#4141 2017-12-31 00:21:59

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

@Up

Może...

ef: A Tale of Memories/Melodies (to najbardziej polecam)

Dusk Maiden of Amnesia (powinno ci się spodobać)
Sankarea (j.w.)


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#4142 2017-12-31 00:22:07

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

@5227756, tobie akurat wystarczą polecane na MyAnimeList. Wklepujesz anime i patrzysz na podobne.

Offline

#4143 2017-12-31 00:41:00

Shamson
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-13

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

nuito napisał:

Ja polecam Touch, Onegai teacher i Twins, Saikano, Iriya no Sora, Ano Natsu de Matteru, Sakamichi no Apollon, True Tears, Midori no Hibi, Kimi to Boku 1 i 2, Shingetsutan Tsukihime

Onegai, True Tears i Tsukihime trochę mnie odrzuciły, ale chyba pora na kolejną próbę.
O Touch nie słyszałem - chętnie sprawdzę, chociaż nie przepadam za tak starymi seriami.
O istnieniu Kimi to Boku kompletnie zapomniałem, dzięki za przypomnienie. Do Apollona i Saikano zabieram się jak pies do jeża od długiego czasu, więc pewnie w końcu je obejrzę. Reszty nie kojarzę, ale na pewno sprawdzę.


marek2fgc napisał:

@Shamson, pozwolę sobie skopiować listę tytułów, którą kiedyś polecałem pewnej osobie. Ominąłem ecchi, bo po liście sądzę, że tego nie szukasz.

Pokaż spoiler
Ansatsu Kyoushitsu, Baccano, Binbougami ga, Boku Dake ga Inai Machi, Colorful (Movie), Danshi Koukousei no Nichijou,.FLCL, Ghost in The Shell: Stand Alone Complex, Higurashi no Naku Koro Ni, Houseki no Kuni (TV), Inuyashiki, Kaiba, Kara no Kyoukai, Last Exile, Mahou Shoujo Madoka Magica (3 kinówki), Mardock Scramble, Mirai Nikki (TV), Moyashimon, Mushishi, NHK ni Youkoso, Nichijou, Planetes, Plastic Neesan, Psycho Pass, Rurouni Kenshin, Sakamichi no Apollon, Shinsekai Yori, Tiger & Bunny, Youjo Senki

Pominąłeś drugi sezon Boku no Hero Academia oraz dwie kinówki Higashi no Eden będące sequelami, drugi sezon Magi oraz jego prequel Sindbad

Houseki no Kuni mimo dobrych ocen kompletnie mi nie podchodzi - może muszę jeszcze do niego dojrzeć. Co do Higashi no Eden to wydaje mi się, że filmy oglądałem, więc mogłem zapomnieć je dodać. Na quele Magi jakoś nie mam ochoty - w sumie sam nie wiem czemu. A BNHA - czytam mangę na bieżąco, pierwszy sezon obejrzałem, żeby zobaczyć co zepsują smile
Nie mogłem sobie przypomnieć tytułu Boku Dake ga Inai Machi - dzięki.
Większość z tej listy już widziałem, kilka serii leży na dysku, więc pewnie znajdę teraz motywacje na obejrzenie. Dzięki.

5227756 napisał:

Witam...

Z tego co widzę to gustujesz w ecchi i widziałeś większość tych, które uważam za strawne. Do tego praktycznie każdy mój pomysł masz w porzuconych/wstrzymanych smile 
Spróbuj się przemóc z Zero no Tsukaima - mimo, że to równia pochyła nie wspominam tego źle. Full Metal Panic! też ma dosyć ciężki początek, ale dalej jest dużo lepiej. Log Horizon mogę z całego serca polecić - mi o wiele bardziej podobał się od takiego SAO. Z porzuconych myślę, że powinieneś spróbować Special A - to trochę takie gorsze Kaichou wa Maid-sama! - przynajmniej tak to zapamiętałem.
No dobra, mam dość. No offence, ale chyba minie trochę czasu nim wyrobisz sobie gust.

