#1 2018-01-06 22:32:04

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Zakupy na gearbest

Planuję zakupić drukarkę 3D. Ktoś może miał styczność z tą stroną: https://www.gearbest.com/3d-printers-3d … tml?wid=21


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#2 2018-01-06 22:54:45

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Zakupy na gearbest

Tak, kupuję tam od czasu do czasu. Jak na razie bez problemów. Ostatnio ściągałem telefon dla siostry.

Offline

#3 2018-01-06 23:33:25

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Zakupy na gearbest

A jak z cłem?


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#4 2018-01-07 00:53:46

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: Zakupy na gearbest

Na Gearbescie zamawiałem pare razy różne śmieci, żadnych problemów, znajomi zamawiali telefony czy inne i też bez żadnych problemów. Nie jestem pewien jak Gearbest, ale niektóre sklepy mają opcje wykupienia ubezpieczenia od cła, ja jak zamawiałem telefon na LightInTheBox (też chiński), to płaciłem za to 7 zł, jak wykupisz to w przypadku cła czy innych oplat celnych zwracają ci za nie kwotę.

Offline

#5 2018-01-07 01:00:13

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Zakupy na gearbest

Ogólnie to trzeba mieć niezłego pecha aby natrafić na dodatkową opłatę za cło. Wiele razy kupowałem i nigdy na to nie natrafiłem, ale prawdopodobieństwo jest niczym na loterii.

Przede wszystkim tylko część przesyłek jest clona. Dotyczy to zarówno Polski jak i innych krajów Unii Europejskiej. Dzieje się tak, ponieważ celnicy nie są w stanie sprawdzić wszystkich paczek zagranicznych i w rezultacie tylko niewielka część podlega tym formalnościom oraz ewentualnym opłatom. To, czy paczka zostanie oclona, czy też nie, zależy wyłącznie od danego Urzędu Celnego, które funkcjonują przy sortowniach paczek, czyli Węzłach Ekspedycyjno-Rozdzielczych (WER) Poczty Polskiej oraz w innych miejscach do których trafiają przesyłki, na przykład Urzędów Celnych przy lotniskach.
Źródło


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#6 2018-01-07 18:36:45

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Zakupy na gearbest

Zamawiałem dwa razy. Raz zabawkę drona za ~40 zł i wszystko było okej. Drugi raz telefon dla taty (Xiaomi 4X) za jakieś 500 zł i Urząd Celny w Poznaniu się dojebał do paczki, jakieś 120 zł do zapłaty (VAT + opłaty za list, za przelanie kasy przez Pocztę do UC i inne duperele). Z tego, co się orientuję, to na GB nie ma "ubezpieczenia" od cła. Można jedynie dopłacić do ubezpieczenia w przypadku zagubienia paczki.

Offline

#7 2018-01-07 20:55:21

DanteBanKai
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-15

Odp: Zakupy na gearbest

W czerwcu tego roku zamówiłem telefon Xiaomi Redmi 4X, przesyłka doszła po miesiącu, nie miałem problemu z cłem. Poszukaj w sieci, może ktoś udostępnia kody rabatowe. Ja swój telefon kupiłem jeszcze taniej dzięki Majsterowi Pirzu - to taki youtuber, co recenzuje te dalekowschodnie taniochy. Nawet się z nim kontaktowałem na fejsbuku w jednej sprawie.

To jego strona z aktualnymi kodami. Warto przeczytać trzeci punkt... jezor Są tam też drukarki 3D w zakładce Elektronika&gadżety. oczkod

P.S. Ale wartość tego mojego chińczyka spadła...

Ostatnio edytowany przez DanteBanKai (2018-01-07 20:56:57)


Przez trzy lata działałem pod nickiem Anonsik.
61yNUls.jpg

Offline

#8 2018-01-07 22:00:48

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Zakupy na gearbest

Tutaj nie chodzi tyle o cło, ile o doliczenie VATu. Żeby zminimalizować ryzyko, należy wybrać przesyłkę metodą Priority Line (paczka idzie najpierw do UK, potem kurierem do Polski). Ew. odżałować trochę złotówek i zamówić u nich bezpośrednio z polskiego magazynu Gearbest (obecnie EU-4) lub innego magazynu EU.

