#621 2018-10-18 17:33:28

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Anime w polskiej telewizji

W końcu trafiłem na DBS i niektórych z dubbingu bym zmienił.

Offline

#622 2018-10-18 19:52:26

jakubjk
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

ipos napisał:

W końcu trafiłem na DBS i niektórych z dubbingu bym zmienił.

Goku ma chyba najgorzej dobrany głos. Momentami brzmi jak staruszek no i ogólnie nie pasuje do niego. Oglądam właśnie 1 odc. Akademii Bohaterów i powiem tak, szybko można się przyzwyczaić do tego lektora.

Offline

#623 2018-10-18 20:00:39

AtoMan
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-02

Odp: Anime w polskiej telewizji

Przecież on brzmi równie fatalnie jak za czasów Anime Gate xD I tak samo dominuje nad tłem, które całkowicie "umyka".


Jedyna różnica to bardziej skrótowe tłumaczenie, które - z tego, co słyszałem wyrywkowo - pozostawia seryjnie wszystkie nazwy angielskie po angielsku, nie przejmując się idiotycznym brzmieniem, sporo też skraca i pomija - czyli jak w typowej lektorce. Do anime to się nie nadaje kompletnie.

Offline

#624 2018-10-18 20:23:55

jakubjk
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

Może mam tak przez to, że przez te wszystkie lata wiele filmów i seriali z z różnymi lektorami obejrzałem i w końcu nauczyłem się "nie słyszeć", nie zwracać uwagi na głos, jego brzmienie, barwę a odbierać tylko treść. Z tym konkretnym głosem (Maciej Gudowski) jestem zaznajomiony z wielu innych produkcji, więc mam go jakby zakodowany, jako coś znanego, swojskiego.

Offline

#625 2018-10-19 19:46:05

AtoMan
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-02

Odp: Anime w polskiej telewizji

A ja jednak wolę słuchać oryginału, a lektor wprowadza znużenie i usypia - do tego kaleczy wymowy, ma kiepskie tłumaczenie, a udźwiękowienie jest takie, że na tle nie idzie się w żaden sposób skupić.

Nawet pomijając fakt, że lektor w anime z natury jest czymś okropnym, wyszło tak fatalnie, że trudno się nie załamać, słysząc to coś :/

jakubjk napisał:

Z tym konkretnym głosem (Maciej Gudowski) jestem zaznajomiony z wielu innych produkcji, więc mam go jakby zakodowany, jako coś znanego, swojskiego.

Właśnie tym się różni "dobry lektor" od "kiepskiego lektora" i nie ma to nic wspólnego z jakością jego pracy (która z założenia nie jest zbyt wysoka) - z "zasiedzeniem" jezor Śmiem wręcz twierdzić, że w rankingu tylko zagłuszonych animców Polsat Games, wyczyny Macieja G. plasują się w ogonie stawki.

Ostatnio edytowany przez AtoMan (2018-10-19 19:48:04)

Offline

#626 2018-10-19 22:37:00

Pitbull01
Użytkownik
Dołączył: 2016-01-07

Odp: Anime w polskiej telewizji

Miałem "okazję" obejrzeć Akademię i DB... Boli fakt już nawet nie tego lektora, a tego, że ktoś po prostu wziął cały odcinek zrobił głośność -50% i na to wbił lektor. Może się odzwyczaiłem od telewizji, ale wydaje mi się, ze przy "normalnych" filmach takie miejsce ma tylko w czasie dialogów (chociaż znając życie w filmie jest to możliwie, bo do dialogów jest oddzielna ścieżka dźwiękowa, ciekawe jak jest z materiałem, który dostał Polsat). Zaś co do DB - ot, kolejna bajka, którą trzeba zdubbingować, jak kreskówka na CN czy innego Disney-a, nic mniej, nic więcej.

Ogólnie zaciekawiła mnie też "reklama", że 6k odcinków anime. Będzie czym zapychać ramówkę jak się turniej LoL-a skończy xD

Offline

#627 2018-10-19 23:02:16

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Anime w polskiej telewizji

Z innej beczki – mówili coś o planach transmitowania BlizzConu?