No i trochę offtp:
Ta lista z shindena jest zawalicie niewygodna - mimo wszystko stary styl MAL'a wygrywa - chociaż wygląda niezbyt zjawiskowo.

Offline

#4144 2017-12-31 00:43:10

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

@Shamson tu masz cos starszego Hanasakeru Seishounen


wizard2000.jpg

Offline

#4145 2017-12-31 00:45:03

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Ja wrzuce pare klasykow i troche nowszych:D

Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan - Tsuioku Hen
Nana
NHK ni Youkoso! bardziej dramat niz romansidlo
Major 7 sezonow, watek romantyczny jest ale na dalszym planie glownie dramat sportowy
Skip Beat! zemsta zdradzonej kobiety smile_big
Chihayafuru
Paradise kiss
Kuragehime niezla komedia z romansem
i troche zmijek  ukryty
Maria-sama ga Miteru Klasyk akcja dzieje sie dosc powoli, ale ma w sobie to cos co wciaga jak bagno, moze nie podejsc bo jednak targetem sa dziewczyny/kobiety
Aoi Hana
Strawberry Panic
Sasameki Koto

Niechcialo mi sie w twojej liscie sprawdzac wiec moze sie cos powtorzyc smile_big

Love Hina calkiem zapomnialem o tym smile mocarna komedia z romansem

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2017-12-31 02:03:48)


ara ara...

Offline

#4146 2017-12-31 01:18:14

nuito
Użytkownik
Skąd: Żary
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Shamson napisał:

O Touch nie słyszałem - chętnie sprawdzę, chociaż nie przepadam za tak starymi seriami.

Ja niegdyś również podchodziłem do starych serii niezbyt ochoczo. To był mój wielki błąd.
Stare serie mają to coś, czego czasem próżno szukać w świeżych produkcjach. Albo się stałem wybredny na prawdę.
Ze starych serii jeszcze Maison Ikkoku i Kimagure Orange Road ( kiedyś gdzieś wyczytałem, że Touch, Maison Ikkoku i Kimagure Orange Road to święta trójca Klasyków romansów)

Shamson napisał:

Onegai, True Tears i Tsukihime trochę mnie odrzuciły, ale chyba pora na kolejną próbę.

Warto dać szanse.
Ja do One Piece podchodziłem 5 razy i jestem zadowolony, że się udało.

Offline

#4147 2017-12-31 03:32:13

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Kilgur przyznam się bez bicia że Major-a nie oglądałem ;p ''słyszałem że fajne''.   PS. Jak klawiatura się sprawuje ?:D

Kiler ma rację  A Tale of Memories/Melodie świetnie smile_big Polecam.

Ahh te stare czasy  placze


Dodam od siebie: Chobits, Elfen Lied, GTO , Onegai Teacher, Green Green :]

Ostatnio edytowany przez Czolgi (2017-12-31 03:46:23)


ファンのファンのために

Offline

#4148 2017-12-31 05:54:52

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Czolgi -> Major jest naprawde, ale to naprawde niesamowity, naprawde dziwi mnie ze jakas znana "marka" z ansi nie ogarnela calosci pod koniec sa klopoty z napisami, ale naprawde warto smile

Klawa jest w ok jestem w trakcie przyzwyczajania sie co pewnie zajmie troche, bo mam lapy wielkie wiec cherry red troche za lekko sie wciskaja, ale przy takiej cenie nie ma co narzekac smile_big Przy graniu to nie przeszkadza, ale przy pisaniu na niej oj troche potrwa zanim przestane wciskac dwa klawisze niechcacy smile


ara ara...

