#1 2018-08-16 11:53:38

DroMak
Użytkownik
Dołączył: 2018-08-16

Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

Czym jest Naruto Kai?

Naruto Kai to fanowski projekt stworzony przez użytkownika KloggMankey z Reddita. Przeedytował on wszystkie odcinki tego wspaniałego anime, czyli Naruto i Naruto Shippuden, w taki sposób, by kompletnie usunąć fillery, dłużyzny, przesadne żonglowanie flashbackami i inne rzeczy, które fani uznawali za „profanację mangi”. Oczywiście nie jest to edycja idealna, są pewne niedopatrzenia, czy błędy, ale wynikają one z działania na surowych odcinkach, w których brakuje choćby możliwości przycięcia muzyki czy dialogów, przez co niektóre cięcia są nagłe, czy „wyrwane”, no ale to już bardziej wina twórców samego anime, że wprowadzali fillery nawet do odcinków zgodnych z mangą.
Ja, DroMak chcę zająć się tłumaczeniem tego projektu. Niektórzy powiedzą, że jest to niepotrzebny projekt, bo wystarczy po prostu omijać fillery. Zgodziłbym się, gdyby nie to, że prawie 70% Shippudena jest oparte na fillerach, półfillerach, czy przesadnym żonglowaniu flashbackami, stąd taka edycja anime, wydaje mi się, jest potrzebna, a z tego co widzę na reddicie, jest bardzo rozchwytywana i chwalona. Tym bardziej, że edycja zawiera miejscami przerobioną reżyserię, zmienioną kolejność niektórych scen, dodane wstawki w lepszej jakości, jeśli były takowe zrobione, dodane wstawki anime z gier itp. Wszystko by oddać klimat i dynamikę fabuły jak najlepiej. Jest to moja pierwsza przygoda z tłumaczeniem anime i tłumaczeniem czegokolwiek, stąd mogą się pojawić literówki, czy niedociągnięcia, za co z góry przepraszam.

FAQ

Ile jest odcinków Naruto Kai?
Odcinków Naruto Kai jest dokładnie 72. Są to odcinki trwające od godziny, do nawet 2-óch. W założeniu, są to odcinki przycięte do "tomów mangi", stąd taka ich liczba i zawartość fabuły.

Czy przetłumaczysz wszystkie odcinki?
Takie jest założenie, jednakże jestem sam, a materiału baaaardzo dużo, stąd nie wiem ile czasu to zajmie, sam pierwszy odcinek zajął mi 2 tygodnie.

Ile jest przetłumaczonych odcinków?
Na samym dole będzie rozpiska wszystkich odcinków, post będzie edytowany, gdy pojawi się nowy.

Czemu wrzucasz na MEGA nz?
Bo tak mi jest wygodnie, a na razie nie mam pomysłu gdzie indziej mógłbym wrzucać odcinki.

W jakim formacie są odcinki?
W .mkv, tłumaczenie jest wrzucone w odcinek. W razie problemów spróbuj odtworzyć odcinek w VLC Media Player, ewentualnie zgłoś problem w komentarzu.

Kiedy będzie odcinek?
Żebym to ja wiedział... wykorzystuję swój wolny czas, a niestety przekonałem się, że jest bardzo czasochłonne zajęcie, zwłaszcza, że jest to moja pierwsza przygoda z tłumaczeniem. Nie mniej, możesz być pewny/pewna, że w momencie gdy czekasz na kolejny odcinek, ten właśnie jest tłumaczony oczkod Oczywiście nie wzgardzę ewentualną pomocą, czy wsparciem, chociażby w postaci korekty. Byłbym z tego powodu bardzo wdzięczny.

INFO DOTYCZĄCE SAMEGO TŁUMACZENIA

Tłumaczenie nie jest w całości robione przeze mnie, określiłbym je na 90%. Po prostu trudniejsze kwestie, czy niektóre problemy rozwiązuję wzorując się na oficjalnym tłumaczeniu mangi, czy na odcinkach na wbijam.pl. Ale tak to staram się, by to była samodzielna praca. Techniki tłumaczę dosłownie na język polski, przy czym niektóre z nich pozostawię w oryginale jak Rasengan, czy Chidori. W tym przypadku będę się wzorował na tłumaczeniach z Naruto Wiki, czy gry Naruto Shipuuden Ultimate Ninja Storm.

