#1 2018-02-21 14:13:43

DanteBanKai
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-15

Poleci ktoś jakiś smartfon, co wibruje i wyje z mocą tura?

Siemanko! Od lipca jestem posiadaczem Xiaomi Redmi 4x i po części telefon spełnił moje oczekiwania, ale również mnie nieprzyjemnie zaskoczył w kwestii gubienia zasięgu, a także głośności dzwonka i siły wibracji. Po prostu jak mam telefon w kieszeni i jestem gdzieś w tłocznym miejscu lub nawet jak jadę samochodem i słucham radia, to nie czuję i nie słyszę, jak ktoś do mnie dzwoni. Parę ważnych połączeń przez to nie odebrałem.  Z tego co wyczytałem problem jest powszechny prawie dla wszystkich modeli Xiaomi, a rozwiązania brak. Przez te miesiące użytkowania łudziłem się, że z nowszą wersją oprogramowania dojdzie możliwość zarządzania siłą wibracji, ale tak się nie stało, a sposoby "naprawienia" tego problemu znalezione w sieci są skomplikowane i nie dają gwarancji. Zbliża się wiosna, znowu będę pracował z przeróżnymi głośnymi maszynami i potrzebuję smartfona z silną wibracją, którą poczuję przez etui tego typu(noszę telefony w takim etui i ekranem do ciała, bo to zdaje egzamin - 4 ekrany telefonów uszkodziłem nosząc telefon w kieszeni w inny sposób xD).
Jestem skłonny wydać do 1200zł(chociaż wolałbym wydać około 800), nie musi to być wypasiony telefon z ekstra bajerami, jestem przeciętnym użytkownikiem i nie lubię ekranów rzędu 6 cali, za to dobrze by było gdyby bateria wytrzymywała pełne dwa dni/dwa i pół dnia. A może warto brać Iphona na raty? IOS mnie kusi, ale bateria podobno krótko trzyma.

Chciałem wrócić do poprzedniego telefonu, z którego byłem zadowolony(Lumia 730), ale nie mogę go naładować. Zawibruje, pokaże logo Nokii, ikonkę słabej baterii i więcej oznak życia nie daje. Znalazłem w sieci sposób, że podłączając przewód trzeba wciskać przycisk podgłaszania, ale to nic nie dało. Muszę doczytać, czy to tylko bateria czy wysiadł "moduł ładowania".

P.S. Nie wysyłajcie mnie na fora tematyczne, bo kiedyś chciałem się tam poradzić w pewnych sprawach i tamtejsi "eksperci" są dla mnie zwyczajnie trudni do zrozumienia i dogadania się smile_big


Przez trzy lata działałem pod nickiem Anonsik.
61yNUls.jpg

Offline

#2 2018-02-21 14:16:08

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Poleci ktoś jakiś smartfon, co wibruje i wyje z mocą tura?

To nie lepiej kupić tzw. cegły? Ulefone Armor, myPhone Hammer, Doogee S60. itp.? Albo po prostu zainwestuj w słuchawkę bluetooth, jeśli te telefony są tylko w określonych godzinach. jezor

Offline

#3 2018-02-21 14:36:14

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Poleci ktoś jakiś smartfon, co wibruje i wyje z mocą tura?

Nie spotkałem się by taki parametr był oceniany w recenzji. Polecam inteligentną opaskę lub zegarek z funkcją powiadomień za pomocą wibracji.

Offline

#4 2018-02-21 14:39:05

DanteBanKai
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-15

Odp: Poleci ktoś jakiś smartfon, co wibruje i wyje z mocą tura?

Własnie opaska i zegarek mnie średnio urządza, bo jestem robolem, wciskam ręce w różne "ciasne" miejsca, po szyję jestem wypaprany raz w olejach, raz w kurzu. Jeżeli ktoś poleci cegłę, że jest głośna i mocno wibruję, może i takową zakupię. Chociaż wolałbym coś, co nie ściąga spodenek z tyłka smile_big

Ostatnio edytowany przez DanteBanKai (2018-02-21 14:39:42)


Przez trzy lata działałem pod nickiem Anonsik.
61yNUls.jpg

Offline

#5 2018-02-21 15:11:32

Hapcat
Użytkownik
Dołączył: 2015-12-16

Odp: Poleci ktoś jakiś smartfon, co wibruje i wyje z mocą tura?

DanteBanKai napisał:

Siemanko! Od lipca jestem posiadaczem Xiaomi Redmi 4x i po części telefon spełnił moje oczekiwania, ale również mnie nieprzyjemnie zaskoczył w kwestii gubienia zasięgu, a także głośności dzwonka i siły wibracji.

Zapewne dlatego, że masz wersję telefonu pod indyjski/chiński rynek. Gubisz zasięg bo nie masz wsparcia dla pasma B20. Dużo się w tym wypadku zrobić nie da, nawet zabawa z APN nie pomoże. Jak masz chwile czasu to przejedź się do media markt/euro agd i przetestuj telefon Xiaomi Mi A1. Specjalna wersja z czystym androidem, która wchodzi w skład Android One. Bezpośrednie wsparcie/aktualizacje od googla, telefon posiada normy europejskie oraz wspomniane pasmo B20.

Ostatnio edytowany przez Hapcat (2018-02-21 15:24:11)

Offline

#6 2018-02-21 16:10:45

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Poleci ktoś jakiś smartfon, co wibruje i wyje z mocą tura?

Srajfony wibrują jak głupie.

