#121 2017-10-24 20:34:53

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Siedemnasty odcinek Cinderella Girls Gekijou dostępny na ANSI

Kolejny odcinek w obu wersjach dostępny.

Co do pozostałych projektów:

Może (ale nie musi) wyjść tak, że zakończenie Kumy i wydawanie Demisi będzie przekładane na terminy późniejsze. Praca nie wybacza, czasem dodatkowe nadgodziny to konieczność, a całych weekendów zawalać tłumaczeniem nie mam zamiaru (zwłaszcza, że soboty również mogą być pracujące), a o czasie na oglądanie anime nawet nie wspomnę. Liczę na wyrozumiałość tej niewielkiej grupki oczekujących smile

Offline

#122 2017-10-29 14:31:13

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dwudziesty dziewiąty odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

Dla widzów Chisia:

Informacja może i stara, ale wypadałoby, żebym o tym wspomniał - egranizacja Puripuri Chii-chan!! już niedługo na 3DS.

http://www.animenewsnetwork.com/news/20 … me/.120855

Pozostałe informacje
Ostatni odcinek Kumy zostanie prawdopodobnie wydany w ciągu najbliższego tygodnia, a co za tym idzie rozpocznę tłumaczenie wersji TV do Demisi.

Miłego ogladania.

Offline

#123 2017-11-01 17:27:06

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dwunasty odcinek Kuma Miko dostępny na ANSI. Seria zakończona!

Osiemnasty odcinek Cinderella Girls Gekijou dostępny na ANSI

Uhh... Kuma doprowadzona do końca. Niby jest jeszcze o ile pamiętam jakaś OVA (1 albo 2 odcinki), ale zgodnie z zapowiedzią, teraz na warsztat idą Demisie. Może kiedyś dorobię subki i do tamtego, ale niczego nie obiecuję.

Miłego oglądania.

Offline

#124 2017-11-05 13:55:06

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Trzydziesty odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

Co do pozostałych tłumaczeń:
Demisie już ruszone. Dziś może coś dorobię, ale wydania odcinka oczekiwałbym przy okazji wydania kolejnego odcinka shorta idolek w najlepszym wypadku.

Miłego oglądania.

Offline

#125 2017-11-07 18:54:20

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dziewiętnasty odcinek Cinderella Girls Gekijou dostępny na ANSI

Nowy ending mamy. Co prawda jeszcze nie przetłumaczony i tylko w wersji Web, ale zawsze to jakaś nowość.

Miłego oglądania.

Offline

#126 2017-11-12 16:17:53

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Trzydziesty pierwszy odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

Dziewiąty odcinek Demi-chan wa Kataritai dostępny na ANSI.

Kolejny Chisio wydany. Dodatkowo Mamy 9 odcinek Demisi. Przyznam, że ciężko się serie tłumaczy, ale ze względu na to, że czasem ciężko tu zwięźle przekazać sens wypowiedzi. Zdarzało się, że musiałem skracać niektóre kwestie nawet o połowę. Mam nadzieję, że jakoś to wyszło.

Miłego oglądania.

Offline

#127 2017-11-12 18:00:41

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: [Bufallo] Projekty

Supcio, zabieram się do seansu Demi smile
Obejrzane, bez zastrzeżeń (tylko ten Wywiady z Potworzycami...)
Dzięki za subki.

Ostatnio edytowany przez LagoonCompany (2017-11-12 19:09:26)


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#128 2017-11-14 19:13:07

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dwudziesty odcinek Cinderella Girls Gekijou dostępny na ANSI

Nigdzie nie wyłapałem wersji angielskiej z nowym endingiem, więc mamy tylko kwestie dialogowe. Jeśli ktoś posiada informacje na ten temat byłby wdzięczny za ich udostępnienie.

Offline

#129 2017-11-14 22:43:05

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: [Bufallo] Projekty

Tak spojrzałem na Twój cykl wydawniczy...
Czy można się spodziewać koło 19.11 Demi?
Czy to tylko na próbę?
Sorki że się dopytuje, ale to była moja ulubiona seria ongoing...

Ostatnio edytowany przez LagoonCompany (2017-11-14 22:44:25)


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#130 2017-11-14 23:06:11

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

LagoonCompany napisał:

Tak spojrzałem na Twój cykl wydawniczy...
Czy można się spodziewać koło 19.11 Demi?
Czy to tylko na próbę?
Sorki że się dopytuje, ale to była moja ulubiona seria ongoing...

