#8341 2017-09-10 06:00:46

krwiopalczasty
Użytkownik
Skąd: Wszędzie i nigdzie [Baka Inu]
Dołączył: 2009-01-20

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ale wina jest oczywista, może nie jedyną ale największą winę ponoszą sami tłumacze i odchodzenie od idei "od fanów dla fanów" ale pewnych rzeczy się nie cofnie zwyczajnie kończy się pewna epoka... kurde na starość sentymentalny się robię...


cutey20493v2.gifsyg150px.jpg inu150px.png

Offline

#8342 2017-09-10 06:10:28

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Witax napisał:

Nie każdy jezor2 Masz jakieś statystyki?

Mogę jakieś na szybko spreparować.
Mogę też zasugerować, że na ANSI wyższy jest próg wejścia dla nowego tłumacza. Również, że w przypadku starszych dopada ich życie lub znudzenie tym konkretnym hobby. Albo że mało jest ciekawych pozycji, dla których warto poświęcać czas.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#8343 2017-09-10 22:31:06

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ariakis napisał:
Witax napisał:

Nie każdy jezor2 Masz jakieś statystyki?

Mogę jakieś na szybko spreparować.
Mogę też zasugerować, że na ANSI wyższy jest próg wejścia dla nowego tłumacza. Również, że w przypadku starszych dopada ich życie lub znudzenie tym konkretnym hobby. Albo że mało jest ciekawych pozycji, dla których warto poświęcać czas.

Według analizy stron to liczba odwiedzin animesub.info spada, więc raczej to jest główny powód coraz to mniej tłumaczonych tytułów w senonie. Można przypuszczać, że Katakana Subs się dobrze trzyma jako grupa, gdyż co jakiś czas jej szeregi się powiększają, co działa motywująco dla dotychczasowych członków. Grupom "hermetycznym" się zmarło, choć niektóre niby żyją. Nowe grupy przejawiają raczej klasę online i ANSI nie jest dla nich atrakcyjne by się tu zakotwiczyć. Ważna  A ciekawe pozycje wydają się nie mieć jakiegoś ważnego wpływu, gdyż w tym sezonie jest przecież Made in Abyss będące w czołówce rankingu anime sezonu, i może roku, choć nikt nie podjął się tłumaczenia. Moim zdaniem ANSI upada jako społeczność i tu jest największy problem, albowiem dyskusje osób związanych z napisami przeszły do podziemia (kanały IRC, Discord i inne), gdzie wstęp mają osoby z piątym stopniem wtajemniczenia. Natomiast osoby pobierające napisy podbijają w większości tylko licznik, a do napisania posta lub komentarza najbardziej zachęca anime na listę, i sam bym się zirytował gdybym puszczał napisy w ogólnym obiegu widząc takie zachowanie jak ma miejsce w temacie np. [b-subs] Sakura Quest. A wracając do sezonu letniego to moim zdaniem bardzo udany, gdyż ma takie tytuły jak: Ballroom e Youkoso, Made in Abyss, Shoukoku no Altair, które warte są czasu smile

Offline

#8344 2017-09-10 22:58:35

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ale Ballroom jest słabiutkie, już yuri on ice dużo lepiej wypada.


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#8345 2017-09-10 23:43:40

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

No i nie można zapomnieć że życie dogoniło tłumaczy, społeczeństwo ANSI się najzwyczajniej zestarzało. W końcu początki ma w innych czasach, jak inaczej się podchodziło do oglądania.


wizard2000.jpg

Offline

#8346 2017-09-11 21:10:18

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Nesbro napisał:
Ariakis napisał:
Witax napisał:

Nie każdy jezor2 Masz jakieś statystyki?

Mogę jakieś na szybko spreparować.
Mogę też zasugerować, że na ANSI wyższy jest próg wejścia dla nowego tłumacza. Również, że w przypadku starszych dopada ich życie lub znudzenie tym konkretnym hobby. Albo że mało jest ciekawych pozycji, dla których warto poświęcać czas.

