#4121 2017-12-14 22:14:53

Pitbull01
Użytkownik
Dołączył: 2016-01-07

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Tanis napisał:

Mam zawał  fuj  placze

Miałem tak samo, jak wygrzebałem skąd to jest  beznadzieja ...

Offline

#4122 2017-12-20 00:50:14

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Poszukuję anime podobnego do Kono Subarashii Sekai lub jakiejś dobrej komedii. Może być romatnyczna.


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#4123 2017-12-20 01:07:42

_Crimson_Red_
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-18

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Baka to test to Shoukanjuu, Kami nomi zo Shiru Sekai, Gintama, Sayonara Zetsubou Sensei, Working!, Gamers!, Seto no Hanayome, Aho-Girl, Tsurezure Children, Danshi Koukousei no Nichijou, Gekkan Shoujo Nozaki-kun, Seitokai Yakuindomo, Seitokai no Ichizon, D-Frag, Sora no Otoshimono, Nisekoi

Wszystkie powyższe tytuły widziałem i z czystym sercem mogę polecić  smile

Ostatnio edytowany przez _Crimson_Red_ (2017-12-20 01:17:18)


podpisq.png

Offline

#4124 2017-12-20 04:01:29

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan, Nichijou, Plastic neesan bym dodał.

Offline

#4125 2017-12-20 12:21:01

Shamson
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-13

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Jeżeli może być być romantyczna to dorzuciłbym Kaichou wa Maid-sama! i Lovely Complex.

Ja sam szukam teraz czegoś co w przeciągu ostatniego roku wyjątkowo pozytywnie się wyróżniało. Tematów o aktualnie wychodzących anime nie śledzę, a przeglądanie n stron żeby wyłowić jedną/dwie serie trochę mnie odstrasza. Dlatego chętnie wysłucham opinii kogoś kto jest na bieżąco

Offline

#4126 2017-12-20 14:33:02

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Dzięki za tytuły. Obadam.


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#4127 2017-12-20 15:08:48

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

@Shamson,
Youjo Senki, Made in Abyss, Ballroom e Youkoso, Kakegurui, Mahoutsukai no Yome, Houseki no Kuni (TV), Inuyashiki

Nie dawałem kontynuacji.

Offline

#4128 2017-12-22 14:19:17

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Jak nazywało się anime z kolesiem co biegał z białymi majtkami na twarzy. Walczył o wolność zobaczenia razem z dziewczyną. Przeciwnikiem dziewczyna z zarządu szkoły ;]


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#4129 2017-12-22 14:36:15

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Tanis napisał:

Jak nazywało się anime z kolesiem co biegał z białymi majtkami na twarzy. Walczył o wolność zobaczenia razem z dziewczyną. Przeciwnikiem dziewczyna z zarządu szkoły ;]

https://myanimelist.net/anime/29786/Shi … u_na_Sekai

Offline

#4130 2017-12-25 03:05:10

Shamson
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-13

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

marek2fgc napisał:

@Shamson,
Youjo Senki, Made in Abyss, Ballroom e Youkoso, Kakegurui, Mahoutsukai no Yome, Houseki no Kuni (TV), Inuyashiki

Nie dawałem kontynuacji.

Właśnie skończyłem Made in Abyss. Chryste panie, już zapomniałem jak to jest siedzieć do rana, bo coś mnie tak wciągnęło - jaram się jak Rzym za Nerona. Pierwsze od bardzo dawna 10/10. Czekam na drugi sezon. Dzięki ci za to smile

W sumie jakbyś zarzucił też kontynuacjami to byłbym wdzięczny, bo mając wolne i tak nie mam nic lepszego do roboty.

Offline

#4131 2017-12-26 18:22:51

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Sir_Ace napisał:
Sir_Ace napisał:
Sir_Ace napisał:

Przez prawie cały rok niczego nie oglądałem (w pamięć zapadła mi tylko Sydonia) i mam takie oto pytanie do ogółu - co w roku 2014 było mocnym must-see? Tak po jednym, góra trzech tytułach. Zdarzyło się coś nieszablonowego, oryginalnego albo po prostu genialnie zrobionego? Coś, co będzie się wspominało latami?

Tylko, pls, bez żadnych moe/loli romansideł, wielkich mieczy, gimnazjalnej pseudoerotyki i prymitywnej młodzieżówki.
Parę lat się tutaj wypowiadałem - może ktoś, znając moje podobania, coś podpowie?