Offline

#4149 2017-12-31 06:31:24

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Polecam też Love Hina oraz dodam Oh My Goddess!!!
Oraz nietypowy romans, Your Lie in April.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#4150 2017-12-31 12:36:12

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Kilgur czyli nima napisów do całości ?:D :> Planuje się zabrać za tego Majorka smile_big
Co do klawy też miałem ten problem , bardzo lekko się wciskały, aż uderzałem o metal klawiszami przez co stawała się bardzo głośna. Kobieta niestety tego nie wytrzymywała przy graniu i wygoniła mnie z torbami smile_big.
PS. w co grasz ?:D


ファンのファンのために

Offline

#4151 2017-12-31 12:42:10

Pitbull01
Użytkownik
Dołączył: 2016-01-07

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

O Touch nie słyszałem - chętnie sprawdzę, chociaż nie przepadam za tak starymi seriami.

To w takim razie Cross Game. Ten sam autor, ta sama historia, praktycznie te same postacie (on od 30 lat rysuje na przemian serie o baseballu, romanse, albo romanse z baseballem w tle, także...)

Ze starych serii jeszcze Maison Ikkoku i Kimagure Orange Road ( kiedyś gdzieś wyczytałem, że Touch, Maison Ikkoku i Kimagure Orange Road to święta trójca Klasyków romansów)

No bo to prawda. jeśli chodzi o królów romansów lat 80 to te 3 serie jak najbardziej można za klasykę uznać (chociaż IMO mango Orange Road o wiele lepsze niż anime)

Ostatnio edytowany przez Pitbull01 (2017-12-31 12:43:52)

Offline

#4152 2017-12-31 15:27:22

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Czolgi -> Majora to pierwsze 3 i troche 4 sezonu w hardskach mozna pobrac z mega, sa tez na ansi napisy jak kto woli. Reszta z ansi tylko zamiast z szukaczki musisz z katalogu skozystac, ale jakosc tlumaczenia niektorych sezonow nie jest za wysoka.
Trzeba bylo kupic kalwe z cherry black wymagaja wiekszej sily nacisku smile lub dolozyc oringi wtedy dobijanie nie jest tak glosne, a co do gier to glownie wow, diablo3, troche hots.


ara ara...

Offline

#4153 2017-12-31 16:17:15

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

A jakiś link masz do tego ''mega'' :> ? W D3 można popykać, no chyba że grasz sezony których jak nie gram ;p


ファンのファンのために

Offline

#4154 2017-12-31 16:59:53

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Linki do mega wysle na pw bo niepamietam czy sa dla wszystkich czy dla niektorych smile_big, a w d3 gram sezony tamten tryb mnie wogole nie interesuje co to za przyjemnosc grac wymaksowana postacia i farmic tylko paragony smile_big


ara ara...

Offline

#4155 2018-01-02 21:49:52

kantror
Użytkownik
Dołączył: 2014-07-03

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

a więc wrzucę "takie" podsumowanie wd mnie z poprzedniego-2017 roku oczkod korzystając z pewnego szablonu

Pokaż spoiler

SERIA ROKU 2017
- Houseki no Kuni
- Kekkai Sensen & Beyond
- Shuumatsu Nani Shitemasu ka? Isogashii desu ka? Sukutte Moratte Ii desu ka?
- Ballroom e Youkoso
- Youjo Senki

Największe zaskoczenie
- Houseki no Kuni
- Ballroom e Youkoso
- Shuumatsu Nani Shitemasu ka? Isogashii desu ka? Sukutte Moratte Ii desu ka?

Najlepiej udźwiękowiona seria
- Kekkai Sensen & Beyond
- Little Witch Academia
- Shuumatsu Nani Shitemasu ka? Isogashii desu ka? Sukutte Moratte Ii desu ka?

Najlepiej wyglądająca seria
- Houseki no Kuni
- Shuumatsu Nani Shitemasu ka? Isogashii desu ka? Sukutte Moratte Ii desu ka?
- Kekkai Sensen & Beyond
- Little Witch Academia
- Tales of Zestiria the X 2nd
- Urara Meirochou
- Shingeki no Bahamut: Virgin Soul

Najlepszy Opening / Openingi
- Berserk (2017) season 2
- Shingeki no Bahamut: Virgin Soul
- Re:Creators
- Houseki no Kuni
- Kekkai Sensen & Beyond
- Shuumatsu Nani Shitemasu ka? Isogashii desu ka? Sukutte Moratte Ii desu ka?

