#8481 2017-12-22 12:37:42

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Przyszły sezon wydaje się mi (przynajmniej w moje gusta trafia) jakiś lepszy niż zwykle. Tak na pierwsze lepsze:
- Sakura, bo jestem fanem (+ OAV z września tylko mnie utwierdził, że będzie dobrze) jezor
- Fate/Extra (w sumie jak wyżej i mnie ciekawi ta ekranizacja). Fate + Shaft xD
- Violet Evergarden - graficznie już wiadomo, że super, a nawet mnie fabularnie zainteresowało z opisu
- Itou Junji: Collection - ekranizacja mang Ito. Trzeba pisać więcej? Graficznie ala Ajin trochę.

A są tam jeszcze z 2 pozycję ,które mogą się okazać warte zobaczenia. Np. Grancrest Senki, które jest ekranizacją autora pozycji Record of Lodoss War.

Tymczasem idę oglądać Nekopara OAV smile


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#8482 2017-12-22 14:09:35

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Nie oglądałem, ale ponoć Kroniki są słabe, a hajp był nakręcony przez hypera...
Do tej pory pamiętam reklamę w CD-A xD


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#8483 2017-12-22 16:23:59

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hajp to się wziął z tego że książki Lodoss powstały w czasach gdy tematyka fantasy nie była tak zgrana jak dzisiaj a klasyczna drużynowa forma RPG (dzisiaj to by się powiedziało TRPG) była czymś nowym (anime to rok 1991).

Ostatnio edytowany przez ill (2017-12-22 16:24:40)


GG: 1677958

Offline

#8484 2017-12-22 19:52:13

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zapowiedź lepszego sezonu, to zapowiedź gorszego sezonu - przynajmniej dla tych oglądających z ANSI.

Offline

#8485 2017-12-22 20:44:27

Grucha00
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Nesbro napisał:

Zapowiedź lepszego sezonu, to zapowiedź gorszego sezonu - przynajmniej dla tych oglądających z ANSI.

Jak ci się to nie podoba, to nikt nie trzyma nikogo tu na siłę, idz na A-O, tam masz zawsze tłumaczenie, albo oglądaj po angielsku.

Offline

#8486 2017-12-22 20:45:23

Askara
Użytkownik
Dołączył: 2016-09-09

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Nesbro napisał:

Zapowiedź lepszego sezonu, to zapowiedź gorszego sezonu - przynajmniej dla tych oglądających z ANSI.

Polecam nauczyć się angielskiego i dołączyć do szacownego grona tłumaczy ansi. W ten sposób zostanie przetłumaczona większa ilość bajek i wszyscy będą happy smile


crl6OJK.png podpisq.png

Offline

#8487 2017-12-22 21:07:31

haitani
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ale co wy chcecie od chłopa. Stwierdził prawdę, z sezonu na sezon jest coraz słabiej. Stara gwardia się wykrusza, nowych brak, wiele serii napoczętych i zostawionych.
Sam powoli spoglądam w kierunku onlajnów. Na razie obejrzałem a w zasadzie dokończyłem dwie pozycje, które na Ansi olano po kilku odcinkach i pomijając jakość obrazu (onlajnowe 1080p czy co tam mają na 50 calach zachwycająco nie wyglądało) ale jakoś tragedii nie było. Polskie tłumaczenie, przynajmniej mnie w oczy też nie raziło. W zasadzie nie odbiegało niczym od tego co było wrzucane na Ansi.

Offline

#8488 2017-12-22 22:27:03

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

haitani napisał:

Polskie tłumaczenie, przynajmniej mnie w oczy też nie raziło. W zasadzie nie odbiegało niczym od tego co było wrzucane na Ansi.

Wiesz, że nas tym obrażasz, prawda?


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#8489 2017-12-22 22:31:33

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

- łonlajnowe ścierwo da się oglądać
- tłumaczenie to samo
...

Offline

#8490 2017-12-22 22:48:09

DanteBanKai
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-15

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zależy jakie kolega serie oglądał. Przecież na ansi były - i chyba dalej są - wrzucane również napisy nie najwyższych lotów, np. początkujących tłumaczy.