Bump. Ze zmianą roku na 2015.

Trochę później niż zwykle, ale...  gwizdze

Wyszło w poprzednim roku coś przełomowego? Jakieś dobre SF albo cyberpunk? Z takich poważniejszych tytułów, pls.

No siema papa Gdybym miał w tym roku obejrzeć jedno najlepsze animu, za czym powinienem się rozejrzeć?

Offline

#4132 2017-12-26 18:28:23

Pitbull01
Użytkownik
Dołączył: 2016-01-07

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Sir_Ace napisał:

No siema papa Gdybym miał w tym roku obejrzeć jedno najlepsze animu, za czym powinienem się rozejrzeć?

Masa osób bardzo ciepło wypowiada się o Made in Abyss, więc możliwe, iż sensu z tą pozycją mógłbyś spróbować.

Offline

#4133 2017-12-27 20:12:09

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Pitbull01 napisał:
Sir_Ace napisał:

No siema papa Gdybym miał w tym roku obejrzeć jedno najlepsze animu, za czym powinienem się rozejrzeć?

Masa osób bardzo ciepło wypowiada się o Made in Abyss, więc możliwe, iż sensu z tą pozycją mógłbyś spróbować.

Made in Abyss to chyba faktycznie najlepsza animacja kończącego się roku. Fantastyczna przygoda dwójki dzieciaków zwiedzających nieodkryte głębiny przecudnej otchłani. Dużo pozytywnej energii i ciepła bije z tej bajki. Piesna oprawa audio wizualna rodem ze studia Ghibli. Absolutnie nic złego się tam nie dzieje - zawsze wszystko się dobrze kończy i nikt nie zostaje nigdy ranny. PS. Bondrewd did nothing wrong.
86733.jpg

Sam polecam:
Juuni Taisen - Battle Royal zrobione naprawdę porządnie. Trochę brutalne i jeżeli lubisz się przywiązywać do interesujących bohaterów to będziesz miał problem - bo w tej serii padają jak muchy.
87684.jpg

Youjo Senki - Ciężko dużo powiedzieć bez spoilerowania więc weź pod uwagę, że to co napisze to w sumie nie wszytsko. Motywy wojenne, główna postać to mała dziewczynka, która jest dowódcą po jednej ze stron konfliktu, ale gardzi przy okazji wszystkim i wszystkimi i chce tylko ułożyć sobie życie w spokoju, no ale Bóg ma dla niej inne plany i tak mąci w jej życiu, że jest zmuszona walczyć. Fajna baja, i wcale nie tak bezsensowna jak się początkowo wydaje - wspaniały OP i ED.
82890.jpg

Fate/Apocrypha - Cóż, nowy Fejt. Więcej tego samego tylko studio inne niż zwykle. 16 sług i 14 mistrzów - więcej postaci niż odcinków - pogubisz się jeżeli nie znasz uniwersum, ale osobiście polecam, choćby dla best girl Astofo.
86573.jpg

Chaos;Child - Kontynuacja Chaos;Head z nowymi bohaterami, jednak trzeba znać prequel, żeby w pełni docenić fabułę i zakończenie prequelu. A że anime chaotycznej głowy jest okropne to chyba nie ma takiej opcji. Kilka niespodziewanych zwrotów akcji - zwłaszcza ostatni, który ma w sumie sporo sensu i był często hintowany. nie jest to może hit sezonu, ale jak chcesz coś obejrzeć to nie ma tak źle.
83805.jpg

O sequelach takich jak Attack on Titan 2, Boku no hero Akademia 2, Berserk 2czy Shingeki no Bahamut: Virgin Soul nie wspominam - jeżli polubiłeś wcześniejsze części to obejrzałeś też to.

Offline

#4134 2017-12-27 20:39:07

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Juuni Taisen nie polecam - retrospekcje zostały zrobione na odwal się we wszystkich aspektach, oprawa graficzna zaliczyła mocny skok w dół po dwóch epach i od tamtego momentu jest raz gorzej, raz lepiej. Za bardzo się skupiali na otoczce zawodów niż na samej walce. Tylko zakończenie mnie usatysfakcjonowało.

Chaos;Child - Całe anime to jeden wielki żart. Tempo akcji strasznie się chwieje, mocno nakombinowane z wyjaśnieniami zrobionymi po łebkach. Dokładnie to samo zrobiono z Chaos;Head. Dlaczego z horroru psychologicznego te studia na siłę próbują robić gore?