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#628 2018-10-19 23:28:45

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Anime w polskiej telewizji

Pitbull01 napisał:

Miałem "okazję" obejrzeć Akademię i DB... Boli fakt już nawet nie tego lektora, a tego, że ktoś po prostu wziął cały odcinek zrobił głośność -50% i na to wbił lektor. Może się odzwyczaiłem od telewizji, ale wydaje mi się, ze przy "normalnych" filmach takie miejsce ma tylko w czasie dialogów (chociaż znając życie w filmie jest to możliwie, bo do dialogów jest oddzielna ścieżka dźwiękowa, ciekawe jak jest z materiałem, który dostał Polsat). Zaś co do DB - ot, kolejna bajka, którą trzeba zdubbingować, jak kreskówka na CN czy innego Disney-a, nic mniej, nic więcej.

Ogólnie zaciekawiła mnie też "reklama", że 6k odcinków anime. Będzie czym zapychać ramówkę jak się turniej LoL-a skończy xD

A nie 9k?

Offline

#629 2018-10-19 23:36:12

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Anime w polskiej telewizji

Offline

#630 2018-10-19 23:50:52

Inx5
Użytkownik
Dołączył: 2017-08-31

Odp: Anime w polskiej telewizji

Pitbull01 napisał:

Ogólnie zaciekawiła mnie też "reklama", że 6k odcinków anime. Będzie czym zapychać ramówkę jak się turniej LoL-a skończy xD

A to nie była zapowiedź kanału? Bo tam jest wspomniane o ponad 9k odcinków (oczywisty gag).

Offline

#631 2018-10-20 23:48:33

mjetek
Użytkownik
Dołączył: 2015-07-23

Odp: Anime w polskiej telewizji

SoheiMajin napisał:

Przy czym One Piece zbiera 1/10 z tego smile_big

Miałem okazję obejrzeć parę odcinków DBS/Akademię Bohaterów/One piece/Bleach.
Dubbing DBS jest... taki meh, choć co niektórych głosów szybko się przyzwyczaiłem(Beerus). Dla mnie katastrofą jest tu głos Gotena.
Reszta tytułów ma lektor i... jest jak najbardziej ok.

Kibicuję tej stacji. Mam nadzieję, że utrzymają się na rynku i wyemitują inne animce. Jak na przykład zaczną emitować Jojo, to będą mieć u mnie wielki szacun jezor

Offline

#632 2018-10-20 23:51:12

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Anime w polskiej telewizji

mjetek napisał:
SoheiMajin napisał:

Przy czym One Piece zbiera 1/10 z tego smile_big

Miałem okazję obejrzeć parę odcinków DBS/Akademię Bohaterów/One piece/Bleach.
Dubbing DBS jest... taki meh, choć co niektórych głosów szybko się przyzwyczaiłem(Beerus). Dla mnie katastrofą jest tu głos Gotena.
Reszta tytułów ma lektor i... jest jak najbardziej ok.

Kibicuję tej stacji. Mam nadzieję, że utrzymają się na rynku i wyemitują inne animce. Jak na przykład zaczną emitować Jojo, to będą mieć u mnie wielki szacun jezor

Mi najbardziej pasuje ten u którego Goku trenował.

Offline

#633 2018-10-30 13:38:40

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Anime w polskiej telewizji

Tymczasem zostały opublikowane wyniki Polsat Games:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/p … e-programy

Wychodzi na to, że popularne są najbardziej maratony anime po 4 odcinki raz w tygodniu (Akademia bohaterów i One Piece), a nie regularna codzienna emisja. Może to da do myślenia Polsatowi i kupią licencję do archiwalnego streamingu na Ipli (jest tylko Polsat Games w pakiecie Sport w czasie rzeczywistym do 4 godzin w tył), zamiast częstować widzów częstymi obsuwami z powodu jakiś transmisji e-sportu.