Jest też kwestia doboru dzwonka, ja np mam den den mushi ustawione wyje jak głupi. szalony  A w miejscach publicznych to patrzą na mnie jak na wariata XD.

Offline

#7 2018-02-21 16:42:08

Tup
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2017-08-02

Odp: Poleci ktoś jakiś smartfon, co wibruje i wyje z mocą tura?

Hm... ja posiadam Sony Xperię M2. Mam go jakieś 3-4 lata. Jestem z niego bardzo zadowolona, chociaż daje mi już ciche znaki, że pora zmienić go na lepszy model. Wibracja i dźwięki są nawet silne, ale nie wiem czy coś zmienia się w etui, ponieważ do tej pory noszę go bez. Na początku bateria wytrzymywała ok. 1-1,5 dnia - pod pełnym obciążeniem. Z czasem oczywiście wyrobiła się i pod tym samym parciem wytrzymuje niecałe 12h. Teraz używam go tylko do dzwonienia i budzika, czasami internet na mieście, ponieważ w domu korzystam z PC'ta lub tabletu. Dlatego bateria wystarcza mi na jakieś dwa, a czasami nawet i 3 dni. Dodam, że z najnowszym systemem można podgłośnić wibrację, alarmy i inne bajery! Od samego dzwonienia raczej się nie nagrzewa, ale np. podczas grania nawet w głupie poki był bardzo gorący. Tak samo latem - grzał się  od sprawdzenia np. messengera.

Ostatnio miałam w rękach Sony Xperię Z3, ale wydawała mi się cichsza pod względem budzika czy wibracji i głośnik trzeszczał podczas rozmów (może to wina tylko tego jednego urządzenia, ale był nowy, dopiero zakupiony przez neta). Ponadto w etui szybko się nagrzewał, nawet jeśli się z niego nie korzystało. Bateria szybko się rozładowywała, nawet przy głupim pisaniu na mocno ściemnionym ekranie.

Miałam ochotę wymienić telefon na xiaomi redmi 5, ale po jednym z modeli xiaomi zauważyłam, że praktycznie w ogóle go nie słychać.

Offline

#8 2018-02-22 10:11:26

DanteBanKai
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-15

Odp: Poleci ktoś jakiś smartfon, co wibruje i wyje z mocą tura?

No nie wiem, czy zakupię jeszcze telefon od Xiaomi smile_big Ale obejrzę ten model jak bd w sklepie, zajrzę co ma tam w ustawieniach. Na opaski też zerknę, nie są bardzo drogie. Tak na szybko zerknąłem na opinie o tym Mi A1 i nie wiedziałem, że jest coś takie jak SAR smile_big Tu jakaś Klaudia pisze, że bolała ją głowa od samego trzymania telefonu...

Co do Xperii - moja siora jakąś ma, zrobię z nią wywiad i przetestuję jej telefon, jak przyjedzie w gościnę.

Ostatnio edytowany przez DanteBanKai (2018-02-22 10:11:47)


Przez trzy lata działałem pod nickiem Anonsik.
61yNUls.jpg

Offline

#9 2018-02-22 12:11:30

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Poleci ktoś jakiś smartfon, co wibruje i wyje z mocą tura?

Jednak Mi A1 na polskim rynku ma oznaczenie CE, więc spełnia normy UE dot. SAR. Możliwe, że problemy są w chińskich modelach.

Edit: dobra, doczytałem, że europejski model ledwo nie przekracza normy dla głowy (87,5%). dla ciała wynosi 37,5%. Wg badań przekroczenie 500% źle wpływa na organizm u każdego człowieka, 100% to wynik na tyle duży, by parę procent ludzi mogło to odczuć, jednak zdrowiu to nie zagraża.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2018-02-22 12:23:58)

Offline

#10 2018-02-24 19:13:40

Ôki
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2017-11-10

Odp: Poleci ktoś jakiś smartfon, co wibruje i wyje z mocą tura?

DanteBanKai napisał:

Jestem skłonny wydać do 1200zł(chociaż wolałbym wydać około 800), nie musi to być wypasiony telefon z ekstra bajerami, jestem przeciętnym użytkownikiem i nie lubię ekranów rzędu 6 cali, za to dobrze by było gdyby bateria wytrzymywała pełne dwa dni/dwa i pół dnia. A może warto brać Iphona na raty? IOS mnie kusi, ale bateria podobno krótko trzyma.

Jak możesz dać 1200 zł to możesz wziąć Honora 8, bo wydaje się być najbardziej opłacalny w tej cenie - http://www.strefa-zakupowa.pl/rankingi/ … /smartfon/. Ma go też mój brat i powiem, że bardzo solidnie zrobiony, dobrze ma wszystko spasowane, nic nie skrzypi, nie trzeszczy. Radzę jednak dokupić jakieś etui dobre. Zobacz sobie film jak ten telefon wygląda. Piszesz o głośnej wibracji i dzwonku. Hmm, nie wiem czego oczekujesz, ale wydaje mi się, że z głośnością jest tutaj OK. Trzeba jednak pamiętać, że mamy już 2018, a ten model wyszedł w 2016, więc już nie jest najnowszy.

Ja mam HTC U11, ale one jest dużo droższy, mimo to także go polecam.

Ostatnio edytowany przez Ôki (2018-02-24 19:21:04)


„Zaczynam wierzyć, że ta kobieta to robot z przyszłości , z tą różnicą, że nie ma z nami Schwarzeneggera”

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024