Najlepszy Ending/Endingi
- Kekkai Sensen & Beyond
- Juuni Taisen
- Tales of Zestiria the X Season 2
- Shingeki no Bahamut: Virgin Soul

Największe rozczarowanie
- Sousei no Onmyouji
- Isekai wa Smartphone to Tomo ni.
- Chain Chronicle: Haecceitas no Hikari
- Gin no Guardian

Najgorsza seria
- Aho Girl
- SpiritPact
- Netsuzou Trap
- Sin: Nanatsu no Taizai
- Isekai wa Smartphone to Tomo ni.

mój mal: https://myanimelist.net/profile/kantror i tak jak zwykle proszę o jakieś propozycję czegoś dobrego do obejrzenia (z sezonu jesiennego jeszcze na pewno obejrzę Mahoutsukai no Yome i Kekkai Sensen & Beyond) osobiście celowałbym coś dobrego a'la HxH 2011, ale chyba nic mi nie pozostało po 2004 roku :/ zatem jeśli macie coś do polecania dobrego, a jeszcze tego nie oglądałem proszę o propozycje oczkod

Ostatnio edytowany przez kantror (2018-01-02 21:58:47)

Offline

#4156 2018-01-02 22:53:14

Infernus
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-28

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Polecam Cowboy Bebop, Trigun, Neon Genesis Evangelion, Full Metal Panic, Gantz, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Ginga Eiyuu Densetsu, Black Lagoon, Death Note, Last Exile, Shingeki no Kyojin, Made in Abyss.

Ostatnio edytowany przez Infernus (2018-01-02 23:00:45)


076dfc6183ee1eb46ee33ec91bcc13ca.png

Offline

#4157 2018-01-03 21:52:53

kantror
Użytkownik
Dołączył: 2014-07-03

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Infernus napisał:

Pokaż spoiler
Polecam Cowboy Bebop, Trigun, Neon Genesis Evangelion, Full Metal Panic, Gantz, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Ginga Eiyuu Densetsu, Black Lagoon, Death Note, Last Exile, Shingeki no Kyojin, Made in Abyss.

Pokaż spoiler
Made in Abyss- pewnie kiedyś obejrzę
Shingeki no Kyojin - dawno temu obejrzane smile_big
Last Exile - jakoś nie mogę się wziąć za to, choć ostatnio dość podobne(chyba) obejrzałem - Allison to Lillia, więc pewnie kiedyś się przyjmie
Death Note - https://youtu.be/5V-ItC9aHR8?t=138 smile_big bohatera też nie ogarniam, więc to raczej odpada(nie wiem za co ten hejp na to anime...)
Black Lagoon - stanęło na 2 odcinku smile_big
Ginga Eiyuu Densetsu- tego nie mogłem znaleźć chyba w dobrej jakości online(pomijam czy eng czy pl) i chyba też na tą chwile "halt" na 2 ep
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - a tutaj w ogóle nie wiem czy jest gdzieś dostępny
Gantz- hmm, intresting
Trigun- -||-
Full Metal Panic- w tym przypadku, chyba ponownie słabo z jakością+ strasznie "ciężki" początek, którego nie przetrwałem :/
Neon Genesis Evangelion- nie wiem czy porzuciłem to anime, choć może się przeproszę...
Cowboy Bebop - again na 2 ep odpadłem :/ tutaj też mnie początek znudził

Jest ktoś jeszcze w stanie polecić coś dobrego(nawet coś z starszych ale naprawdę dobrego smile_big, dobrze by było gdy będzie gdzieś chociaż w eng online dostępne)

Offline

#4158 2018-01-03 22:13:44

nuito
Użytkownik
Skąd: Żary
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Full Metal Panic - Zmuś się bo to na prawdę dobre animu.
Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin, Seirei no Moribito, Kara no Kyoukai, Dennou Coil, Monster, Michiko to Hacchin, Zettai Karen Children, Ghost Hound, Juuni Kokuki, Nurarihyon no Mago