Od 10 listopada (sobota) będzie emitowany Koro Sensei Quest:
https://programtv.onet.pl/program-tv/po … 3?dzien=11

Offline

#634 2018-10-30 13:46:25

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Anime w polskiej telewizji

max-kun napisał:

Tymczasem zostały opublikowane wyniki Polsat Games:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/p … e-programy

Wychodzi na to, że popularne są najbardziej maratony anime po 4 odcinki raz w tygodniu (Akademia bohaterów i One Piece), a nie regularna codzienna emisja. Może to da do myślenia Polsatowi i kupią licencję do archiwalnego streamingu na Ipli (jest tylko Polsat Games w pakiecie Sport w czasie rzeczywistym do 4 godzin w tył), zamiast częstować widzów częstymi obsuwami z powodu jakiś transmisji e-sportu.

Od 10 listopada (sobota) będzie emitowany Koro Sensei Quest:
https://programtv.onet.pl/program-tv/po … 3?dzien=11

Kiedyś cp go dawało chyba 12h wstecz teraz są tylko 2 czy 4.

Offline

#635 2019-01-25 20:53:29

martinru
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-01-11

Odp: Anime w polskiej telewizji

Mary i kwiat czarownicy / Mary to Majo no Hana
niedziela, 3 lutego
    Cinemax 2   
20:30
poniedziałek, 4 lutego
    Cinemax 2   
09:45
A ja zapraszam na seans z napisami Maszynistów:
http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=260974

Offline

#636 2019-03-15 20:57:17

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Anime w polskiej telewizji

Offline

#637 2020-01-21 00:21:33

Mark
Użytkownik
Skąd: Radzyń Podlaski
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Anime w polskiej telewizji

Na Netfilxie od 1 lutego będą anime ze studia Ghibli:

„Laputa – podniebny zamek” („Castle in the Sky”),
„Mój sąsiad Totoro” („My Neighbor Totoro”),
„Podniebna poczta Kiki” („Kiki’s Delivery Service”),
„Powrót do marzeń” („Only Yesterday”),
„Szkarłatny pilot” („Porco Rosso”),
„Szum Morza” („Ocean Waves”),
„Opowieści z Ziemiomorza” („Tales from Earthsea”)

Od 1 marca:

„Nausicaä z Doliny Wiatru” („Nausicaä of the Valley of the Wind”),
„Księżniczka Mononoke” („Princess Mononoke”),
„Rodzinka Yamadów„ („My Neighbors the Yamadas”),
„pirited Away: W krainie bogów” („Spirited Away”),
„Narzeczona dla kota” („The Cat Returns”),
„Tajemniczy świat Arrietty” („Arrietty”),
„Księżniczka Kaguya” („The Tale of The Princess Kaguya”)

Od 1 kwietnia:

„Szopy w natarciu” („Pom Poko”),
„Szept serca” („Whisper of the Heart”),
„Ruchomy zamek Hauru” („Howl's Moving Castle”),
„Ponyo” („Ponyo on the Cliff by the Sea”),
„Makowe wzgórze” („From Up on Poppy Hill”),
„Zrywa się wiatr” („The Wind Rises”),
„Marnie: Przyjaciółka ze snów” („When Marnie Was There”)

Offline

#638 2020-02-01 08:01:12

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

Nie no janusze z netflixa nie potrafily dodac taga Ghibli do wyszukiwarki what a f.......,  klnie  ostrzezenie

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2020-02-01 08:01:52)


ara ara...

Offline

#639 2020-02-01 15:32:00

Szedar
Użytkownik
Dołączył: 2019-12-01

Odp: Anime w polskiej telewizji

Kilgur napisał:

Nie no janusze z netflixa nie potrafily dodac taga Ghibli do wyszukiwarki what a f.......,  klnie  ostrzezenie

Właśnie dziwnie to zrobili bo w wyszukiwarce nie znajduje, ale wyskakuje tag "Studio Ghibli" jako powiązane z i jak się w niego kliknie to pojawia się te 7 tytułów.

Offline

#640 2020-02-01 18:29:01

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

Szedar napisał:
Kilgur napisał:

Nie no janusze z netflixa nie potrafily dodac taga Ghibli do wyszukiwarki what a f.......,  klnie  ostrzezenie

Właśnie dziwnie to zrobili bo w wyszukiwarce nie znajduje, ale wyskakuje tag "Studio Ghibli" jako powiązane z i jak się w niego kliknie to pojawia się te 7 tytułów.

No rano jeszcze nie wyskakiwalo smile_big moze ktos im wylal raport specjalny smile_big


ara ara...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024