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Sprzedaż chińskich bajek na steamie

NWW_Station napisał:

Pirackie gry często nie mają patchy, jakieś funkcje czasem są wycięte itd. Potem widzę takie oceny z czapy, że ktoś pisze o błędach, które były może w dzień premiery, a recka została dodana pół roku po premierze. Jak ktoś gra na piratach, to niech się nie wypowiada. Takie recki nie mają dla mnie żadnej wartości. Czasem trafię na takich, gdy początkowo nie wiedziałem, że rozmówca grał w pirata. Jakieś problemy mi opisuje, których nie było, nie wie, ile grał, bo bez steam odpalał pirata itd.

Właśnie recenzja to ma być ocena samej gry, a nie tego czy są jakieś drobne błędy (z grafiką lub ustawieniami), które zapewne w kolejnych patchach zostaną naprawione.
Jeśli ci idioci za to obniżają ocenę gry, to potem nie dziwię się dlaczego świetna gra ma średnie 6-7/10.

Właśnie dlatego recenzje/oceny na steam to istne dno. Nie wiadomo, która gra jest faktycznie dobra po tamtych ocenach.
Ludzie oceniają w dużej części za problemy techniczne gry, a nie za to na ile są faktycznie dobre (fabuła, muzyka, grafika, grywalność).

Ja tak nigdy nie robię. Ocena gry to dla mnie ocena samej gry, a inne drobnostki mało mnie interesują (no chyba, że grać się nie da, ale tak źle to raczej nie ma).

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024