Przez trzy lata działałem pod nickiem Anonsik.
61yNUls.jpg

Offline

#8491 2017-12-22 22:48:51

haitani
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dobra, sorry, zapomniałem, że jedyne słuszne i poprawne tłumaczenia to Ansi. Nie było tematu.

Offline

#8492 2017-12-22 22:54:20

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A oglądać se, jak ci się podoba, ale poważnie - łonlajnowa jakość jest znośna? Gdzie internet wypchany bd, filmy ważą po 12gb, ale jednak online da się oglądać?

Offline

#8493 2017-12-22 23:00:44

haitani
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

DanteBanKai napisał:

Zależy jakie kolega serie oglądał. Przecież na ansi były - i chyba dalej są - wrzucane również napisy nie najwyższych lotów, np. początkujących tłumaczy.

Jak było z czego wybiera na Ansi   to wybierałem tłumaczenia starych wyjadaczy. Jak nie było wyboru to brałem co jest no chyba, że na kilometr waliło translatorem albo niechlujstwem to wtedy olewałem. I tak jest teraz. Nie ma tutaj tłumaczenia to zaczynam się rozglądać za alternatywą. Jeśli będę widział, że jest do bani a przez kilkanaście lat przerabiania oryginalnych inaczej filmów, seriali etc i fanowskich tłumaczeń do nich, człowiek potrafi zauważyć kiedy ktoś odwala tandetę.
I nie będę mówił, że onlajn jest super hiper wypasiony ale jest chyba jedyną alternatywą dla Ansi. I nie będę mówił, że wszystko co tam mają jest pierwszej jakości ale pierwsze kontakty ze "złem" poza jakością obrazu nie były aż tak złe jak elita z Ansi maluje w innym temacie.
Zresztą w tamtym temacie chyba nawet padło stwierdzenie, że część tłumaczy przeszłą na ciemną stronę. To co?? Z automatu ich robota nagle zrobiła się do d*py bo tłumaczą dla onlajnów a nie dla Ansi??

Offline

#8494 2017-12-22 23:02:15

haitani
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

dulu napisał:

A oglądać se, jak ci się podoba, ale poważnie - łonlajnowa jakość jest znośna? Gdzie internet wypchany bd, filmy ważą po 12gb, ale jednak online da się oglądać?

Jak by udostępniali same pliki z napisami to bym zlał onlajn i spróbował sam je  przerabiać pod jakieś bdripy.

Offline

#8495 2017-12-22 23:08:33

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

haitani napisał:

Zresztą w tamtym temacie chyba nawet padło stwierdzenie, że część tłumaczy przeszłą na ciemną stronę. To co?? Z automatu ich robota nagle zrobiła się do d*py bo tłumaczą dla onlajnów a nie dla Ansi??

Zależy kto odszedł + tam liczy się czas, wiec nie ma miejsca na korekty, qc i inne bajery, na które tu czas tracimy, żeby widzowie mieli jak najlepszy seans. Ale jak widać nie wszyscy to doceniają (lub nie widzą różnicy). Zresztą róbcie se jak chcecie. Jak szybciej upadnie ta strona, stracę główny impuls dla ciągłego szukania ludzi do tej profesji.

A wracają do czegos bardziej powiązanego z tym tematem...

City Hunter w HD los

Klik.

i... Gunsmith Cats DVD vs BD, klik. No, jest moc. Chociaż ten DVD mi się trochę przekłamany wydaje, ale dawno to oglądałem w sumie, więc może było aż tak słabo.

Ostatnio edytowany przez Hunter Killer (2017-12-22 23:34:22)


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#8496 2017-12-22 23:14:46

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

haitani napisał:
dulu napisał:

A oglądać se, jak ci się podoba, ale poważnie - łonlajnowa jakość jest znośna? Gdzie internet wypchany bd, filmy ważą po 12gb, ale jednak online da się oglądać?

Jak by udostępniali same pliki z napisami to bym zlał onlajn i spróbował sam je  przerabiać pod jakieś bdripy.