Ostatnio edytowany przez Besamir (2018-01-07 22:07:21)

Offline

#9 2018-01-08 12:13:50

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Zakupy na gearbest

Besamir napisał:

Tutaj nie chodzi tyle o cło, ile o doliczenie VATu. Żeby zminimalizować ryzyko, należy wybrać przesyłkę metodą Priority Line (paczka idzie najpierw do UK, potem kurierem do Polski). Ew. odżałować trochę złotówek i zamówić u nich bezpośrednio z polskiego magazynu Gearbest (obecnie EU-4) lub innego magazynu EU.

O właśnie chciałem to napisać zanim do końca wątku dotarłem, cła nie naliczają, głównie VAT =]

Na fanpageu goldway'a ostatnio była informacja, że coś w UK się zmieniło względem przepisów i vatują wszystko jak leci (bez znaczenia w jaki sposób paczka została nadana). Priority Line też obecnie obowiązuje bodaj tylko przy większych zamówieniach (telefony 5sztuk i więcej, a przynajmniej tak było w okresie świątecznym/końcówka roku).

Jak Bes wspomniał samo wybranie 'PLine' (jeśli jest taka opcja przy mniejszym zamówieniu) może tylko zminimalizować ryzyko oVatowania paczki, tak naprawdę trochę z tym loteria i główna kwestia na jaki oddział celny trafi, a tak z kolei jak urzędnik się do tego odniesie.
Sporo ostatnio czytałem o cofaniu wszelkiej maści paczek z telefonami i pochodnymi urządzeniami elektronicznymi za sam brak oznaczeń 'CE'.

Powiem, że zamawiając telefon DHL'em jakiś czas temu (100% będzie vat) dopłaciłem do tego biznesu aż całe 73pln właśnie vatu, a sprzęt dostałem w 3 dni robocze oszczędzając mimo tej dopłaty kilka stówek względem ewentualnego zakupu w Polsce. I nie czekając za sprzętem. To już u nas często gęsto dłużej za krajowymi przesyłkami czekam =]

Offline

#10 2018-01-08 19:42:18

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Zakupy na gearbest

Isao napisał:
Besamir napisał:

Tutaj nie chodzi tyle o cło, ile o doliczenie VATu. Żeby zminimalizować ryzyko, należy wybrać przesyłkę metodą Priority Line (paczka idzie najpierw do UK, potem kurierem do Polski). Ew. odżałować trochę złotówek i zamówić u nich bezpośrednio z polskiego magazynu Gearbest (obecnie EU-4) lub innego magazynu EU.

Na fanpageu goldway'a ostatnio była informacja, że coś w UK się zmieniło względem przepisów i vatują wszystko jak leci (bez znaczenia w jaki sposób paczka została nadana). Priority Line też obecnie obowiązuje bodaj tylko przy większych zamówieniach (telefony 5sztuk i więcej, a przynajmniej tak było w okresie świątecznym/końcówka roku).

O tym akurat nie słyszałem. Dla odmiany ktoś z supportu Gearbest pisał, że obecnie ograniczyli dostępność Priority Line, bo mieli tyle zamówień w okresie listopad/grudzień, że ich pośrednicy w UK nie wyrabiali i chcą rozładować korki.
Obecnie chyba warto jednak rozważyć wysyłkę z magazynów EU (hiszpańskiego, polskiego czy czeskiego). Dopłaca się trochę złotówek, ale niejednokrotnie różnica w cenie będzie porównywalna do wysyłki z CN lub HK, jeśli paczka trafi na VER i naliczą nam VAT (a papierków trochę mniej).

Ostatnio edytowany przez Besamir (2018-01-08 19:43:57)

Offline

#11 2018-01-08 20:15:02

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Zakupy na gearbest

Pod warunkiem oczywiście że dany produkt znajduje się w tych magazynach. Jak ostatnio szukałem tam słuchawek to za dużego wyboru nie było..


GG: 1677958

Offline

#12 2018-01-08 20:41:32

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Zakupy na gearbest

Jak do mnie idzie paczka, zawsze płacę Vat/Cło, jeśli przekroczy magiczne 65$ (nawet raz mi przy 50 dowalili). W taki "epickim" miejscu mieszkam. Zawsze sobie wybieram opłatę i wysyłkę przez Francję, jeśli jakieś sklepy mają taką opcję, bo wychodzi tak z połowę taniej. Chyba mają tam jakiś bardzo niski Vat.

Z JAP nigdy przy SAL nie płaciłem, ile by przesyłka nie kosztowała xD

Wspominam tu o oficjalnych przesyłkach, a nie jakiś po znajomości gwizdze


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024