Youjo Senki sprawdza się bardzo fajnie jako anime rozrywkowe. Nie ma specjalnych walorów fabularnych ani jakiegoś dramatu, co w przypadku drugiego stanowi dużą część Made in Abyss.

Offline

#4135 2017-12-27 20:52:52

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

@Animazon
Sir_Ace ogląda od paru lat jedno anime na rok. Fejta pewnie nawet jednego nie oglądał, nie wspominając reszcie kontynuacji. Jego interesują tylko serie, które się czymś wyróżniły. Powiew świeżości itd. Nie kalki/kontynuacje/znane motywy itd. Przez takie rzeczy przestał oglądać ogólnie anime.

@Sir_Ace
Made in Abyss polecam. Bo to zaskakująco dobra opowieść. Świetna muzyka i duże zaskoczenie, przynajmniej dla mnie.

Polecę jeszcze, całkowicie w sumie niezauważoną serię, przynajmniej ja dowiedziałem się przypadkiem, Land of the Lustrous. Jedno z lepiej wykonanych CGI, kapitalny świat (nawiązujący bodaj do buddyzmu), muzyka, a najlepsze: trudno nawet mi coś podobnego podać. Więc jest to pewien unikat smile

Łezka w oku dla serii pokroju Kino No tabi, która na pewno pamiętasz lub The Laughing Salesman.

Ostatnio edytowany przez Hunter Killer (2017-12-27 20:53:37)


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#4136 2017-12-27 21:53:51

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

marek2fgc napisał:

Juuni Taisen nie polecam - retrospekcje zostały zrobione na odwal się we wszystkich aspektach, oprawa graficzna zaliczyła mocny skok w dół po dwóch epach i od tamtego momentu jest raz gorzej, raz lepiej. Za bardzo się skupiali na otoczce zawodów niż na samej walce. Tylko zakończenie mnie usatysfakcjonowało.

Chaos;Child - Całe anime to jeden wielki żart. Tempo akcji strasznie się chwieje, mocno nakombinowane z wyjaśnieniami zrobionymi po łebkach. Dokładnie to samo zrobiono z Chaos;Head. Dlaczego z horroru psychologicznego te studia na siłę próbują robić gore?

Youjo Senki sprawdza się bardzo fajnie jako anime rozrywkowe. Nie ma specjalnych walorów fabularnych ani jakiegoś dramatu, co w przypadku drugiego stanowi dużą część Made in Abyss.

To ogólnie nie był dobry rok dla anime. Poza Made in Abyss i drugiego sezonu Attack on Titan nic mnie tak naprawdę nie zachwyciło.

Juuni Taisen - mam wrażenie, że to co pociąga ludzi w seriach typu Battle Royal to nie same walki a filozofie bohaterów, strategie i same zasady gry, które każdy będzie chciał naciągnąć dla swoich korzyści. W tej serii spodobało mi się między innymi to, że pokazano nam jak żyją i zachowują się dane postacie zamiast ich monologów opowiadających o sobie - tak było w przypadku większości zawodników (za wyjątkiem Kury i Szczura).

Gdzie w Chaos;Child było gore? Ale tak po zastanowieniu się powiem jednak, że to nie jest bajka warta polecenia.

Offline

#4137 2017-12-30 23:12:12

Shamson
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-13

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Skończyły mi się anime od Masy, więc piszę znowu. Po drodze zdążyłem obejrzeć oba sezony Baby Steps i złapała mnie faza na romansidła(mimo, że BS akurat za dużo go nie było). Już znudziła mnie formuła wdychania do siebie przez n odcinków bez celu, więc szukam czegoś gdzie bohaterowie się jednak ze sobą schodzą(najlepiej, zęby było to trochę wcześniej niż finał smile_big). Nie musi to być główna oś fabuły(coś jak we wspomnianym Baby Steps czy Monogatari). Miło widziana byłaby domieszka komedii, chociaż bez tego też przeżyję. No, to chyba tyle wymagań smile 
W spoiler wrzucę serie, które już oglądałem, a które na 100% wpadną komuś do głowy - niektóre mogą nie pasować do podanego wzorca.