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia. Demi jako seria, która zakończyła się jakiś czas temu jest na ostatnim miejscu moich priorytetów wydawniczych (choć short idolek to kwestia ok. godziny, a Puripuri Chii-chan średnio ok 2-2,5 h zależnie od weny, więc nie zajmują mi tak dużo czasu).
Docelowo planuję wydawać jeden odcinek tygodniowo, jednak praca i inne takie pierdółki znane jako uroki życia człowieczego mogą ten plan popsuć, dlatego przyjmuję dość sporą tolerancję. Górą granicą wydania odcinka 12 jest Boże Narodzenie (dodajmy, że Roku Pańskiego 2017). Do tego czasu projekt powinien być zamknięty, a ja powinienem brać się za to anime o quizach.
Oczywiście to najczarniejszy scenariusz zakończony doprowadzeniem projektu do końca, więc spokojnie. Kto czekał tyle czasu na subki, ten będzie w stanie poczekać jeszcze miesiąc smile

Offline

#131 2017-11-15 00:17:30

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: [Bufallo] Projekty

Dzięki za odpowiedź.
Coś o czekaniu wiem, bo na Kaijiego parę lat czekałem xD


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#132 2017-11-19 14:19:34

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Trzydziesty drugi odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

Nowy odcinek Chisia. Dziś reklama gry ze świata Chisia aż bije po oczach, ale tragedii nie ma.

Ze spraw pozostałych:
- 10 odcinek demi-chan zostanie wydany najpóźniej w przyszłą sobotę. Jakoś nie udało mi się za wiele ruszyć z tym do przodu w tym tygodniu.

- W związku z brakiem reakcji strony kreskóweczki.pl na mój apel o wystosowanie prośby na pozwolenie publikowania anime "Cinderella Girls Gekijou 2" oraz notorycznemu olewaniu mnie i moich wymagań przez animezone oraz shinden (+ resztę tego syfu, który o nic nie pyta, a ja go nie kojarzę), postanowiłem zmienić system wydawniczy dla tej serii. Najbliższy odcinek (chyba 8) będzie ostatnim, który zostanie od razu wrzucony do bazy ANSI. Od odcinka 9 prowadzone zostaną... listy smile
Sprawa będzie wyglądać tak:
- tłumaczę odcineczek wersji TV oraz WEB;
- daję o tym znać na forum w tym temacie;
- ludzie zainteresowani pozyskaniem subków będą pisać na mail grupy suberskiej: babciajadziasubs@gmail.com ;
- zainteresowanym będę odsyłać plik z napisami (standardowo paczuszka z obiema wersjami).

By być jednak w zgodzie z własnym przekonaniem o ogólnym dostępie do fansuberskiej twórczości tłumaczy wprowadzam dodatkowo:
- tydzień po napisaniu posta o dostępności danego odcinka, będę wrzucał go na ANSI;
- przed udostępnieniem napisów na ANSI żaden z onlajnów niezależnie czy zgodę ma, czy też nie, nie może opublikować danego odcinka na swojej stronie.

Jest to po części kara, po części eksperyment. Fakt będą tu i poszkodowani, którzy zgodę teraz mają, ale wolność Tomku w swoim domku smile Oczywiście kwestia posiadania pozwoleń będzie nadal aktualna.

Zobaczymy jakie efekty to przyniesie.

Wiadomość o zmianie sposobu wydawania subków pojawi się również w obu wersjach odcinka 8.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2017-11-19 14:25:35)

Offline

#133 2017-11-21 20:43:38

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dwudziesty pierwszy odcinek Cinderella Girls Gekijou dostępny na ANSI

Tak jak zapowiadałem: to ostatni odcinek, który zostanie od razu tutaj dodany. Od następnego wchodzą listy, a dopiero po zrobieniu kolejnych subków, poprzednie będą dostępne tutaj. Seria niezbyt popularna, a i tak w końcu wszystkie będą dostępne tutaj, więc ostatecznie wielkiej straty nie ma.

10 odc. Demisi powoli ruszył do przodu.

Miłego oglądania.

Offline

#134 2017-11-21 21:12:56

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: [Bufallo] Projekty

A nowy epek Demi też będzie na na listy?


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#135 2017-11-21 22:02:27

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

LagoonCompany napisał:

A nowy epek Demi też będzie na na listy?