Według analizy stron to liczba odwiedzin animesub.info spada, więc raczej to jest główny powód coraz to mniej tłumaczonych tytułów w senonie. Można przypuszczać, że Katakana Subs się dobrze trzyma jako grupa, gdyż co jakiś czas jej szeregi się powiększają, co działa motywująco dla dotychczasowych członków. Grupom "hermetycznym" się zmarło, choć niektóre niby żyją. Nowe grupy przejawiają raczej klasę online i ANSI nie jest dla nich atrakcyjne by się tu zakotwiczyć. Ważna  A ciekawe pozycje wydają się nie mieć jakiegoś ważnego wpływu, gdyż w tym sezonie jest przecież Made in Abyss będące w czołówce rankingu anime sezonu, i może roku, choć nikt nie podjął się tłumaczenia. Moim zdaniem ANSI upada jako społeczność i tu jest największy problem, albowiem dyskusje osób związanych z napisami przeszły do podziemia (kanały IRC, Discord i inne), gdzie wstęp mają osoby z piątym stopniem wtajemniczenia. Natomiast osoby pobierające napisy podbijają w większości tylko licznik, a do napisania posta lub komentarza najbardziej zachęca anime na listę, i sam bym się zirytował gdybym puszczał napisy w ogólnym obiegu widząc takie zachowanie jak ma miejsce w temacie np. [b-subs] Sakura Quest. A wracając do sezonu letniego to moim zdaniem bardzo udany, gdyż ma takie tytuły jak: Ballroom e Youkoso, Made in Abyss, Shoukoku no Altair, które warte są czasu smile

Klik - Tak mi się jakoś skojarzyło.

Oczywiście case nieco różni się od ANSI, ale ma wiele wspólnych mianowników (nie licząc tematyki), warto sobie przeczytać.

Offline

#8347 2017-09-11 21:47:47

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

LordCrane napisał:

Klik - Tak mi się jakoś skojarzyło.

Oczywiście case nieco różni się od ANSI, ale ma wiele wspólnych mianowników (nie licząc tematyki), warto sobie przeczytać.

Dobre smile_big najlepsze

Ragnarok. Redakcja i Szlachta walczą ze sobą wyniszczając się nawzajem. Szarzy użytkownicy uznają, że serwis X przeznaczony jest dla idiotów i odchodzą. Na miejscu zostają tylko trolle, które zjadają każdego, kto się tam zapuści.


ara ara...

Offline

#8348 2017-09-11 22:07:09

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kilgur napisał:

Dobre smile_big najlepsze

Ragnarok. Redakcja i Szlachta walczą ze sobą wyniszczając się nawzajem. Szarzy użytkownicy uznają, że serwis X przeznaczony jest dla idiotów i odchodzą. Na miejscu zostają tylko trolle, które zjadają każdego, kto się tam zapuści.

To też.

Koniec końców na forum wytwarza się podział klasowy, dzielący użytkowników na trzy klasy: Szarych Userów, Redakcję oraz Szlachtę, która redakcją nie jest, ale czuje się ważna. Czasem pojawia się grupa czwarta: Trolle, złożona z rożnych anty-gwiazd i skandalistów oraz ich followersów.

Ostatnio edytowany przez LordCrane (2017-09-11 22:07:32)

Offline

#8349 2017-09-11 22:50:44

meowchin
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Byłem aktywny na kilku forach i wszystkie poumierały. Po prostu czasy forów przeminęły, no co zrobić. Ansi jeszcze jako tako żyje, ale wydaje mi się, że to tylko dlatego, że jest ściśle związane z jednym tematem i jednym, żywym (ale dogorywającym) serwisem. Zresztą nawet z Ansi dyskusja przeniosła się na fansubowego discorda (tak mi się przynajmniej wydaje; nie siedzę tam, ale jak zaglądałem, to ruchu było tam więcej niż tutaj).

Elektroda, „forum zawierające wszystkie pytania i zero odpowiedzi"

To mnie rozśmieszyło, wcześniej tego nie słyszałem smile_big

Ostatnio edytowany przez meowchin (2017-09-11 23:04:39)

Offline

#8350 2017-09-12 00:01:34

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

ANSI to przede wszystkim serwis z bazą napisów, więc nie wiązałbym tej sytuacji z sytuacją forów, w przypadku których autor faktycznie dobrze opisał ich czas życia. Czy przez tych ewentualnych trolli albo mniejszą aktywność na forum ktoś przestał robić napisy? Napisy od świeżaków obecnie też rzadko z miejsca dostają negatywne komentarze (zwykle mają zero), a nawet jeśli, to nie "bo jesteś tu nowy".

Gdyby to z ANSI był problem, to napisy powstawałyby na konkurencyjnych stronach (onlajnach), a tam też mają braki.