Pokaż spoiler

Akagami no Shirayukihime - właśnie się ściąga
Baby Steps
Bakemonogatari i pochodne
Bakuman.   
Bokura ga Ita   
Busou Renkin   
Chuunibyou demo Koi ga Shitai!   
Clannad   
Cross Game   
Durarara!!   
Eureka Seven   
Golden Time   
Guilty Crown   
Hachimitsu to Clover   
Higashi no Eden   
Itazura na Kiss   
Kaichou wa Maid-sama!   
Kimi ni Todoke   
Lovely★Complex   
Nodame Cantabile   
Ookami Shoujo to Kuro Ouji
Ore Monogatari!!   
Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai   
Sankarea   
Seto no Hanayome   
Special A   
Sukitte Ii na yo.   
Tasogare Otome x Amnesia   
Tengen Toppa Gurren Lagann   
Tonari no Kaibutsu-kun   
Toradora!   
Working!!!
Zero no Tsukaima   

ef
Myself ; Yourself

Raczej nic nie przegapiłem, ale jak komuś bardzo zależy to może zerknąć na MAL'a - link w sygnie.

Ostatnio edytowany przez Shamson (2017-12-30 23:12:52)

Offline

#4138 2017-12-30 23:24:50

nuito
Użytkownik
Skąd: Żary
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Ja polecam Touch, Onegai teacher i Twins, Saikano, Iriya no Sora, Ano Natsu de Matteru, Sakamichi no Apollon, True Tears, Midori no Hibi, Kimi to Boku 1 i 2, Shingetsutan Tsukihime

Ostatnio edytowany przez nuito (2017-12-30 23:27:11)

Offline

#4139 2017-12-30 23:59:05

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

@Shamson, pozwolę sobie skopiować listę tytułów, którą kiedyś polecałem pewnej osobie. Ominąłem ecchi, bo po liście sądzę, że tego nie szukasz.

Pokaż spoiler
Ansatsu Kyoushitsu, Baccano, Binbougami ga, Boku Dake ga Inai Machi, Colorful (Movie), Danshi Koukousei no Nichijou,.FLCL, Ghost in The Shell: Stand Alone Complex, Higurashi no Naku Koro Ni, Houseki no Kuni (TV), Inuyashiki, Kaiba, Kara no Kyoukai, Last Exile, Mahou Shoujo Madoka Magica (3 kinówki), Mardock Scramble, Mirai Nikki (TV), Moyashimon, Mushishi, NHK ni Youkoso, Nichijou, Planetes, Plastic Neesan, Psycho Pass, Rurouni Kenshin, Sakamichi no Apollon, Shinsekai Yori, Tiger & Bunny, Youjo Senki

Pominąłeś drugi sezon Boku no Hero Academia oraz dwie kinówki Higashi no Eden będące sequelami, drugi sezon Magi oraz jego prequel Sindbad

Offline

#4140 2017-12-31 00:11:45

5227756
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2017-10-16

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Witam.
Piszę ponieważ już sam nie wiem co obejrzeć smile_big
Anime które bardzo mi się spodobały, szukam właśnie z podobnymi tematykami.

Pokaż spoiler

To LOVE-Ru
Papa no Iukoto wo Kikinasai
Boku wa Tomodachi ga Sukunai
Dakara Boku wa, H ga Dekinai
Grisaia no Rakuen
Hagure Yuusha no Estetica
Hoshizora e Kakaru Hashi
Ichiban Ushiro no Daimaou
Kanokon
Kono Naka ni Hitori, Imouto ga Iru
Mahouka Koukou no Rettousei
Masou Gakuen HxH
Saikin, Imouto no Yousu ga Chotto Okashiinda ga
Shinmai Maou no Testament
Soredemo Sekai wa Utsukushii
Vampire Knight
Goshuushou-sama Ninomiya-kun
Hundred
Isekai wa Smartphone to Tomo ni
Nisekoi
Rakudai Kishi no Cavalry
Sword Art Online
Kaichou wa Maid-sama
Amagi Brilliant Park
Quan Zhi Gao Shou

Są to tylko anime z moich wyższych ocen, oczywiście wiem że to dużo dlatego będę wdzięczny za choćby jeden tytuł.
Anime nie muszą być podobne w 100%, zadowolę się nawet podobieństwem w 50%.

Dla zainteresowanych wstawiam linka do pełnej listy obejrzanych.

Pokaż spoiler

moja kolekcja

Jak należy interpretować zakładki?
oglądam - brak
obejrzane - brak
pomijam - brak
wstrzymane - brak
porzucone - planuje 2 (dalszy krąg)
planuje - planuje 1

Dzięki smile_big

Ostatnio edytowany przez 5227756 (2017-12-31 00:14:37)


Kontakt
Discord:
KuneGunda#5959

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024