#221 2016-10-08 22:17:53

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Cóż, kolejna seria zakończona. Chyba faktycznie najlepsza z tego sezonu (a był to wyjątkowo dobry sezon).

Największym plusem według mnie był cały pomysł powrotu w czasie po śmierci. Mogło by się wydawać, ze taki zabieg spowoduje, że nie będziemy się przejmować tym co dzieje się na ekranie bo wiemy, że w każdej chwili bohater może wrócić i spróbować ponownie. Ja uważam, ze  efekt był wręcz przeciwny. W wielu podobnych seriach brak jakiegokolwiek napięcia związanego z działaniami bohaterów - wiemy, ze wszystko ostatecznie dobrze się skończy - ranni zostaną uzdrowieni a protagonista ostatecznie poradzi sobie z wrogami. W Re:Zero niemal cały czas czuć pewne niebezpieczeństwo porażki. Ba, wręcz jesteśmy jako widzowie pewni, ze lada chwila coś pójdzie nie tak (w końcu bohater musi skorzystać ze swojej zdolności). Na dodatek ta cała "moc" nie była przedstawiona jako coś co może rozwiązać każdy problem.

Jest z tym kilka problemów, które moim zdaniem można było łatwo naprawić. Zakomunikowano nam, że Subaru nie można tak łatwo odtworzyć swoich kroków z poprzedniego życia i jeżeli coś już udało się za tym razem może nie być do powtórzenia w następnej próbie. Jednak zrobiono to na zbyt banalnym przykładzie, żeby zapadło to w pamięć - sam kilka razy pomyślałem sobie, że przecież gdyby Subaru teraz zginął to kolejna próba poszła by o wiele łatwiej - ot, choćby kiedy już poznał tożsamość szamana to wystarczyło mu się poświęcić i rozwiązać problem przy następnym podejściu. na podstawie informacji, które nam przekazano - główny bohater nie powinien mieć takich problemów ze swoją śmiercią - mimo to tylko raz zdecydował się na samobójstwo aby naprawić swoje błędy. Na dodatek zrobił to po długim namyśle i z nieuzasadnionymi w kontekście przedstawionej fabuły wątpliwościami. To zrozumiałe, że nie chciano zrobić z Pośmiertnego Powrotu tego narzędzia, które nadużywane szybko by zbrzydło, ale sam strach przed śmiercią nie powinien dotyczyć głównego bohatera tak bardzo skoro umarł już tyle razy. A wystarczyła by jakaś informacja, ze ta moc MOŻE się kiedyś skończyć. Jedna rozmowa z Beatrice na temat starych sztuk magicznych i wspomnienie przykładowo o fakcie, że żadna magia nie trwa wiecznie usprawiedliwiła by obawy głównego bohatera.

Co do reszty - niezwiązanej z Pośmiertnym Powrotem, raczej nic niezwykłego. Wiem, że niektórzy bardzo polubili bohaterów, ale osobiście jakoś żaden mnie specjalnie nie zainteresował. Jedynie Subaru w chwilach "słabości" i Rem podczas rozmowy o ucieczce zostawiły jakieś wrażenie,

Offline

#222 2017-09-10 11:03:42

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu


K5Cqyo6.png?1

Offline

#223 2017-09-10 17:35:54

djbeast
Użytkownik
Skąd: Бытом
Dołączył: 2011-11-11

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Subaru wyczerpie ilość powtórzeń i killnie na amen. Taki tam spoiler. smile_big


FluxBB bbcode test

Offline

#224 2020-04-01 21:45:21

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Za nami reemisja pierwszego sezonu w postaci godzinny odcinków.
I tak w ostatnim - 13 odcinku - dostaliśmy 4 minuty nowego kontentu.
Jednak, z uwagi na przesuniętą emisję 2. sezonu, nie polecamy by osoby, które nie czytały LN-ki, oglądały to w tej chwili.
Lepiej poczekać i obejrzeć to tuż przed emisją pierwszego odcinka nowego sezonu oczkod.
Albo nie oglądać wcale, bo pewnie dadzą to również w 2. sezonie - bo nie każdy musiał oglądać reemisję.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#225 2020-04-02 00:34:27

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

@FAiM
Dzięki za informację, bo akurat nie czytałem LN-ki.


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024