Póki co listy wprowadziłem tylko dla shorta idolek. Demisie raczej pozostaną w zwykłym trybie dystrybucji, bo wszystkie onlajny poza AO już brakujące odcinki mają z innego źródła, a wspomniany onlajn wstępnie chęć na pozyskanie subków zapowiedział, ja natomiast nie mam nic przeciw, więc pozwolenie dla nich to kwestia formalna, w której muszą po prostu do mnie napisać, jeśli ostatecznie się namyślą (AO jakoś sobie odc. 9 wcześniej skołowało, więc pytać jeszcze nie musieli).
Reszcie raczej nie będzie się chciało podkradać, ponieważ w ich oczach wielkiej różnicy w jakości nie będzie (tak myślę).
Poza tym listy są po części ostrzeżeniem dla onlajnów, po części eksperymentem, mającym na celu zdobycie wiedzy na temat pewnych zachowań w "branży".

Offline

#136 2017-11-26 15:31:38

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Trzydziesty trzeci odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

Dziesiąty odcinek Demi-chan wa Kataritai dostępny na ANSI.

Akcja kumulacja! 2 odcineczki naraz!

Co prawda demisie zapowiadałem na wczoraj i wczoraj były gotowe, ale postanowiłem wydać je dzisiaj razem z nowym odcinkiem Chisia. Demisie mogą zawierać dziwne zdania, ponieważ po kilka razy je poprawiałem, żeby były zrozumiałe, więc mogłem przesadzić.

Ogłoszenia:
Powoli szukam serii do przygarnięcia w przyszłym sezonie. Na chwilę obecną (czyli wstępnie) mam 2 typy, które mnie zaciekawiły:

- https://myanimelist.net/anime/34382/Citrus

- https://myanimelist.net/anime/35860/Kar … Takagi-san

Standardowo jednak poczekam na to, czy jakaś dobra dusza aby czasem nie będzie chciała się czymś z tego zająć, w końcu w planach po zakończeniu demisi mam jeszcze to:

- https://myanimelist.net/anime/34580/Nana_Maru_San_Batsu

więc to się jeszcze okaże. Może coś się w tej kwestii zmieni.

Miłego oglądania.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2017-11-26 15:57:23)

Offline

#137 2017-11-28 20:13:12

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dwudziesty drugi odcinek Cinderella Girls Gekijou przetłumaczony i dostępny na prośbę wysłaną mailem.

Tak jak zapowiadałem, odcinki nie będą publikowane do ogólnego wglądu od razu po przetłumaczeniu. Chętnych zapraszam na mail grupy Babcia Jadzia Subs smile

Offline

#138 2017-12-03 15:44:38

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Trzydziesty czwarty odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

Demisie powoli idą do przodu. Jeśli się uda 11 odcinek wyjdzie we wtorek, ale to tylko prognozy.

Miłego oglądania.

Offline

#139 2017-12-05 20:00:21

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dwudziesty drugi odcinek Cinderella Girls Gekijou dostępny na ANSI

Jedenasty odcinek Demi-chan wa Kataritai dostępny na ANSI.

Dwudziesty trzeci odcinek Cinderella Girls Gekijou przetłumaczony i dostępny na prośbę wysłaną mailem.

A jednak się udało i mamy 11 odcinek demisi smile Jeszcze tylko jeden do końca. Oprócz tego napisy do 22 odcinka shorta idolek zostały udostępnione, a 23 jest zrobiony i czeka na chętnych.

Planowany termin 12 odcinka demisi? Zobaczmy... myślę, że do 17 grudnia da radę, a może i wcześniej.

Co z "Nana Maru San Batsu"? Jeśli uda mi się przed 17 demisie zrobić, możliwe że pierwszy odcinek pojawi się przed świętami. Jeśli pogłoski krążące w mojej firmie się potwierdzą (po świętach wolne do 2018 roku), to możliwe, że nowy rok przywitamy z 2 albo 3 odcinkami w PL

Tak jak zapowiadałem, po nowym roku przemyślę sens kontynuowania tłumaczenia do Chisia

Serie z przyszłego sezonu? Się zobaczy czy ktoś czasem nie wyskoczy i nie będzie chciał moich wstępnych wyborów tłumaczyć. Parcia na nie dużego nie mam, choć tematyka shoujo ai bardzo by mi podchodziła do roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miłego oglądania.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2017-12-05 20:01:26)

Offline

#140 2017-12-10 12:56:07

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Trzydziesty piąty odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

Nareszcie! Jakoś się to fabularnie ruszyło, choć kto wie, czy to czasem nie koniec serii. Gra ze świata Chisia już wydana, więc pewnie zrobią jeszcze z odcinek czy dwa, żeby na święta spróbować dzieciakom ją wepchnąć, a potem... kto wie.

Miłego oglądania.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024