**ODCINKI**

Odcinek 1 - Wejście Naruto Uzumakiego

Odcinek 2 - wkrótce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Offline

#2 2018-08-16 12:20:39

djbeast
Użytkownik
Skąd: Бытом
Dołączył: 2011-11-11

Odp: Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

Pokaż spoiler
wat-gif-3.gif


FluxBB bbcode test

Offline

#3 2018-08-16 13:58:47

seba609
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2009-07-13

Odp: Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

Naprawdę uważasz, że Naruto powiedziałby: "Jestem zajebisty"?
Jeśli tłumaczysz techniki, rób to w całości, a nie zostawiasz niektóre, bo pewnie tak ci się podoba. Korzystałbym z oficjalnego polskiego tłumaczenia mangi, tłumacz zrobił tam robotę. I nie pisz "pan" oraz "mistrz" wielkimi literami. Techniki również powinny być pisane małymi (choć tu poprawcie mnie, jeśli się mylę).

Ostatnio edytowany przez seba609 (2018-08-16 13:59:42)


Lupin, he's a nice man. Why he's cool, you know, he uses his walther. Yeah, the machine cries, bang bang.

Offline

#4 2018-08-16 16:12:23

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

Spoko projekt. Może teraz anime będzie się dało obejrzeć.
Chciałbym zobaczyć coś takiego dla One Piece.

Offline

#5 2018-08-16 16:20:28

Grucha00
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-13

Odp: Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

Animazon napisał:

Chciałbym zobaczyć coś takiego dla One Piece.

One piece nie ma prawie wcale filerów, więc nie da rady tego zrobić, po prostu 1 rozdziała na 1 odcinek i tak do końca.

Offline

#6 2018-08-16 16:44:00

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

Jest jakaś grupa, która wdaje OP bez fillerów. Tych fillerów jest ze sto odcinków.

Offline

#7 2018-08-16 16:49:11

Grucha00
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-13

Odp: Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

W porównaniu do Naruto i Bleach to jakby ich nie było.

Ostatnio edytowany przez Grucha00 (2018-08-16 16:49:45)

Offline

#8 2018-08-16 17:09:43

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

Bo w OP to są pojedyncze odcinki, a nie cały kiepski arc trwający pół roku. Podobnie było w DB/Z.

Offline

#9 2018-08-16 18:19:58

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

W Bliczu przynajmniej te fillery były strawne, nie to co w Poruto.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#10 2018-08-16 18:29:04

Eftar
Użytkownik
Dołączył: 2014-11-24

Odp: Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

A wiecie może, czy Blicz doczekał się takiej wersji?

Offline

#11 2018-08-16 21:13:46

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

Akurat w One Piece prawie wszystkie fillery są w postaci całych odcinków, więc wystarczy dropić, a nie jak w Naruto, gdzie 1/4 odcinka to materiał z mangi, a 3/4 to potrafi być filler.

Offline

#12 2018-08-16 21:43:37

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

Grucha00 napisał:
Animazon napisał:

Chciałbym zobaczyć coś takiego dla One Piece.

One piece nie ma prawie wcale filerów, więc nie da rady tego zrobić, po prostu 1 rozdziała na 1 odcinek i tak do końca.

OP często ma niepełny rozdział, magna jest bardzo obszerna + studio uwielbia masakrycznie przeciągać.

marek2fgc napisał:

Akurat w One Piece prawie wszystkie fillery są w postaci całych odcinków, więc wystarczy dropić, a nie jak w Naruto, gdzie 1/4 odcinka to materiał z mangi, a 3/4 to potrafi być filler.

Niekoniecznie, pamiętam końcówka któregoś fillera to już było nawiązanie do mangi. I to wiem tylko z tego, że kumpel też ogląda i dał znać.