Offline

#4159 2018-01-03 23:14:40

kantror
Użytkownik
Dołączył: 2014-07-03

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

nuito napisał:

Pokaż spoiler
Full Metal Panic - Zmuś się bo to na prawdę dobre animu.
Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin, Seirei no Moribito, Kara no Kyoukai, Dennou Coil, Monster, Michiko to Hacchin, Zettai Karen Children, Ghost Hound, Juuni Kokuki, Nurarihyon no Mago

Cóż teraz oglądam WOLF'S RAIN i mogę polecić dla zainteresowanych, mniej więcej tego typu anime.

Pokaż spoiler

Nurarihyon no Mago- obejrzane, choć już nie pamiętam kompletnie co tam było smile_big
Juuni Kokuki- piękne, polecam też
Shinreigari: Ghost Hound - zobaczymy, ale przypomniało mi się, że nie napisałem, że horrorów nie lubię i na 100% nie oglądam
Zettai Karen Children- okey nawet nie wiedziałem o istnieniu tego anime smile_big - oglądałem Zettai Karen Children: The Unlimited - Hyoubu Kyousuke, więc jak najbardziej zajrzę
Michiko to Hatchin- no cóż,dodane do plan to watch
Dennou Coil- -||-
Monster- mam już w dodanych do obejrzenia
Kara no Kyoukai- obejrzałem chyba pierwszy film, ale raczej 2 już nie. Nie bardzo pamiętam, choć pewnie wtedy poszło o zbyt dużo nużących dla mnie momentów, i jak zawsze słabą jakość onlinów PL, obecnie w przeciwieństwie do czasu kiedy to oglądałem, eng kompletnie mi nie przeszkadza(napisy, dubbing="tfu")
Seirei no Moribito- on hold na ok 3 ep, w tym przypadku, musiałem odstawić, gdy za dużo akcji mnie nudziło i nie mogłem wytrzymać aż się coś zacznie dziać(może byłem nie wyspany smile_big )

Offline

#4160 2018-01-04 01:58:00

Infernus
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-28

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

To spróbuj coś z tego wybrać:
Samurai Champloo, Eureka Seven, Toaru Majutsu no Index, ef: A Tale of Memories, ef: A Tale of Memories, Phantom: Requiem for the Phantom, Steins;Gate, Mirai Nikki (TV), Kill la Kill, Blue Gender, Gunslinger Girl, Elfen Lied, Shakugan no Shana, Ergo Proxy, Higurashi no Naku Koro ni, Katekyo Hitman Reborn!, Toradora!, Another, Sword Art Online, Uchuu Kyoudai, Shinsekai yori, Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan, Basilisk: Kouga Ninpou Chou, Blood+, Ima, Soko ni Iru Boku, Sunabouzu, Gankutsuou, Great Teacher Onizuka, Hajime no Ippo, Gungrave, Planetes, Yuu☆Yuu☆Hakusho, Hokuto no Ken, Uchuu Kaizoku Captain Herlock, Uchuu no Kishi Tekkaman Blade, Ginga Tetsudou 999, Black Jack, Shigurui, Baccano!, Soukou Kihei Votoms, Mobile Suit Gundam 00, Michiko to Hatchin, Vampire Knight Guilty, Casshern Sins, K-On!, Tokyo Magnitude 8.0, Seikimatsu Occult Gakuin, Shiki, Highschool of the Dead, Hanasaku Iroha, Beelzebub, SKET Dance, Usagi Drop, Blood-C, Kamisama no Memochou, Chihayafuru, Jormungand, Tsuritama, Binbougami ga!, Robotics;Notes, Non Non Biyori, Tokyo ESP, Death Parade, Mushishi Zoku Shou.

Mogę ci polecić jeszcze kilka filmów i OVA, ale nie dziś  jezor


076dfc6183ee1eb46ee33ec91bcc13ca.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024