Offline

#8351 2017-09-13 04:45:00

krwiopalczasty
Użytkownik
Skąd: Wszędzie i nigdzie [Baka Inu]
Dołączył: 2009-01-20

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Moim zdaniem problem leży w zbyt wysokim "progu wejścia" co od lat zniechęcało nowych, do tego te zmiany pokoleniowe młodzi nie potrzebują już animu do nauki angielskiego a wielu "starych wyjadaczy" właśnie dlatego tłumaczyli swoje pierwsze hińskie bajki, uważam też, że chorobliwa pogoń za jakością zarówno w napisach jak i wideo (wysyp hardków, list mailingowych, własnych encodów i innych cudów na kiju) zabiła dewizę od fanów dla fanów gdzie prości ludzie robili proste napisy dla innych prostych ludzi. Wojny z łonlajnami też pogrążyły ansi bo niby są słuszne wykorzystywanie pracy tłumaczy na łonlajnach jest złe ale przecież chyba chodziło o to aby pokazać ludziom animu po polskiemu a nie, żeby mieć splendor i wieczną chwałę... Tak jak pisałem wcześniej odejście od hasła "od fanów dla fanów" zabiło w głównej mierze ansi plus kilka innych mniejszych czynników.


cutey20493v2.gifsyg150px.jpg inu150px.png

Offline

#8352 2017-09-13 04:56:36

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Listy chyba robił bodzio z besamirem i może demonis innych nie przypominam sobie. Wiec już nie przesadzajmy bzdura

PS. jeszcze był LordCrane ale on raczej śmieszkował xD

edit: Najbardziej zniszczyło ANSI animu online, a nie napisy z masą efektów i inne hardsuby ej Nie każdy musi robić z efektami, to żaden wymóg baka

Ostatnio edytowany przez Witax (2017-09-13 07:42:50)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#8353 2017-09-13 08:35:37

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kiedyś proponowałem ugodę z anime online. Wprawdzie nie uzgodniłem jej z wszystkimi, ale może bym ich przekonał. Tak mi się wydaje, bo wydawała mi się uczciwa. Niestety grupy online ją odrzucały, więc dałem sobie spokój. Na czym polegała? Pozwalamy na udostępnianie bez pytania, jeśli nie kombinują z napisami + ich grupy wrzucają swoje suby tutaj. Wielu powie, że są kiepskie, ale znajdzie się sporo takich, których one zadowalają, a nie chcą oglądać na online, bo chcą z wersją BD itd. My im coś dajemy, niech oni dadzą coś nam. Moim zdaniem to uczciwe, ale jak proponowałem takie wyjście, dostawałem taką odpowiedź: nie, bo wtedy inne strony nam ukradną prace, która nas kosztuje. Więc nas można okradać, a ich już nie smile


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#8354 2017-09-13 12:31:50

kuru
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Poza tym bez udostępnia samych napisów ich okradają, więc nie wiem co to za argument, hehe smile_lol


9LxDqT0.gif

Offline

#8355 2017-09-13 12:40:36

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Co za barany. Ale tego można było się spodziewać po łonlajnach.

Offline

#8356 2017-09-13 19:45:29

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Pytanie czy wczesniej nie bylo tak ze po wejsciu na strone osoba niezalogowana nie widziala "ostatnio na forum" ?


ara ara...

Offline

#8357 2017-09-13 19:56:16

Xam10
Użytkownik
Dołączył: 2011-03-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kilgur napisał:

Pytanie czy wczesniej nie bylo tak ze po wejsciu na strone osoba niezalogowana nie widziala "ostatnio na forum" ?

Zgadza się. smile


podpisq.png

Offline

#8358 2017-09-13 20:07:47

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

No to i mamy jedna z przyczyn IMO przez ten czas sporo osob widzac na stronie glownej jakis ciekawy dla nich temat na forum zostalaby "zlapana na haczyk" i moze by zostala smile_big


ara ara...

Offline

#8359 2017-09-13 20:09:05

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kilgur napisał:

Pytanie czy wczesniej nie bylo tak ze po wejsciu na strone osoba niezalogowana nie widziala "ostatnio na forum" ?

http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=260291&p=1

Offline

#8360 2017-09-15 16:36:43

tiger316
Użytkownik
Skąd: Ozorków
Dołączył: 2014-04-06

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Shichisei no Subaru dostanie animu:
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 … me/.121412

Jakaś manga o kościotrupie pracującym w księgarni również zostanie zaadaptowana (Gaikotsu Shotenin Honda-san):
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 … me/.121413


"Please shut talking now." - Yuzuki Shiraishi
"This show right here...this is some quality because I was just bitchslapped by an unexpected wave of what the fuckery." - some guy about Flip Flappers
MAL, AniList

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024