Zabawne, że oni tak pilnują tych swoich wypocin. To teraz tak; średnie polskie tłumaczenie+gówniane wideo/audio z cenzurą czy bd 1080p flaki, dtesy sresy i 1000bit z angielskimi napisami? Jak zajebisty musiałby być nas przekład, żeby wybrać łonlajna.

Hunter Killer napisał:

City Hunter w HD los

Klik.

Czekam.

Offline

#8497 2017-12-22 23:52:15

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hunter Killer napisał:
haitani napisał:

Zresztą w tamtym temacie chyba nawet padło stwierdzenie, że część tłumaczy przeszłą na ciemną stronę. To co?? Z automatu ich robota nagle zrobiła się do d*py bo tłumaczą dla onlajnów a nie dla Ansi??

Zależy kto odszedł + tam liczy się czas, wiec nie ma miejsca na korekty, qc i inne bajery, na które tu czas tracimy, żeby widzowie mieli jak najlepszy seans. Ale jak widać nie wszyscy to doceniają (lub nie widzą różnicy). Zresztą róbcie se jak chcecie. Jak szybciej upadnie ta strona, stracę główny impuls dla ciągłego szukania ludzi do tej profesji.

A wracają do czegos bardziej powiązanego z tym tematem...

City Hunter w HD los

Klik.

Wyjątki jak widać po wypowiedzi powyżej są, ale zdecydowanie są i tacy, którzy są jakby fanami grupy i konkretnych osób, że jak zaczynają oglądać z napisami autorstwa osoby X, to kończą napisami autorstwa osoby X, choćby tytuł wyglądał na niedokończony po np. 5 odcinku, a grupa miała renomę nie pisania porzucone, choćby już lata mijały od zapowiedzi dokończenia. Więc na ANSI jest wręcz odwrotny sposób myślenia, niż na online, gdzie liczy się wyłącznie szybkość, i oglądanie od trzech autorów w zależności gdzie odcinek wcześniej pojawił.

Fajnie, że City Hunter w HD. Nie fajnie, że Madao Way wyszło ze stanu niby życia choć nie, gdyż teraz martwi są i nie będzie komu zrobić napisów pod HD smutny

Offline

#8498 2017-12-23 00:10:54

wtas
Użytkownik
Skąd: Gorzów Wielkopolski / Poznań
Dołączył: 2011-09-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Nesbro napisał:

Fajnie, że City Hunter w HD. Nie fajnie, że Madao Way wyszło ze stanu niby życia choć nie, gdyż teraz martwi są i nie będzie komu zrobić napisów pod HD smutny

No widzisz. Masz idealną okazje aby się wykazać.

Offline

#8499 2017-12-27 00:28:42

kantror
Użytkownik
Dołączył: 2014-07-03

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Przepraszam, nie wiem gdzie to wkleić, ale tutaj dyskusja pozostaje chyba zawsze największa.
Historia:
Szukam anime na starej anime-odcinki.pl, nie znalazłem choć nagle w pewnym momencie mimo używania samej przeglądarki wiatraki w PC zaczynają strasznie głośno chodzić - co jest? smile_big
Podsumowanie:
Wyszło na to że https://a-o.ninja/anime ktoś najprawdopodobniej kopie krypto-waluty, nie wiem czy to jest zamierzone, czy to było gdzieś zgłaszane, dopiero teraz to ogarnąłem- strona magicznie rozrusza każdy procesor do 50% jego możliwości i tak z 42 stopni C (PC w dużym cieple i w środku biurka, wszystko default, bez żadnych dodatkowych wiatraków) nagle osiąga nawet 89 stopni C TAKŻE uważajcie na swoje komputerki smile_big

Offline

#8500 2017-12-27 01:19:17

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Spoko, już każdy zainteresowany na ANSi o tym wie. oczkod
Temat bardziej podpada pod to
http://animesub.info/forum/viewtopic.ph … 4985&p=335
I radziłbym tam kontynuować wątek, jeśli ktoś zamierza.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024