Offline

#13 2018-08-16 22:36:19

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

Komplet po ENG, klik.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#14 2018-08-17 00:12:07

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

marek2fgc napisał:

Akurat w One Piece prawie wszystkie fillery są w postaci całych odcinków, więc wystarczy dropić, a nie jak w Naruto, gdzie 1/4 odcinka to materiał z mangi, a 3/4 to potrafi być filler.

Jasne, tylko w OP każdy odcinek jest tak przeciągany, że nie da się tego oglądać. Każda scena trwa dwa razy za długo a każdy żart związany z daną postacią powtórzony tak wiele razy, że aż się niedobrze robi. No i to ciągłe bieganie... Bohaterowie czasami pokonują wydawało by się kilometry drogi. W każdej walce dramatycznie ujęcia zamiast wartkiej akcji. cenzura

Offline

#15 2018-08-22 19:02:33

Eftar
Użytkownik
Dołączył: 2014-11-24

Odp: Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

Koledzy i koleżanki. Czy OP Kai jest tylko po francusku?

Offline

#16 2018-08-22 21:06:49

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

Audio japońskie, napisy angielskie.


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#17 2018-08-22 22:12:30

senami
Użytkownik
Skąd: Stąd
Dołączył: 2011-02-18

Odp: Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

Animazon napisał:
marek2fgc napisał:

Akurat w One Piece prawie wszystkie fillery są w postaci całych odcinków, więc wystarczy dropić, a nie jak w Naruto, gdzie 1/4 odcinka to materiał z mangi, a 3/4 to potrafi być filler.

Jasne, tylko w OP każdy odcinek jest tak przeciągany, że nie da się tego oglądać. Każda scena trwa dwa razy za długo a każdy żart związany z daną postacią powtórzony tak wiele razy, że aż się niedobrze robi. No i to ciągłe bieganie... Bohaterowie czasami pokonują wydawało by się kilometry drogi. W każdej walce dramatycznie ujęcia zamiast wartkiej akcji. cenzura

Dokładnie, dlatego zastanawiam się, czy nie dropnąć anime na rzecz mangi...  bzdura

Ostatnio edytowany przez senami (2018-08-22 22:13:33)


sygna.png

Offline

#18 2018-08-23 00:12:47

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

senami napisał:
Animazon napisał:
marek2fgc napisał:

Akurat w One Piece prawie wszystkie fillery są w postaci całych odcinków, więc wystarczy dropić, a nie jak w Naruto, gdzie 1/4 odcinka to materiał z mangi, a 3/4 to potrafi być filler.

Jasne, tylko w OP każdy odcinek jest tak przeciągany, że nie da się tego oglądać. Każda scena trwa dwa razy za długo a każdy żart związany z daną postacią powtórzony tak wiele razy, że aż się niedobrze robi. No i to ciągłe bieganie... Bohaterowie czasami pokonują wydawało by się kilometry drogi. W każdej walce dramatycznie ujęcia zamiast wartkiej akcji. cenzura

Dokładnie, dlatego zastanawiam się, czy nie dropnąć anime na rzecz mangi...  bzdura

Zawsze można sobie ściągnąć i samemu przewijać.  smile_lol Mój rekord to odcinek w bodaj 7 minut.  szalony

Offline

#19 2018-08-23 16:38:45

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Naruto Kai - fanowski projekt bez fillerów i dłużyzn.

ipos napisał:
senami napisał:
Animazon napisał:

Jasne, tylko w OP każdy odcinek jest tak przeciągany, że nie da się tego oglądać. Każda scena trwa dwa razy za długo a każdy żart związany z daną postacią powtórzony tak wiele razy, że aż się niedobrze robi. No i to ciągłe bieganie... Bohaterowie czasami pokonują wydawało by się kilometry drogi. W każdej walce dramatycznie ujęcia zamiast wartkiej akcji. cenzura

Dokładnie, dlatego zastanawiam się, czy nie dropnąć anime na rzecz mangi...  bzdura

Zawsze można sobie ściągnąć i samemu przewijać.  smile_lol Mój rekord to odcinek w bodaj 7 minut.  szalony

Polecam oglądać na co najmniej 2x przyśpieszeniu. Nie traci się praktycznie nic.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024