#1 2018-06-20 23:36:21

bolton
Użytkownik
Dołączył: 2018-06-20

Robienie spisów tekstowych w Exelu

Witam chciałabym się dowiedzieć czy w Exelu mogę zrobić spis książek? Jeśli tak to w jaki sposób

Offline

#2 2018-06-21 07:59:46

Pitbull01
Użytkownik
Dołączył: 2016-01-07

Odp: Robienie spisów tekstowych w Exelu

Ale co ty chcesz zrobić? Ręcznie wypisać wszystkie książki, które przeczytałeś czy wyeksportować z jakiejś strony (np. lubimyczytać) do excela? Bo jeśli to pierwsze, to pytanie, które zadałeś jest najzwyczajniej głupie. Jeśli zaś coś innego, to zbyt mgliście napisałeś o co ci chodzi.

Offline

#3 2018-06-21 14:11:27

roobalek
Użytkownik
Dołączył: 2014-04-10

Odp: Robienie spisów tekstowych w Exelu

Pierwsze pytanie wcale nie jest głupie, tylko sugeruje/wskazuje, że autorka (cyt.: " (...) chciałabym (...) ") nie zna Excela, ewentualnie zna, ale brak jej pomysłów jak to zrobić.

Moja propozycja/odp. dla autorki pytania:
1) Można w Excelu zrobić spis książek i jest to banalnie proste, bo arkusze Excela mają formę tabelaryczną (układ kolumn i wierszy).
2) Sposób, jak wspomniałem, nie przysparza trudności, wystarczy zdecydować, co taki spis ma zawierać, a następnie wybrać/zdecydować, gdzie w arkuszu w kolumnach, umieścić (wpisać z palucha, bo poza skopiowaniem i wklejeniem z innego źródła, import zewnętrznych danych, to raczej, w obecnej chwili "za wysokie progi na Twe nogi") zawartość spisu. Wszystko tu zależy od Ciebie, Twoich potrzeb i pomysłowości.
Najprostszy przykład: każda książka zazwyczaj posiada autora i tytuł, zatem w arkuszu Excela, w jednej kolumnie wpisujesz autora, w drugiej kolumnie wpisujesz tytuł, jeśli dla przyzwoitości dołożysz nagłówek dla tych kolumn, to migusiem będziesz miała najprostszy spis.

Wszystko prosto, piknie, ładnie, ale pod warunkiem, że znasz co najmniej podstawy Excela. Jeśli nie znasz, to wypadałby najpierw poznać (w sieci darmowych kursów jest od groma), a dopiero potem brać się za spisy, czy co tam cokolwiek innego w tym programie.
Oczywiście, sama znajomość programu nie wystarczy, gdy inwencji twórczej brak, bo ostatecznie, to Ty sama decydujesz, "co?", "gdzie?" ma się znaleźć i "jak?" ma wyglądać.

Offline

#4 2018-06-21 19:04:23

Pitbull01
Użytkownik
Dołączył: 2016-01-07

Odp: Robienie spisów tekstowych w Exelu

Odnośnie płci... to mea culpa.

Jednak nadal podtrzymuję moje stwierdzenie odnośnie głupiego pytania autorki.

Offline

#5 2018-06-21 19:16:50

pkkompas
Użytkownik
Dołączył: 2016-12-14

Odp: Robienie spisów tekstowych w Exelu

roobalek napisał:

1) Można w Excelu zrobić spis książek i jest to banalnie proste, bo arkusze Excela mają formę tabelaryczną (układ kolumn i wierszy).

spis książek (czy czegokolwiek) można zrobić nawet w notepadzie.

jednakże excel pozwala na trochę więcej - począwszy od od makra czy formatki przy wprowadzaniu danych, na późniejszej obróbce np. sortowaniu czy wyszukiwaniu skończywszy - jeśli to właśnie miałoby być celem wykorzystania excela...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024